Izraleskie służby imigracyjne nałożyły na imigrantów ekonomicznych zakaz utrzymywania stosunków intymnych przez pary. Jeżeli służby powezmą wiadomość o ukształtowaniu się relacji jak wyżej - wymuszają na jednym z partnerów opuszczenie kraju, stosując szantaż nieprzedłużenia wizy (umożliwiającej pracę) dla drugiego partnera. jak do tej pory - po odwołaniu się do sądów - imigranci wygrywali sprawę i nakaz jak wyzej był uchylany. Wszystko jednak wskazuje na to, iż - w nowym ekstremalne ksenofobicznym klimacie społecznym i politycznym jakio zapanował w Izraelu - służby imigracyjne jak wyżej, prowadząc "ofensywę sądową" będą w stanie przeforsowywać uznanie swojego stanowiska w sprawach jak wyżej. Zainteresowanym problemem - odsylam do podlinkowanwgo materiału z iztaelskiej, liberlanej gazety "Haaretz". A tymczasem pozwolę sobie na małą refleksję. I znów mamy przejaw obecności w izraelskiej przestrzeni prawno - obyczajowej praktyk rodem jakby ze Starego Testamentu i Talmudu. Bez zbędnych ceregieli zapytam,jak klasyfikowanoby sytuację, w której analogiczne praktyki byłyby stosowane względem Żydów w III Rzeszy???
"The Population and Immigration Authority has started to defend in court the ban it has imposed on foreign workers forming couple relationships. "When it learns of such a relationship, the authority insists that one partner leave Israel as a condition for extending the work visa of the other one. Until now, however, it has apparently backed down every time an appeal was filed..
Nie ma w Izraelu prawa które zabrania współżycia par rezydentów na umowie zatrudnienia. Istnieje regulacja, chyba z 2013, która zabrania równoległej umowy o pracę dla obu małżonków albo najbliższych krewnych nie posiadających obywatelstwa izraelskiego. Ta regulacja jest reakcją na próby imigracji Arabów do Izraela, w ramach łączenia rodzin albo małżeństw, Pracownicy opieki starców i niepełnosprawnych zatrudnieni na specjalnych umowach (z obywatelem izraelskim i i izraelskim ubezpieczeniem społecznym) podpisują umowę w której obowiązują się nie zakładać rodziny w Izraelu i nie szukać zatrudnienia poza ramami umowy. Naruszenie umów pracy pociąga przeważnie groźbę wydalenia. Jest kilka organizacji izraelskich i międzynarodowych które prowadzą w takich wypadkach procesy na rzecz tych pracowników i przeważnie wygrywają je przeciw państwu.
W 1953 roku reformatorski premier Iranu Mohammad Mosaddegh został obalony w wyniku zamachu stanu przygotowanego przez CIA i M6. Brytyjczycy wzięli udział w zamachu jak wyżej z powodu znacjonalizowania przez Mossaddegha perskiego przemysłu naftowego znajdującego się do 1953 roku pod kontrolą Brytyjczyków. W przygotowaniu do zamachu jak wyżej wzięła udział korporacja BBC - która na dwa tygodnie przez terminem zamachu emitowała, (poprzez swoją sekcję perską) propagandę, niewiele mającą wspólnego z obiektywnym przekazem, wymierzoną w premiera Iranu i jego reformy. Podobno, nawet hasło będące sygnałem do rozpoczęcia zamachu, zostało także wyemitowane przez BBC. George Orwell, zbulwersowany nowomową funkcjonującą w przekazach rozgłośni - miał, podobno, wzorować gmach Ministerstwa Prawdy ze swojej kultowej książki "Rok 1984" na gmachu BBC w Londynie. BBC anno domini 2018 to zasadniczo inna rozgłośnia - w której dominuje przekaz zdecydowanie bardziej zobiektywizowany. Aczkolwiek oczywiście, dla wszelakiej pewności, info przez nią serwowane warto jest weryfikować poprzez porównanie z innymi źródłami informacji. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.
"After years of speculative suspicion dismissed as conspiracy theories, BBC Radio 4 finally admitted, in a programme called Document, and subtitled A very British coup, the fact of this treacherous act of the BBC. "Documents reveal," BBC now admitted, "the true extent of Britain's involvement in the coup of 1953 which..
Pomiędzy społeczeństwami Zachodu w tym USA opartymi na własności prywatnych koncernów i społeczeństwami Wschodu w tym Rosji opartymi na własności państwowych koncernów toczy się walka o strefy wpływów, w tym także o wpływy w Polsce.
Wydawałoby się, że zachodnie i wschodnie mocarstwa nie mogą zyskać szczególnie wielkiego wpływu na odrębne i niepodległe państwo a jednak zyskują. Lwia część niemieckiej produkcji, eksportu i budżetu powstały z pracy polskiego robotnika.
Czym są strefy wpływu?
Czy pomylę się, jeśli porównam międzynarodowe zależności w strefie wpływu do stosunku pracy?
