 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-08-2022 07:54 | romaro (25211 punktów) | Ciągnik za 1,5 mln
2 na 2 | Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk otrzymał od brata w prezencie ślubnym wart 1,5 mln zł ciągnik John Deere, a na weselu pojawił się diler tej marki. John Deere Polska odniósł się właśnie do sprawy, PO składa wniosek do CBA, a wiceminister tłumaczy, że ciągnik wcale nie należy do niego. "To brutalna napaść polityczna" - twierdzi i obwinia... Donalda Tuska. 20 sierpnia br. ponad 500 osób bawiło się na wystawnym weselu wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka. Od swojego brata Konrada wiceminister otrzymał w prezencie ślubnym wart 1,5 mln zł ciągnik amerykańskiej marki John Deere 8R 340. Kluczyków do maszyny nie wręczał jednak panu młodemu brat, ale autoryzowany diler John Deere - przedstawiciel firmy Agro Wanicki. Opatrzone logo dilera zdjęcia z uroczystości i przekazania ciągnika spółka Agro Wanicki zamieściła w swoich mediach społecznościowych. Na tym nie koniec - w sieci pojawił się także profesjonalny film zatytułowany "Wydanie 8R 340. Ciągnik dla Wiceministra jako prezent ślubny od brata". Na filmie widzimy, jak pracownicy dilera szykują ciągnik do uroczystego przekazania wiceministrowi, a następnie przyjeżdżają nim na miejsce uroczystości. Dalej: przed salą, w której ma się odbyć wesele, oczekują goście, wreszcie podjeżdża biały hummer z parą młodą. "W imieniu firmy Agro Wanicki chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia, uświetnić imprezę przekazując te oto kluczyki do tego ciągnika (...). Szczęść Boże młodej parze!" - mówi przedstawiciel dilera. Następnie Kaczmarczyk otwiera butelkę szampana i oblewa nim prezent. Film zamykają kolejne zdjęcia ciągnika oraz wypowiedź dilera, który streszcza historię zakupu prezentu przez brata wiceministra. Oglądając wideo, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że całość jest po prostu spotem reklamowym, na który Norbert Kaczmarczyk musiał wyrazić zgodę. youtu.be/H9Qe0ptO9A8Gdy zdjęcia i film wyszły na światło dzienne, okazało się, że to nie pierwszy wspólny występ ciągnika John Deere i polityków Prawa i Sprawiedliwości. W 2020 r. Norbert Kaczmarczyk zamieścił na Twitterze wpis o treści: "Andrzej Duda ma głos polskiej wsi #DUDA2020", oraz spot wyborczy. Akcja rozpoczyna się od ujęć ciągnika, na których bardzo dobrze widoczne jest logo John Deere. W następnych kadrach maszyna jedzie przez wieś. "Moi drodzy, w nadchodzących wyborach Andrzej Duda ma głos polskiej wsi!" - mówi prowadzący ciągnik Konrad Kaczmarczyk. twitter.com/i/status/1268853282136559616Z kolei dopiero co - 9 lipca br. - Norbert Kaczmarczyk zamieścił na Twitterze jeszcze inne nagranie. "#Biłgoraj #SpotkaniezRolnikami Godzina 17.00! Jedziemy do Was!" - napisał. Nagranie rozpoczyna się od ujęć prezentujących ciągnik marki John Deere. twitter.com/i/status/1545743172680269824Z oświadczenia majątkowego wiceministra - datowanego na marzec br. - wynika bowiem, że ten nie posiada ani domu, ani mieszkania - dzierżawi jedynie gospodarstwo rolne, z którego w ub.r. miał osiągnąć całkowity dochód w wysokości zaledwie 5,1 tys. zł. W ubiegłym roku Kaczmarczyk zarobił 37 tys. zł dzięki diecie