Racjonalista - Strona głównaDo treści
Strategia złamania poparcia Rosjan dla wojny nie działa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
04-02-2023 01:18Paolo Monstro (6146 punktów)Strategia złamania poparcia Rosjan dla wojny nie działa
Ocena 6 na 6
Piszę to zainspirowany historią grona bardzo inteligentnych, znających świat rosyjsko-ukraińskich przyjaciół, którzy kilka miesięcy po wybuchu wojny oskarżyli swojego wieloletniego, ukraińskiego druha o ... nazizm.

Jednym z podstawowych błędów analityka jest projekcja własnych wartości, sposobu myślenia i motywacji na przeciwnika. W szczególności założenie, że społeczeństwa postępują racjonalnie niczym analityk.
Czym dłużej oglądam media i obserwuję oczekiwania złamania Rosjan kolejnymi sankcjami, i entuzjazm na zachodzie, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kolektywny 'zachód' popełnia ten błąd w stosunku do Rosjan.

Jeśli nie miałeś nigdy luksusów i nie tracisz wiele na 'sankcjach'.
Jeśli oszukali Cię z obietnicą nie przybliżania NATO i nie wierzysz w zapewnienia, że ten sojusz Cię nie zaatakuje gdy się osłabisz.
Jeśli cały zachodni świat Cię zaczął traktować jak bandytę.
Jeśli nie możesz wyjechać z Rosji i świat się właśnie od Ciebie odłącza.
Jeśli zostali Ci tylko rodacy razem z Tobą 'osaczeni' w twierdzy 'Rosja'.
Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.

Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
> historią grona bardzo inteligentnych, znających świat rosyjsko-ukraińskich przyjaciół, którzy kilka miesięcy po wybuchu wojny oskarżyli swojego wieloletniego, ukraińskiego druha o ... nazizm.
są podjudzani przez usazyda
siły zbrojne Ukrainy (UPA) do 1947 roku mamione przez anglosasów że wybuchnie 3 wś waczyły zabijając (może to ta obiecana im przez anglosasów 3 wś?)

>Jednym z podstawowych błędów analityka jest projekcja własnych wartości, sposobu myślenia i
>motywacji na przeciwnika. W szczególności założenie, że społeczeństwa postępują racjonalnie niczym analityk.
my jesteśmy rusofobami i takich mamy analityków gdy naszymi najwiekszymi wrogami zawsze
byli Niemcy (w tym Katarzyna wielka) a nikt nas bardziej nie zniszczył niż Szwedzi (potop)

>Czym dłużej oglądam media i obserwuję oczekiwania złamania Rosjan kolejnymi sankcjami, i entuzjazm na zachodzie, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kolektywny 'zachód' popełnia ten błąd w stosunku do Rosjan.
>Jeśli nie miałeś nigdy luksusów i nie tracisz wiele na 'sankcjach'.
w Rosji jest mniejsza inflacja (6%) niż u nas, my europa tracimy wiecej niz Rosjanie, zyskuje
usazyd

>Jeśli cały zachodni świat Cię zaczął traktować jak bandytę.
tylko usazyd (USA, Anglia, Kanada, Australia, Izrael) i jego wasale (Polska)
moc usazyda jest potezna, zaden kraj nie jest w stanie sie jej przeciwstawic osobno i razem (oprocz Chin i Rosji?)
jak napadli bezpodstawnie na Irak, to i my z Ukrainą i jeszcze 53 wasalami USA, to była święta wojna demokracji

>Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem DEMOKRACJA, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
czemu nasza tabletka z napisem DEMOKRACJA to usażyd?
Thoter (6650 punktów)

> Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem DEMOKRACJA, która przywraca >szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
>czemu nasza tabletka z napisem DEMOKRACJA to usażyd?
>

Patrzy na rzeczywistość i co on z tego rozumie? Czy on miał kiedyś ludzki mózg ??
Dzisiaj jest tylko zdolny powtórzyć to, co mu propaganda serwuje.
W szkole dostawał piątki za powtarzanie tego, co mu funkcjonariuszka oświatowa do pustego łba nawkładała. Nie ma inteligencji, samodzielnie nie zdobył żadnej wiedzy, ufa tylko tym, którzy go stworzyli i prowadzą przez życie, razem z całym stadem takich istot.

Przy okazji zalewu Europy propagandowym fałszem powinni się oczyścić Niemcy. Tym razem jest ogromna grupa ludzi, którzy rozszyfrowali anglosaskie metody prowadzenia wojen imperialnych i się im przeciwstawiają. Napaść Anglosasów na Niemców jest w całości do weryfikacji a potem trzeba napisać prawdziwą jej historię. Trzeba opisać niechlubny udział Polaków w tej napaści, po stronie Anglosasów. Jak Kościół planował poszerzyć swoje imperium, wstawiając swoim owieczkom nienawiść.
Anglosaska napaść na Rosję jest powtórką napaści na Niemców. Kiedy i jakie pierwsze działania podjęli Brytyjczycy w celu skolonizowania Europy ??
Kto stoi za wykastrowaniem Europy z inteligencji ??? Czy szefem tej operacji Brytyjczycy zrobili rodaka Benjamina Disraeli ???
04-02-2023 16:46 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>> historią grona bardzo inteligentnych, znających świat rosyjsko-ukraińskich przyjaciół, którzy kilka miesięcy po wybuchu wojny oskarżyli swojego wieloletniego, ukraińskiego druha o ... nazizm.
>są podjudzani przez usazyda
>siły zbrojne Ukrainy (UPA) do 1947 roku mamione przez anglosasów że wybuchnie 3 wś waczyły zabijając (może to ta obiecana im przez anglosasów 3 wś?)
>>Jednym z podstawowych błędów analityka jest projekcja własnych wartości, sposobu myślenia i
>>motywacji na przeciwnika. W szczególności założenie, że społeczeństwa postępują racjonalnie niczym analityk.
> my jesteśmy rusofobami i takich mamy analityków gdy naszymi najwiekszymi wrogami zawsze
> byli Niemcy (w tym Katarzyna wielka) a nikt nas bardziej nie zniszczył niż Szwedzi (potop)

Okrągły, myślę, że założenie, że w Szwecji żyją bardzo podobni ludzie jak w XVII wieku jest mocno naciągane. Trochę się chyba zapędziłeś?
Poza tym byłoby sprawiedliwie gdybyś dodał, że u boku Szwedów stanęła duża część polskiej szlachty.

>>Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
> Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem DEMOKRACJA, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
>czemu nasza tabletka z napisem DEMOKRACJA to usażyd?
>
Twój kontr-przykład nie obrazuje problemu i prowadzi Cię do błędnych wniosków, istnieją dramatyczne różnice w sytuacji widza Russia Today i widza TVPiS:

W Rosji masz niewielkie lub żadne pole manewru. Rzeczywistość jest nie do przyjęcia a zmienić jej nie możesz. Za samo użycie słowa 'wojna' możesz pójść do więzenia. Co Ci pozostaje? Wiara w Russia Today to jedyny sposób na szczęśliwe życie.

W demokracji liberalnej, możesz się sprzeciwić. Możesz ostatecznie wyjechać. Możesz poprzeć Rosję i wielu to robi - nawet na tym forum. Ja też nie raz pokazywałem, że ta wojna nie jest czarno-biała. Nie puka do mnie ABW. Nie musimy brać tabletki z napisem TVPiS czy TVN.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Rosji masz niewielkie lub żadne pole manewru. Rzeczywistość jest nie do przyjęcia a zmienić jej nie możesz. Za samo użycie słowa 'wojna' możesz pójść do więzenia. Co Ci pozostaje? Wiara w Russia Today to jedyny sposób na szczęśliwe życie.

Na Zachodzie za kwestionowanie kapitalizmu i wyższości kapitału na wszystkim możesz nie tylko stracić pracę i wylądować pod mostem, gdzie dla treningu rywalizacji skopią Cię agresywni młodzi,
ale możesz trafić do więzienia tak samo jak w Rosji za wojnę.

Zachodni liberalizm ma wyraźne tabu i jest nim kapitał.
Możesz mówić o dupie Maryny ale nie wolno Ci kwestionować nawet w rozmowie prawa własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
maurice_ (747 punktów)

>kolektywny 'zachód' popełnia ten błąd w stosunku do Rosjan.

Jakie inne narzędzia wywierania nacisku na Rosję w obecnej sytuacji polecasz?
04-02-2023 20:19 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>kolektywny 'zachód' popełnia ten błąd w stosunku do Rosjan.
>Jakie inne narzędzia wywierania nacisku na Rosję w obecnej sytuacji polecasz?

Chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Myślę, że sztaby analityków w GCHQ czy CIA, wyposażone dużo lepszy dostęp do informacji niż ja, nad tym główkują i jak widać skutecznej drogi nie znajdują? Niewykluczone, że 'błąd', który opisuję, jest najlepszą możliwą alternatywą:

W Rosji komunikacja z zachodem jest zaburzona przez propagandę rosyjską. W zasadzie, komunikacji nie ma, bo Rosja pozamykała wszelkie niezależne źródła informacji, ocenzurowała co tylko mogła. Poza tym, nie wiem na ile Rosjanie decydują o tej wojnie - na ile komunkowanie się z nimi, nawet jakby było możliwe, miałoby jakikolwiek sens. Na pewno w przekazie z wielu krajów, w tym z Polski czy republik bałtyckich nie powinna wybrzmiewać antyrosyjskość. Nie mamy nic przeciwko Rosjanom, chcemy z nimi pokojowo koegzystować, ale nie zaakceptujemy ich ataku na Ukraińców - to inny komunikat niż ciągłe uogólnianie (PiS jest mistrzem szczucia), które tylko dolewa oliwy do ognia.

Obawiam się, że rosyjski rząd obrał kurs w kierunku Korei Północnej czy Iranu i zachód może się tylko przyglądać temu co dzieje się wewnątrz Rosji i walczyć z Rosją poza jej granicami. Nadzieja w tym, że oligarchia rosyjska pamięta jeszcze czasy ZSRR i nie tęskni za nimi.

Rozmawiać warto z Chinami, ale im ta wojna na razie przynosi korzyści, więc i oni nie będą próbowali jej powstrzymać.

Więc - nie mam pomysłu. Niestety na dzień dzisiejszy wygląda na to, że wojne zakończy koniec amunicji/zasobów ludzkich - po którejkolwiek ze stron.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
04-02-2023 20:56 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

>Więc - nie mam pomysłu. Niestety na dzień dzisiejszy wygląda na to, że wojne zakończy koniec amunicji/zasobów ludzkich - po którejkolwiek ze stron.

Sankcje zostały wprowadzone w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę oraz aneksję kilku ukraińskich regionów przez Rosję, w tym aneksję Krymu. Sankcje obejmują środki restrykcyjne (sankcje indywidualne), sankcje ekonomiczne i ograniczenia wizowe. Wydaje mi się, że Twoja argumentacja koncentruje się głównie na sankcjach ekonomicznych, które mają ograniczyć zdolności Rosji do kontynuowania agresji i dotykają szersze kręgi społeczne. Nie zapominajmy jednak o sankcjach indywidualnych, skierowanych (wycelowanych) przeciwko ludziom bezpośrednio zaangażowanym we wspieranie, finansowanie lub prowadzenie działań mających na celu podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy. Sankcje te nie dotykają bezpośrednio przeciętnych mieszkańców Rosji. Sankcje nie dotyczą też, między innymi, handlu żywnością.
Nikt nie twierdzi, że sankcje mają na celu zmniejszenie poparcia Rosjan dla wojny. Sankcje nie działają w ten sposób. Inaczej mówiąc, to nigdy nie była żadna strategia.
04-02-2023 21:11 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Więc - nie mam pomysłu. Niestety na dzień dzisiejszy wygląda na to, że wojne zakończy koniec amunicji/zasobów ludzkich - po którejkolwiek ze stron.
>Sankcje zostały wprowadzone w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę oraz aneksję kilku ukraińskich regionów przez Rosję, w tym aneksję Krymu.

Nie bronię Rosji, ale zastanów się, że Meksyk przyłącza się do koalicji Rosja-Iran-Korea Północna. Jak reaguje USA (jako podpowiedź zachęcam Cię do przeczytania o kryzysie kubańskim)?

> Sankcje obejmują środki restrykcyjne (sankcje indywidualne), sankcje ekonomiczne i ograniczenia wizowe. Wydaje mi się, że Twoja argumentacja koncentruje się głównie na sankcjach ekonomicznych, które mają ograniczyć zdolności Rosji do kontynuowania agresji i dotykają szersze kręgi społeczne. Nie zapominajmy jednak o sankcjach indywidualnych, skierowanych (wycelowanych) przeciwko ludziom bezpośrednio zaangażowanym we wspieranie, finansowanie lub prowadzenie działań mających na celu podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy. Sankcje te nie dotykają bezpośrednio przeciętnych mieszkańców Rosji. Sankcje nie dotyczą też, miedzy innymi, handlu żywnością.

Piszę tylko o aspekcie zniechęcania Rosjan do agresji - to ewidentnie nie zadziałało, być może nie ma żadnego realnego sposobu na osiągniecie tego celu.
Pozostałe sanckje najprawdopodobniej skracają wojnę, bo Rosja nie ma dostatecznych środków do jej długotrwałego prowadzenia.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
04-02-2023 21:32 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

Celem sankcji jest uderzenie w te sektory gospodarki, które są zaangażowane w prowadzenie wojny. Dlatego na liście zakazu eksportu do Rosji znajdują się specyficzne towary, usługi i technologie. Celem nakładania sankcji nigdy nie było "zniechęcanie" Rosjan do prowadzenie wojny, lecz było (i jest) nim utrudnianie im jej prowadzenia.
04-02-2023 23:15 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Celem sankcji jest uderzenie w te sektory gospodarki, które są zaangażowane w prowadzenie wojny. >Dlatego na liście zakazu eksportu do Rosji znajdują się specyficzne towary, usługi i >technologie. Celem nakładania sankcji nigdy nie było "zniechęcanie" Rosjan do prowadzenie wojny, >lecz było (i jest) nim utrudnianie im jej prowadzenia.
>

Ciekawe czy bandyta amerykański będzie też nakładał większe sankcje na CHINY.

www.facebo(*)/videos/716116160173311/?t=137

Tutaj Ukrainiec mówi, że Amerykanie ich skolonizowali i używają do wojny.
Głupkowaty Polak jak zwykle, od pokoleń, niczego nie może pojąć.
04-02-2023 23:56 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

Mnie chodzi tylko o to, że wśród "analityków w GCHQ czy CIA" z pewnością nie ma naiwniaków, którzy wierzą w skuteczność sankcji jako środka odwiedzenia Rosjan od wojny.
04-02-2023 21:08 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> ale nie zaakceptujemy ich ataku na Ukraińców -

Rosjanie wkroczyli na Ukrainę zgodnie z art. 51 Konwencji ONZ.
Na nikogo nie napadli. Zarówno Rosja jak i ZSRR nigdy na nikogo nie napadli w CELACH RABUNKOWYCH.

Gdyby art. 51 konwencji ONZ istniał już w pierwszej połowie XX w. to na jego podstawie NIEMCY mieli by prawo wkroczyć do ZSRR.

