 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-07-2011 08:12 | Medieval (3004 punktów) | Rekomendacja
18 na 18 | Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię". A tymczasem chodzi o rozliczenie Watykanu i jego emisariuszy na Irlandię. Nowe synonimy ? Wyobrażacie sobie taki nasz raport i wypowiedź polskiego ministra ? Bo ja, chętnie: "Irlandią wstrząsnął wczoraj czwarty już raport o kościelnej pedofilii, który dotyczy hrabstwa Cork (poprzednie mówiły o zakonach i diecezji dublińskiej). - To nie jest raport o błędach Kościoła sprzed 50 lat. To raport o współczesnej Irlandii! - mówił minister ds. dzieci Frances Fitzgerald." Ukrywanie przestępstw już nie tylko za czasów JP2, ale także współcześnie: "Kościół, co opisywały poprzednie dokumenty, nie tylko tuszował przez kilka dekad skandale i dopuścił do powszechnego maltretowania oraz seksualnego wykorzystywania w katolickich internatach, szkołach i poprawczakach. Według najnowszego raportu ukrywał także przestępstwa w diecezji Cloyne z Cork aż do 2008 r." Osobisty sekretarz papy, prawdopodobnie wiedział czego chce pryncypał: "Autorzy dokumentu, sporządzonego na zlecenie rządu Irlandii, analizowali lata 1996-2008, kiedy władze diecezji z jej biskupem Johnem Magee ukryły przed policją dwie trzecie skarg na księży. Dopiero nacisk mediów oraz presja Watykanu zdecydowały o pełnej współpracy diecezji z policją. Biskup Magee, który był w przeszłości sekretarzem Pawła VI, Jana Pawła I i Jana Pawła II, odszedł w 2010 r. ze stanowiska." wyborcza.p(*)landia_rozlicza_pedofilie.htmlI na koniec kwiatek episkopatek pedofilek: "W przeciwieństwie do Irlandii czy Francji prawo w Polsce nie nakłada obowiązku informowania policji czy prokuratury o przestępstwach pedofilskich (to tylko "obowiązek społeczny"). Zgodnie z instrukcjami Watykanu taki obowiązek co do biskupów nie musi więc znaleźć się w przepisach polskiego Episkopatu." Zasada jest taka - Milczymy tak długo jak tylko można, a jak już nie można zrzucamy winę na staruszków, którzy właśnie idą na emeryturę, a najlepiej na zmarłych kolegów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| coreless (16088 punktów) |
Mowa i myślenie - sprzężenie zwrotne.
Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
|
|
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię". Ponieważ państwo irlandzkie przekazało w ręce Kościoła szkolnictwo i oświatę, to teraz się z tego musi rozliczyć. Jak ja nabędę kradziony samochód, chociaż o tym nie wiem, że jest kradziony, to też muszę się z tego rozliczać.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
|
|
 | 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | > >Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię". >Ponieważ państwo irlandzkie przekazało w ręce Kościoła szkolnictwo i oświatę, to teraz się z tego musi rozliczyć. >Jak ja nabędę kradziony samochód, chociaż o tym nie wiem, że jest kradziony, to też muszę się z tego rozliczać.
Rozlicza się zawsze kogoś.
|
|
1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię".Oj, tam, oj, tam. Za to ciut niżej całkowicie się rehabilituje wiadomości o kolejnym zjeździe egzorcystów nadając mile dwuznaczny tytuł: O złym duchu na Jasnej Górze 
Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger)
|
|
 | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | > wiadomości o kolejnym zjeździe egzorcystów ... członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania
Może pójdą krok dalej i "uzwyczajnią" sprawy związane z egzorcyzmami i uwalnianiem, nie tylko jako normalną posługą duszpasterską zgodną z naukami Kościoła i prawem kanonicznym, lecz w ogóle jako usługi z numerem statystycznym GUS, refundowane przez NFZ.
|
|
|  | 4 na 4 | Medieval (3004 punktów) |
>lecz w ogóle jako usługi z numerem statystycznym GUS, refundowane przez NFZ.
Dokładnie o to chodzi. Po dwóch egzorcystów na powiat, to będzie about 700 braci, po (nie bądźmy pazerni) średniej krajowej brutto z dodatkiem za szkodliwe i prawem do wcześniejszej emerytury (no bo siły specjalne).
|
|
 | 3 na 3 | Medieval (3004 punktów) |
>O złym duchu na Jasnej Górze
Ciemnej Górze.
|
|
|  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >>O złym duchu na Jasnej Górze >Ciemnej Górze.
Ciemnym Dole.
Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger)
|
|
 | 2 na 2 | fiedorek.t (5805 punktów) | |
|
|  | 1 na 1 | Paweł Lis (110 punktów) | > Eh ten zjazd.Teraz już wiem czego boi się niejeden ateista:A znacie to: Ateista przyszedł do piekła. Diabeł elegancko ubrany zaprasza go do środka, oprowadza, pokazuje, tu bar, tam pograsz w billarda, tam jest pole golfowe, idą dalej, za tymi drzwiami jest dyskoteka, drzwi obok to biblioteka. Wszędzie ludzie świetnie się bawią. Idą dalej, diabeł otwiera drzwi, a oczom ateisty ukazują się ludzie cierpiący straszliwe męczarnie: palą się na stosach, gotują w smole... -co tu się dzieje!? -a, to chrześcijanie. Jak sobie wymyślili tak mają. Na pewno znane www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=421 im jest jakoś egzorcysta niespecjalnie potrzebny
|
|
 | 2 na 2 | Ignorancja (4718 punktów) |
Międzynarodowe Stowarzyszenie Posługi Uwalniania istnieje od 1995 r. Raz na dwa lata organizuje światowe konferencje - na Jasnej Górze odbyła się po raz trzeci.