parlamentarnej, 9,5 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego, 20,6 tys. zł za pracę w ministerstwie oraz 26 tys. zł z tytułu dopłat bezpośrednich. Posiada jeszcze pług obracalny (70 tys. zł) oraz auto osobowe (25 tys. zł). Jakim cudem stać go więc było na wesele na ponad 500 osób, na którym koncert dał zespół Bayer Full? To właśnie ma sprawdzić CBA. Według szacunków impreza tych rozmiarów powinna kosztować między 200 a 300 tys. zł. W czwartek Norbert Kaczmarczyk poinformował, że ciągnik John Deere do niego nie należy - brat miał przekazać mu go zaledwie w użytkowanie. "Mój brat kilka dni temu kupił legalnie ciągnik. Firma John Deere praktykuje ich uroczyste przekazanie. Brat jako, że w jednym domu prowadzimy działalność rolniczą przekazał mi go w użytkowanie z okazji wesela. Teraz razem w gospodarstwie będziemy mogli z niego korzystać, a brat pozostaje jego właścicielem. Więc opozycja wytropiła aferę tak samo jak drugi Czarnobyl na Odrze. Gratuluję" - napisał wiceminister na Twitterze i zamieścił oświadczenie w tej sprawie. W oświadczeniu czytamy, że to brat udzielił zgody na nagranie wesela i momentu przekazania ciągnika. Kaczmarczyk miał nie wiedzieć, że brat udostępni mu ciągnik, stąd nie mógł zakazać nagrywania. "To Konrad Kaczmarczyk jest właścicielem ciągnika i będzie spłacał za niego kredyt" - pisze Norbert Kaczmarczyk. Dalej wiceminister ocenia całą sprawę jako "brutalny atak polityczny", wyraża ubolewanie, że nie ma już polskich producentów ciągników, o co obwinia opozycję. "To przez skandaliczną politykę gospodarczą prowadzoną przez liberałów takich jak Balcerowicz czy Tusk w latach 90. niszczono polskie fabryki ciągników i kombajnów zbożowych". Filmy z wesela Kaczmarczyka i spot wyborczy Andrzeja Dudy wywołały kontrowersje i wzbudziły podejrzenia, że pomiędzy John Deere Polska a politykami Prawa i Sprawiedliwości może istnieć niepisana umowa. W 2018 r. John Deere wygrał przetarg na dostarczenie 34 nowych ciągników dla spółki Wody Polskie - będącej obecnie na celowniku w kontekście katastrofy ekologicznej w Odrze. Umowę z John Deere podpisał wtedy zdymisjonowany w ubiegłym tygodniu prezes Wód Polskich Przemysław Daca. wyborcza.b(*)58832387#S.TD-K.C-B.7-L.1.duzy | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) |
Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać? Tak było, jest i pewnie będzie. Kwota 1,5 mln zł to zresztą raczej drobna zdobycz. Tylko teraz trzeba ją jakoś przepchnąć, co by się opozycja nie czepiała. Ale z tym sobie pewnie poradzą, bo to musiało być zaplanowane jakoś. Gorzej z innymi "zdobyczami", o których nie wiemy. Tzn. gorzej, gdyby się wydało. Ale póki gazety nie piszą, a dzienniki nie wałkują w kółko, to jest OK  Gorszą wpadką były "dwie wieże", a i tak się jakoś sprawę udało zatuszować i dziś nikt nic nie wie... Nie było spawy. A ile niebyłych spraw było za PO, to już nikt nie pamięta. A świat idzie do przodu.
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać? Kiedyś dążyło się po to, żeby służyć ludziom, dzisiaj to rzadkość.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | >>Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać? >Kiedyś dążyło się po to, żeby służyć ludziom, dzisiaj to rzadkość.