Dzisiaj Anglosasi napadli na Rosję IDENTYCZNIE jak na III Rzeszę.
5 października 1938 roku Brytyjczycy z Żydami sowieckimi utworzyli w ZSRR CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY ANTYNIEMIECKIEJ. W budynku jednej z tych szkół do dzisiaj funkcjonuje szkoła propagandy. Ideologiem siania nienawiści do Niemców mianowano Ilja Erenburga, wiadomego pochodzenia. Ilja Erenburg przybył na procesy do Norymbergii w celu dopisania Niemcom żydowskich zbrodni w Katyniu.
W 1937 r. wymordowali kierownictwo szkoły propagandy komunistycznej, głównie Żydów niemieckich.
Od 1938 r. w ZSRR Brytyjczycy z Żydami sowieckimi tworzyli armię do napaści na Niemców.
W 2014 r. CIA przeprowadziła na Ukrainie zamach stanu i zainstalowali u władzy swojego agenta Żyda Zelenskiego, który momentalnie WYPOWIEDZIAŁ ROSJI WOJNĘ.
Dzisiaj Niemcy powinni znaleźć kogoś, kto by ich oczyścił z odium, które zawdzięczają Anglosasom.
Przy okazji wyszła by przy tym niechlubna rola Polaków. Polak nic się nie zmienił, dalej nim się wysługują Anglosasi a polskojęzyczna agentura robi z nas idiotów.
04-02-2023 21:16 
 Ocena 7 na 7
szarley (54913 punktów)
Gawliku, ile płaci ci Putin za prawo do siania swojej propagandy?
A może osobiście ssiesz mu kutasa?

Ponoć jesteś prawnikiem, za ile kupiłeś dyplom absolwenta praw?

Na twoim forum pochwalają kominy Birkenau i winią za nie Polaków i Żydów

Twój tatuś był w SS, że tak bronisz potomków strażników?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-02-2023 21:32 
 Ocena 7 na 7
Drobner (19539 punktów)
>> ale nie zaakceptujemy ich ataku na Ukraińców -
>Rosjanie wkroczyli na Ukrainę zgodnie z art. 51 Konwencji ONZ.Na nikogo nie napadli.

Karta Narodów Zjednoczonych:
Artykuł 51.
Nic w niniejszej Karcie nie może uchybiać niepozbywalnemu prawu do samoobrony indywidualnej lub zbiorowej w przypadku napaści zbrojnej na któregokolwiek członka Narodów Zjednoczonych, zanim Rada Bezpieczeństwa nie podejmie niezbędnych zarządzeń w celu utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.(...)
sip.lex.pl(*)wego-trybunalu-16779385/art-51

Podaj "przypadek napaści zbrojnej" Ukrainy na Federację Rosyjską do 24 lutego 2022 r.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> ale nie zaakceptujemy ich ataku na Ukraińców -
>Rosjanie wkroczyli na Ukrainę zgodnie z art. 51 Konwencji ONZ.Na nikogo nie napadli.

Nie wiem jak tam wasze konwencje ale ja nikomu prawa do mierzenia innym ludziom z pistoletu w głowę nie dałem.

Ten, który celuje do innego człowieka i grozi mu śmiercią dla mnie przestaje być człowiekiem i staje się dzikim zwierzęciem.

Żeby nie być z tym twierdzeniem wewnętrznie sprzecznym zapowiadam, że gdy Ruskie przyjdą do Polski wyzwalać Polaków od "nazistów" i zaprowadzać swój "wyższy" porządek społeczny, nie będę do nich strzelał z pistoletu, tylko będę zakradał się do nich z nożem w nocy podczas snu fundując im lepszą śmierć w nieświadomości.

Aż któregoś pięknego dnia, te dzikie zwierzęta wreszcie pojmą, że nikt nie zyskuje na wzajemnym mordowaniu się lecz wszyscy tracą.

Nie będzie powrotu do Moskwy na czołgach wymalowanych w "Z"-tki przez ruską bramę zwycięstwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Rosjanie wkroczyli na Ukrainę zgodnie z art. 51 Konwencji ONZ.Na nikogo nie napadli.
>Nie wiem jak tam wasze konwencje ale ja ..
.. uważam, że spełnili moralny obowiązek

Rosyjski robol bez mienia nieuznał mienia Ukraińca, który na nieopodatkowanym i nieujawnionym rowerze wiózł nieopodatkowany i nieujawniony worek kartofli i nieuznał tego mienia

Spełnił postulat krystkona . Przy okazji zabił , trudno, moralny obowiązek wymaga ofiar wg syna suki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Rosjanie wkroczyli na Ukrainę zgodnie z art. 51 Konwencji ONZ.Na nikogo nie napadli.
>>Nie wiem jak tam wasze konwencje ale ja ..
>.. uważam, że spełnili moralny obowiązek
>Rosyjski robol bez mienia nieuznał mienia Ukraińca, który na nieopodatkowanym i nieujawnionym rowerze wiózł nieopodatkowany i nieujawniony worek kartofli i nieuznał tego mienia
>Spełnił postulat krystkona . Przy okazji zabił , trudno, moralny obowiązek wymaga ofiar wg syna suki

Możemy się ze sobą nie zgadzać i dalej spierać o hajs i posiadłości ale nikt z nas z tego powodu nie będzie do drugiego mierzył z pistoletu i to odróżnia nas od Ruskich, taką mam przynajmniej nadzieję.

W każdy razie ja nie potrzebuję ani karabinu ani bomby atomowej.
Na swój dobrobyt zamierzam zapracować również własną postawą moralną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-02-2023 08:52 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Aż któregoś pięknego dnia, te dzikie zwierzęta wreszcie pojmą, że nikt nie zyskuje na wzajemnym mordowaniu się lecz wszyscy tracą.
>Nie będzie powrotu do Moskwy na czołgach wymalowanych w "Z"-tki przez ruską bramę zwycięstwa.
>

Bozia idiocie rozumu nie dała i biedaczyna nie jest w stanie cokolwiek zrozumieć.

newsunrolled.com/world/152797.html

Światowy polityk USA Jeffrey Young wezwał do więzienia sekretarza generalnego NATO
"Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jest zbrodniarzem wojennym i mordercą milionów, który powinien zostać uwięziony w Hadze i skazany na 30 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia"

twitter.co(*)p|twgr^tweet|twtr^true

Każda śmierć po obu stronach jest winą Waszyngtonu, który rozpoczął tę agresywną wojnę przeciwko Rosji w 2014 roku lub wcześniej.
W wojnie, w której jeden kraj lub strona jest agresorem, ta strona ponosi winę za WSZYSTKIE ofiary po wszystkich stronach, tak jak Hitler.


Amerykański polityk Jeffrey Young nawet Hitlera uwalnia od odpowiedzialności za zbrodnie, które organizuje WASZYNGTON. Jak sprytnie działają Anglosasi kolonizując świat. Obrońcy stają się winnymi. Niemcom nie udało się stworzyć OSI BERLIN RZYM TOKIO, bo mu ówczesny hegemon na to nie pozwolił, doprowadzając do ludobójstwa i zniszczenia Europy. Dzisiaj powstaje BRICS i znowu hegemon na to nie wyraża zgody. Napada i morduje niewinnych ludzi by sobie ich podporządkować.
Polskojęzyczny motłoch nie jest w stanie stworzyć nowoczesnego społeczeństwa przemysłowego.
Polacy nie mieli i nie mają intelektualnych elit. Reżim amerykański używa do napaści na Rosję a potem na Chiny. Wcześniej Brytyjczycy użyli nas do napaści na OŚ BERLIN RZYM TOKIO.
Dziadkowie nie mogli pojąc co się dzieje i wydawało im się, że każdemu sąsiadowi coś uskubią i będą mieli więcej do orania. Przez to nazywają nas hieną Europy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie mamy nic przeciwko Rosjanom, chcemy z nimi pokojowo koegzystować

Ja mam.
Jak ktoś zachowuje się jak dzikie zwierzę, to chcę się od niego odgrodzić.
Nie zamierzam znajdować się w zasięgu ręki ludzi, którymi powodują prymitywne emocje, nie zamierzam podawać się jednostkom opętanym przez prymitywne pragnienie zwycięstwa nade mną.

Z każdym inteligentnym człowiekiem, u którego rozwinięte uczucia są zdolne opanować prymitywne, zwierzęce popędy znajdę kompromis ale na żadne układy z dziką furią nie idę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie mamy nic przeciwko Rosjanom, chcemy z nimi pokojowo koegzystować
>Ja mam.

Pochwalasz żołdaka, który nieuznał mienia Ukraińca
Zabrał mu nieopodatkowany i nieujawniony rower

Spełnił twoje marzenia, nieuznał mienia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Nie mamy nic przeciwko Rosjanom, chcemy z nimi pokojowo koegzystować
>>Ja mam.
>Pochwalasz żołdaka, który nieuznał mienia Ukraińca
>Zabrał mu nieopodatkowany i nieujawniony rower
>Spełnił twoje marzenia, nieuznał mienia

Nie, wprost przeciwnie, nienawidzę złodziei.

Ostatnio akurat, tu gdzie jestem, mam styczność ze złodziejstwem na niespotykaną dla mnie wcześniej skalę, wyraźnie wspieranym przez wasz system finansowy hołdujący tajemnicę mienia i rzygać mi się chce od tej powszechnej demoralizacji. Okropność!

Nigdy nie pochwalałem złodziejstwa, wyzysku ani innego pasożytnictwa dlatego też występuje przeciw tajemnicy mienia i wolności własności od opodatkowania.

Złodziejstwo nie zawsze jest zabraniem ostatniej kromki chleba głodnemu człowiekowi.
Złodziejstwo przybiera także postać pozbawienia możliwości posiadania domu przez człowieka, który w życiu zbudował ich już 20.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-02-2023 07:20 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Nie mamy nic przeciwko Rosjanom, chcemy z nimi pokojowo koegzystować
>>>Ja mam.
>>Pochwalasz żołdaka, który nieuznał mienia Ukraińca
>>Zabrał mu nieopodatkowany i nieujawniony rower
>>Spełnił twoje marzenia, nieuznał mienia
>Nie, wprost przeciwnie, nienawidzę złodziei.

Kłamiesz
TY napisałeś, że nie mam prawa wyrzucić złodziei z mojego sadu, bo mają prawo tam być "nieuznając mojej właścicielskiej władzy"

TY napisałeś, że będziesz namawiał wszystkich do nieuznawania mienia, czyli w praktyce do kradzieży

Rosyjscy żołnierze - robole bez mienia zobaczyli nieopodatkowany i nieujawniony rower i worek kartofli, więc spełnili swój moralny obowiązek nieuznawania mienia, i nie dopuścili do egzekwowania przemocą tego mienia.
Zabili właściciela

TWÓJ idealny świat

>Nigdy nie pochwalałem złodziejstwa,
Kłamiesz

>wyzysku
Kłamiesz

>występuje przeciw tajemnicy mienia i wolności własności od opodatkowania.
Tajemnica mienia (zmyślona przez ciebie) nie jest kradzieżą. To, że nie wiesz czyje jest pole pod lasem, nie znaczy, że to pole ktoś ukradł

Złodziejem nazywasz kogoś, kto pracą dorobił się domu, "ukradł czyjeś życie"
JESTEŚ POCHWALCĄ KRADZIEŻY

Powtórzę: Rosyjscy żołnierze w Buczy spełniają TWOJE postulaty

I żeby nie pisać nie na temat, proponuję, wróć do swojego wątku i odpowiedz.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-02-2023 21:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> na dzień dzisiejszy wygląda na to, że wojne zakończy koniec zasobów ludzkich - po którejkolwiek ze stron.
anglosasi walczą do ostatniego Ukraińca, w wojnie z Chinami.
Ukraińcy nie wybacza im tego nigdy
tak wygląda demokracja w białych rekawiczkach, a my zło życzymy niewinnym Rosjanom
08-02-2023 08:59 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ukraińcy nie wybacza im tego nigdy
>tak wygląda demokracja w białych rekawiczkach, a my zło życzymy niewinnym Rosjanom
>

Banderowcy zastrzelili najemników z Nowej Zelandii a w niedzielę polskojęzycznych nazistów.
Polskojęzyczni naziści z agenturą CIA atakują POLAKÓW sprzeciwiających się używaniu naszego terenu i zasobów ludzkich do napaści na ROSJĘ.
Sytuacja jest dużo lepsza jak osiemdziesiąt lat temu. Wtedy samotnie Władysław Studnicki chciał nas wyrwać z brytyjskiej pułapki.
Najtrudniej jest przzekonać idiotę ze został oszukany.
08-02-2023 14:45 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>niewinnym Rosjanom

Wina leży po stronie Ukrainy, bo uwierzyła Amerykanom, że można żyć jak się chce i nie trzeba żyć tak jak chce tego ktoś inny.

Ponad 200 tys. trupów a winni za oceanem.

Czy głupota też jest niewinna?

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-02-2023 15:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>niewinnym Rosjanom
>Wina leży po stronie Ukrainy, bo uwierzyła Amerykanom, że można żyć jak się chce i nie trzeba żyć tak jak chce tego ktoś inny.
>Ponad 200 tys. trupów a winni za oceanem.
>Czy głupota też jest niewinna?
usażyd znalazł w postaci Ukrainy psa bojowego do walki w jego interesie, wytrenował go, szczuł nim Rosję, doszło do zwarcia, gdy pana (USA) zabraknie, pies podkuli ogon i się położy na plecy i nikt nie zginie
dopóki pan psa będzie obok, pies będzie walczył do ostatniego Ukraińca (do tego sie trenuje psy pana)
usazyd psow ma dużo, Kurdowie, nas libków niedorozwojków i wiele wiele innych np Tajwańczyków

mnie tak wytrenowali, że na widok ruska od razu rzucam mu się na tętnicę szyjna, jestem dobrym psem pana

podstawowa zasada rządzenia; DZIEL I RZĄDŹ. Usażyd ładnie dzieli europę i dzięki temu rządzi
08-02-2023 16:30 
 Ocena 1 na 3
Thoter (6650 punktów)

>usażyd znalazł w postaci Ukrainy psa bojowego do walki w jego interesie, wytrenował go, szczuł >nim Rosję, doszło do zwarcia, gdy pana (USA) zabraknie, pies podkuli ogon i się położy na plecy >i nikt nie zginie
>


Amerykańska fabryka na Łotwie, która produkuje drony dla armii ukraińskiej i wasali USA z NATO, stanęła we wtorek z niewyjaśnionych przyczyn w płomieniach.

Reżim amerykański nie tylko używa banderowców do napaści na Rosję. Psiarnia z: Litwy, Łotwy, Estonii i z Polski skomli, nie może się doczekać kiedy ich pan pozwoli im kąsać sąsiada.
W każdej tej psiarni treserami są czosnkowi spece, zajmujący się tym od pokoleń.
Ciekawe czy w całej Afryce znalazłby choć jednego idiotę, takiego jak Hamerlik, który ma wizję, że kolonialiści przynoszą dobrobyt ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Reżim amerykański nie tylko używa banderowców do napaści na Rosję. Psiarnia z: Litwy, Łotwy, Estonii i z Polski skomli, nie może się doczekać kiedy ich pan pozwoli im kąsać sąsiada.
>W każdej tej psiarni treserami są czosnkowi spece, zajmujący się tym od pokoleń.
>Ciekawe czy w całej Afryce znalazłby choć jednego idiotę, takiego jak Hamerlik, który ma wizję, że kolonialiści przynoszą dobrobyt ??

Słyszałem w radio, że Ameryka przeżywa właśnie prosperity największe od połowy wieku.

A co robi Rosja?

Zamiast zaopatrywać Europę w surowce i zarobiony hajs inwestować w wykształcenie młodych i zakup technologii od Chińczyków, ta napada na Ukrainę i próbuje ją zdominować, czyniąc tym wszystkich Europejczyków nędzarzami.

Przekonaj mnie, że to nie są prymitywne stworzenia?!

