Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ręka podniesiona na klasztor

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
07-08-2011 14:32Selanos (12869 punktów)Ręka podniesiona na klasztor
Ocena 15 na 15
Znalezione na gazeta.pl Ręka podniesiona na klasztor

Jak się okazuje, jasnogórskie msze można usłyszeć podczas lekcji matematyki w liceum, oglądania serialu we własnym domu, we własnej łazience, podczas picia piwa... Kościół jest prawdziwym geniuszem jeśli chodzi o inwestycje w nagłośnienie.

Mieszkańcom niekoniecznie się to podoba. Wierzący nie wiedzą co ze sobą zrobić, kiedy z browarem w ręce słyszą najważniejszą część nabożeństwa, niewierzącym nie podoba się sytuacja w ogóle, natomiast ksiądz:

Cytat:
Cóż, nie muszą w tym momencie klękać, demonstrować swojej wiary. Nie będzie profanacji, gdy pozostaną za stolikiem. Choć mogliby na tę jedną minutę zamilknąć, godziłoby się na ten krótki moment konsekracji przerwać rozmowę. Częstochowa ma to do siebie, że jest tu Jasna Góra i nie da się jej wymazać z planu miasta ani z jego życia. Siłą rzeczy osoby niewierzące mogą tu odczuwać pewne niedogodności. Jednak i ateiści powinni rozumieć, że sanktuarium promuje to miasto. Gdyby nie ono, nawet w Polsce mało kto by słyszał o Częstochowie.


A także ciekawe wypowiedzi kogoś z PiSu o chrześcijaństwie:
Cytat:
Co innego, gdyby niosły treści powszechnie nieakceptowalne. Ale nie niosą. Ateiści też uznają wartości propagowane przez chrześcijaństwo: dobroć, miłość...


oraz chrześcijanin do pana z SLD który interweniuje w tej sprawie:

Cytat:
"Miej oczy dookoła swojego lewackiego łba. Wyrok na siebie już masz, już jest wydany, ty ścierwo. Zawiśniesz na przyklasztornej latarni za rękę podniesioną na klasztor".


Ech, te wartości propagowane przez chrześcijaństwo
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pasia (367 punktów)
"Szef klubu radnych SLD w Częstochowie Zdzisław Wolski zastrzega jednak, że interpelacja była samodzielną inicjatywą radnego i nie może być uznawana za oficjalne stanowisko klubu"

Nie ma to jak asekuracja

Wierzę, że Pan jednak mnie nie opuści
Jakby miał z rąk taką zdobycz wypuścić?
Menel de Lux (3111 punktów)
>Reka_podniesiona_na_klasztor.

Że też jeszcze owa ręka nie uschła?
Znając realia panujące w "przenajświętszej", odjęcie tego zgniłego członka od zdrowej tkanki Naszego bogobojnego społeczeństwa jest tylko kwestią czasu.
07-08-2011 19:25
 Ocena 14 na 14
catseye (1381 punktów)
W komentarzach do artykułu:

