Racjonalista - Strona głównaDo treści
Absurdistan?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-06-2022 11:37zeniu73 (6483 punktów)Absurdistan?
Ocena 1 na 1
www.stern.(*)o--dollar-zahlen-31939920.html

Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.

Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>www.stern.(*)o--dollar-zahlen-31939920.html
>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?

Wszystko zależy, jak była sporządzona polisa i na co zgadzał się ubezpieczyciel. Teraz ubezpieczenia w USA są tak dziwne, że to jest pewnie najbardziej jeszcze rozsądne Ubezpieczyciel ma tą przewagę, że zna na wylot treść i szczegóły ubezpieczenia oraz powiązane z tym przepisy. Widocznie tu pominął jakiś przecinek lub kropkę na końcu zdania...
12-06-2022 21:23 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>www.stern.(*)o--dollar-zahlen-31939920.html
>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>Wszystko zależy, jak była sporządzona polisa i na co zgadzał się ubezpieczyciel. Teraz ubezpieczenia w USA są tak dziwne, że to jest pewnie najbardziej jeszcze rozsądne Ubezpieczyciel ma tą przewagę, że zna na wylot treść i szczegóły ubezpieczenia oraz powiązane z tym przepisy. Widocznie tu pominął jakiś przecinek lub kropkę na końcu zdania...
>

Ubezpieczyciel odpowiada za zarażenie bo odbyło się w ubezpieczonym samochodzie?
Jak by ja zastrzelił to też musiałby wypłacić?

Czy analogicznie jak seks odbył by się w domu to zapłaciło by ubezpieczenie od nieruchomości?

Czy masz na myśli, że ubezpieczone jest wszytko co nie jest wykluczone? Czyli że jak załaduje sobie film z internetu to Warner mógłby ubiegać się od ubezpieczyciela samochodu o odszkodowanie bo przestępstwo odbyło się w samochodzie?? 😂😂😂
DyktaFon (9281 punktów)
>>>www.stern.(*)o--dollar-zahlen-31939920.html
>>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>>Wszystko zależy, jak była sporządzona polisa i na co zgadzał się ubezpieczyciel. Teraz ubezpieczenia w USA są tak dziwne, że to jest pewnie najbardziej jeszcze rozsądne Ubezpieczyciel ma tą przewagę, że zna na wylot treść i szczegóły ubezpieczenia oraz powiązane z tym przepisy. Widocznie tu pominął jakiś przecinek lub kropkę na końcu zdania...
>>
>Ubezpieczyciel odpowiada za zarażenie bo odbyło się w ubezpieczonym samochodzie?
>Jak by ja zastrzelił to też musiałby wypłacić?
>Czy analogicznie jak seks odbył by się w domu to zapłaciło by ubezpieczenie od nieruchomości?
>Czy masz na myśli, że ubezpieczone jest wszytko co nie jest wykluczone? Czyli że jak załaduje sobie film z internetu to Warner mógłby ubiegać się od ubezpieczyciela samochodu o odszkodowanie bo przestępstwo odbyło się w samochodzie?? 😂😂😂

Wiem, że to jest idiotyczne Ale nie znamy treści ubezpieczenia (a nawet jak byśmy znali, to byśmy wszystkich szczegółów nie zrozumieli ) Sąd może zrozumiał (chyba, że przeceniam inteligencję sędziów...)
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>www.stern.(*)o--dollar-zahlen-31939920.html
>>>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>>>Wszystko zależy, jak była sporządzona polisa i na co zgadzał się ubezpieczyciel. Teraz ubezpieczenia w USA są tak dziwne, że to jest pewnie najbardziej jeszcze rozsądne Ubezpieczyciel ma tą przewagę, że zna na wylot treść i szczegóły ubezpieczenia oraz powiązane z tym przepisy. Widocznie tu pominął jakiś przecinek lub kropkę na końcu zdania...
>>>
>>Ubezpieczyciel odpowiada za zarażenie bo odbyło się w ubezpieczonym samochodzie?
>>Jak by ja zastrzelił to też musiałby wypłacić?
>>Czy analogicznie jak seks odbył by się w domu to zapłaciło by ubezpieczenie od nieruchomości?
>>Czy masz na myśli, że ubezpieczone jest wszytko co nie jest wykluczone? Czyli że jak załaduje sobie film z internetu to Warner mógłby ubiegać się od ubezpieczyciela samochodu o odszkodowanie bo przestępstwo odbyło się w samochodzie?? 😂😂😂
>Wiem, że to jest idiotyczne Ale nie znamy treści ubezpieczenia (a nawet jak byśmy znali, to byśmy wszystkich szczegółów nie zrozumieli ) Sąd może zrozumiał (chyba, że przeceniam inteligencję sędziów...)
>

Może w polskich mediach o tym nie pisali.