Agresywni idioci, którzy w imię jakiś bzdur, bez żadnego sensu, zniszczą siebie i wszystkich dookoła siebie.

Miałbym rozumieć albo wręcz popierać agresywnych idiotów, którzy właśnie próbują zniszczyć moje życie niszcząc przy okazji własne?

Daj spokój.
Prymitywne stworzenia, dzikie zwierzęta powodowane pierwotnymi emocjami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Słyszałem w radio,...
.. że Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę

WRACAJ DO SWOICH WĄTKÓW

Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
Psi chuju, sprostuj swoje kłamstwa

Myślisz, że pozwolę ci na rzucanie we mnie gównem?
Fanatyczny miłośniku "jawności" ile dałeś łapówki za udzielenie kredytu na bezwartościową działkę bez wkładu własnego?

Odpisz w swoim wątku

>A co robi Rosja?

Realizuje twoje idee mordowania ludzi w imię nieuznawania mienia. Nieopodatkowanego roweru i worka kartofli

MORDERCO Z BUCZY
PSI CHUJU DUPOLIZIE PUTINOWSKICH ZBRODNIARZY

>Prymitywne stworzenia, dzikie zwierzęta powodowane pierwotnymi emocjami.
Sonia? Stara Hamerlikowa - dziwka z Nadodrza? Twoja samica, która sprzedaje swoje dzieci pedofilom na Hbf?

Zmyślasz? Obrywasz zmyśleniami
Łżesz psi chuju, obrywasz, żywą prawdą
Twoja samica sprzedaje dzieci pedofilom.
Miło ci, czytać oszczerstwa ?
Skończ pisać oszczerstwa

TWOJA SAMICA SPRZEDAJE DZIECI PEDOFILOM


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu

Nawet gdybyś brał państwowe dopłaty do własności prywatnej finansowane z przymusowych podatków od biedy i z pokoleniowych długów biedoty wobec bogatych, to i tak nigdy o tym się nie dowiemy.

Już się postaraliscie o właściwą dla tego konstrukcję waszego systemu stosunków społecznych.

Dowiedzieć się możesz, gdy ktoś ma przeterminowane długi ale nigdy o posiadłościach, należnościach, dopłatach, to jest wszystko tajne a wasze "prawo" chroni wasze tajemnice.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
>Nawet gdybyś brał państwowe dopłaty do własności prywatnej
Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę, też poradzę zmyślać

>Już się postaraliscie
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę też poradzę zmyślać

>Dowiedzieć się możesz, gdy ktoś ma przeterminowane długi ale nigdy o posiadłościach, należnościach, dopłatach, to jest wszystko tajne a wasze "prawo" chroni wasze tajemnice.
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę też poradzę zmyślać

PRZESTAŃ ZMYŚLAĆ!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-02-2023 21:56 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Przekonaj mnie, że to nie są prymitywne stworzenia?!
>

Ja cały czas Ciebie przekonuję, że jesteś prymitywnym idiotą.
Amerykański "dobrobyt" wynika z naszej nędzy i głupoty.

www.youtube.com/watch?v=1_fwJYKqCe0

Rozmowa z prof. Jackiem Izydorczykiem, b. ambasadorem RP w Japonii | Odc. 643 - dr Leszek Sykulski

W 24 minucie prof. Jacek Izydorczyk mówi o Polakach, naucz się tego na pamięć.

exxpress.a(*)a-haben-nord-stream-gesprengt/

"Laureat nagrody Pulitzera: Stany Zjednoczone wysadziły Nord Stream

A jak mogło być inaczej. Światowy bandyta i złodziej na pewno ma alibi, bo był w tym czasie w kościele.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W 24 minucie prof. Jacek Izydorczyk mówi o Polakach, naucz się tego na pamięć.

A co powiesz na to, że Polaków nie osłabia wcale głupota, tchórzliwość i sprzedajnosc lecz wzajemna pogarda i deptanie wartości Polaka przez Polaka?

>Światowy bandyta i złodziej na pewno ma alibi, bo był w tym czasie w kościele.

Biedni Rosjanie nie potrafili przekazać swojej idei Ukraińcom mimo, że mówili, bo pewnie przestaną, tym samym językiem i Ukraińcy posłuchali Amerykanów, których języka nie rozumieją.

Rosjanie wpadli więc na pomysł, że będą swoje idee wyjaśniać rakietami podczas bombardowań.

W tej wojnie Putin okazał się marionetką.
Za głupi i zbyt prymitywny w swoich zapędach macho, żeby zrozumieć, że jest używany w cudzych interesach.

Nikt w Europie nie jest używany obecnie tak jak Rosjanie, którzy zniszczyli swoje sojusze, żeby inni mogli zarobić na tym kupę hajsu.

Ale co się dziwić skoro inwestuje się w defilady wyrzutni rakiet zamiast w rozwój intelektu młodych.

Myślę, że Putin już dawno został wybrany do roli, którą właśnie odgrywa i już od dziesięcioleci jest używany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-02-2023 08:05 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Biedni Rosjanie nie potrafili przekazać swojej idei Ukraińcom mimo, że mówili, bo pewnie >przestaną, tym samym językiem i Ukraińcy posłuchali Amerykanów, których języka nie rozumieją.
>

Rosjanie nigdy nie prowadzili wojny ideologicznej i nigdy nie napadli na kogoś w celach rabunkowych
09-02-2023 10:55 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosjanie nigdy nie prowadzili wojny ideologicznej i nigdy nie napadli na kogoś w celach rabunkowych

pomijając już twoją deklarację wcale nie pisałem o wojnie ideologicznej ale o porozumiewaniu się i współpracy.

Amerykanie budują sojusze gospodarcze i militarne za oceanami a Rosjanie nie potrafią dogadać się nawet z sąsiadami zza płota mówiącymi w tym samym języku, Putin całą kasę ze sprzedaży surowców wykorzystuje właśnie na machinę wojny, niszczenie sąsiadów i w ogóle Europy.

Wytłumacz mi, dlaczego Rosjanie są aż tak głupi, że zamiast wykształcić swoich młodych i zapewnić im dobrobyt wysyłają ich na śmierć w rzekomej wojnie z Ameryką prowadzonej na Ukrainie.

Jak wyjaśnić ten szczyt głupoty?

Ja mam na to tylko jedną odpowiedź.
Na umysłami Rosjan panują prymitywne, zwierzęce emocje.
Rosjanie rozumują po prostu jak zwierzęta, co tylko poczują zaraz muszą to zrealizować, bez względu na to jakie to przyniesie konsekwencje.

W ogóle mnie nie dziwi, że Rosjanie z takim podejściem w swej zasadniczej masie gniją w biedzie.
Tylko paru cwaniaków wokół Kremla skąpanych jest w złocie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-02-2023 21:35 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Amerykanie budują sojusze gospodarcze i militarne za oceanami a Rosjanie nie potrafią dogadać się nawet z sąsiadami zza płota mówiącymi w tym samym języku,

Ile reżim amerykański ma baz wojskowych w koło Rosji a ile mają Rosjanie w koło USA ??

Niemcy zawarli sojusz tzw. Oś Berlin Rzym Tokio, na nikogo nie chcieli napadać tylko między sobą współpracować. Jak to się dla nich skończyło ??
Największy zbrodniarz w historii Halifax rozbił im wszystkie sojusze. Zawarł sojusz z Żydami sowieckimi i dokonali ludobójstwa w ZSRR w 1937 r. W 1938 r. w ZSRR Amerykanie i Brytyjczycy tworzyli armię przeciwko Niemcom. Wymordowano Polaków by po naszym terenie bez oporu przeszła anglosaska Armia Czerwona i pokonała Niemców.
Dzisiaj mamy identyczna sytuację tylko sprawa dotyczy sojuszu BRICS. Anglosasi nie napadli teraz na Rosję, oni chcą unicestwić kolejny sojusz, tym razem BRICS. BRICS nie dopuści do napaści Anglosasów na swój teren, będzie odpierał ataki Anglosasów na terenach przyległych. Japończycy i Australijczycy udostępnili swój teren i ludność Anglosasom do wojny.
Czeka nas seria wojen rozpętanych przez Anglosasów. Zobaczymy jak Chińczycy będą odpierać ataki kanalii z Japonii. Czy wyrównają krzywdy jakie im zrobili Japończycy ??
zeniu73 (6483 punktów)
Pomimo nie gorszej propagandy ( lib raczej reklamy) w postaci ARD, ZDF, TVP czy pozostałych "niezawisłych" mediów Zjednoczonej Europy Zachodniej coraz więcej ludzi na zachodzie coraz bardziej krytycznie patrzy na podawane "wiadomości".

Pożyjemy, zobaczymy. Na razie ci co mają na wojnie zarabiać zarabiają a pozostali są albo chwała Ukrainie albo putinowskimi trollami. Środka nie ma. Albo jesteś z nami albo przeciw.

Analiza i dyskusja oparta na faktach jest niepożądana.
05-02-2023 01:18 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Pomimo nie gorszej propagandy ( lib raczej reklamy) w postaci ARD, ZDF, TVP czy pozostałych "niezawisłych" mediów Zjednoczonej Europy Zachodniej coraz więcej ludzi na zachodzie coraz bardziej krytycznie patrzy na podawane "wiadomości".

Od lat media w każdym kraju - USA, Niemcy, Polska czy Francja nie przekazują żadnych wiadomości tylko manipulują by zwiększyć zasięg (lub potencjalnie w celu zmiany opinii społecznych).
Jednak, w przeciwieństwie do Rosji, można wyrazić swoje odrębne zdanie - nikt Cię do więzienia nie wsadzi jak zakwestionujesz jakieś twierdzenia Ukraińców (np. że to Rosjanie wystrzelili rakiety na polskiego rolnika w przygranicznej wsi).

Pozdrawiam
Paolo Monstro
05-02-2023 01:26 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Pomimo nie gorszej propagandy ( lib raczej reklamy) w postaci ARD, ZDF, TVP czy pozostałych "niezawisłych" mediów Zjednoczonej Europy Zachodniej coraz więcej ludzi na zachodzie coraz bardziej krytycznie patrzy na podawane "wiadomości".
>Od lat media w każdym kraju - USA, Niemcy, Polska czy Francja nie przekazują żadnych wiadomości tylko manipulują by zwiększyć zasięg (lub potencjalnie w celu zmiany opinii społecznych).
>Jednak, w przeciwieństwie do Rosji, można wyrazić swoje odrębne zdanie - nikt Cię do więzienia nie wsadzi jak zakwestionujesz jakieś twierdzenia Ukraińców (np. że to Rosjanie wystrzelili rakiety na polskiego rolnika w przygranicznej wsi).
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
>

To, że nie wsadzają do więzienia jest słabą reklamą zachodniej demokracji.

Za to cenzurują, usuwają niezgodne z centralną linią wypowiedzi, kasują występy itd.

Chociaż zapytaj się Assange za co go demokraci zamknęli.
05-02-2023 10:15 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>
>To, że nie wsadzają do więzienia jest słabą reklamą zachodniej demokracji.
>Za to cenzurują, usuwają niezgodne z

Najlepsza reklamą demokracji są komentarze z Niemiec czy Szwecji.

Czekam jeszcze na komentarze mieszkańców z postsowieckich nie ocieplonych bloków....bo są tu chyba tacy?
05-02-2023 16:03 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)

>To, że nie wsadzają do więzienia jest słabą reklamą zachodniej demokracji.
>Za to cenzurują, usuwają niezgodne z centralną linią wypowiedzi, kasują występy itd.
>Chociaż zapytaj się Assange za co go demokraci zamknęli.

Myślę, że mówisz od 2 czy nawet 3 różnych rzeczach. Łączenie tych wszystkich spraw prowadzi do niepotrzebnej komplikacji.

1. Demokracja i ustrój
Państwo Cię nie ukarze za krytykę i tyle, czego oczekujesz więcej?

2. Kultura dyskusji
Ty zdaje się narzekasz, że wielu ludzi (w tym również media) nie akceptuje Twoich/innych poglądów. To wiąże się z niską kulturą dyskusji w społeczeństwach całego świata, w szczególności w Polsce, a nie z koncecją demokracji.
Dziś, w erze 'głosowania co jest prawdą na Facebooku' już mało nawet wie jak powinna wyglądać debata. Mało kto odróżnia prawdziwe argumenty od fałszywych. Mało kto umie racjonalnie analizować informacje i wyciągać wnioski. To nie ma związku z ustrojem państwa ani samą ideą ogranizacji ludzi w postaci państwa. Ludzie z taką kulturą dyskusji w każdej formie organizacji nie będą w stanie wysłuchać argumentów ani systematycznie myśleć.

3. Assange
Podstawą ścigania Assange'a czy Snowdena jest ustawa o ochronie informacji niejawnej (jej odpowiednik w USA). To nie jest problem akceptowana bądź nie akceptowania jego poglądów, wręcz przeciwnie - karę dostajesz za ujawnienie opinii publicznej (a jednocześnie wrogom) prawdy!

Jeśli powiesz 100% prawdę o (opatrzonych klazulą tajności) słabościach polskiej armii, czy jej rozmieszczeniu to popełniasz przestępstwo i tyle. Możesz oczywiście kwestionować prawo nakazujące zachowanie tajemnicy i zakaz publikowania pewnych informacji. W rzeczywistości ten wątek dyskusji sprowadza się do kwestii czy państwo (grupa ludzi) ma prawo do ochrony tajności pewnych informacji czy nie. Analizjąc tą kwestie dojdziesz ostatecznie do dylematu: czy negatywne skutki ujawnienia takiej informacji (np. śmierć Twoich agentów lub żołnierzy, tudzież klęska w negocjacjach) są wyższe niż skutki nieujawniania (np. ukrycie niekompetencji Maciarewicza czy innych polityków). To zazwyczaj są trudne dylematy. Świat nie jest czarno-biały i idealny jak na pewno już zdążyłeś się przekonać. Czasem każda z możliwych alternatyw niesie negatywne skutki i łatwo krytykować skutki siedząc w domu z kawką nie musząc podejmować trudnych decyzji.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ten wątek dyskusji sprowadza się do kwestii czy państwo (grupa ludzi) ma prawo do ochrony tajności pewnych informacji czy nie.

Nie ma.

Żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.

Oczywiście można próbować ukryć prawdę, żeby innych zmanipulować ale nie można nikogo tknąć choćby najmniejszym palcem za wyjawienie prawdy.

Kto innych karze za wyjawienie prawdy lub innych do tego uprawnia, ten jest bandytą i jak bandyta winien być przez wszystkich traktowany.

Żaden bóg nie dał żadnemu człowiekowi prawa do tajemnicy.
To prawo dał człowiekowi szatan i wyznają je sataniści.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>ten wątek dyskusji sprowadza się do kwestii czy

Hamerlik ma resztki honoru i sprostuje swoje kłamstwa na temat rozmówców
Znów uciekłeś od wątku, który założyłeś, a w którym udowadniasz, swoją ujemną godnośc syna dziwki, która dawała za kasę pokazy z psami

Napisałeś kłamstwa, rzuciłeś gównem, odnieś się do tego w twoim wątku.

>Żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.
za ile sprzedano działkę Hamerlika?
Tajemnica
Skończ ten swój koncert hipokryzji
Chcesz wiedzieć czyje jest pole pod lasem, a nie interesuje cię ile bank jest ci winien po licytacji twojej działki?

Powtórzyć?

Chcesz wiedzieć czyje jest pole pod lasem, a nie interesuje cię ile bank jest ci winien po licytacji twojej działki?

>Żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.
Żaden człowiek oprócz krystkona nie ma prawa do tajemnicy

>Oczywiście można próbować ukryć prawdę,
Żaden człowiek oprócz krystkona nie ma prawa do tajemnicy

>Kto innych karze za wyjawienie prawdy
Żaden człowiek oprócz krystkona nie ma prawa do tajemnicy

>Żaden bóg nie dał żadnemu człowiekowi prawa do tajemnicy.
Oprócz krystkona, który uważa się za boga - prawodawcę

Wróć do wątku, który sam założyłeś i napisz ile dałeś łapówki za kredyt bez własnego wkładu. Znów nie pamiętasz?

Rozumiem, tajemnice krystkona

Mamusia udawała cnotliwą kiedy dawała pokazy z psami za kasę, że nauczyła cię takiej hipokryzji?

Bo tatuś, nauczył cię jedynie szczekać
Jesteś agresywnym, chamskim kundlem o godności p.ch.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>Żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.
(oprócz Krystkona!!!!!!! )

1. Idioto. Spróbuj sobie wyobrazić sytuację, w której policja wprowadza do grupy przestępczej swojego agenta, żeby pomógł przechwycić ładunek kokainy
Wg ciebie, idioto, wolno ujawnić bossom mafii jego personalia i napisać jeszcze adres jego dzieci

2 Idioto, ktoś widzi popełnianie przestępstwa, np zbiorowy gwałt i powiadamia policję jako świadek z zastrzeżeniem anonimowości. Policja ujawnia przestępcom jego nazwisko i adres?

3 Idioto, zespół naukowców pracuje przez 10 lat nad lekarstwem na cukrzycę, ponosi ogromne koszta i oto ktoś wynosi wyniki badań do konkurencji, która produkuje ten lek, a ci, którzy się napracowali zostają z gównem w ręku

4 Idioto, ktoś z banku wynosi wszystkie dane niezbędne do kredytu, TYLKO NIE PIPC, ŻE JAK BĘDZIE WIADOMO KTO NA TWÓJ KOSZT KUPIŁ DOM TO JEST TO ZABEZPIECZENIEM!!! Co zrobisz idioto, kiedy się dowiesz, że masz milion ojrów długu, bo ktoś sobie kupił yacht? Kiś - kiś paluszkiem? Złodziej cię obśmieje i nadal będzie pływał yachtem

>Oczywiście można próbować ukryć prawdę,
Jak dotąd robisz to bardzo starannie

>Kto innych karze za wyjawienie prawdy lub innych do tego uprawnia, ten jest bandytą
Sędziowie są bandytami, policjanci są bandytami. Rosjanie w Buczy spełniają moralny obowiązek
Ot, moralność fanatyka mordowania ludzi

>Żaden bóg nie dał żadnemu człowiekowi prawa do tajemnicy.
Tobie żaden bóg nie dał prawa do KŁAMSTW, a łżesz jak p.ch.

>To prawo dał człowiekowi szatan i wyznają je sataniści.
Współczuję, że żyjesz w kraju 80 milionów satanistów i jedynie ty jesteś krystaliczny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-02-2023 19:51 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>ten wątek dyskusji sprowadza się do kwestii czy państwo (grupa ludzi) ma prawo do ochrony tajności pewnych informacji czy nie.
>Nie ma.
>Żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.

Krystek, nie dość, że chcesz nam spalić resztki zasobów naturalnych bez powodu podgrzewając planetę to jeszcze odbierasz nam prawo do tajemnicy.
Twój nowy ustrój to stalinizm na sterydach. Stalin przynajmniej udawał.
Ty z tego robisz swój oficjalny cel.

Domyślasz się pewnie, że ludzie będą chcieli zachować tajemnicę (np. będa protestowali przeciwko czytaniu korespondencji), jak zamierzasz wprowadzić swój nowy wspaniały świat? Wymordujesz przeciwników ?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Krystek, nie dość, że chcesz nam spalić resztki zasobów naturalnych bez powodu podgrzewając planetę to jeszcze odbierasz nam prawo do tajemnicy.
>Twój nowy ustrój to stalinizm na sterydach. Stalin przynajmniej udawał.

Przecież nie zabraniam Ci mieć tajemnic przed innymi ludźmi, miej sobie skoro tego potrzebujesz, zabraniam Ci jednak tknąć kogokolwiek choćby palcem za wyjawienie prawdy, którą chciałeś ukryć, nie pozwalam Ci także prowadzić przymusowej egzekucji prawa własności, które nie jest publicznie jawne.

Zakaz stosowania przemocy wobec innych ludzi ma być stalinizmem?

Bez sensu!

Oczywiście nie dla ludzi, którzy popierają przemoc.

youtu.be/5VCiU1osa3w
10-02-2023 19:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>zabraniam Ci jednak tknąć kogokolwiek choćby palcem za wyjawienie prawdy,
Pisanie kłamstw też jest bezkarne w twoim szajsmodelu?

Ciekawe co zrobisz referentowi w banku, który ujawni twoje dane, pozwalające wyczyścić ci konto i nabrać kredytów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pisanie kłamstw też jest bezkarne w twoim szajsmodelu?

Jawne i rozproszone rejestry mają wszystkie kłamstwa demaskować, system nie ma nikomu dawać szansy na rozpowszechnianie kłamstw.

Nie ma kłamstw to nie ma kary ale wpierw potrzeba chcieć budować systemy, które nie dają przestrzeni klamcom i oszustom a takiej woli wśród kłamców i oszustów nie ma.

>Ciekawe co zrobisz referentowi w banku, który ujawni twoje dane, pozwalające wyczyścić ci konto i nabrać kredytów

Przede wszystkim nigdy nie podzielę się z nim kluczem prywatnym, który kryptograficznie zabezpieczy mój portfel.

Nie mając danych nigdy ich nie wyjawi.

Obecnie pracownicy banków niższego szczebla nie mają już żadnego dostępu do danych. Dostęp do danych zachowują tylko właściciele prywatnych banków i ich najbliżsi przydupasy, którzy kolaborują z waszymi rządami, poborcami, komornikami.

Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pisanie kłamstw też jest bezkarne w twoim szajsmodelu?
>Jawne i rozproszone rejestry mają wszystkie kłamstwa demaskować, system nie ma nikomu dawać szansy na rozpowszechnianie kłamstw.

Proponujesz też jawny rejestr seksualnych stosunków twojej żony, żeby nikt nie mógł skłamać, że jest ladacznicą?
Pytanie retoryczne, znam odpowiedź - ucieczka

Rozumiem, będziesz pisał prawdę dopiero kiedy świat spełni twoje warunki, do tego czasu możesz dowolnie kłamać

Podobnie z własnością. Nie będziesz kradł pod pewnymi warunkami, które sam określasz

Ot, uczciwość krystkona

>Nie ma kłamstw to nie ma kary ale wpierw potrzeba chcieć budować systemy,
Nie, na to, żeby nie kłamać wystarczy elementarna uczciwość

>>Ciekawe co zrobisz referentowi w banku, który ujawni twoje dane, pozwalające wyczyścić ci konto i nabrać kredytów
>Przede wszystkim nigdy nie podzielę się z nim kluczem prywatnym, który kryptograficznie zabezpieczy mój portfel.

Odpowiedz na pytanie

>Nie mając danych nigdy ich nie wyjawi.
Ma te dane. Odpowiedz na pytanie

>Obecnie pracownicy banków niższego szczebla nie mają już żadnego dostępu do danych.
W każdym banku jest pracownik, lub grupa pracowników, którzy mogą zebrać potrzebne danie
Odpowiedz na pytanie !!!!

>Dostęp do danych zachowują tylko właściciele prywatnych banków
I co zrobisz takiemu właścicielowi lub dyrektorowi państwowego banku?
Odpowiedz na pytanie

>którzy kolaborują z waszymi rządami,
Rząd w Berlinie jest twój nie mój, znów zmyślasz. Poradzisz użyć argumentów, zamiast zmyśleń?
Próbuję z tobą rozmawiać na argumenta, a ty znw zmyślasz
CDN

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.

Coś komuś ukradłem?

Krystkon bezkarnie zniesławia innych, znanych sobie z nazwiska ludzi

Nie boi się sądów, bo ukrywa swój prawdziwy adres



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.
>Coś komuś ukradłem?

Jak każdy fundamentalista kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Ty tworzysz ideologię, wg której wolno kraść.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jawne i rozproszone rejestry mają wszystkie kłamstwa demaskować, system nie ma nikomu dawać szansy na rozpowszechnianie kłamstw.

Proponujesz też jawny rejestr seksualnych stosunków twojej żony, żeby nikt nie mógł skłamać, że jest ladacznicą?
No i nie odpowiedziałeś

Podobnie jak nadal nie sprostowałeś twoich kłamstw, że żyję z lichwy, inni na mnie pracują, mam kamienice, twoja mama żyje z kradzieży i biorę dotacje do mojego domu

>>>Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.
>>Coś komuś ukradłem?
>Jak każdy fundamentalista kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Ty tworzysz ideologię, wg której wolno kraść.

Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Nie tworzę, żadnej ideologii, to twoje zmyślenia. Nie zgadzam się jedynie na twoją ideologię prawa do mordowania ludzi

CO I KOMU UKRADŁEM, skoro nazywasz mnie złodziejem?
Schowałeś się pod fałszywym adresem i rzucasz gównem pewien anonimowej bezkarności w necie

>>Masz rację, tworzymy ten świat, tylko, że ty chcesz stworzyć system, w którym kto ma dom, może kupić drugi, a kto nie ma domu, do końca życia mieszka w najmowanym
>>Dlaczego nie odpowiesz na ten argument?????
>Śmieszne

A najśmieszniejsze jest, że nazywasz to dekoncentracją kapitału

>>Od 10 lat nikogo nie przekonałeś
>Bo wciąż panuje wasza tfuuu "kultura".

I dobrze, w twojej kulturze, wolno uczciwego człowieka nazwać złodziejem

>Ludzkie umysły są zarażone waszą ideologią.
Sonia to dziwka

>Każdy człowiek może ustanowić normę społeczną.
Krytskon już swoje zaproponował:
Prawo do nieskrępowanego rzucania gównem
Przwo do zabijania ludzi poprzez odejście z miejsca pracy w dowolnym momencie
Prawo do głodowej eutanazji starych ludzi

>Ważne stają się normy, które zostaną powszechnie wybrane, przyjęte i odrzucone.
I czego się spodziewasz? że społeczeństwo w jawnych wyborach poprze twoje postulaty prawa dróżnika do zejścia z posterunku kiedy zechce pobawić się z dziećmi? że większość jawnie poprze zakaz kar za ujawnianie tajemnic?, Że poprze likwidację prac nad nowymi lekami? Że poprze prawo krytskona do rzucania gównem?

>Skoro używasz oznaczeń cytatu, to cytuj a nie zmyślaj, dopisz względnie, że cytujesz sam siebie.

Patrz do lustra zmyślaczu

Nie wolno tknąć nikogo nawet palcem, żeby wymus>ić na nim uznanie tajnej i nieopodatkowanej własności a kto to zrobi lub innego człowieka do tego uprawni, ten się stanie bandytą i jak bandyta przez wszystkich winien być traktowany.

W przekładzie na polski: nie wolno karać złodzieja, a policjant jest bandytą
A złodziejem jest w krystkona ten, kto pracą dorobił się domu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I czego się spodziewasz? że społeczeństwo w jawnych wyborach poprze twoje postulaty

Sądzę, że społeczeństwo w oparciu o takie zasady stanowienia prawa, zacznie rozwijać się emocjonalnie i odrzuci wszystkie prymitywne normy społeczne naszych dziadów, z których wynika nieuzasadniona, niepotrzebna, szkodliwa społecznie władza człowieka nad człowiekiem.

To jest bardzo ważne, żeby ograniczyć wzajemny antagonizm i osłabić nieustającą walkę o władzę wewnątrz społeczeństwa.

Ludziom opanowanym przez dziadowskie idee, noszącym kopie umysłów naszych dziadów z ich prymitywnymi emocjami, ciężko będzie to zrozumieć i zaakceptować ale nie wolno poddać się dominacji dziczy nad własnym życiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jawne i rozproszone rejestry mają wszystkie kłamstwa demaskować, system nie ma nikomu dawać szansy na rozpowszechnianie kłamstw.

Proponujesz też jawny rejestr seksualnych stosunków twojej żony, żeby nikt nie mógł skłamać, że jest ladacznicą?
No i nie odpowiedziałeś

Podobnie jak nadal nie sprostowałeś twoich kłamstw, że żyję z lichwy, inni na mnie pracują, mam kamienice, twoja mama żyje z kradzieży i biorę dotacje do mojego domu

>>>Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.
>>Coś komuś ukradłem?
>Jak każdy fundamentalista kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Ty tworzysz ideologię, wg której wolno kraść.

Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Nie tworzę, żadnej ideologii, to twoje zmyślenia. Nie zgadzam się jedynie na twoją ideologię prawa do mordowania ludzi

CO I KOMU UKRADŁEM, skoro nazywasz mnie złodziejem?
Schowałeś się pod fałszywym adresem i rzucasz gównem pewien anonimowej bezkarności w necie

>>Masz rację, tworzymy ten świat, tylko, że ty chcesz stworzyć system, w którym kto ma dom, może kupić drugi, a kto nie ma domu, do końca życia mieszka w najmowanym
>>Dlaczego nie odpowiesz na ten argument?????
>Śmieszne

A najśmieszniejsze jest, że nazywasz to dekoncentracją kapitału

>>Od 10 lat nikogo nie przekonałeś
>Bo wciąż panuje wasza tfuuu "kultura".

I dobrze, w twojej kulturze, wolno uczciwego człowieka nazwać złodziejem

>Ludzkie umysły są zarażone waszą ideologią.
Sonia to dziwka

>Każdy człowiek może ustanowić normę społeczną.
Krytskon już swoje zaproponował:
Prawo do nieskrępowanego rzucania gównem
Przwo do zabijania ludzi poprzez odejście z miejsca pracy w dowolnym momencie
Prawo do głodowej eutanazji starych ludzi

>Ważne stają się normy, które zostaną powszechnie wybrane, przyjęte i odrzucone.
I czego się spodziewasz? że społeczeństwo w jawnych wyborach poprze twoje postulaty prawa dróżnika do zejścia z posterunku kiedy zechce pobawić się z dziećmi? że większość jawnie poprze zakaz kar za ujawnianie tajemnic?, Że poprze likwidację prac nad nowymi lekami? Że poprze prawo krytskona do rzucania gównem?

>Skoro używasz oznaczeń cytatu, to cytuj a nie zmyślaj, dopisz względnie, że cytujesz sam siebie.

Patrz do lustra zmyślaczu

Nie wolno tknąć nikogo nawet palcem, żeby wymus>ić na nim uznanie tajnej i nieopodatkowanej własności a kto to zrobi lub innego człowieka do tego uprawni, ten się stanie bandytą i jak bandyta przez wszystkich winien być traktowany.

W przekładzie na polski: nie wolno karać złodzieja, a policjant jest bandytą
A złodziejem jest w krystkona ten, kto pracą dorobił się domu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A najśmieszniejsze jest, że nazywasz to dekoncentracją kapitału

Mógłbym napisać zamiennie, iż spełnienie moich postulatów prowadzi do umiarkowanej władzy człowieka nad człowiekiem, takie jest właśnie znaczenie rozproszenia własności, żeby znosić niepotrzebną, szkodliwą społecznie dominację człowieka nad człowiekiem.

Każdy demokrata w zasadzie powinien mnie zrozumieć ale wśród nas jest niewielu prawdziwych demokratów, zazwyczaj pod maską tajnej i pośredniej demokracji, kryją się ludzie którzy boją się innych ludzi i jednocześnie gardzą nimi.