Nikt nie słyszał krzyków i płaczu gwałconych...
Autor: antobojar ☺ 04.08.11, 19:23
... i molestowanych dzieci... chłopców w internacie Braci Szkolnych przy ulicy Pułaskiego 71, w Częstochowie, nieopodal Jasnej Góry...
Dzieciaki katowane przez psychopatę sadystę br. Gerarda i deprawowane przez homoseksualistę pedofila br. Victora, przez blisko dwadzieścia lat były bezbronne i znikąd nie otrzymały pomocy... mimo że proceder był znany władzom Bractwa.. Przełożony br.Alfons niewiele mógł zrobić, gdyż cierpiał na zaawansowaną sklerozę i byl paprotką, ale br. Kasjan, jego zastępca, niejednokrotnie "nakrywał" zboczeńca.. i kończyło się na reprymendzie..
A braciszek zakonu, który zgodnie z założeniami jego twórcy, Jana de la Salle, (a jakże, teraz świętego..) miał się poświęcać wychowaniu młodzieży męskiej, molestował chłopców nawet w kaplicy i jak była okazja.. na Jasnej Górze... Ja byłem już na tyle duży że mogłem się obronić, (miałem 13-14 lat), ale co przechodziły dzieciaki w wieku od 9 do 12 lat, to wywołać może tylko rozpacz...
Internat został zamknięty i sprawę zatuszowano, nie za darmo.. Kościół musiał się pewnie zgodzić na współpracę z komuną ... Ale w owym czasie (połowa lat 1950-tych do lat 1970-tych), setki chłopców przechodziło przez piekło.. i przechodzi dalej.. bo człowiek takich rzeczy nigdy nie zapomina... A na stronie internetowej Bractwa ani słowa o prowadzonym przez 20 lat internacie.. tylko wzmianka o zamknięciu szkoły ze względu na "istniejącą sytuację polityczną"...
Kiedy powiedzą przynajmniej: "przepraszamy"..
Mieszkam za granicą.. za rok przechodzę na emeryturę.. moje dzieci uważają że to jest mój obowiązek, żeby sprawę nagłośnić w Poslce, w której, jak wiemy, niewiele się pod tym względem zmieniło...
Ta zdemoralizowana hołota, wyposażona w swoisty "immunitet kapłana lub zakonnika" dalej rujnuje życie młodych ludzi...
"WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
"Relativity applies to physics, not ethics"
Albert Einstein
========================= koniec wypowiedzi antobojara =====================
Dojrzewamy już chyba do tego, żeby w pewnym sensie zostać drugą Irlandią
07-08-2011 19:50 
 Ocena 4 na 4
fiedorek.t (5805 punktów)

>Dojrzewamy już chyba do tego, żeby w pewnym sensie zostać drugą Irlandią
>
Obyś miał rację , o ile chodzi Ci o publiczną debatę i procesy winnych.
Niestety do tego potrzebna jest pomoc ze strony rządu i środowisk prawniczych. Ważne, o ile nie najważniejsze, jest zorganizowanie się pokrzywdzonych. Pojedynczo nic nie zdziałają. W najlepszym wypadku zostaną potraktowani katolickim zrozumieniem jak ten pan z SLD w cytacie na początku wątku. To byłoby podniesienie ręki nie tylko na klasztor ale na cały polski krk. Niechybnie ręka taka uschłaby w mgnieniu oka, lub zostałaby odrąbana miłosierdziem katolików polskich. Niemniej jednak mam nadzieję, że kiedyś odpowiedzialni za krzywdę zostaną osądzeni i ukarani.
08-08-2011 10:47 
 Ocena 4 na 4
catseye (1381 punktów)
>>Dojrzewamy już chyba do tego, żeby w pewnym sensie zostać drugą Irlandią
>>
>Obyś miał rację , o ile chodzi Ci o publiczną debatę i procesy winnych.
Oczywiście o to!!
> Niestety do tego potrzebna jest pomoc ze strony rządu i środowisk prawniczych.
Od jakiegoś czasu przy każdej okazji powtarzam: występować z KRK. Kto mówi, że mu
na tym nie zależy, popełnia olbrzymi błąd. Pierwsze 100 000 apostazji, a nasze politykierstwo zacznie myśleć. Pierwszy milion, a wykona zwrot o 180 stopni.
Niech każda myśląca osoba (także te wierzące w Najwyższą Istotę) szczerze odpowie
sobie na parę pytań: Czy naprawdę nie mierzi mnie to, że zaliczają mnie do instytucji
tak przesiąkniętej hipokryzją, jak KRK? Z jego arcypasterzem, który jeszcze kilka lat temu osobiście zabraniał ujawniania seksualnych przestępstw kleru, a teraz jest wielce nimi zatroskany? Czy naprawdę nie mierzi mnie to, że zaliczają mnie do
instytucji, której w RP przewodzą takie światłe umysły, jak Dziwisz i takie autorytety moralne jak Głódź i Rydzyk? Czy naprawdę jest mi obojętna myśl, że
służę KRK jako argument statystyczny - że liczę się dla KRK jako Polak-Katolik?
> Niemniej jednak mam nadzieję, że kiedyś odpowiedzialni za krzywdę zostaną osądzeni i ukarani.
Swoją nadzieję opieram na tym, że coraz więcej obywateli RP zaczyna się gotować (komentarze na forach, pisane także przez nadal wierzących, którzy doszli do
wniosku, że im z KRK do nieba nie po drodze).
08-08-2011 20:48 
 Ocena 1 na 1
fiedorek.t (5805 punktów)
>Swoją nadzieję opieram na tym, że coraz więcej obywateli RP zaczyna się gotować (komentarze na forach, pisane także przez nadal wierzących, którzy doszli do
>wniosku, że im z KRK do nieba nie po drodze).

