 |
Czy Niemcy to aby na pewno zachodnio-europejski kraj? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-10-2022 15:19 | Konowal (6291 punktów) | Czy Niemcy to aby na pewno zachodnio-europejski kraj?
1 na 1 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Mam nadzieję że Europa zrozumie że Niemcy nie nadają sie na lidera.
czy konowale cokolwiek rozumiesz z tego co się dzieje w Europie ?? Kolejny znawca historii i polityki, oczywiście nie mający wiedzy w tym temacie.
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >>Mam nadzieję że Europa zrozumie że Niemcy nie nadają sie na lidera. >czy konowale cokolwiek rozumiesz z tego co się dzieje w Europie ?? >Kolejny znawca historii i polityki, oczywiście nie mający wiedzy w tym temacie. Ja rozumiem a czy Ty rozumiesz ???
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
1 na 1 | qwery (2864 punktów) | > Wydaje sie że embargo nie tylko na Rosję ale i na Niemcy by trzeba nałożyć żeby tamto społeczeństwo> też odczuło skutki wojny jak tak bardzo popierają Rosję.> wydarzenia(*)recz-zyjecie-na-na,nId,6340691> Nie mówiąc już o Niemieckim antysemityźmie> polskieradio24.pl/5/1223/artykul/2891610> Mam nadzieję że Europa zrozumie że Niemcy nie nadają sie na lidera.A Ty myslisz ze elicie kazdego kraju pasuje niemal bezwarunkowe popieranie Usa i Ukrainy? Niemca nie pasuje ale boja sie Ameryki,, troche boją sie i Ruskicb, i to taka ich gra. Jak by Amerykance uzały ze oplacasie im sankce na Niemcy nalozyc to bysmy juz nałozyli, bo nasze aktualne elity wisza u paska Usa, bo chca byc bardziej odrebne niz by to mialo miejsce wiszac u paska Niemców.
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >A Ty myslisz ze elicie kazdego kraju pasuje niemal bezwarunkowe popieranie Usa i Ukrainy? Niemca nie pasuje ale boja sie Ameryki,, troche boją sie i Ruskicb, i to taka ich gra. Jak by Amerykance uzały ze oplacasie im sankce na Niemcy nalozyc to bysmy juz nałozyli, bo nasze aktualne elity wisza u paska Usa, bo chca byc bardziej odrebne niz by to mialo miejsce wiszac u paska Niemców.
Oczywiście że każdy chciałby być suwerenny i niezależny ale tak się nie da - niemniej Niemcy się ostatnio nie popisali i jak się wydaje stracili prawo ubiegania się o lidera Europy.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | | qwery (2864 punktów) | > >A Ty myslisz ze elicie kazdego kraju pasuje niemal bezwarunkowe popieranie Usa i Ukrainy? Niemca nie pasuje ale boja sie Ameryki,, troche boją sie i Ruskicb, i to taka ich gra. Jak by Amerykance uzały ze oplacasie im sankce na Niemcy nalozyc to bysmy juz nałozyli, bo nasze aktualne elity wisza u paska Usa, bo chca byc bardziej odrebne niz by to mialo miejsce wiszac u paska Niemców.> Oczywiście że każdy chciałby być suwerenny i niezależny ale tak się nie da - niemniej Niemcy się ostatnio nie popisali i jak się wydaje stracili prawo ubiegania się o lidera Europy.Kazda elta to zobaczy i przedstawi do wierzenia swoim tubylcom tak jak zobaczy w tym inters. A głupi tubylcy czesto myśla że to tak naprawde
|
|
| Rafał Kozłowski (301 punktów) | |
|
 | | Thoter (6650 punktów) |
>Co takiego złego robią Niemcy?
Dbają o swoje interesy a powinny o nasze.
|
|
|  | | Rafał Kozłowski (301 punktów) | >>Co takiego złego robią Niemcy? >Dbają o swoje interesy a powinny o nasze. >
Każde państwo dbać powinno o swoich obywateli. Stąd uważam, że dbanie o interesy państwa, to i dbanie o obywateli. Istota UE, to ułatwienie wzajemnej współpracy, a nie wyrzekanie się własnych wygód. I jakoż płacę niemałe podatki w Polsce, to i chciałbym, abyśmy dobrostan dla Polaków przekładali ponad dobrostan obywateli innych państw. Przyznam, zawsze miło mi patrzeć na politykę państw, które na ekonomię spoglądają poprzez interes jego obywateli, a nie przez "jedynie słuszne" ideologie. Wojna w Ukrainie i obserwacja państw świata w reakcji na te wydarzenia wiele uczy. Nie ma, poza np. Polską, państw, które mają jasno sprecyzowane ideologie. Decyzje podejmowane są w różny sposób - dla przykładu: pomimo, że Izrael nie poparł agresji Rosji na Ukrainę, to odmówił sprzedaży broni na Ukrainę w imię słusznej zasady, że nie wiadomo ostatecznie w "jakie ręce" ta broń trafi i czy nie zostanie wykorzystana przeciwko Izraelowi. To taki przykład dbania o własne społeczeństwo ponad ideologiami.
