wielu z nas tęskni za balcerowiczem, chcemy więcej liberalizmu (indywidualność, wolność, własność) chcemy być usa np w programie tuska byla prywatyzacja służby zdrowia, szpitali, lasów, dróg, orlenu, PKP, wszystko miało być prywatne, bo tylko takie jest efektywne. Liberalizm to nasza religia, zatruta, gorsza od kk, to powolna smierć W Polsce na 10 tys. mieszkańców jest 8 bezdomnych (ale liberalną demokracją jesteśmy krótko) w USA 17. w Kalifornii 44, najbogatszych stan. USA 2 X bogatszy od Polski, ma 2 X wyższy odsetek bezdomnych, w najbogatszym stanie, Kalifornia, odsetek ten jest 4 X wyższy niż u nas. Statystyki bezdomnych w USA nie obejmują mieszkających w przyczepach, a takich jest tam 20 mln (7% rodzin). W USA na 1000 urodzeń wskaźnik śmiertelności przed 5 rż wynosi 7. W Polsce 4 choć wydajemy na ochronę zdrowia 5 X mniej niż w USA (wiadomo, prywatne jest najefektywniejsze) Szkoły, w testach badających skuteczność nauczania w różnych krajach, uzyskaliśmy 550 punktów z matematyki, nauk przyrodniczych i czytania (11. m na świecie). W USA to 495 punktów (25 pozycja) morderstw na 100 tys. Polska – 0,6 a USA – 5,5, 9 X więcej 45% Amerykanów nie ma żadnych oszczędności w Polsce 20%
USA doi cały świat, np drukując $ które musimy kupować, kochamy amerykę, chcemy być ameryką, ale my nie drukujemy $. Napad USA na Kadafiego (Libia) czy Husajna (Irak) byl spowodowany że nie chcieli kupowac $
USA wywołała wojnę na Ukrainie, chodzi o interesy, ICH interesy, a nie Ukrainców, którzy byli b.biedni (poziom Afryki), będą jeszcze biedniejsi. Wojna na Ukrainie tak jak powstanie Warszawskie jest bez sensu, ale wiadomo, patoelity muszą się paść |