Racjonalista - Strona głównaDo treści
Postulaty Anonymous Poland

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
14-02-2015 12:16Mariusz Agnosiewicz (moderator)Postulaty Anonymous Poland
Ocena 3 na 5
Postulaty Anonymous Poland:

Cytat:
1) Obrona polskiej ziemi i polskich bogactw naturalnych przed wykupem przez obcy kapitał, co jest podstawą polskiej racji stanu i polskiego interesu narodowego;
2) Wprowadzenie rozwiązań uniemożliwiających zastępowanie normalnych form pracy przez rozwiązania patologiczne (tzw. umowy śmieciowe), w tym wprowadzenie dla wszelkich "cywilno-prawnych" umów o pracę stawki godzinowej w odpowiedniej wysokości (propozycja "na początek": 12 zł na godzinę);
3) Likwidacja wszelkich barier uniemożliwiających Polakom (w tym ogromnej liczbie ludzi młodych, zmuszonych do emigracji za chlebem) zadbanie o swój byt we własnym zakresie - w tym m.in.:
b) uporządkowanie i uproszczenie przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej;
c) wprowadzenie przepisów umożliwiających sprzedaż produktów rolnych - nieprzetworzonych i przetworzonych - bezpośrednio w gospodarstwie rolnym lub w jego najbliższym otoczeniu;
d) wprowadzenie przepisów umożliwiających odbudowę lokalnych ("drobnych") firm przetwórstwa rolno-spożywczego np. masarni, piekarni itp.
4) Opodatkowanie banków i korporacji progresywnym podatkiem dochodowym:
a) jako element obrony przed drenażem finansowym Polski;
b) jako przywrócenie elementarnej sprawiedliwości przy ustanawianiu obciążeń fiskalnych na rzecz państwa;
c) jako jeden ze sposobów obrony polskiej przedsiębiorczości, poprzez zwalczanie tendencji monopolistycznych i tworzenie warunków zwiększających ilość podmiotów w życiu ekonomicznym kraju (zwiększanie wolnej konkurencji);
5) Wprowadzenie skutecznych rozwiązań prawnych prowadzących do odpowiedzialności karnej i majątkowej dla urzędników publicznych, a także wprowadzenie kary wieloletniego lub dożywotniego zakazu sprawowania funkcji publicznych oraz zajmowania stanowisk w spółkach i innych podmiotach należących do Skarbu Państwa, lub stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego;
6) Przywrócenie Polakom podstawowych praw politycznych, w tym do (faktycznego) wybierania i bycia wybieranym:
a) poprzez uznanie, że referendum i inne bezpośrednie formy wyrażania woli są podstawowym trybem decydowania przez obywateli o sprawach wspólnych w państwie i w ramach samorządu terytorialnego
b) poprzez reformę ordynacji wyborczych i wprowadzenie rozwiązań gwarantujących nie tylko formalną równość głosów obywateli, ale także ich równość materialną w najwyższym możliwym do osiągnięcia stopniu;
c) poprzez uznanie, że obywatele mają nie tylko prawo powoływania swych przedstawicieli, ale także ich odwoływania w trakcie kadencji;
d) poprzez zmianę przepisów dotyczących partii politycznych, w celu likwidacji ich patologicznego (mafijnego) statusu i ustanowienie statusu służebnego wobec obywateli.


W obliczu tak dużego zagrożenia musimy się zjednoczyć, zmienić strategię i zacząć działać razem, musimy szukać podobieństw i wspierać się w działaniach, inaczej nadal będzie postępowało zawłaszczanie resztek naszego wspólnego majątku Polski.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hodża (11172 punktów)
>c) poprzez uznanie, że obywatele mają nie tylko prawo powoływania swych przedstawicieli, ale także
>ich odwoływania w trakcie kadencji;

Popieram! Podobnie, jak z zastrzeżeniem dotyczącym ogólnikowości większość pozostałych.