Nikt kto boi się innych ludzi i nie poważa ich nie ma tak naprawdę w sobie respektu dla ich wyborów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odniesiesz się do mojego wpisu, czy nadal będzie cię intelektualnie przerastał?

>Jawne i rozproszone rejestry mają wszystkie kłamstwa demaskować, system nie ma nikomu dawać szansy na rozpowszechnianie kłamstw.

Proponujesz też jawny rejestr seksualnych stosunków twojej żony, żeby nikt nie mógł skłamać, że jest ladacznicą?
No i nie odpowiedziałeś

Podobnie jak nadal nie sprostowałeś twoich kłamstw, że żyję z lichwy, inni na mnie pracują, mam kamienice, twoja mama żyje z kradzieży i biorę dotacje do mojego domu

>>>Z tej przyczyny właśnie powstały kryptowaluty, żebyście nie mogli kraść.
>>Coś komuś ukradłem?
>Jak każdy fundamentalista kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Ty tworzysz ideologię, wg której wolno kraść.

Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Nie tworzę, żadnej ideologii, to twoje zmyślenia. Nie zgadzam się jedynie na twoją ideologię prawa do mordowania ludzi

CO I KOMU UKRADŁEM, skoro nazywasz mnie złodziejem?
Schowałeś się pod fałszywym adresem i rzucasz gównem pewien anonimowej bezkarności w necie

>>Masz rację, tworzymy ten świat, tylko, że ty chcesz stworzyć system, w którym kto ma dom, może kupić drugi, a kto nie ma domu, do końca życia mieszka w najmowanym
>>Dlaczego nie odpowiesz na ten argument?????
>Śmieszne

A najśmieszniejsze jest, że nazywasz to dekoncentracją kapitału

>>Od 10 lat nikogo nie przekonałeś
>Bo wciąż panuje wasza tfuuu "kultura".

I dobrze, w twojej kulturze, wolno uczciwego człowieka nazwać złodziejem

>Ludzkie umysły są zarażone waszą ideologią.
Sonia to dziwka

>Każdy człowiek może ustanowić normę społeczną.
Krytskon już swoje zaproponował:
Prawo do nieskrępowanego rzucania gównem
Przwo do zabijania ludzi poprzez odejście z miejsca pracy w dowolnym momencie
Prawo do głodowej eutanazji starych ludzi

>Ważne stają się normy, które zostaną powszechnie wybrane, przyjęte i odrzucone.
I czego się spodziewasz? że społeczeństwo w jawnych wyborach poprze twoje postulaty prawa dróżnika do zejścia z posterunku kiedy zechce pobawić się z dziećmi? że większość jawnie poprze zakaz kar za ujawnianie tajemnic?, Że poprze likwidację prac nad nowymi lekami? Że poprze prawo krytskona do rzucania gównem?

>Skoro używasz oznaczeń cytatu, to cytuj a nie zmyślaj, dopisz względnie, że cytujesz sam siebie.

Patrz do lustra zmyślaczu

Nie wolno tknąć nikogo nawet palcem, żeby wymus>ić na nim uznanie tajnej i nieopodatkowanej własności a kto to zrobi lub innego człowieka do tego uprawni, ten się stanie bandytą i jak bandyta przez wszystkich winien być traktowany.

W przekładzie na polski: nie wolno karać złodzieja, a policjant jest bandytą
A złodziejem jest w krystkona ten, kto pracą dorobił się domu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-02-2023 13:49 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Każdy demokrata w zasadzie powinien mnie zrozumieć ale wśród nas jest niewielu prawdziwych >demokratów, zazwyczaj pod maską tajnej i pośredniej demokracji, kryją się ludzie którzy boją się >innych ludzi i jednocześnie gardzą nimi.
>

Demokratyczny ochlos nie jest w stanie pojąć: kto i jak nim steruje.
Prawdziwy demokrata to już jest niebezpieczna istota, która zatraciła zdolność kierowania się swoim interesem. Pod maską demokracji kryją się bandyci, którzy nie boją się ludzi, demotes, bo wypowiedzieli im wojnę. Ochlos napuścili na demotes, dając mu kartki do oddawania głosu.
Ci co się kryją za maską demokracji nauczyli się zarządzać ochlosem i wyciągać z tego nie złe zyski. Ochlosowi wstawiono nienawiść do demotes i sąsiadów.
Początki tej demokracji zaczynają się mordowaniem demotes, pod maską walki z korupcją i tyranią.
Demokrację cechuje nadreprezentacja Żydów identycznie jak w komunizmie.

www.timeso(*)ewish-roots-as-prime-minister/

"Polska mianuje na premiera byłego bankiera o żydowskich korzeniach
Dwie ciotki Mateusza Morawieckiego zostały uratowane przez nie-Żydów podczas Holokaustu; jedna z nich mieszka w Izraelu.
Polityk o żydowskich korzeniach, który powiedział, że obie jego ciotki zostały uratowane przez nie-Żydów podczas Holokaustu, został mianowany premierem kraju w wyniku zmian w rządzie."

Demokracja to zabawka zbudowana przez Żydów dla Gojów. Gojom się wydaje, że to oni rządzą, kręcąc gałkami w tej zabawce i obserwując zachodzące zmiany w telawizorze.
Nie ma większych idiotów od tych bredzących o wolności i demokracji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Polska mianuje na premiera byłego bankiera o żydowskich korzeniachDwie ciotki Mateusza Morawieckiego zostały uratowane przez nie-Żydów podczas Holokaustu; jedna z nich mieszka w Izraelu.

Nie mam nic do Żydów, więc jest mi to obojętne czy ktoś jest Żydem czy nie.

O co Ci chodzi z Żydami?
Masz z nimi jakiś problem?

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-02-2023 10:42 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>"Polska mianuje na premiera byłego bankiera o żydowskich korzeniachDwie ciotki Mateusza Morawieckiego zostały uratowane przez nie-Żydów podczas Holokaustu; jedna z nich mieszka w Izraelu.
>Nie mam nic do Żydów, więc jest mi to obojętne czy ktoś jest Żydem czy nie.
>O co Ci chodzi z Żydami?
>Masz z nimi jakiś problem?
>

To nie ja mam problem, tylko my i świat, mamy i to poważny problem.

www.youtube.com/watch?v=KgGwaSeL558

"Musisz to wiedzieć(1600) Czy Europa będzie odcinana od Rosji w sposób "kinetyczny" czy legislacją?".

Dla inteligentnych, Maciej Maciak omawia wystąpienie polskojęzycznego premiera, o żydowskich korzeniach. Wątpię żebyś to pojął, może inni się ockną z kolejnego naszego anglosaskiego otumanienia.
Anglosasi pokonali Oś Berlin Rzym Tokio a teraz ZAATAKOWALI BRICS. My po raz kolejny jesteśmy stroną napadającą i finansującą anglosaski imperializm. Mamy po raz kolejny nadreprezentację Żydów w oprawianiu zaatakowanych. Zobaczymy czy ponownie spotka ich za to kara.
Chińczycy sobie nie pozwolą, by po raz kolejny, na nich pastwili się Japończycy, których teraz uzbrajają Amerykanie ze swoimi jewropejskimi wasalami. W ich interesie jest przenieść, sprawdzanie sił z Ameryką, do Europy. Europa już przeszła sprawdzanie sił z Anglosasami i ma opanowane odbudowywanie się. Polskojęzyczny premier, o żydowskich korzeniach, oddał nas za darmo Anglosasom do używania w sprawdzaniu sił z BRICS. 12 maja 2020 r. żydowski zięć Duda podpisał tzw. strategię bezpieczeństwa, w której dał wolną rękę CIA.

Czy to ja mam problem, czy to my mamy poważny problem ??
Czy zdążymy rozwiązać nasz problem zanim zacznie działać Ministerstwo Prawdy ??
10-02-2023 21:58 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Krystek, nie dość, że chcesz nam spalić resztki zasobów naturalnych bez powodu podgrzewając planetę to jeszcze odbierasz nam prawo do tajemnicy.
>>Twój nowy ustrój to stalinizm na sterydach. Stalin przynajmniej udawał.
>Przecież nie zabraniam Ci mieć tajemnic przed innymi ludźmi, miej sobie skoro tego potrzebujesz, zabraniam Ci jednak tknąć kogokolwiek choćby palcem za wyjawienie prawdy, którą chciałeś ukryć,

Cytat:
Konstytucja KrystekReich:
Nie zabraniam Ci czegoś posiadać, tylko zabraniam Ci tknąć kogokoliwiek, kto Ci to odbierze.


Krystek, daruj sobie tworzenie manifestów zanim nie opanujesz podstaw systematycznego myślenia. Nie tylko to co piszesz to nonsens, bardziej dziwaczne jest to, że Ty naprawdę wierzysz, że wspieranie 2 sprzecznych pomysłów zaowocuje sukcesem??

Twoje państwo to koszmar i chaos, który w najlepszym razie toleruje człowieczeństwo, wspierając bandytów, psychopatów i samounicestwienie. Jest bardzo możliwe, że tego nie zauważasz, ale szerszej klienteli na to nie namówisz!

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Cytat:
Konstytucja KrystekReich:
>Nie zabraniam Ci czegoś posiadać, tylko zabraniam Ci tknąć kogokoliwiek, kto Ci to odbierze.
>

>Krystek, daruj sobie tworzenie manifestów zanim nie opanujesz podstaw systematycznego myślenia.

Skoro używasz oznaczeń cytatu, to cytuj a nie zmyślaj, dopisz względnie, że cytujesz sam siebie.

Zabraniam Ci tknąć ktokolwiek, kto naruszy twoją "własność", którą przed wszystkimi ukrywałeś i od której nie zapłaciłeś ani centa podatku biedocie, która niczego na tym świecie nie posiada.

Nie wolno tknąć nikogo nawet palcem, żeby wymusić na nim uznanie tajnej i nieopodatkowanej własności a kto to zrobi lub innego człowieka do tego uprawni, ten się stanie bandytą i jak bandyta przez wszystkich winien być traktowany.

Tak wierzę w to oczywiście, inaczej ciągle tego bym nie powtarzał. To jest kwestia moralna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-02-2023 10:00 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>> Cytat:
Konstytucja KrystekReich:
>>Nie zabraniam Ci czegoś posiadać, tylko zabraniam Ci tknąć kogokoliwiek, kto Ci to odbierze.
>>

>>Krystek, daruj sobie tworzenie manifestów zanim nie opanujesz podstaw systematycznego myślenia.
>Skoro używasz oznaczeń cytatu, to cytuj a nie zmyślaj, dopisz względnie, że cytujesz sam siebie.
Krystek, staram Ci się pokazać nonsens Twojej wypowiedzi, a nie cytować Ciebie. Czytając logiczny schemat Twojej wypowiedzi powinieneś, o ile masz minimalne zdolności nt systematycznego czy logicznego myślenia, natychmiast zauważyć swój błąd.
Wygląda na to, że nie zauważyłeś, tylko znów przeszedłeś w tryb niestabilny -'Postuluję XYX'.

Twoje zdanie 'nie zabraniam Ci mieć tajemnicy, ale zabraniam tknąć tego, kto Ci tą tajemnicę odbierze' jest właśnie takim nonsensem. Musisz się zdecydować czy pozwalasz posiadać tajemnicę, czy wspierasz jej kradzież - to są sprzeczne cele.

Nie oceniam Cię w tym miejcu moralnie (choć, jak później zauważasz,jestem zdania, że powinno się mieć prawo do tajemnicy, prawo do prywatności) tylko zwracam Ci uwagę na to żebyś popracował nad spójnością manifestu.

Jak chcesz być Jezusem 10.0 czy Stalinem 2.0 to musisz komunikację mieć lepszą. Obarczanie winą słuchaczy, że są w spisku, za każdym razem jak ktoś zauważa takie proste błędy, jest przejawem narcyzmu.


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Krystek, staram Ci się pokazać nonsens Twojej wypowiedzi, a nie cytować Ciebie. Czytając logiczny schemat Twojej wypowiedzi powinieneś, o ile masz minimalne zdolności nt systematycznego czy logicznego myślenia, natychmiast zauważyć swój błąd.

>Twoje zdanie 'nie zabraniam Ci mieć tajemnicy, ale zabraniam tknąć tego, kto Ci tą tajemnicę odbierze' jest właśnie takim nonsensem. Musisz się zdecydować czy pozwalasz posiadać tajemnicę, czy wspierasz jej kradzież - to są sprzeczne cele.

Nie ma w tym nonsensu.

Nie nakazuję Ci wyjawienia prawdy, próbuj ją przed innymi taić, jeżeli masz taką potrzebę, wszystkimi znanymi sobie sposobami OPRÓCZ JEDNEGO!

NIE WOLNO CI NIKOGO SKRZYWDZIĆ ZA WYJAWIENIE PRAWDY! ZABRANIAM! JEŻELI KOGOŚ SKRZYWDZISZ ZA WYJAWIENIE PRAWDY ALBO INNYCH DO TEGO UPRAWNISZ WTEDY JA Z INNYMI SKRZYWDZĘ CIEBIE!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli nie miałeś nigdy luksusów i nie tracisz wiele na 'sankcjach'.
>Jeśli oszukali Cię z obietnicą nie przybliżania NATO i nie wierzysz w zapewnienia, że ten sojusz Cię nie zaatakuje gdy się osłabisz.
>Jeśli cały zachodni świat Cię zaczął traktować jak bandytę.
>Jeśli nie możesz wyjechać z Rosji i świat się właśnie od Ciebie odłącza.
>Jeśli zostali Ci tylko rodacy razem z Tobą 'osaczeni' w twierdzy 'Rosja'.
>Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.
>Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?

Ileż w tym empatii dla Rosjan?
Jakby w tej wojnie byli ofiarami.
Zdaje się, że nie w roli ofiar szturmowali Kijów i próbowali zabić Zełeńskiego?

Nacięła się kosa na kamień?
Zachód okazał się mniej "pedalski" niż im się początkowo wydawało?

Widać Rosja długo dojrzewała do agresji skierowanej przeciw kulturze Zachodu i tej długo wypracowanej wrogiej postawy nie da się szybko zmienić a przynajmniej nie bez totalnego zniszczenia.

Zatem pozostaje strategia powolnej zmiany.
Myślę, że musi umrzeć 250 tys. młodych Rosjan, żeby Rosjanie odczuli stratę i żeby w ich głowach coś drgnęło.

W końcu do nich dotrze co znaczy śmierć młodego człowieka w okopie, w bólu, w strachu przed śmiercią, w brudzie, w głodzie, w błocie, człowieka w którego wcześniej włożyli ogrom własnej energii życiowej.

Na razie są wciąż jak na speedzie, opętani ideą konieczności zwycięstwa ze złym Zachodem.
Zachód wybrał już strategię w tej wojnie, którą można określić jako "powolne zabijanie Rosjan", niezbyt szybkie, żeby u Rosjan nie obudzić pragnienia zemsty i mobilizacji całego narodu.

Dla mnie Ruscy okazali się dzikimi zwierzętami.
Co za człowiek w 21w wbija innemu człowiekowi bagnet w korpus?
To nie jest żaden człowiek tylko dzikie zwierzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ileż w tym empatii dla Rosjan?

Jesteś JEDYNYM, którego znam, który pochwala rosyjskich żołdaków
Jedyny, który usprawiedliwia nieuznawanie mienia

Oto rosyjski robol bez mienia nieuznaje mienia ukraińskiego właściciela roweru i worka kartofli w Buczy spełniając swój moralny obowiązek nieuznawania mienia.