Polisa nie miała takiej opcji.
szarley (54911 punktów)
>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?

Jeśli polisa obejmowała takie ryzyko, niech płaci

Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
Kto zapłaci za szkodę?

I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.

(weź też poprawkę na dziennikarskie koloryzowanie)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>Jeśli polisa obejmowała takie ryzyko, niech płaci
>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>Kto zapłaci za szkodę?
>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>(weź też poprawkę na dziennikarskie koloryzowanie)

Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂

Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
Nie wydaje ci się, że byłby to absurd?

Może nie czytaliście artykułu - polisa nie uwzględniała takiego scenariusza. Nie znam ani jednej polisy ubezpieczeniowej auta, która by taką opcję miała.
Gdybym coś takiego usłyszał to bym pomyślał o kawale, kabarecie czy satyrze.

To tak, jakby za wytłoczoną szybę miał zapłacić ubezpieczyciel auta, bo syn wytłukł szybę przez okno jadącego samochodu. Szkodę zapłaci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a nie ubezpieczenie wehikułu, z którego syn rzucił kamieniem.

W innym przypadku polisa musiała by mieć nieskończoną ilość stron umowy ( bo każda ewentualność, za którą ubezpieczyciel nie chciałby płacić, musiałaby być uwzględniona - nawet najbardziej absurdalna)
12-06-2022 21:49 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>>Jeśli polisa obejmowała takie ryzyko, niech płaci
>>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>>Kto zapłaci za szkodę?
>>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>>(weź też poprawkę na dziennikarskie koloryzowanie)
>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>Nie wydaje ci się, że byłby to absurd?
>Może nie czytaliście artykułu - polisa nie uwzględniała takiego scenariusza. Nie znam ani jednej polisy ubezpieczeniowej auta, która by taką opcję miała.
>Gdybym coś takiego usłyszał to bym pomyślał o kawale, kabarecie czy satyrze.
>To tak, jakby za wytłoczoną szybę miał zapłacić ubezpieczyciel auta, bo syn wytłukł szybę przez okno jadącego samochodu. Szkodę zapłaci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a nie ubezpieczenie wehikułu, z którego syn rzucił kamieniem.
>
Słyszałem o ubezpieczaniu pośladków gwiazd filmowych. Więc to chyba nie jest szczytem absurdu
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>>>Jeśli polisa obejmowała takie ryzyko, niech płaci
>>>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>>>Kto zapłaci za szkodę?
>>>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>>>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>>>(weź też poprawkę na dziennikarskie koloryzowanie)
>>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>>Nie wydaje ci się, że byłby to absurd?
>>Może nie czytaliście artykułu - polisa nie uwzględniała takiego scenariusza. Nie znam ani jednej polisy ubezpieczeniowej auta, która by taką opcję miała.
>>Gdybym coś takiego usłyszał to bym pomyślał o kawale, kabarecie czy satyrze.
>>To tak, jakby za wytłoczoną szybę miał zapłacić ubezpieczyciel auta, bo syn wytłukł szybę przez okno jadącego samochodu. Szkodę zapłaci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a nie ubezpieczenie wehikułu, z którego syn rzucił kamieniem.
>>
>Słyszałem o ubezpieczaniu pośladków gwiazd filmowych. Więc to chyba nie jest szczytem absurdu

No tak. Ale wyobraź sobie, że gwiazda filmowa wsiada do obcego samochodu, kierowca podczas seksu "psuje" pośladki.

Czy logicznym następstwem jest to, że za zepsucie ma zapłacić ubezpieczyciel ruchomości?