Jak podejrzewam jednak, zanim grupa Anonymous uzyska liczącą się siłę, rządy zdążą odłączyć zasilanie od serwerów. Bardziej w tym wszystkim liczy się zwrócenie uwagi na patologie prawa i polityki, niż jakieś pozytywne projekty na przyszłość. Ale, kto wie, może kiedyś te głosy też będą się liczyć w ogólnym rachunku. Chociaż mówię to bez przekonania.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
szarley (54913 punktów)
>Postulaty Anonymous Poland:

Proponuję dopisać postulat obrony języka ojczystego Polandczyków
farmer (22440 punktów)

>pracę stawki godzinowej w odpowiedniej wysokości (propozycja "na początek": 12 zł na godzinę);

"bes sensu".

Pierwszego stycznia w Niemczech weszła w życie ustawa o płacy minimalnej. Stawka za godzinę, która dotyczy Niemców, ale też obywateli innych państw pracujących w tym kraju ma wynosić co najmniej 8,5 euro za godzinę.

12 zł niech sobie w du... w żyć wsadzą. Niemaszki dają dziś 34 złote.

Krystkon......Ty to masz przejebane z tym kapitalizmem tam na zachodzie
20-02-2015 22:23 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>12 zł niech sobie w du... w żyć wsadzą. Niemaszki dają dziś 34 złote.

No i to pokazuje na jakiej "zielonej wyspie" mieszkamy. Niemcy trochę pokwękali, ale w końcu dali 34 PLN, a u nas nie ma nawet 1/3 tego (bo te 12 PLN to przecież dopiero w strefie postulatów). Przy czym ceny mamy z grubsza podobne...
Rafał Kozłowski (301 punktów)
>Postulaty Anonymous Poland: [...]

Co do zasady działalność grupy Anonymous budzi uznanie. Idee o jakie walczy wydają się być słuszne. Warto jednak zastanowić się, co z tymi wiadomościami "wyprawiają" sensacyjne media prześcigając się w dowodzeniu skuteczności grupy.

Czasem gdy czytamy w światowych i polskich mediach o akcjach Anonymous nie możemy wyjść z podziwu. Najpierw dla skuteczności Anonymous, a po analizie dla fantazji redaktorów wyolbrzymiających i wymyślających wiadomości

pozdrawiam
Bogucki (102 punktów)
Jestem rozdart jeżeli o nich chodzi postulaty są słuszne i popieram ale patrząc na to co spowodowali w czasie arabskiej wiosny trochę się boje
polecam dokument we're legion story of hactivism
RadRado (1047 punktów)
Anonymous się skończyli na ACTA. Ludzie w Polsce doskonale wiedzą, kto nami rządzi i jakie przekręty robi. Ujawnianie kolejnych nic nie da, po aferach taśmowych czy kilometrówkach tylko wzruszą ramionami na nowe sensacje. Świadomie głosują na złodziei, cwaniaków i idiotów, bo im to odpowiada. Swój głosuje na swego.
"Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasługuje" - Joseph de Maistre
O totalitaryzmach możemy dyskutować, ale w demokracji to powiedzenie jest słuszne.
Mało to mieliśmy mamy teraz kandydatów/partii, którzy chociaż część powyższych postulatów mieli w swoich programach? Nie wejdą do II tury/nie przekroczyli progu wyborczego. Widocznie wszystkim obecna sytuacja odpowiada. I nie mówię tylko o głosujących, ale także nie biorących udziału w wyborach - widocznie nie mają po co iść, bo nie chcą nic zmienić.
05-03-2015 23:10 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>Widocznie wszystkim obecna sytuacja odpowiada. I nie mówię tylko o głosujących, ale także nie biorących udziału w wyborach - widocznie nie mają po co iść, bo nie chcą nic zmienić.
Ludzie nie powinni sugerować się wynikami sondaży lecz głosować zgodnie z własnymi przekonaniami. Gdyby każdy postępował jak wyżej, scena polityczna wyglądałaby zgoła inaczej. Niestety, najczęściej głosują na mniejsze zło, uznając, że "ich" partia nie ma szans. I o to chodzi głównym graczom na scenie politycznej - o utrzymanie status quo.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365