> No ładnie, a ja już myślałem, że po ostatnich przepychankach kreacjonizm został zepchnięty do nielicznych prywatnych szkół "pasa biblijnego" i tam sobie dogorywa. (...) widać jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć zanim ta "teoria" umrze i zostanie zapomniana. (...)Byłeś wielkim optymistą. Przeróżne formy kreacjonizmu i jego odmiany ID, mają się całkiem nieźle, o ile nie coraz lepiej. Co nie znaczy że przybywa im racji. Ostatnio (chyba na Onecie?), przeczytałem że rząd Turcji nakazał usunąć wszystkie podręczniki nauczające o teorii ewolucji i wspominające osobę Darwina. Trochę wcześniej pisano coś o zamiarach rządu Korei Południowej, ale nie pamiętam czy chodziło tam o równoległe informowanie o TE i ID czy "tylko" usunięcie nauczania TE. W Polsce też jest ich sporo, wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej. Wśród zwykłych ludzi, to też chyba dość popularny pogląd, wynikający z braku wiedzy i kreacjonistycznego de facto nauczania Kościoła. Gdyby to kogoś interesowało to jako "punktu zaczepienia" można użyć portalu polskich kreacjonistów czy grasującego w internecie biosławka (np. tutaj, a także na pewnym popularnym portalu do "przechowywania" plików. Udostępnia tam do ściągnięcia sporo materiałów kreacjonistycznych, także dotyczących jego aktywności). PS Żeby ktoś nie pomyślał że propaguję kreacjonizm, podrzucę ten link: czajniczek(*)kowski-kreacjonizmu-broni.htmli komentarze pod nim. I na tym przestaję bawić się w google.
|