Znaczy się kiedyś to nie rządzili ludzie? Zawsze dążyło się do władzy dla korzyści. Chyba, że tą władzę miał już ktoś, komu milion w tą czy tamtą nie robił różnicy. No to on mógł śmiało powiedzieć, że nie rządzi dla korzyści materialnych. Ale w czasach demokracji raczej takich już nie ma.
|
|
| |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Zawsze dążyło się do władzy dla korzyści. Chyba, że tą władzę miał > już ktoś, komu milion w tą czy tamtą nie robił różnicy. No to on > mógł śmiało powiedzieć, że nie rządzi dla korzyści materialnych
Jak Donald Trump w USA - wg tego kryterium ideał.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >>Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?> >Kiedyś dążyło się po to, żeby służyć ludziom, dzisiaj to rzadkość.> Znaczy się kiedyś to nie rządzili ludzie?Odwrotnie. > Zawsze dążyło się do władzy dla korzyści. Chyba, że tą władzę miał już ktoś, komu milion w tą czy tamtą nie robił różnicy.Mało wiesz... www.fakt.p(*)wiata-mieszka-w-chacie/bc7r0lf
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >A świat idzie do przodu. A u nas jest patriotyczne upośledzenie podobne do tego z czasów Gomułki. Ma wystarczać. Jak nie to PIERWSZY SEKRETARZ PARTII dołoży socjału i sypnie kasą. Po równo. No, chyba że jesteś pisowskim aparatczykiem to więcej.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | >>A świat idzie do przodu. >A u nas jest patriotyczne upośledzenie podobne do tego z czasów Gomułki. Ma wystarczać. Jak nie to PIERWSZY SEKRETARZ PARTII dołoży socjału i sypnie kasą. Po równo. No, chyba że jesteś pisowskim aparatczykiem to więcej. > On niczym nie sypnie. Jak nie zabierze, to na pewno nie doda. Co najwyżej wydrukuje więcej papierków o nazwie banknoty. Ale ludziom to wystarcza. Niewielu rozumie, że "rozwadnianie" waluty jest tak samo złodziejskie, jak normalna kradzież. Tylko tego tak bezpośrednio nie widać. A dzisiaj, w dobie pieniądza komputerowego (w formie zapisu na koncie), to nawet drukować nie trzeba. Żyć nie umierać dla władzy. Dlatego tak się wszyscy rwą do tej "ciężkiej i odpowiedzialnej" pracy.
|
|
 | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?Zapewniam cię że gość którego wybierasz zaprzeczy temu. Może powinienes wystartować w wyborach i sprawdzić czy tak jest znaczy ogłosić jakie masz podejście. Ale rozumiem. Obydwie strony udają że tak nie jest. Znaczy ty i gość ktorego wybierasz. Nie szanuje.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?> Zapewniam cię że gość którego wybierasz zaprzeczy temu.> Może powinienes wystartować w wyborach i sprawdzić czy tak jest znaczy ogłosić jakie masz podejście.> Ale rozumiem. Obydwie strony udają że tak nie jest. Znaczy ty i gość ktorego wybierasz.> Nie szanuje.  Poszanowanie mi niepotrzebne... A co do wyborów, to by mnie nie wybrali, bo bym z góry twierdził, że idę tam dla kasy  Dlatego nie próbuję. I mogę sobie spokojnie spojrzeć w oczy przed lustrem. PS. Żadnego gościa nie wybieram. Niech każdy sam dba o swoje biznesy.
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >>Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?> >Zapewniam cię że gość którego wybierasz zaprzeczy temu.> >Może powinienes wystartować w wyborach i sprawdzić czy tak jest znaczy ogłosić jakie masz podejście.> >Ale rozumiem. Obydwie strony udają że tak nie jest. Znaczy ty i gość ktorego wybierasz.> >Nie szanuje.  > Poszanowanie mi niepotrzebne...> A co do wyborów, to by mnie nie wybrali, bo bym z góry twierdził, że idę tam dla kasy Dlatego nie próbuję. I mogę sobie spokojnie spojrzeć w oczy przed lustrem.> PS. Żadnego gościa nie wybieram. Niech każdy sam dba o swoje biznesy.> Nie wiedziałem że bycie choćby posłem jest biznesem. Jest na to jakieś PKD? Jeśli nie wybierasz(choć zakładam że tak było )....to czemu tego nie robisz? Wkoncu wszystko przebiega tak jak to opisujesz ,goście robią swoje. No a przecież do wyboru masz albo mafia albo rząd. Nie mów mi że wolisz mafię. Nie powiesz mi że mafia pozwoli ci na swój biznes jak chcesz.
