Za to ja domyślam się, że zmiany środowiskowe będą postępować wraz z poziomem zużycia energii bez względu na jej źródło. Duże zużycie energii, ze źródeł innych niż spalanie tlenu wywoła zmiany środowiskowe, których w tej chwili nie potrafimy jeszcze przewidzieć. Także mam spore wątpliwości czy zastąpienie elektrowni węglowej farmą wiatraków jest lepsze dla środowiska, bo stoją są tym problemy, których w tej chwili jeszcze nie rozpoznaliśmy. Mam pewien typ na ochronę środowiska i jest nim rozwój rzeczywistości wirtualnej. Musimy przestać przenosić góry i zmieniać koryta rzek ale poruszać co najwyżej elektronami wybranych atomów. Nie jechać 1000km, żeby spotkać się z innymi ludźmi lecz spotkać się z nimi w pokoju wirtualnym, nie podróżować do Peru, żeby zobaczyć góry, tylko obejrzeć je w wirtualnych okularach we własnym domu, z maleńkiego drona, który lata po Peru. Musimy przestać działać w polu wielkich energii i zacząć działać w polu niskich energii, jeść warzywa z własnego a nie z drugiego końca świata. youtu.be/5VCiU1osa3w
|