Chodzi o to, że ubezpieczyciel samochodu ma zapłacić za coś, co nie ma nic wspólnego ze szkodą spowodowana kierowaniem samochodu.
DyktaFon (9281 punktów)
>>>>>Ubezpieczyciel samochodu musi kobiecie zapłacić 5 milionów dolarów odszkodowania, bo jego klient
>>>>>zaraził w swoim samochodzie tę kobietę HPV.
>>>>>Jest to dla was absurdem, kabaretem, satyrą czy całkiem logicznym wyrokiem?
>>>>Jeśli polisa obejmowała takie ryzyko, niech płaci
>>>>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>>>>Kto zapłaci za szkodę?
>>>>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>>>>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>>>>(weź też poprawkę na dziennikarskie koloryzowanie)
>>>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>>>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>>>Nie wydaje ci się, że byłby to absurd?
>>>Może nie czytaliście artykułu - polisa nie uwzględniała takiego scenariusza. Nie znam ani jednej polisy ubezpieczeniowej auta, która by taką opcję miała.
>>>Gdybym coś takiego usłyszał to bym pomyślał o kawale, kabarecie czy satyrze.
>>>To tak, jakby za wytłoczoną szybę miał zapłacić ubezpieczyciel auta, bo syn wytłukł szybę przez okno jadącego samochodu. Szkodę zapłaci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a nie ubezpieczenie wehikułu, z którego syn rzucił kamieniem.
>>>
>>Słyszałem o ubezpieczaniu pośladków gwiazd filmowych. Więc to chyba nie jest szczytem absurdu
>No tak. Ale wyobraź sobie, że gwiazda filmowa wsiada do obcego samochodu, kierowca podczas seksu "psuje" pośladki.
>Czy logicznym następstwem jest to, że za zepsucie ma zapłacić ubezpieczyciel ruchomości?
>Chodzi o to, że ubezpieczyciel samochodu ma zapłacić za coś, co nie ma nic wspólnego ze szkodą spowodowana kierowaniem samochodu.

Wiem, że to absurd... ale nie jedyny we współczesnym świecie I zasadniczo mało znaczący dla ogółu. Moim zdaniem większym absurdem (i prawie nikt się nie dziwił) była ostatnia "pandemia". I jakoś musieliśmy przeżyć
szarley (54911 punktów)
Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
Kto zapłaci za szkodę?
I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.

Przemyślałeś ten przykład?

>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?

Nie, ale przemyślę czy nie podpisać
A Ty znasz ubezpieczalnię, która zapłaci za szkodę, której nie było w polisie?

>Nie wydaje ci się, że byłby to absurd?
Nie znam polisy, ale bywają polisy absurdalne

Pamiętaj, że to ubezpieczalnie, a nie klienci mają na usługach sztaby prawników, specjalistów od szacowania ryzyk, a nawet językoznawców do budowania polis

>To tak, jakby za wytłoczoną szybę miał zapłacić ubezpieczyciel auta, bo syn wytłukł szybę przez okno jadącego samochodu. Szkodę zapłaci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej a nie ubezpieczenie wehikułu, z którego syn rzucił kamieniem.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>Kto zapłaci za szkodę?
>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>Przemyślałeś ten przykład?
>>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>Nie, ale przemyślę czy nie podpisać
>A Ty znasz ubezpieczalnię, która zapłaci za szkodę, której nie było w polisie?

No właśnie 😂😂 Polisa w 10000000% nie uwzględniała zarażeniem HPV a pomimo to musi zapłacić. przecież TEN fakt właśnie jest absurdem w tym wyroku.

Bo w takim razie ubezpieczyciel musiałby płacić za miliard innych przestępstw, które zostałyby popełnione w samochodzie i nie miałaby bezpośredniego związku z kierowaniem auta i nie byłyby uwzględnione w polisie (morderstwo, oszustwo finansowe, gwałt, itp) 😂😂😂
12-06-2022 22:32 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>>Kto zapłaci za szkodę?
>>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>>Przemyślałeś ten przykład?
>>>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>>>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>>Nie, ale przemyślę czy nie podpisać
>>A Ty znasz ubezpieczalnię, która zapłaci za szkodę, której nie było w polisie?
>No właśnie 😂😂 Polisa w 10000000% nie uwzględniała zarażeniem HPV a pomimo to musi zapłacić. przecież TEN fakt właśnie jest absurdem w tym wyroku.
>Bo w takim razie ubezpieczyciel musiałby płacić za miliard innych przestępstw, które zostałyby popełnione w samochodzie i nie miałaby bezpośredniego związku z kierowaniem auta i nie byłyby uwzględnione w polisie (morderstwo, oszustwo finansowe, gwałt, itp) 😂😂😂