|
|
| | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >>>Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?> >>Zapewniam cię że gość którego wybierasz zaprzeczy temu.> >>Może powinienes wystartować w wyborach i sprawdzić czy tak jest znaczy ogłosić jakie masz podejście.> >>Ale rozumiem. Obydwie strony udają że tak nie jest. Znaczy ty i gość ktorego wybierasz.> >>Nie szanuje.  > >Poszanowanie mi niepotrzebne...> >A co do wyborów, to by mnie nie wybrali, bo bym z góry twierdził, że idę tam dla kasy Dlatego nie próbuję. I mogę sobie spokojnie spojrzeć w oczy przed lustrem.> >PS. Żadnego gościa nie wybieram. Niech każdy sam dba o swoje biznesy.> >> Nie wiedziałem że bycie choćby posłem jest biznesem.Lepiej dowiedzieć się o tym późno, niż wcale. Każde zajęcie może być biznesem lub stratą czasu i życia. > Jest na to jakieś PKD?Jak to rzeczywistość prawna wpływa na świadomość: niektórzy nie potrafią się obejść bez wszelkiej maści prawnych klasyfikacji czy definicji. A czy nieznajomość PKD zagrożona jest jakąś karą? Tylko grzywny, czy od razu ciężkiego więzienia? > Jeśli nie wybierasz(choć zakładam że tak było )....to czemu tego nie robisz?Już kiedyś to na tym forum tłumaczyłem. Zajmuję się tylko rzeczami, na które mam jakiś wpływ. Np. nie zajmuję się lotami na księżyc (choć im kibicuję), tak jak nie zajmuję się wyborami powszechnymi. Wpływ pojedynczego człowieka na wybór kogoś jest tak mały, że bliski zeru. Szkoda mi na to czasu. Już pomijając fakt, że wybrany ma najczęściej w nosie tych, którzy go wybierali (oczywiście już po wyborach, przed wyborami jest "do rany przyłóż"  ) > Wkoncu wszystko przebiega tak jak to opisujesz ,goście robią swoje.Więc nie ma się co post factum dziwić. > No a przecież do wyboru masz albo mafia albo rząd. Nie mów mi że wolisz mafię.> Nie powiesz mi że mafia pozwoli ci na swój biznes jak chcesz.Musisz mieć przykre doświadczenia z tą mafią. Ja nie mam takich, więc nie biorę tego pod uwagę w ogóle. Zresztą czy mafia nazywa się mafia, czy rząd, to zasadniczo to samo. Widzisz jakąś różnicę?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >>>>Przecież chyba po to się dąży do władzy, aby z niej korzystać?> >>>Zapewniam cię że gość którego wybierasz zaprzeczy temu.> >>>Może powinienes wystartować w wyborach i sprawdzić czy tak jest znaczy ogłosić jakie masz podejście.> >>>Ale rozumiem. Obydwie strony udają że tak nie jest. Znaczy ty i gość ktorego wybierasz.> >>>Nie szanuje.  > >>Poszanowanie mi niepotrzebne...> >>A co do wyborów, to by mnie nie wybrali, bo bym z góry twierdził, że idę tam dla kasy Dlatego nie próbuję. I mogę sobie spokojnie spojrzeć w oczy przed lustrem.> >>PS. Żadnego gościa nie wybieram. Niech każdy sam dba o swoje biznesy.> >>> >Nie wiedziałem że bycie choćby posłem jest biznesem.> Lepiej dowiedzieć się o tym późno, niż wcaleMasz jakiś swój słownik chyba. > >Jest na to jakieś PKD?> Jak to rzeczywistość prawna wpływa na świadomość: niektórzy nie potrafią się obejść bez wszelkiej maści prawnych klasyfikacji czy definicji. A czy nieznajomość PKD zagrożona jest jakąś karą? Tylko grzywny, czy od razu ciężkiego więzienia? Bycie posłem nie jest biznesem. . > Musisz mieć przykre doświadczenia z tą mafią. Ja nie mam takich, więc nie biorę tego pod uwagę w ogóle. Zresztą czy mafia nazywa się mafia, czy rząd, to zasadniczo to samo. Widzisz jakąś różnicę?> Zlituj się. W Warszawie lat 90 ludziom wysadzano biznesy jak ktoś nie płacił haraczu. Piszesz infantylnie....ale żeby aż tak? Polecam trochę historii tej niedawnej. Ps....mafii nie ma ...(nie w 100%)bo jest rząd....no chyba że twierdzisz że jest inaczej.