Z rachunków wynika zatem, że 37,5 % dotychczasowych konferencji odbyło się w naszym kraju. Jest to pewien miernik wskazujący jak bardzo klimat, który się u nas wytworzył im sprzyja. Żenujące, że obskurantyzm staje się coraz bardziej naszym znakiem firmowym.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
| markolis35 (50 punktów) | >Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię". Czy o tytuł tu chodzi? czy o treść? W naszym kraju, powstają takie projekty w podziemiach i na forach. Anonimowi chcą rozliczeń i sprawiedliwości. Boją się wyjść i jasno powiedzieć STOP. Rządy od 1989 roku milczą , dają przyzwolenie na takie działanie. Przedawnienie przestępstw pedofilskich jest tylko kroplą, lecz jakże ważną. Dają im majątki , kasę , etaty. Pokrzywdzony jest sam. Kuria i biskupi umywają ręce, każą zgłaszać przestępstwa prywatnie, bo ich to nie obchodzi. A ofiary "budzą" się dopiero po 15-20 latach. O zgrozo Polska. Może Rząd i w tej kwestii ogłosi nas "Zielona Wsypą " sukcesu walki z pedofilią
|
|
 | 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | >>Wyborcza daje idiotyczny tytuł: "Irlandia rozlicza pedofilię". >Czy o tytuł tu chodzi? czy o treść? Niewielu przeczyta całą stronę tekstu. A tytuł zobaczą wręcz przeciwnie, całe rzesze. To co rozliczy Irlandia ? A... pedofilę, podwyższą pewnie kary.
|
|
|  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | > To co rozliczy Irlandia ? A... pedofilę, podwyższą pewnie kary. A może pedofilię, jako działalność? Zaległy VAT?
|
|
| markolis35 (50 punktów) | Zawieszał się serwis i dwa razy mi poszło. Przepraszam
|
|
 | | fiedorek.t (5805 punktów) | > Zawieszał się serwis i dwa razy mi poszło. PrzepraszamMam nadzieje,że odebrałeś e-mila
|
|
1 na 1 | fiedorek.t (5805 punktów) | .>Zasada jest taka - Milczymy tak długo jak tylko można, a jak już nie można zrzucamy winę na > staruszków, którzy właśnie idą na emeryturę, a najlepiej na zmarłych kolegów.Na ten temat wrzuciłem wątek 14.07 ale zrobiłem to tak fatalnie,że nie wzbudził zainteresowania  Jestem na bieżąco,więc jeśli są zainteresowani chętnie się podzielę nowinami to teraz temat nr1 w tutejszych mediach
|
|
 | | Medieval (3004 punktów) | > Na ten temat wrzuciłem wątek 14.07 ale zrobiłem to tak fatalnie,że nie wzbudził zainteresowania  Alleluja i do przodu! Plusik na zachętę.
|
|
 | | Kojut (2120 punktów) | > Jestem na bieżąco,więc jeśli są zainteresowani chętnie się podzielę nowinami to teraz temat nr1 w tutejszych mediach  Ze tez mi sie wakacji zachcialo w tak interesujacym momencie  Juz sie biore za przegladanie RTE. I znalazlem wypowiedz premiera Irlandii Cytat:Mr Kenny was replying to a question from journalists as to whether the traditional Catholic seal of the confessional will be exempted from the law. 'The law of the land should not be stopped by crosier or by collar,' he said. BRAWO! Kiedy takie slowa uslyszymy od szefa polskiego rzadu?
|
|
|  | | fiedorek.t (5805 punktów) |
> BRAWO! Kiedy takie slowa uslyszymy od szefa polskiego rzadu?Zajrzyj na wątek "kiedy Polska??!!"dałem te linki przedwczoraj.Więcej info znajdziesz na "Irish examiner" itp. ogólnie większe dzienniki irlandzkie to powinno nakreślić ci sytuację i to tłumaczy tytuł wątku:kiedy Polska??!!Miłego odpoczynku
|
|
|  | | Grzegorz (5685 punktów) | > BRAWO! Kiedy takie slowa uslyszymy od szefa polskiego rzadu?Nasz szef rządu pewnie tradycyjnie udawałby że nie wie o co chodzi, a przyparty do muru stwierdziłby pewnie że ze względu na rozdzielność państwa od Kościoła uważa że spowiedź jest i powinna zostać na zawsze wewnętrzną sprawą Kościoła  A jakiś bardziej hardkorowy biskup i tak zjechałby go za antyklerykalny charakter wypowiedzi
|
|
| |  | 1 na 1 | fiedorek.t (5805 punktów) | > >BRAWO! Kiedy takie slowa uslyszymy od szefa polskiego rzadu?> Nasz szef rządu pewnie tradycyjnie udawałby że nie wie o co chodzi, a przyparty do muru stwierdziłby pewnie że ze względu na rozdzielność państwa od Kościoła uważa że spowiedź jest i powinna zostać na zawsze wewnętrzną sprawą Kościoła A jakiś bardziej hardkorowy biskup i tak zjechałby go za antyklerykalny charakter wypowiedzi  Dlatego też,warto powalczyć o to co dzieje się teraz w Irlandii.Przecież w tym arcykatolickim(ultra zostawiam dla Polski) to rząd powołał komisję wspólnie z kościołem,w sprawie rozwiązania problemu!Potrzeba nam,żeby ofiary wreszcie zaczęły mówić!Bez zaszczucia i izolacji społecznej.Prawda nas WYZWOLI!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|