Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-04-2023okraglyprezydent wszystkich ludzi
dzisiaj 0.001% ludzi rządzi 76% ludźmi świata, gdzie tu demokracja?
to największy reżim,
to wielbiący pokój usazyd.
900 baz wojskowych okrążających Rosje, Chiny, wszystkie szlaki komunikacji są pod ich kontrolą, jak myślicie, po co?
żeby rządzić niewolnymi narodami, w tym nami

wybierzmy prezydenta wszystkich ludzi na ziemi, będzie miał demokratyczny mandat (którym tak wyciera sobie gębę usażyd), niech rządzi, niech zwycięży demokracja

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
29-03-2023zeniu73Fachowcy
www.finews(*)t-suisse-pippa-bunce-diversity

To jest Pippa Bunce. Dyrektorka strategiczna Credit Suisse.

Gdybym był klientem tego banku to spał bym spokojnie bo bym wiedział, że moje pieniądze są w odpowiednich rękach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
14-03-2023romaroJęzyk którego używały Niemcy w latach 30
We wtorek Lineker napisał na Twitterze, że język używany przez rząd przy prezentacji projektu ustawy mającej zatrzymać nielegalną imigrację "nie różni się od tego, którego używały Niemcy w latach 30.".

W niedzielę, tak jak w sobotę, większość programów sportowych w BBC były okrojone do minimum z powodu braku prowadzących, ekspertów i komentatorów. Brak prowadzących, ekspertów i komentatorów jest efektem akcji solidarności z Garym Linekerem - słynnym przed laty piłkarzem reprezentacji Anglii - który w piątek wieczorem został zawieszony przez BBC za złamanie zasad bezstronności i neutralności politycznej obowiązujących jej prezenterów.

Tak więc widzicie jak różne są standardy panujące w BBC i reżimowej TVP Info. Główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny jest największą tego rodzaju instytucją na świecie. Przypominam wszystkim nawiedzonym Elaspom, którym pernamentne szczucie na opozycję nie przeszkadza, a którzy mieliby ochotę popolemizować, a jedynym ich argumentem obrony miałoby być zarzucanie tego samego mediom prywatnym np. TVN-owi. Więc specjalnie powtórzę - BBC jest nadawcą publicznym.
Nie mam wątpliwości, za taki komentarz Lineker w TVP też byłby zawieszony ze względu na standardy tam panujące, a i tzw dziennkarze stacji z pewnością prędzej czy póżniej prześwietliliby jego, a także jego rodzinę kilka pokoleń wstecz; do czasów bitwy o Anglię.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-03-2023romaroMoskwa mapuje infrastrukturę energetyczną Europy
"Zazwyczaj powściągliwi i, wydawałoby się, nieco zdystansowani wobec wojennej zawieruchy w Ukrainie Holendrzy tym razem uderzyli w bardzo poważny i bezpośredni ton. "Rosja potajemnie mapuje infrastrukturę i podejmuje działania, wskazujące na szpiegostwo oraz przygotowania do aktów dysrupcji i sabotażu. Fizyczne zagrożenie dla kluczowych sektorów, jak dostawy wody pitnej czy energii, jest wyobrażalne" - piszą analitycy De Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD), niderlandzkiego wywiadu wojskowego."

energia.rp(*)astrukture-energetyczna-europy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-02-2023Anton Markoviczwitam!
Witam wszystkich, jestem nowy na forum
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 89 (przedawniony)
13-02-2023Paolo MonstroStrategia złamania poparcia Rosjan dla wojny nie działa
Piszę to zainspirowany historią grona bardzo inteligentnych, znających świat rosyjsko-ukraińskich przyjaciół, którzy kilka miesięcy po wybuchu wojny oskarżyli swojego wieloletniego, ukraińskiego druha o ... nazizm.

Jednym z podstawowych błędów analityka jest projekcja własnych wartości, sposobu myślenia i motywacji na przeciwnika. W szczególności założenie, że społeczeństwa postępują racjonalnie niczym analityk.
Czym dłużej oglądam media i obserwuję oczekiwania złamania Rosjan kolejnymi sankcjami, i entuzjazm na zachodzie, tym bardziej dochodzę do wniosku, że kolektywny 'zachód' popełnia ten błąd w stosunku do Rosjan.

Jeśli nie miałeś nigdy luksusów i nie tracisz wiele na 'sankcjach'.
Jeśli oszukali Cię z obietnicą nie przybliżania NATO i nie wierzysz w zapewnienia, że ten sojusz Cię nie zaatakuje gdy się osłabisz.
Jeśli cały zachodni świat Cię zaczął traktować jak bandytę.
Jeśli nie możesz wyjechać z Rosji i świat się właśnie od Ciebie odłącza.
Jeśli zostali Ci tylko rodacy razem z Tobą 'osaczeni' w twierdzy 'Rosja'.
Jeśli prawda o wojnie jest druzgocząca, przekreśla Twoją świadomość, jest nie do przyjęcia, a nawet gdybyś ją przyjął to nie miałbyś żadnego szczęśliwego rozwiązania, żadnej nadziei poprawy.

Stoisz patrząc na tą rzeczywistość i masz w ręku tabletkę z napisem Russia Today, która przywraca szczęście, poczucie wartości, stabilność. Łykasz?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
03-02-2023okraglyświatowy dzień raju
ustanówmy światowy dzień raju, na wiosnę.
gdzie sie zwrócić, kto ustanawia swiatowe dni, chcę napisac podanie, mam nadzieje że się podpiszecie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-01-2023Pawelek19641964Proszę o pomoc nie omijaj proszę
dzień dobry i Szczęść Boże kochani Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie i środki czystości lub prosił bym o paczkę żywnościową ♥️ niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci
Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij
Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci
Proszę o pomoc
www.pomagam.pl/3wchwc lub nr konta 41160014621822001520148727

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
13-01-2023okraglybędzie nieuniknione
byłe wydarzenia widzimy jako nieuniknione a gdy myślimy o przyszłości, widzimy wiele opcji i sądzimy, że naszym zadaniem jest wybranie jednej z nich, a racjonalnie patrząc, przyszłość jest zamknięta jak przeszłość, ponieważ żyjemy w deterministycznym wszechświecie.

Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-01-2023Pawelek19641964Pilne proszę o pomoc
Szczęść Boże i dzień dobry Mam na imię Paweł mam 26 lat jestem w bardzo ciężkiej sytuacji, Świąt nie miałem, ale proszę bardzo o pomoc na jedzenie , gaz jest zakupiony, niemam chwilowo pracy, szukam pracy , mieszkam na wsi , ciężko jest tu coś zarobić, bardzo was proszę o każdy grosz, żebym mógł kupić sobie coś do jedzenia, 6 km od mojej wsi jest market, jest tam w miarę tanio, bardzo był bym wdzięczny kochani za pomoc, dobro wróci
Jeśli nie możesz pomóc proszę udostępnij
Bóg jest sprawiedliwy i dobro napewno wróci
www.pomagam.pl/3wchwc lub nr konta 41160014621822001520148727

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)