|
|
2 na 2 | Thoter (6650 punktów) | > Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk otrzymał od brata w prezencie ślubnym wart 1,5 mln zł> ciągnik John Deere, a na weselu pojawił się diler tej marki.Po co robić sensacje z jakichś groszowych przekrętów ?? www.pap.pl(*)izej-szef-mon-zatwierdzi-umowy2022 08 25  Polak używany przez Anglosasów na razie do wojny z Rosją pompuje SWOJĄ kasę w rejon Chin. Finansujemy Koreańczyka, którego też się używa do wojny. Chińczycy są w lepszej sytuacji jak Rosjanie, mają w koło siebie mniej baz wojskowych rezimu amerykańskiego. Czeka nas jeszcze finansowe wspieranie "demokracji" na Tajwanie. Najważniejsze w obronie przed Anglosasami jest nie ulec ich propagandzie "demokratycznej". Myśmy się "wyzwalając" wpadliśmy w ich niewolę. Dzisiaj mamy "dobrobyt" i finansujemy im wojnę. Polak wcześniej był używany przez Brytyjczyków do wojny z Niemcami i Europą. Były momenty, że od naszej decyzji zależały losy Europy, ale nie byliśmy tego w stanie pojąć i wykorzystać. Zadałem pytanie: ile żołnierzy liczyła brytyjska armia, która skolonizowała 1/5 lądów a ilu potrzebowali do zarządzania prawie pół miliardem poddanych ?? Ile na tym zarobili, to już trudniejsze pytanie. Proste pytania z historii, i nie ma chętnych do udzielenia odpowiedzi. Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta.
|
|
 | 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | >. Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta. >
Lista nagrodzonych bydlaków co zamordowali Polaków dostając nagrodę od Stalina.
Ty tak lubisz narodowść podawać. Podaj całą listę ponad setki zwyrodnialców mordujących Polaków.
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) | > >. Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta.> >> Lista nagrodzonych bydlaków co zamordowali Polaków dostając nagrodę od Stalina.Gdzie jest ta lista ?? Co miał Stalin wspólnego z mordowaniem żydowskiego NKWD ?? Jakie to nagrody dawał ?? Członkowie enkawudowskich trojek, którzy mordowali w 1937-38 po wykonaniu zadania dostawali kulkę w łeb. Tych co nie wymordowano zaraz po wykonaniu zadania, zamordowano w latach 1952-53. Na liście mordujących trojek znalazłem 5 Polaków, też po wykonaniu zadania rozstrzelanych. -Babkiewicz, Paweł Pietrowicz, Polak ur. 1900 r. w NKWD od 1920 r. rozstrzelany 26.02.1939r. Postanowieniem Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z dnia 12.12.2013 odmówiono rehabilitacji. -Dombrowski, Wiaczesław Romualdowicz, Polak ur. 1895 r. w NKWD od 1920 r. rozstrzelany 28.10.1937 -Redens , Stanisław Francewicz, Polak, ur. 17.05.1892 r. w NKWD od 1918 r. rozstrzelany 12.02.1940 r. Rehabilitowany 16.11.1961 r. -Pintal, Stanisław Francewicz Polak ur. 1894 r. w Biłgoraju, w NKWD od 1920 r. rozstrzelany 12.09.1937 r. -Nikołaj Stanisławowicz Bacziński Polak ur.1894 data egzekucji 27.10.1937 r. Zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych Ukraińskiej SRR . W NKWD 1921-1937. Żydowski zięć Jeżow, będąc chwilowym szefem NKWD, po zamordowanym Żydzie Jagodzie wydał tajny rozkaz NKWD nr 00485. Wymordowano 110 tys. POLAKÓW. pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938) Wcześniej wydał tajny rozkaz 00439 i wymordowali 42 tys. Niemców. Potem rozkazem 00447 wymordowano 390 tys. Rosjan. W 1937 r. Żydzi z NKWD wymordowali wydział zagraniczny NKWD składający się z ŻYDÓW. Feldbin jedynie uciekł i ocalał. Lew Zacharowicz Mechlis i Lepewski mordowali kadry oficerskie Armii Czerwonej. Żyd zamordował Żyda Jakira, kuzyna Trockiego, Uborewicza. Stalin kazał Żydom zamordować najmądrzejszych Żydów ?? Ludobójstwo, które miało miejsce w 1937 r. w ZSRR OPŁACILI BRYTYJCZYCY.> Ty tak lubisz narodowść podawać. Podaj całą listę ponad setki zwyrodnialców mordujących Polaków. Listę zwyrodnialców mordujących w 1937 r. zamieściłem tydzień temu. Kiedyś ją jeszcze podam uzupełnioną o nowe nazwiska.