|
|
 | 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | >A gdybyś tak przybliżył: >Co takiego złego robią Niemcy? > Chcą nas ekonomicznie podbić, czyli zrobić nas tani rynek pracowników i rynek zbytu. Wiąże sie to z tym że nie mogą pozwolić Polsce wybić się na ekonomiczną niezależność czy partnerstwo. Stąd blokowanie funduszy unijnych, budowanie Nordstimów poza naszym terytorium itd.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | -1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>>Co takiego złego robią Niemcy? >> >Chcą nas ekonomicznie podbić, czyli zrobić nas tani rynek pracowników i rynek zbytu. Wiąże sie >to z tym że nie mogą pozwolić Polsce wybić się na ekonomiczną niezależność czy partnerstwo. Stąd >blokowanie funduszy unijnych, budowanie Nordstimów poza naszym terytorium itd.
Bzdury totalne. Polska jak "odzyskała" niepodległość w 1918 r. to po dwudziestu paru latach BYŁA UŻYWANA PRZEZ BRYTYJCZYKÓW DO NAPAŚCI NA NIEMCÓW. Jak drugi raz "sami" się wyzwoliliśmy, to znowu po dwudziestu paru latach jesteśmy używani, tym razem przez Anglosasów, do napaści na Rosję. POLAK, NA WŁASNE ŻYCZENIE, NIE CZERPIE KORZYŚCI ZE SWOJEGO POŁOŻENIA I NIE WSPÓŁPRACUJE Z SĄSAIADAMI. JEST ZA TO UŻYWANY DO ROZBIJANIA INTERESÓW SĄSIADOM. POTEM PŁACZE, A Z POLSKICH GŁUPKOWATYCH MĘCZENNIKÓW, OBCA AGENTUTRA ROBI NAM BOHATERÓW.
|
|
| |  | 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) |
>Bzdury totalne. >Polska jak "odzyskała" niepodległość w 1918 r. to po dwudziestu paru latach BYŁA UŻYWANA PRZEZ BRYTYJCZYKÓW DO NAPAŚCI NA NIEMCÓW.
Oooo widzę że piszemy historię na nowo - szkoda tylko zę wbrew faktom
>Jak drugi raz "sami" się wyzwoliliśmy, to znowu po dwudziestu paru latach jesteśmy używani, tym razem przez Anglosasów, do napaści na Rosję.
kiedy to niby napadliśmy na Rosję ???
Zasada jest prosta - Piłeś nie pisz
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| | |  | | Thoter (6650 punktów) |
> >Polska jak "odzyskała" niepodległość w 1918 r. to po dwudziestu paru latach BYŁA UŻYWANA PRZEZ BRYTYJCZYKÓW DO NAPAŚCI NA NIEMCÓW.> Oooo widzę że piszemy historię na nowo - szkoda tylko zę wbrew faktomZasada jest taka, że najpierw trzeba zdobyć wiedzę a potem pisać. PROFESOROWIE HISTORI BEZPOSREDNIO PO WOJNIE PISALI CAŁKIEM CO INNEGO NIŻ DZISIAJ UCZĄ W SZKOŁACH. Są kraje gdzie inaczej się uczy historii XX w. Hamerlika możesz uczyć historii. en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan"David Leslie Hoggan (23 marca 1923 - 7 sierpnia 1988) był amerykańskim profesorem historii.(...) Hoggan twierdził, że Wielka Brytania jest winna agresji na naród niemiecki. Co więcej, Hoggan oskarżył polski rząd o angażowanie się w tak zwane ohydne prześladowania mniejszości niemieckiej.Takie są FAKTY. Kiedyś miałem wątpliowści, dzisiaj jestem w 100% pewien, że za ludobójstwem w ZSRR, w 1937 r. stoją Brytyjczycy. Żydowskie NKWD wymordowało wtedy 110 tys. Polaków i nie tylko. Rozkaz wydał żydowski zięć Jeżow. Celem mordowania Polaków było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej dowodzonej i uzbrojonej przez BRYTYJCZYKÓW. en.wikipedia.org/wiki/A._J._P._TaylorUcz się historii może jesteś w stanie ją pojąć. Znajomość historii pozwala ludziom patrzeć w przyszłość i działać wcześniej. W przypadku obecnej napaści Amerykanów na Rosję nic się nie dało zrobić. Brak wiedzy historycznej i brak obecnie mądrych Polaków, którzy byliby zdolni się temu przeciwstawić, wpędził nas w wojnę i nędzę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|