Zabił i zabrał rower i kartofle?
NIE!!!!! Nie uznał nieopodatkowanego i utajnionego mienia, jakim był rower i kartofle

Spełnił postulat - marzenie krystkona

Psi chuju, synu dziwki, która dawała psom za kasę i kundla

Rzygowino, która pochwala mordowanie ludzi dla worka kartofli, bodaj ci dziecko w Buczy zgwałcili
Soni przynajmniej płacą płacą za seks. 20 ojrów ale jednak płacą

Nadal chcesz udowadniać, że kradzież jest moralnym obowiązkiem?
Nadal twoerdzisz, że mam dotacje do domu?
Mam, biorę je w naturze od Soni, ssie mi fiuta

j****y kanalio, śmierdzący gównem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-02-2023 00:08 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Jeśli nie miałeś nigdy luksusów i nie tracisz wiele na 'sankcjach'.
>>Jeśli oszukali Cię z obietnicą nie przybliżania NATO i nie wierzysz w zapewnienia, że ten sojusz Cię nie zaatakuje gdy się osłabisz.
>>Jeśli cały zachodni świat Cię zaczął traktować jak bandytę.
>>Jeśli nie możesz wyjechać z Rosji i świat się właśnie od Ciebie odłącza.
>>Jeśli zostali Ci tylko rodacy razem z Tobą 'osaczeni' w twierdzy 'Rosja'.
>>Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.
>>Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?
>Ileż w tym empatii dla Rosjan?
>Jakby w tej wojnie byli ofiarami.

Ofiary to indiwidualni ludzie, podobnie jak żołnierze. Nie ma czegoś takiego jak 'przeciętny Rosjanin' podobnie jak nie ma przeciętnego Polaka. 'Rosjanie' to olbrzymia masa wielu różnych ludzi. Są wśród nich mordercy i prymitywy, debile, naiwniaki, parszywi politycy (tacy są wszędzie) ludzie z wyrachowaniem popierający Putina, jak i ludzie sprzeciwiający się wojnie. Nie podejmuje się oceny całego narodu, nawet w obliczu wojny.

Celem tego wpisu nie jest poparcie czy litowanie się nad Rosjanami, tylko zwrócenie uwagi, że ich szeroki sprzeciw byłby dla Polaków korzystny. Putnim mając skonsolidowany naród może ciągnąć wojnę bardzo długo i może ją wygrać. Opór wewnątrz kraju, zwł. w kluczowych miastach w Rosji dramatycznie utrudniłby mu prowadzenie wojny z Ukrainą, bo musiałby toczyć dodatkową wojnę z własnym narodem.
Pozostawienie Rosjanom braku innego wyjścia niż Putin, powoduje, że cementujemy ten stan. Ludzie wchodzą w stan coraz większego wyparcia i oderwania od rzeczywistości.

Aby wygrać wojnę nie można dać się nabrać własnej propagandzie: 'ja święty bohater, druga strona najgorsza świnia', trzeba dostrzegać rzeczywistość.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma czegoś takiego jak 'przeciętny Rosjanin' podobnie jak nie ma przeciętnego Polaka.

Po co w takim razie w ogóle stosować pojęcia "Rosjanin" czy "Polak" skoro te nie mają żadnego określonego znaczenia, kryje się pod nimi wszystko i nic.

Ale ja wiem czego próbujesz, próbujesz Ruskim zrobić dobrze, żeby przestali się gniewać. Chcesz się Ruskim poddać, tym samym usprawiedliwiając ruską rzeź na Ukrainie.

Nie, nie może być żadnej wyrozumiałości dla ludzi którzy z chciwości, z żądzy, z wiary w swoją wyższość na innymi, chwytają za karabin i zabijają.

Dla dzikusów nie ma żadnego usprawiedliwienia ani potrzeby łączenia ich z cywilizowanymi ludźmi.

Dzikusów należy odgrodzić murem i bynajmniej niczym z nimi nie wymieniać się, aż od swojej dzikości zbiednieją i z tej biedy zaczną się u nich rozwijać wyższe uczucia, kiedy będą patrzeć na biedę, dramaty i bezsilność swoich bliskich.

Żadnych porozumień z dziczą, dopóki dzicz nie ucywilizuje się.

Jakakolwiek empatia dla ludzi, którzy właśnie próbują zamordować sąsiadów, za to, że różnią się i nie chcą się poddać, jest absurdem i nigdy do takiej nie dołączę się.

W obecnej sytuacji Ruskich należy palić ogniem a nie próbować ich zrozumieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
10-02-2023 22:05 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Ale ja wiem czego próbujesz, próbujesz Ruskim zrobić dobrze, żeby przestali się gniewać. Chcesz się Ruskim poddać, tym samym usprawiedliwiając ruską rzeź na Ukrainie.
>Nie, nie może być żadnej wyrozumiałości dla ludzi którzy z chciwości, z żądzy, z wiary w swoją wyższość na innymi, chwytają za karabin i zabijają.
>...
>W obecnej sytuacji Ruskich należy palić ogniem a nie próbować ich zrozumieć.

Krystek, weź córkę na spacer!

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Krystek, weź córkę na spacer!

Chętnie, oczywiście, ale nie w takim znaczeniu, że ja będę spacerował a Ty będziesz organizował i układał mi życie, podłóg twoich potrzeb i wizji.

Na to nie przystaję.

Wtedy odpuszczam sobie spacer i walczę o odzyskanie wpływu i kontroli nad własnym życiem.

Pozwolić innym kierować własnym życiem, to pewnie wiesz w czym z ręką się potem obudzisz?

Nie słucham już więcej wszystkolepiejwiedzących, bo to grozi wielką biedą, wiem z doświadczenia.

W każdym przekazie zawiera się czyjś biznes i każdy dobrze radzący załatwia swoje interesy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.
W czasie wojny wietnamskiej społeczeństwo amerykańskie protestowało.
pl.wikiped(*)akra_na_uniwersytecie_w_Kencie

cr
08-02-2023 11:35 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>W czasie wojny wietnamskiej społeczeństwo amerykańskie protestowało.
>pl.wikiped(*)akra_na_uniwersytecie_w_Kencie
>

W czasie napaści reżimu amerykańskiego na Wietnam byli tam imperialiści FRANCUSCY, mieli tam swoje bazy wosjkowe. Jezuita francuski stworzył nowy alfabet i słownictwo oparte na literach łacińskich.
De Gaulle po tym jak zostali potraktowani przez reżim amerykański wycofał złoto z USA i wystąpił z ich armii kolonialnej NATO.

covertacti(*)demns-wests-policy-in-ukraine/

Wnuk de Gaulle'a Pierre powiedział 26 grudnia 2022 r. stowarzyszeniu dialogu francusko-rosyjskiego : "Buntuję się i protestuję przeciwko tej intelektualnej nieuczciwości w kryzysie na Ukrainie, ponieważ wyzwalaczem wojny są Amerykanie i NATO. Stany Zjednoczone niestety kontynuują eskalację militarną, przez co cierpi nie tylko ludność ukraińska, ale także ludność europejska".

www.thegua(*)le-cia-assassination-plot-1975

"W tamtym czasie administracja Johnsona była mniej niż zadowolona z de Gaulle'a, który był wówczas zagorzałym przeciwnikiem wojny w Wietnamie i wyrzucił amerykańskich żołnierzy z francuskich baz wojskowych.
Plan, jak podobno przedstawiono CIA, obejmował infiltrację agenta, noszącego zatruty pierścień - być może z igłą zakończoną kurarą na zewnętrznej powierzchni - do grupy starych żołnierzy uczestniczących w przyjęciu, na którym miał pojawić się generał.
Agent czekał w kolejce, aby podać mu rękę, celowo zwlekając, aby generał był zmęczony, a jego ręka zdrętwiała od ściskania rąk tak wielu bardziej entuzjastycznych żołnierzy".

CIA wciąż wykorzystuje trucizny w wojnie imperialnej.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>www.thegua(*)le-cia-assassination-plot-1975
>Agent czekał w kolejce, aby podać mu rękę, celowo zwlekając, aby generał był zmęczony, a jego ręka zdrętwiała od ściskania rąk tak wielu bardziej entuzjastycznych żołnierzy".
>CIA wciąż wykorzystuje trucizny w wojnie imperialnej.
Z tegoż linka: "Tylko jedno jest pewne: de Gaulle nie żyje. Upadł, oglądając telewizję w swoim domu".

cr
10-02-2023 00:20 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.
>W czasie wojny wietnamskiej społeczeństwo amerykańskie protestowało.
>pl.wikiped(*)akra_na_uniwersytecie_w_Kencie
>
cr

>
Ja nie szafuję tutaj ocenami z czarno-białego świata IV RP. Nie wychwalam w szczególności Amerykanów, zdaję sobie sprawę co mają na sumieniu.

Ten post jest o tym, że tworzenie skrajnych podziałów nie leży w naszym interesie. Z jednej strony pomaga rosyjskiemu rządowi w prowadzeniu wojny, z drugiej strony jak wyobrażasz sobie współpracę za 5,10 lat w takiej atmosferze?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nie wychwalam w szczególności Amerykanów
Linkowałam pozytywną postawę amerykańskiego społeczeństwa.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Linkowanie pozytywną postawę amerykańskiego społeczeństwa.

"Właściciele świata" próbowali spalić napalmem wszystkich, którzy kwestionowali ich posiadłości na świecie ale wśród ich dzieci znalazły się takie, które uznały, że im nie należy się.

To pokazuje mentalną różnicę pomiędzy młodymi i starymi.

Współczuję młodym ludziom, którzy obecnie muszą dojrzewać w świecie zdominowanym przez starych dziadów. Dziadostwo zafunduje im pewnie wielki festiwal egoizmu, który z czasem obróci się przeciw dziadostwu, kiedy ten egoizm już przejdzie na młodych i opanuje ich umysły.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-02-2023 18:11 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Linkowałam pozytywną postawę amerykańskiego społeczeństwa.
>"Właściciele świata" próbowali spalić napalmem wszystkich, którzy kwestionowali ich posiadłości na świecie ale wśród ich dzieci znalazły się takie, które uznały, że im nie należy się.
>To pokazuje mentalną różnicę pomiędzy młodymi i starymi.
A nie między posiadającymi posiadłości a ich nie posiadającymi?

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A nie między posiadającymi posiadłości a ich nie posiadającymi?

Ale protestowali młodzi a nie starzy i daje się zauważyć, że kiedy młodzi byli w szoku na widok tego co się dzieje, to starzy jednak mieli nadzieję, że ich żołnierze nakradna i im przyniosą.

Naprawdę widać różnicę mentalną pomiędzy młodymi i startymi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A nie między posiadającymi posiadłości a ich nie posiadającymi?
>Ale protestowali młodzi a nie starzy
Biedacy żyją krócej.

>i daje się zauważyć, że [...] starzy jednak mieli nadzieję, że ich żołnierze nakradna i im przyniosą.
Jak się poznaje tak złożone czyjeś rachuby?

cr
szarley (54913 punktów)
>Aby wygrać wojnę nie można dać się nabrać własnej propagandzie: 'ja święty bohater, druga strona najgorsza świnia', trzeba dostrzegać rzeczywistość.

Prowadzisz wojnę, miej plan na pokój

Masz rację, żywienie się propagandą nie zaskutkuje wygraną na wojnie. Przykład "Nie oddamy ani guzika" jest tu bardzo wymowny, ale..(*)

Masz też rację, pisząc, że sankcje niewiele dotykają zwykłych Rosjan i nie wpłyną na ich polityczne wybory. Tu także historia pokazuje na ile brytyjski pokaz siły nad Dreznem (II 1945) okazał się bezskuteczny i Niemcy nie zrozumieli sygnału, że już przegrali wojnę. Wycofanie mD z Rosji było bardzo spektakularne, ale Rosjanie nie umarli z głodu, w tych samych barach jedzą to samo, tylko przypuszczam, że zdrowsze.

Pokonać Rosję można tylko na dwa sposoby:

Wiki (Plan Barbarossa)
"Do działań na froncie wschodnim Hitler skoncentrował 4 733 990 żołnierzy Siły niemieckie dysponowały łącznie 3612 czołgami[4], 12 686 działami i moździerzami[4] i 2937 samolotami"

1 Zmobilizować kilkanaście milionów żołnierzy wyposażonych 20 000 czołgów i 10 000 samolotów, rozwinąć potężną ofensywę na Moskwę, zdobyć ją, potem opanować rosyjskie terytorium po Ural. Jeśli ktoś ma takie plany, to jest niespełna rozumu.
1.1 Rosjanin poradzi być niebezpieczny atakując Ukrainę, Rosjanin broniący swojego kraju, to furia rannego niedźwiedzia
1.2 Ranny niedźwiedź w stanie furii, mający jądrowy arsenał....

2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.
Czy zrobią? Nie wiem, zależy od siły terroru państwa, jego ekonomicznych rezerw (!!!), propagandy i zachowania wielu innych państw (Chiny, Iran)

Zachodnia propaganda mami nas wizją dostarczenia Ukrainie 10, 15, 20 czołgów, Ile czołgów jest w stanie wyprodukować Rosja? Ilu jest w stanie zmobilizować rezerwistów? Jakie nowe generacje rakiet jest w stanie wyprodukować?

Ile jeszcze wytrzymają Ukraińcy?
Przetrzymają kolejną zimę pod ostrzałem, głodni, brudni, zmarznięci, bez leków, jeśli będą na zmianę czytali o sukcesach w obronie jakiejś wioski i... nekrologi?

A może zaczną się zastanawiać ile pokoleń będą musieli odbudowywać kraj wyniszczony, zrujnowany gospodarczo, do którego nie zechcą wracać miliony uchodźców, w dodatku skorumpowany, targany narodowościowymi konfliktami?

Nie poddaję w wątpliwość, że to Ukraińcy są ofiarami wojny, że zostali brutalnie zaatakowani, że celem Rosji jest pozbawienie ich podmiotowości i zwasalizowanie ich państwa. To jest łajdactwo i świat ma święty obowiązek przeciwstawić się temu, nie tylko w postaci deklaracji dostarczenia symbolicznej (!) ilości czołgów, jednak trzeba zadać sobie pytanie czy moralne racje wystarczą do wygrania tej wojny

Prowadzisz wojnę, miej plan na pokój
Nikt nawet nie próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakiego pokoju chcemy po tej wojnie. Wersalu, który był tylko zasypaniem popiołem zarzewia kolejnej wojny?
Są dwa sposoby:
1 Włączyć Rosję (razem z Ukrainą) w krąg Zachodu. Powiązać ją gospodarczo i politycznie z Zachodem wg koncepcji Roberta Schumana (ciekaw jestem jak zakończy się jego beatyfikacyjny proces) To jednak jest droga, którą iść trzeba z niesamowitą ostrożnością, potężny miś jest w stanie, co już pokazał zdominować Europę i uzależnić ją od swoich surowców
2 Zmarginalizować Rosję gospodarczo, uniezależnić się od jej surowców i rynku zbytku. Czy wielki biznes na to pójdzie? Nie sądzę.