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >>>. Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta. >>> >> Lista nagrodzonych bydlaków co zamordowali Polaków dostając nagrodę od Stalina. >Gdzie jest ta lista ?? Co miał Stalin wspólnego z mordowaniem
26 października 1940 roku 125 funkcjonariuszy NKWD uczestniczących w przygotowaniu zbrodni i jej wykonaniu zostało nagrodzonych przez Ławrientija Berię tajnym rozkazem nr 001365 NKWD ZSRR za pomyślne wykonanie zadań specjalnych
Zadań specjalnych...
No weź..to tylko 125...ty taki obeznany z historią a szczególnie z narodowością.
Aha...bo o Stalina pytasz.
Notatka posiada cztery zatwierdzające podpisy: Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana oraz dopiski sekretarza: Kalinin - za, Kaganowicz - za
|
|
| | |  | | Thoter (6650 punktów) |
>Notatka posiada cztery zatwierdzające podpisy: Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana oraz >dopiski sekretarza: Kalinin - za, Kaganowicz - za
Bajki dla ludu. W 1937 r. wymordowano: Niemców, Polaków, Rosjan i osoby innej narodowości. Wymordowano: kadrę oficerską Armii Czerwonej, 15 dowódców okręgów i 7 byłych dowódców okręgów, 280 pułkowników, wszystkich dowódców okrętów i wszystkich dowódców flot. Łącznie Mechlis z Lepewskim wymordowali ponad 30 tys. oficerów. Wymordowano wydział zagraniczny NKWD, tutaj było 90% Żydów i wymordowali ich ŻYDZI. W NKWD na Łubiance też sporo Żydów wymordowano i zastąpiono ich kolejnymi Żydami. Podwoiła się ilość Gruzinów na Łubiance. W 1939 r. stanowili 8%. Wymordowano wszytskich funkcyjnych na Ukrainie. W 1937 r. ZSRR władzę nad ZSRR przejęli po Niemcach Brytyjczycy. Zamach stanu w Rosji w 1917 r. zrobili Niemcy opłaconymi Żydami. Nie przejęli jednak Kremla. W 1933 r. Trocki z niemieckim agentem Nikołajem Krestinskim opracowali plan przejęcia Kremla. Niemcy przegrali swoją walkę o surowce rosyjskie w 1937 r. Od tego roku już się bronili. Ludobójstwo 1937 roku dało Brytyjczykom władzę nad ZSRR a w tym nad Armią Czerwoną. Polaka wymordowali ŻYDZI z NKWD a zapłacili im za to BRYTYJCZYCY. Celem mordowania Polaków było umożliwienie przejścia Armii Czerwonej, dowodzonej przez brytyjską agenturę, przez Polskę. Zawarliśmy pakt "obronny" z Brytyjczykami w momencie gdy ich stratedzy opracowywali plan przejścia Armii Czerwonej przez Polskę. Polak zamiast trzymać się od początku Niemca, został użyty przez Brytyjczyków a na końcu kopnięty w dupę. Przed wojną w "polskim" MSZ siedzieli brytyjscy agenci, kolesie partyjni i modlący się "katolicy".
