List otwarty do Bartłomieja Sienkiewicza autorstwa publicysty naszego portalu Witolda Michałowskiego, naczelnego magazynu Rurociągi: Cytat:Warszawa 2014-07-30 KANCELARIA Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 02-591 WARSZAWA ul. Stefana Batorego 5
LIST OTWARTY Do Pana Ministra Bartłomieja Sienkiewicza
Szanowny Panie Ministrze, czy nie uważa Pan że wobec rozwoju wydarzeń na Ukrainie i zagrożeń jakie one niosą również dla naszego kraju należy wyciągnąć stosowne wnioski z faktów że: - odcinek Gazociągu Jamalskiego przez terytorium RP budowała firma EUROPOLGAZ nie posiadająca żadnego doświadczenia w realizacji tego typu inwestycji co spowodowało wyjątkowo dużą (do 30% ) wadliwość spoin na jednym z odcinków i narastające zagrożenie awarii rurociągu i wybuchu gazu. - nie jest pobierana opłata za tranzyt gazu w wysokości min. 1,5 mld. USD rocznie. Uwzględniając okres na który zawarto 25.08.1993 POROZUMIENIA GAZOWE z Rosją straty dla budżetu RP przy minimalnym oprocentowaniu przez okres ich obowiązywania (27 lat) wyniosą ca 50 mld. USD Wobec faktu, że śmierć Prezydenta L. Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem służyła interesom GAZPROMU która to prawda nie jest nadal powszechnie wiadoma informuję, że stosowne dokumenty przedstawiciele redakcji RUROCIĄGÓW złożyli w Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej w Warszawie już 10.03.2011 W dniu 4.04.2005 r. na wniosek niżej podpisanego zeznawał Pan jako świadek oskarżenia przed Sądem Okręgowym w Warszawie w sprawie o sygn. VIII K 388/03 która była kontynuacją sprawy o sygn. V C 488/97. prowadzonej przez Sąd Wojewódzki . Dlatego też w aneksie do książki W PETLI GAZPROMU (z przedmową śp. Zbigniewa Romaszewskiego) przedstawiającej mechanizm uzależnienia naszego kraju od działań rosyjskiej agentury maksymalizującej swoje zyski przy przepływie gazu przez terytorium naszego kraju zamieściłem kopie wokandy z Pańskim nazwiskiem. Obecnie ośmielam się prosić Pana Ministra o zajęcie stanowiska wobec istniejącej sytuacji. Z poważaniem Prezes FUNDACJI ODYSSEUM Redaktor Naczelny "RUROCIAGÓW" Witold Michałowski |