Każde z tych rozwiązań wymaga zakończenia wojny. W tym nie pomoże propaganda "dziś nasi żołnierze odzyskali dwa domy we wsi, a w drugiej wsi bronią się jeszcze w sławojce"

Tylko proszę mnie nie pytać o pomysł na kompleksowe rozwiązania
Nie jestem krystkonem ani thoterem

(*) Historia nauczycielką życia, jedyne czego nauczyła, to, że nigdy nikogo nie nauczyła - niestety nie wiem czyje o słowa, ale zapewne je mocno przekręcam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-02-2023 13:00 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Aby wygrać wojnę nie można dać się nabrać własnej propagandzie: 'ja święty bohater, druga strona najgorsza świnia', trzeba dostrzegać rzeczywistość.
>Prowadzisz wojnę, miej plan na pokój
>Masz rację, żywienie się propagandą nie zaskutkuje wygraną na wojnie. Przykład "Nie oddamy ani guzika" jest tu bardzo wymowny, ale..(*)
>Masz też rację, pisząc, że sankcje niewiele dotykają zwykłych Rosjan i nie wpłyną na ich polityczne wybory. Tu także historia pokazuje na ile brytyjski pokaz siły nad Dreznem (II 1945) okazał się bezskuteczny i Niemcy nie zrozumieli sygnału, że już przegrali wojnę. Wycofanie mD z Rosji było bardzo spektakularne, ale Rosjanie nie umarli z głodu, w tych samych barach jedzą to samo, tylko przypuszczam, że zdrowsze.
>Pokonać Rosję można tylko na dwa sposoby:
>Wiki (Plan Barbarossa)
>"Do działań na froncie wschodnim Hitler skoncentrował 4 733 990 żołnierzy Siły niemieckie dysponowały łącznie 3612 czołgami[4], 12 686 działami i moździerzami[4] i 2937 samolotami"
>1 Zmobilizować kilkanaście milionów żołnierzy wyposażonych 20 000 czołgów i 10 000 samolotów, rozwinąć potężną ofensywę na Moskwę, zdobyć ją, potem opanować rosyjskie terytorium po Ural. Jeśli ktoś ma takie plany, to jest niespełna rozumu.
>1.1 Rosjanin poradzi być niebezpieczny atakując Ukrainę, Rosjanin broniący swojego kraju, to furia rannego niedźwiedzia
>1.2 Ranny niedźwiedź w stanie furii, mający jądrowy arsenał....

Obawiam się, że z Rosją nie da się wygrać wojny. Da się jedynie wspólnie przegrać (w wyniku kataklizmu jądrowego).

>2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.

To jest wg mnie jedyny sposób na pokonanie Rosji. Niech obalą siebie sami. Problem w tym, że ten sposób właśnie staje się coraz mniej prawdopodobny w wyniku pułapki w jaką zachód złapał Rosjan, o czym piszę w tym wątku.

>Czy zrobią? Nie wiem, zależy od siły terroru państwa, jego ekonomicznych rezerw (!!!), propagandy i zachowania wielu innych państw (Chiny, Iran)
>Zachodnia propaganda mami nas wizją dostarczenia Ukrainie 10, 15, 20 czołgów, Ile czołgów jest w stanie wyprodukować Rosja? Ilu jest w stanie zmobilizować rezerwistów? Jakie nowe generacje rakiet jest w stanie wyprodukować?
>Ile jeszcze wytrzymają Ukraińcy?
>Przetrzymają kolejną zimę pod ostrzałem, głodni, brudni, zmarznięci, bez leków, jeśli będą na zmianę czytali o sukcesach w obronie jakiejś wioski i... nekrologi?
>A może zaczną się zastanawiać ile pokoleń będą musieli odbudowywać kraj wyniszczony, zrujnowany gospodarczo, do którego nie zechcą wracać miliony uchodźców, w dodatku skorumpowany, targany narodowościowymi konfliktami?
>Nie poddaję w wątpliwość, że to Ukraińcy są ofiarami wojny, że zostali brutalnie zaatakowani, że celem Rosji jest pozbawienie ich podmiotowości i zwasalizowanie ich państwa. To jest łajdactwo i świat ma święty obowiązek przeciwstawić się temu, nie tylko w postaci deklaracji dostarczenia symbolicznej (!) ilości czołgów, jednak trzeba zadać sobie pytanie czy moralne racje wystarczą do wygrania tej wojny

Wojny nigdy nie były wygrywane racjami moralnymi, lub raczej wygrany miał zawsze 'moralną rację'.

>Prowadzisz wojnę, miej plan na pokój
>Nikt nawet nie próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakiego pokoju chcemy po tej wojnie. Wersalu, który był tylko zasypaniem popiołem zarzewia kolejnej wojny?
>Są dwa sposoby:
>1 Włączyć Rosję (razem z Ukrainą) w krąg Zachodu.
>2 Zmarginalizować Rosję gospodarczo, uniezależnić się od jej surowców i rynku zbytku.

>Tylko proszę mnie nie pytać o pomysł na kompleksowe rozwiązania

To są wszystko pytania za milion dolarów. Też nie mam pomysłu, zwłaszcza, że Putin zdaje się zachowywać kompletnie irracjonalnie?

Z puntu widzenia Polski i Europy znacznie lepiej byłoby żeby Rosja stanęła z nami przeciwko Chinom. To Chiny stanowią stanowią strategiczne zagrożenie dla Europy. Rosja to problem tymczasowy i mniejszej skali. Europejskie gospodarki nie mają żadnego interesu w ataku na Rosję (PKB Rosji jest mniejsze niż Francji a populacja całej Rosj jest 1/3 UE), Rosja jest natomiast ogniwem w konkurencyjności Europy na świecie - po 1989 Europa stworzyła z Rosją a obopulnie korzystną współpracę. Nawet kulturowo (choć większość forumowiczów odżegnuje się od Rosjan) Rosji jest znacznie bliżej do Europy niż do Chin. Jeśli odrzucisz propagandę, to Polakom prawdopodobnie kulturowo bliżej do Rosjan niż do Niemców?

Niestety ten plan w najbliższych latach, również dzięki propagandzie anty-rosyjskiej i irracjonalnym działaniom Putina, nie wygląda na prawdopodobny. Przciwnie - Chińczycy ustawili się tak, że wasalizują Rosję i wykorzystają przeciwo Europie.

Boisz się o Ukraińców - ja myślę, że oni się nie poddadzą, bo oni walczą o życie swoje i swoich rodzin. Poddać mogliby się Francuzji albo Belgowie, gdyby ktoś im obiecał, że nie zabierze im za dużo pieniędzy. Ukraińców nie da się złamać zimnem ani głodem, wg mnie. To nasza 'słowiańska mentalność'. Problem jest jednak taki, że Putin wykreował w Ukraińcach dozgonnych wrogów Rosji, to też komplikuje współpracę w przyszłości.

Ja myślę, że aktywna wojna się skończy, gdy skończy się amunicja. Tej Rosjanie mają jeszcze dużo. Obawiam się jednak, że konflikt zabetonuje się niczym Palestyna na następne 100 lat, skutecznie przekreślając szanse Europy. Niezależnie od wyniku Rosją tą grę przegrała najbardziej już teraz. Właśnie wracają do ZSRR z wszystkimi konksekwencjami w jakości życia. Niestety ciągną w dół też całą Europę

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Thoter (6650 punktów)

>>2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko >>carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, >>których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.
>>

Czy towarzysz miał jakąkolwiek książkę z historii w ręce ??
Pisze towarzysz o sprawach, których nie rozumie.
Hamerlikowskie brednie i to do kwadratu.

pl.wikipedia.org/wiki/Jewgienij_Miller

"Jewgienij Ludwik Karłowicz Miller, generał lejtnant armii rosyjskiej, dyplomata, jeden z przywódców Białych.
7 kwietnia 1917 roku aresztowany przez własnych żołnierzy za wydanie rozkazu zakazującego noszenia przez oficerów czerwonych kokardek".

Co towarzysz z tego rozumie ??
Dlaczego żołnierze nosili czerwone kokardki ??
Jak nazywała się żydowska rodzina, która zajmowała się wrogą propagandą w carskim wojsku ??
Kto z tej rodziny sfałszował pieczęcie używane w łączności ??
Dla ułatwienia odpowiedzi dodam, że jedno z miast w Rosji, do dzisiaj ma nazwę pochodzącą od nazwiska tej rodziny.
12-02-2023 21:08 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko >>carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, >>których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.

>Czy towarzysz miał jakąkolwiek książkę z historii w ręce ??

Tak, tym się różnimy,
Nie tylko miałem w ręce wiele książek, ale też je przeczytałem
Do tego czytałem podręczniki w kilku językach, czyli w kilku różnych opcjach
(I nie jestem twoim towarzyszem, nie stowarzyszam się z kundlami.)

I dlatego, w przeciwieństwie do ciebie, idioto, nie twierdzę, że Anglosasi osłabili III Rzeszę oddając jej w Monachiumie czeski przemysł i nie twierdzę, że Polacy za poduszczeniem Anglosasów zaatakowali 31 VIII radiostację w Gliwicach. To twoje, idioto, brednie
Podobnie, w przeciwieństwie do ciebie nie twierdzę, że Rosja nie zaatakowała Finlandii, nie anektowała Estonii, Łotwy i Litwy, wbrew tobie nie twierdzę, że dopuściła się ludobójstwa krymskich Tatarów i nie wysyłała do Syberii Polaków po Powstaniu styczniowym.

>"Jewgienij Ludwik Karłowicz Miller, generał lejtnant armii rosyjskiej, dyplomata, jeden z przywódców Białych.
>7 kwietnia 1917 roku aresztowany przez własnych żołnierzy za wydanie rozkazu zakazującego noszenia przez oficerów czerwonych kokardek".
>Co towarzysz z tego rozumie ??

Co ty, idioto, z tego rozumiesz?

>Dlaczego żołnierze nosili czerwone kokardki ??
Przeczytaj w poważnej literaturze, to się dowiesz.

>Jak nazywała się żydowska rodzina, która zajmowała się wrogą propagandą w carskim wojsku ??

Pewien polski rolnik, w 1980 roku powiedział (podczas chłopskiego protestu) "Sytego narodu i stu Wałęsów do strajku nie ruszy"

Znam Rosję z własnych oczu, znam historię Rosji z rosyjskich książek i rozmów z wieloma Rosjanami i mieszkańcami Rosji innej narodowości, ty naczytałeś się jakiegoś Bubla i pieprzysz od rzeczy. Jeśli chcesz znać przyczyny rewolucji w Rosji w 1917 to przeczytaj choć jedną książkę zamiast mieć ją w ręce przed sprawdzeniem czy pali się w piecu.

Rozumiesz?
Szkoda, że to przerasta twój intelekt
Szkoda, że na szlachetnym ongi forum pojawiają się takie oszołomy jak, dla których fakty nie mają znaczenia w ich wizji chistorii

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlikowskie brednie i to do kwadratu.

Mam propozycję na rozwiązanie pokojowe tej wojny.

Na terenach zajętych przez Rosjan zostaną przeprowadzone referenda o przynależności państwowej pod dwoma warunkami:
1. Przed referendum na zajęte przez Rosjan tereny wkroczą także uzbrojone wojska państw trzecich, obok wojsk rosyjskich i będą pilnować zarówno przebiegu referendum jak i jego wykonania.
2. Przed referendum Rosja przyzna Ukrainie odszkodowanie obejmujące wszystkie straty, w tym straty w ludziach, które zacznie je wypłacać zaraz po referendum, bez względu na jego wynik.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-02-2023 20:25 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Obawiam się, że z Rosją nie da się wygrać wojny. Da się jedynie wspólnie przegrać (w wyniku kataklizmu jądrowego).

Znam tylko dwie przyczyny wojen. Ekonomia i wola (chora ambicja) dyktatorów lub autokratów
Ta ma tę drugą przyczynę. W przypadku ekonomicznych wojen znam z historii przykłady totalnego zniszczenia przeciwnika, ale to ryzyko jest dużo większe jeśli przyczyną jest ambicja władcy.
Grecy zniszczyli Troję, bo mieli w tym interes, Putina powstrzymuje jedynie to, że nie miałby mocarstwa pod rządami, ale i inni nie będą swoich mieli. To myślenie jest bardzo niebezpiezzne

>>2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.
>To jest wg mnie jedyny sposób na pokonanie Rosji. Niech obalą siebie sami. Problem w tym, że ten sposób właśnie staje się coraz mniej prawdopodobny w wyniku pułapki w jaką zachód złapał Rosjan, o czym piszę w tym wątku.

Nie do końca wiemy, co dzieje się w Rosji. Co prawda sami Rosjanie nie są informowani, ale to nie zmienia faktu, że my, w Europie też nie wiemy. Nie znamy nastrojów, nie wiemy czy i jak Rosjanie stracili na sankcjach. Na pewno nie zabolało mieszkańców Tobolska, Omska, Władywostoku zamknięcie sklepów jubilerskich firm i zachodnich barów

>>Ile jeszcze wytrzymają Ukraińcy?
>>Przetrzymają kolejną zimę pod ostrzałem, głodni, brudni, zmarznięci, bez leków, jeśli będą na zmianę czytali o sukcesach w obronie jakiejś wioski i... nekrologi?
Są granice wytrzymałości, kiedy dzieciom nie ma co do garnka włożyć. Znajdą się ukraińscy politycy, którzy nagle nasypią do tych garnków kaszy pod warunkiem odstąpienia Krymu i zwasalizowania państwa.

(dodatkowe ryzyko - w czym ręku będą wtedy leopardy?)

>Jeśli odrzucisz propagandę, to Polakom prawdopodobnie kulturowo bliżej do Rosjan niż do Niemców?
Niekoniecznie, pod tym względem Polska nie jest jednolitym krajem a granica na Prośnie nadal ma swoje znaczenie

>Boisz się o Ukraińców - ja myślę, że oni się nie poddadzą, bo oni walczą o życie swoje i swoich rodzin.
Sam napisałeś, że możliwy jest palestyński scenariusz. Raz w tygodniu rakieta na Kijów, raz w tygodniu na Odessę lub Lwów, kilka haubic u granic i permanentny konflikt na wyniszczenie. Niestety nie wierzę, że świat przez długi czas będzie wspierał Ukrainę, a Rosję na taką szarpaną wojnę ekonomicznie stać

>Ja myślę, że aktywna wojna się skończy, gdy skończy się amunicja. Tej Rosjanie mają jeszcze dużo.
... i nadal mają nietknięty wojenny przemysł

Cóż stąd, że nie będą mogli wyprodukować czołgów jakości amerykańskich czy niemieckich, skoro na każdego Leoparda wyślą setkę swoich.

Smutne to... Jestem pesymistą i nie widzę dobrego rozwiązania

>Pozdrawiam
>Paolo Monstro

Wzajem
Hanek


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-02-2023 00:15 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Obawiam się, że z Rosją nie da się wygrać wojny. Da się jedynie wspólnie przegrać (w wyniku kataklizmu jądrowego).
>Znam tylko dwie przyczyny wojen. Ekonomia i wola (chora ambicja) dyktatorów lub autokratów
>Ta ma tę drugą przyczynę. W przypadku ekonomicznych wojen znam z historii przykłady totalnego zniszczenia przeciwnika, ale to ryzyko jest dużo większe jeśli przyczyną jest ambicja władcy.
>Grecy zniszczyli Troję, bo mieli w tym interes, Putina powstrzymuje jedynie to, że nie miałby mocarstwa pod rządami, ale i inni nie będą swoich mieli. To myślenie jest bardzo niebezpiezzne

Wojna jest przedłużeniem polityki, czasem bezpośrednią przyczyną nie jest ekonomia (choć strategicznie często już tak).
Hitler, którego przykład przytaczałeś i plan Barbarossa tak właśnie wyglądał - Hitler wiedział, że każdy miesiąc zwiększa przewagę ZSRR i że pewnego dnia ZSRR zaatakuje Rzeszę, dlatego zaatakował najwcześniej jak mógł.
Myślę, że podobny charakter może mieć ten konflikt - Putin widział, że traci Ukrainę, że Ukraina grawituje w kierunku nieprzyjaznego dla niego sojuszu wojskowego. Myślę, że dzisiaj nie ma najmniejszej szansy, by NATO stanowiło zagrożenie dla Rosji, ale za 20-30 lat, gdy Rosja byłaby wykupiona i kontrolowana przez zachodni kapitał? Zauważ, że Rosja nie ma najmniejszych szans w starciu ekonomicznym - zostałaby połknięta przez zachód. Co gorsza bogata Ukraina demoralizowałaby Rosjan i jeszcze bardziej oddawałaby ich pod kontrolę zachodniej narracji. Jedynym atutem Rosji wydawała się jej armia i tym Putin zagrał.