|
|
| | | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >Notatka posiada cztery zatwierdzające podpisy: Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana oraz >dopiski sekretarza: Kalinin - za, Kaganowicz - za> Bajki dla ludu.> W 1937 r. wymordowano: Niemców, Polaków, Rosjan i osoby innej narodowości.> Wymordowano: kadrę oficerską Armii Czerwonej, 15 dowódców okręgów i 7 byłych dowódców okręgów, 280 pułkowników, wszystkich dowódców okrętów i wszystkich dowódców flot.warhist.pl/wojna/wielka-czystka-w-armii-czerwonej/Przykładowo tak na ten temat wyraził się Adolf Hitler: "Stalin zniszczył pierwszorzędną ekipę sowieckich kadr wojskowych. Brak więc na razie niezbędnych umysłów wśród dorastających następców". W 1941 roku Niemcy wykorzystali tę zależność bezwzględnie.
|
|
| | | | |  | -1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | W 1941 roku Niemcy wykorzystali tę zależność bezwzględnie.
W 1941 r. Niemcy się już BRONILI przed Brytyjczykiem używającym SOWIETÓW I POLAKÓW do napaści na Niemców. Niemcy przegrały swoją walkę z Brytyjczykami w 1937 roku. Aby sowiecka potęga uzbrojona przez Anglosasów nie stworzyła tego co chcieli zrobić Niemcy, wymordowano Żydów. Anglosasi weszli na europejskie pobojowisko, które ZORGANIZOWALI. Amerykanie sfinansowali uzbrojenie III Rzeszy, słali kasę jeszcze w 1942 roku. Amerykanie już mieli pełne magazyny uzbrojenia, które dostarczali sowietom. Amerykanie zaplanowali europejskie wojny i przejęcie kontroli nad Azją pod koniec XIX wieku. Port wojenny w Pearl Harbor kiedy i po co wybudowano ?? Anglosasi uzbrojenie i paliwo dostarczali sowietom do punktów, które zaczęto budować w 1931 roku.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | . >W 1941 r. Niemcy się już BRONILI przed Brytyjczykiem
Daj spokój z tymi farmazonami.
>>>>. Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta. >>>>
Czy oprócz plucia na Polkaow potrafisz cos sklecić?
>>> Lista nagrodzonych bydlaków co zamordowali Polaków dostając nagrodę od Stalina. >>Gdzie jest ta lista ?? Co miał Stalin wspólnego z mordowaniem >26 października 1940 roku 125 funkcjonariuszy NKWD uczestniczących w przygotowaniu zbrodni i jej wykonaniu zostało nagrodzonych przez Ławrientija Berię tajnym rozkazem nr 001365 NKWD ZSRR za pomyślne wykonanie zadań specjalnych
Ile miesięcy zejdzie ci wielki zanwco historii napisanie narodowsci....narodowsci która tak lubisz przytaczać.
Napisz kto mordował Polakow i kto dostał za to nagrodę . Błochina już sobie możesz odpuścisc.
Napisz coś o tych kanalich zwyrodnialcaxh i ich narodowść tak jak lubisz.
|
|
 | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Ile na tym zarobili, to już trudniejsze pytanie. Proste pytania > z historii, i nie ma chętnych do udzielenia odpowiedzi.
W książce "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka (751 stron) jest jakieś 30 stron odnośników do materiałów źródłowych: notatek, wspomnień, opracowań historycznych itd. Sporo jest też skanów tych notatek.
W opracowaniu o którym wspominasz, a stoi w nim ponoć ile na tym zarobili, ile stron mają materiały źrodłowe? Opracowanie ponoć traktuje o polskiej historii..
> Znajomość historii to jest Polaka Achillesowa pięta.
Przymiotniki w j. polskim piszemy z małej litery. Znajomość polskiej ortografii to pięta achillesowa, co dopiero historii..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|