Słusznie rzeczesz, ojczulkowie w sukniach podgrzewają garczek i jest szansa, że w końcu wykipi.
W Irlandii to już się stało. Trzeba wziąć pod uwagę, że społeczeństwo tutejsze jest w ogromnej części katolickie.
Podam przykład z lat 2002 i 2006, ponieważ ostatecznych wyników tegorocznego spisu jeszcze nie ma.
census.cso(*)/tableView.aspx?ReportId=74644
Co ciekawe "ateizm" i "no religion" to dwie odrębne rubryki , tak jakby ateizm był typem religii, ale przypuszczam, że kierowali się tym, jak ludzie wpisywali w ankiecie. Tak, czy siak w tym roku mają conajmniej jednego ateistę więcej
Jeśli jesteś zainteresowany statystykami za 2006 to sprawdz tu:
www.cso.ie/census/census2006_volume_13.htm
za 2011 trzeba jeszcze poczekać.
Nie wiem, czy ma to wpływ na politykę państwa, tak jak nie wiem, czy kościelne statystyki mają wpływ na to jak zarządzają nami "wybrańcy narodu". Znając sukienkowych i ich zamiłowanie do politykowania zamiast miłości blizniego, jest to bardzo prawdobodobne. Tak czy inaczej społeczeństwo silnie skatolicyzowane dało wyraz zniesmaczenia i oburzenia działalnością "pastuchów". Oczywiście w Polsce skala indoktrynacji jest większa, a co za tym idzie więcej jest wiernych-obrońców, choćby tylko klasztorów i kościółów. Ale jesteśmy na dobrym kursie. Wkrótce, miejmy wiarę , przystąpimy do abordażu.
07-08-2011 19:50 
 Ocena 10 na 10
Gosia (9452 punktów)

>Nikt nie słyszał krzyków i płaczu gwałconych...

Och, bo katolicy słyszą tylko nieme krzyki nienarodzonych. Reszta jest milczeniem.
Selanos (12869 punktów)
Nie pierwszy raz czytam tę historię, ale zawsze jest w komentarzach. Ktoś powinien nagłośnić tę sprawę, po tylu latach sprawcy, pewnie nie żyją, ale ludzie powinni wiedzieć o postępowaniu przedstawicieli KrK.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że dojrzewamy do tego, żeby być drugą Irlandią. Rzeczywiście, takie SLD jest bardzo antyklerykalne, w przemowach przed wyborami, potem grzecznie dogaduje się z klerem. Właśnie czytaliśmy przykład: działacz SLD chce coś zrobić z hałasem który robi kościół, szef radnych SLD niby chwali, ale mówi, że to nie ich inicjatywa.

Albo Tusk. Komisję majątkową niby zlikwidował, ale dzisiaj czytałem, że PO przed podjęciem decyzji bada opinię publiczną, poza tym, komisja zdążyła spełnić swoją funkcję: zabrała majątek państwu i oddała kościołowi, jeszcze skuteczniej, niż władze PRLu które zabierały majątek w ramach walki ze szlachtą i 'kułakami'.
SS-Love (17 punktów)
to jest strasznie przykre
jak ma się czuć młody człowiek który wierzy a widzi taki sposób celebrowania boga?
gdzie dobro którym się kościół zasłania?
wyobrażacie sobie taką nagłośnioną niczym mayday ceremonię innego wyznania?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365