Ja też, w związku z ubezpieczeniami, zapłaciłem kiedyś bezsensowną opłatę. Ale musiałem Sytuacja była taka, że wysłałem przesyłkę tzw. ADR, czyli niebezpieczną. Wszystko w największym porządku. Firma spedycyjna przyjęła, miała uprawnienia... i było OK. Przesyłka nie dojechała. Trudno, zdarza się. Była ubezpieczona, więc pal sześć. Po czasie dowiaduję się, że mam się stawić na rozprawę sądową na drugim końcu Polski. Rad nie rad jadę. Tam się okazało, że firma, która przyjęła moją przesyłkę zleciła jej dalszy transport firmie, która nie miała uprawnień do ADR. Kierowca tamtej firmy stłukł przesyłkę i się poparzył (najprawdopodobniej, bo nie jest to pewne). Ubezpieczyciel tamtej firmy spedycyjnej, bez uprawnień, wywinął się z pokrycia odszkodowania dla kierowcy (bo ich ubezpieczenie nie obejmowało ADR). Natomiast sąd, żeby jakoś wypłacić odszkodowanie kierowcy, osądził, że to ja mam zapłacić. Nie widzę w tym swojej winy, ale że to nie było 5 mln USD, więc zapłaciłem dla świętego spokoju i nie jeżdżenia na kolejne rozprawy przez całą Polskę. Czyli cuda się zdarzają i tylko kwestia wysokości opłat jest różna w USA i RP.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Wyobraź sobie, że masz 10-letniego syna, który wytłukł kamieniem wystawową szybę wartą 1 000 Euro
>>>Kto zapłaci za szkodę?
>>>I wyobraź sobie, że tę szybę wytłukłby MÓJ 10- letni syn. (kiedyś tyle miał)
>>>Kto zapłaci za szkodę? Ubezpieczyciel.
>>>Przemyślałeś ten przykład?
>>>>Nie myślałem, że będę musiał tłumaczyć 😂
>>>>Znasz polisę na samochód, która uwzględniała by zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową?
>>>Nie, ale przemyślę czy nie podpisać
>>>A Ty znasz ubezpieczalnię, która zapłaci za szkodę, której nie było w polisie?
>>No właśnie 😂😂 Polisa w 10000000% nie uwzględniała zarażeniem HPV a pomimo to musi zapłacić. przecież TEN fakt właśnie jest absurdem w tym wyroku.
>>Bo w takim razie ubezpieczyciel musiałby płacić za miliard innych przestępstw, które zostałyby popełnione w samochodzie i nie miałaby bezpośredniego związku z kierowaniem auta i nie byłyby uwzględnione w polisie (morderstwo, oszustwo finansowe, gwałt, itp) 😂😂😂
>Ja też, w związku z ubezpieczeniami, zapłaciłem kiedyś bezsensowną opłatę. Ale musiałem Sytuacja była taka, że wysłałem przesyłkę tzw. ADR, czyli niebezpieczną. Wszystko w największym porządku. Firma spedycyjna przyjęła, miała uprawnienia... i było OK. Przesyłka nie dojechała. Trudno, zdarza się. Była ubezpieczona, więc pal sześć. Po czasie dowiaduję się, że mam się stawić na rozprawę sądową na drugim końcu Polski. Rad nie rad jadę. Tam się okazało, że firma, która przyjęła moją przesyłkę zleciła jej dalszy transport firmie, która nie miała uprawnień do ADR. Kierowca tamtej firmy stłukł przesyłkę i się poparzył (najprawdopodobniej, bo nie jest to pewne). Ubezpieczyciel tamtej firmy spedycyjnej, bez uprawnień, wywinął się z pokrycia odszkodowania dla kierowcy (bo ich ubezpieczenie nie obejmowało ADR). Natomiast sąd, żeby jakoś wypłacić odszkodowanie kierowcy, osądził, że to ja mam zapłacić. Nie widzę w tym swojej winy, ale że to nie było 5 mln USD, więc zapłaciłem dla świętego spokoju i nie jeżdżenia na kolejne rozprawy przez całą Polskę. Czyli cuda się zdarzają i tylko kwestia wysokości opłat jest różna w USA i RP.
>

I analogicznie absurdem byłoby, gdyby zapłacić musiało twoje ubezpieczenie OC bo przesyłkę zawiozłeś na pocztę swoim samochodem.
DyktaFon (9281 punktów)

>>
>I analogicznie absurdem byłoby, gdyby zapłacić musiało twoje ubezpieczenie OC bo przesyłkę zawiozłeś na pocztę swoim samochodem.

Gdyby sąd tak zasądził... Z wyrokami podobno się nie dyskutuje, bo są sprawiedliwe i właściwe
13-06-2022 09:15 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>. Przesyłka nie dojechała. Trudno, zdarza się. Była ubezpieczona, więc pal sześć.......

>Nie widzę w tym swojej winy, ale że to nie było 5 mln USD, więc zapłaciłem dla świętego spokoju i

Zaczynam rozumieć styl Twoich odpowiedzi...i podejścia.
DyktaFon (9281 punktów)
>>. Przesyłka nie dojechała. Trudno, zdarza się. Była ubezpieczona, więc pal sześć.......
>>Nie widzę w tym swojej winy, ale że to nie było 5 mln USD, więc zapłaciłem dla świętego spokoju i
>Zaczynam rozumieć styl Twoich odpowiedzi...i podejścia.
>
--- ---

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365