Niewykluczone więc, że Putin działał racjonalnie - że naprawdę liczył na łatwe zwycięstwo, jak na Krymie, że chciał zapobiec problemom w dłuższej perspektywie. To oznaczałoby słabość a nie szaleństwo. Słabość potrójną, bo nie tylko nie miał dobrego rozeznania, okazało się, że 'wielka armia Putina' zdecydowanie nie jest wielka i tylko ośmiela wrogów. Po trzecie zawarł sojusz z Azją, z Chinami, które i dla Rosji są największym zagrożeniem. W Europie Rosja coś znaczyła, przy tygrysach azjatyckim Rosja wygląda jak niedorowinięty, gamoń. Z populacją 140 mln, przy kilku zatłoczonych, bogatszych i łaknących ziemi i zasobów krajach Putin wybał sobie sojusznika, który go na koniec zje.


>>>2 Zrobią to sam Rosjanie, jak w 1917 - 18 roku, kiedy bosi żołnierze zaczęli bunt przeciwko carowi i nieudolnym dowódcom wysyłającym ich na bezsensowną śmierć w okopach w imię spraw, których nie rozumieli, a ich rodziny cierpiały głód.
>>To jest wg mnie jedyny sposób na pokonanie Rosji. Niech obalą siebie sami. Problem w tym, że ten sposób właśnie staje się coraz mniej prawdopodobny w wyniku pułapki w jaką zachód złapał Rosjan, o czym piszę w tym wątku.
>Nie do końca wiemy, co dzieje się w Rosji. Co prawda sami Rosjanie nie są informowani, ale to nie zmienia faktu, że my, w Europie też nie wiemy. Nie znamy nastrojów, nie wiemy czy i jak Rosjanie stracili na sankcjach. Na pewno nie zabolało mieszkańców Tobolska, Omska, Władywostoku zamknięcie sklepów jubilerskich firm i zachodnich barów
>>>Ile jeszcze wytrzymają Ukraińcy?
>>>Przetrzymają kolejną zimę pod ostrzałem, głodni, brudni, zmarznięci, bez leków, jeśli będą na zmianę czytali o sukcesach w obronie jakiejś wioski i... nekrologi?
>Są granice wytrzymałości, kiedy dzieciom nie ma co do garnka włożyć. Znajdą się ukraińscy politycy, którzy nagle nasypią do tych garnków kaszy pod warunkiem odstąpienia Krymu i zwasalizowania państwa.
>(dodatkowe ryzyko - w czym ręku będą wtedy leopardy?)
>>Jeśli odrzucisz propagandę, to Polakom prawdopodobnie kulturowo bliżej do Rosjan niż do Niemców?
>Niekoniecznie, pod tym względem Polska nie jest jednolitym krajem a granica na Prośnie nadal ma swoje znaczenie
>>Boisz się o Ukraińców - ja myślę, że oni się nie poddadzą, bo oni walczą o życie swoje i swoich rodzin.
>Sam napisałeś, że możliwy jest palestyński scenariusz. Raz w tygodniu rakieta na Kijów, raz w tygodniu na Odessę lub Lwów, kilka haubic u granic i permanentny konflikt na wyniszczenie. Niestety nie wierzę, że świat przez długi czas będzie wspierał Ukrainę, a Rosję na taką szarpaną wojnę ekonomicznie stać
>>Ja myślę, że aktywna wojna się skończy, gdy skończy się amunicja. Tej Rosjanie mają jeszcze dużo.
>... i nadal mają nietknięty wojenny przemysł
>Cóż stąd, że nie będą mogli wyprodukować czołgów jakości amerykańskich czy niemieckich, skoro na każdego Leoparda wyślą setkę swoich.
>Smutne to... Jestem pesymistą i nie widzę dobrego rozwiązania

Największym pesymistą jestem w stosunku do Rosji. Ten kraj właśnie wszedł na równię pochyłą i bardzo możliwe, że nie ma już odwrotu. W ciagu kilku miesięcy/lat, jest możliwe, że zajmie Donbas i utrzyma te tereny. Problem w tym, że to jest niekończący się strumień pieniędzy, których Rosja nie ma. Odbudowanie regionu i zapanowanie nad oporem ludzi to będzie wyzwanie na dziesięciolecia. Ostrzeliwanie Kijowa i Odessy nie będzie łatwe, bo z czasem Ukraińcy będą mieli systemy, które Rosyjskie ataki powstrzymają. Masz rację Rosja ma zdecydowana przewagę ekonomiczną nad Ukrainą, ale przy samej Europie potencjał ekonomiczny Rosji jest śmieszny. Ukraińcy po takim przeżyciu dostaną trochę kasy, a do tego może uda im się zrobić reset- uzdrowić kraj z korupcji i nieudolności. Rosja nie będzie już w stanie utrzymywać tego kraju w stanie upadku. W perspektywie 20 lat Ukraina ma szanse na wejście do UE, jeśli weźmie się w garść. Może im się to udać.
A Rosja? ... za 30 lat wszystkich sąsiadów zagospodarują potęgi azjatyckie. To czego nie udało się osiągnąć zachodowi pieniędzmi i marchewką, zrobią Chińczycy w mniej przyjemny sposób. Wschodnia Rosja będzie coraz bardziej chińska, a Chiny poczekają aż głowice zardzewieją. Na koniec rodowitym Rosjanom (których już teraz jest coraz mniej) trudno będzie oprzeć się większości chińskiej w Rosji.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Thoter (6650 punktów)

>Hitler, którego przykład przytaczałeś i plan Barbarossa tak właśnie wyglądał - Hitler wiedział, >że każdy miesiąc zwiększa przewagę ZSRR i że pewnego dnia ZSRR zaatakuje Rzeszę, dlatego >zaatakował najwcześniej jak mógł.
>

Od 1938 roku Armią Czerwoną dowodzili BRYTYJCZYCY.
Żydzi sowieccy z Brytyjczykami w 1937 r. w ZSRR dokonali ludobójstwa, zaczynając od mordowania NIEMCÓW.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Tutaj jest to opisane. Żydowskie NKWD wymordowało 42 tysiące NIEMCÓW.
W której książce jest to opisane ??? Żydzi niemieccy gardzili Żydami rosyjskimi i wykorzytsali to Brytyjczycy. W 1937 r. Żydzi sowieccy wymordowali w ZSRR Żydów i komunistów, którzy tam przybyli z Zachodu. Zydowskie NKWD wymordowało swoją rezydenturę, samych Żydów. Napisał ktoś o tym jak to Żydzi sowieccy Żydów niemieckich mordowali ?? Potem tych Żydów, którzy mordowali rozstrzelano. Po co i kto wydał rozkaz rozstrzelania tych Żydów ??
Jakby ktoś miał wątpliwości to poniżej jest częściowa lista mordujących Żydów, którzy wchodzili w skład trojek z ramienia NKWD a potem rozstrzelanych:

Michelson, Artur Iwanowicz 1939+ TROJKI
Heinrich Aleksandrowicz Luft 1938+TROJKI
Genrikh Vladislavovich Maurer 1938+ TROJKI
ZMARŁ W CZASIE PRZESLUCHIWANIA
Togoev, Daniil Nikołajewicz TROJKI 1939+
Fedor Gappoevich Kokov TROJKI 1939+
Alfred Karlovich Lepa trojki 1938 +
Michajłow, Wasilij Iwanowicz trojki 1940+
Wasilij Fiodorowicz Dementiew trojki 1940+
Anton Pachomovich Alekseenko TROJKI 1940+
Nikita Iwanowicz Iwanow TROJKI 1940+
Aleksiej Michajłowicz Rozanow TROJKI 1939+
Dorofiejew, Iwan Andrianowicz TROJKI 1940+
Efim Georgievich Evdokimov trojki 1940+
Iwan Uljanowicz Iwanow trojki 1937+
Iwan Aleksandrowicz Krawcow trojki 1938+
Popow, Serafim Pawłowicz trojki 1940+
Niekrasow, Siemion Pawłowicz trojki 1938+
Siergiej Georgiewicz Żupachin trojki 1940+
Lustrow, Nikołaj Aleksiejewicz trojki 1938+
Korkin, Piotr Andriejewicz trojki 1940+
Jarygin, Ilja Georgiewicz trojki 1938+
Abilkair Iskakowicz Dosow trojki 1938+
Władimir Eremeevich Sluchak TROJKI 1938+
Boris Jakowlewicz Kalning TROJKI 10 lat gułagu
Sułtan Segizbajewicz Segizbajew TROJKI 1939+
Paweł Sergiejewicz Panow TROJKI 1940+
Nikołaj Aleksandrowicz Pawłow TROJKI 15 lat łagrów
Bachitzhan Baidakow TROJKI 1938+
Safarbekow Sadykbek Junusowicz TROJKI 1938+
Dzhanaidar Sadwokasowicz Sadwokasow TROJKI 1938+
Aitmukhamed Musin TROJKI 1938+
Aleksiej Dmitriewicz Michajłow TROJKI 1938+
Paweł Filippowicz Markitan TROJKI 1937+
Nikołaj Fiodorowicz Gikało TROJKI 1937+
Nikołaj Dawidowicz Szarow TROJKI 1939+
Siergiej Aleksandrowicz Kudrjawcew TROJKI 1938+
Jefim Fomich Krywiec TROJKI 1940+
Natan Weniaminowicz Margolin, członek trojki, data egzekucji 10.02.1938 r.


Armię Czerwoną tworzyli Żydzi europejscy, Trocki i jego kuzyn Jakir. Obaj zamordowani przez ŻYDÓW. Szefem mordowania kadr oficerskich Armii Czerwonej był Żyd Lew Zacharowicz Mechlis.
Na opłacone zlecenie Brytyjczyków wymordowano: główne dowództwo ACz, wszystkich dowódców okrętów, dowódców okręgów wojskowych aktualnych i byłych i oficerów znających obce języki. Łącznie ACz straciła ok. 30 tysięcy oficerów.
Wymordowano kadrę kierowniczą szkoły propagandy komunistycznej. Żydów niemieckich wymordowali Żydzi sowieccy.
3.10.1938 r. utworzono CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY ANTYNIEMIECKIEJ. Ideologiem tej propagandy był Żyd Ilja Erenburg. Kadra kierownicza to kolejni Żydzi. Najwybitniejszy z nich, Mojsiej MArkowicz Axelrod miał pecha. Tylko tydzień pracował w tej szkole i go rodacy rozstrzelali.
Czy ktoś o tym napisał ?? Wszystko można sprawdzić. Dlaczego Żydzi nad tym nie płaczą ??
W 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało 111 tysięcy Polaków. Przygotowywano teren do przejścia brytyjskiej Armii Czerwonej na Niemcy.
Anglosasi dowozili uzbrojenie i paliwo przejętej po Niemcach Armii Czerwonej. Miejsca dostawy, drogi i kanały wodne zaczęli budować już w 1930 roku.
Anglosasi nie pozwolili na powstanie Osi Berlin Rzym Tokio. Odpowiedzialnym za zniszczenie Europy i śmierć milionów ludzi, tylko po to by Brytyjczycy utrzymali hegemonię, jest HALIFAX.
Dzisiaj powstał sojusz BRICS i Anglosasi tak samo go atakują. Atak Anglosasów na Rosję jest analogią ataku na Niemców. Na Ukrainie Amerykanie zainstalowali Żyda Zelenskiego zamachem stanu w 2014 roku. Kto był ich agentem w ZSRR ?? Żydom niemieckim nie udało się zainstalować Trockiego na Kremlu. Szefem operacji zdobycia Kremla był Nikołaj Krestiński, najdłużej torturowany. Żydzi niemieccy stworzyli armię, która miała bronić rozwoju przemysłowego Europy. Armię tą przejęli Anglosasi i wymordowali Niemców i Żydów. Kto i jakie układy zawarł z Żydami sowieckimi ?? Jaki był plan Żydów sowieckich ?? Może im się wydawało, że jak im dowiozą broń to staną się panami Europy a potem świata ??
Dlaczego zbrodniarze brytyjscy nie wpuszczają nikogo do swoich archiwów ?? Dlaczego nie chcą nam wydać teczki Sikorskiego i materiałów ze śledztwa ???
Elasp (6859 punktów)

>de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD
>Tutaj jest to opisane. Żydowskie NKWD wymordowało 42 tysiące NIEMCÓW.

Czy gdyby NKWD było nie-żydowskie, to czy ci Niemcy nie byliby wymordowani?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Obawiam się, że z Rosją nie da się wygrać wojny. Da się jedynie wspólnie przegrać (w wyniku kataklizmu jądrowego).

Dlatego Zachód nie walczy na polu bitwy tylko politycznie, próbuje wywołać taką nienawiść do Rosjan, która złamie ich ducha.

Putin okazał się głupi. Nie potrafił zachować spokoju i został użyty do obcych interesów. Pewnie podstawili mu fałszywe informacje a ten prymitywnie chciwy łyknął je jak kaczka.

Teraz duma i strach przed swoimi nie daje mu się wycofać. To pewnie też przewidzieli i już dawno mają wszystkie scenariusze na zachowanie Rosjan.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Obawiam się, że z Rosją nie da się wygrać wojny. Da się jedynie wspólnie przegrać (w wyniku kataklizmu jądrowego).
>Dlatego Zachód nie walczy na polu bitwy tylko politycznie, próbuje wywołać taką nienawiść do Rosjan, która złamie ich ducha.
>Putin okazał się głupi. Nie potrafił zachować spokoju i został użyty do obcych interesów. Pewnie podstawili mu fałszywe informacje a ten prymitywnie chciwy łyknął je jak kaczka.
>Teraz duma i strach przed swoimi nie daje mu się wycofać. To pewnie też przewidzieli i już dawno mają wszystkie scenariusze na zachowanie Rosjan.
>

Jakbyś miał ludzki rozum to mógłbyś coś zrozumieć.

www.youtube.com/watch?v=1_fwJYKqCe0

Po raz kolejny piszę:
Wysłuchaj, a to co mówi prof. Izydorczyk w 24 minucie naucz się na pamięć.

Jest 17:20 dodaję, bo przed chwilą dowiedziałem się, że

"Były premier Włoch Silvio Berlusconi ostro skrytykował prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Zełenski jest odpowiedzialny za wojnę i "dewastację" na Ukrainie. Dlatego ocenia "tego pana bardzo, bardzo negatywnie".
Były premier Włoch Silvio Berlusconi (86 l.) obwinia Ukrainę za wojnę z Rosją. Gdyby prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (45 l.) powstrzymał ataki na dwie "autonomiczne republiki ludowe w Donbasie", nie byłoby wojny.

"Dlatego bardzo, bardzo negatywnie oceniam zachowanie tego pana" - powiedział szef konserwatywnej partii Forza Italia, należącej do koalicji rządzącej premier Giorgia Meloni. Berlusconi wezwał również Stany Zjednoczone do wywarcia presji na Zełenskiego. Jednocześnie zagroził wstrzymaniem dostaw broni na Ukrainę i obiecał masowy program pomocowy, jeśli Ukraina zgodzi się na natychmiastowe zawieszenie broni".

Wróć do listy wątków działu Świat

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365