Natalie Portman - amerykańska aktora żydowskiego pochodzenia - w wywiadzie udzielonym arabskiej gazecie wychodzącej w Londynie, ostro skrytykowała uchwalone w lipcu bieżącego roku prawo o nazwie: "Izrael żydowskim państwem narodowym" - określając je jako "błędne" i "rasistowskie". Portman już nie raz w przeszłości wypowiadała się bardzo krytycznie o polityce Izraela względem Palestyńczyków. O akuratności słów Portman zaświadcza najlepiej uchwała rady miejskiej izraelskiego miasta Afula ( w pobliżu Tel Awiwu) - która powołując się na rasistowskie prawo jak wyżej przyjęła uchwalę o "zachowaniu żydowskiego charakteru miasta" w połączeniu z zapowiedzią wyeliminowania możliwości odwiedzin miejskiego parku przez osoby nie będące mieszkańcami Afuli. Decyzja jak wyżej władz miasta jest dokładnym skopiowaniem rasistowskich praktyk stosowanych onegdaj w apartheidowskiej Republice Południowej Afryki oraz na południu USA. Jest też bezpośrednim nawiązaniem do rasistowskich i ksenofobicznych tradycji Starego Testamentu oraz Talmudu. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.
"Natalie Portman has criticised Israel’s nation state law, calling it “racist” and “a mistake”. In an interview with London-based Arabic newspaper Al Quds Al Arabi, the Israeli-American..
Na forum Racjonalisty aż dwa kłamstwa dzisiaj szerzone przez entuzjastę szkalowania Żydów i Izraela, mimo tego, że oba te kłamstwo – puszczone w świat przez podobnych mu entuzjastów – zostały zdemaskowane, pierwsze jeszcze w listopadzie, drugie kilka dni temu. Lot z Nowego Jorku do Izraela nie wyglądał tak , jak przedstawiono go w kłamstwie (posunięto się nawet do sfałszowania filmu wideo przez podłożenie innej ścieżki dźwiękowej: zamiast śpiewu pasażerów, szczęśliwych, że wylądowali, włożono gniewne krzyki i wrzaski. Trochę o tym można przeczytać tutaj u człowieka, który podał w dobrej wierze zakłamany opis sytuacji, ale zamieścił sprostowanie, kiedy dowiedział się, że prawda wygląda inaczej. whyevoluti(*)ldnt-be-flying-on-the-sabbath/ Drugie kłamstwo dotyczy logopedy Bahii Amawi, która pozywa stan Teksasu za to, że miała podpisać zobowiązanie, że nie będzie bojkotować Izraela. Tutaj całkowicie błędnie przedstawiono sprawę z prawnego punktu widzenia, a zrobił to amerykański duchowy brat bliźniak osobnika podpisującego się jako Arminius, niejaki Glen Greenwald. Za nim powtórzyło to wielu dziennikarzy i może należy miłosiernie zgodzić się, że osobnik Arminius nie musi znać się na amerykańskim prawie, skoro panu Greenwaldowi udało się nabrać wielu amerykańskich dziennikarzy. W Ameryce istnieje prawo (od b. dawna, od czasów, kiedy wszystkie państwa arabskie..
Bahia Amawi - pedagog szkolny w jednej z teksańskich szkół podstawowych podległych lokalnemu samorządowi, specjalista od dzieci ze spektrum autyzmu - pracująca w niej od wielu lat - nie otrzymała przedłużenia umowy o pracę w szkole - ponieważ odmówiła podpisania przysięgi, zobowiązującej ją do "nieuczestnictwa w bojkocie państwa Izrael lub przedsiębrania jakichkolwiek działań, które mogłyby wyrządzić szkodę temu państwu". Sytuacja jak wyżej jest przejawem ostrej kampanii forsowanej od pewnego czasu przez lobby syjonistyczno - żydowskie nad Potomakiem - a którego celem jest ochrona interesów państwa Izrael kosztem podstawowych praw i wolności obywatelskich - tak podobno przestrzeganych w USA i będących opoką tamtejszego ustroju (wystarczy wspomnieć rolę pierwszych 10 poprawek do konsytytucji USA). Działający w imieniu Amawi (obywatelki amerykańskiej) prawnik wystąpił z pozwem do sądu federalnego z zarzutem pogwałcenia - w związku z sytuacją jak wyżej - pierwszej poprawki do amerykańskiej konstytucji gwarantującej prawo do wolności słowa. Recz charakterystyczna, iż w oświadczeniu które Amawi miał apodpisać nie znalazły się żadne formułyu chroniące interes...USA czy Teksasu. Hm…… Jeżeli Izrael znajduje się w tak desperacko złej sytuacji - to może w Polsce także powinniście wprowadzić klauzulę o treści jak w cytacie wyżej - do szablonów umów zawieranych z nauczycielami w szkołach, czy też w ogóle ze wszystkimi??? A może ONZ i USA winno narzucić taką formułę całemu światu???..
Słowo "Kongo" wywołuje asocjacje natury egzotyczno - złowieszczej. Kojarzy się z wielką (4700 km długości) rzeką, wijącą się niczym monstrualnych rozmiarów wąż przez interior dzikiej Afryki, z wodospadami Stanleya, z gorylami w parku narodowym Virunga i Dianą Fossey, z podróżnikami (Stanley, Livingstone) przecierającymi dla białego człowieka szlaki w dżunglach, drugiego co do powierzchni lasu deszczowego na planecie. Kojarzy się też z...jądrem ciemności, secesją Katangi, długoletnimi rządami krwawego dyktatora noszącego lamparcią czapeczkę. Te ostatnie skojarzenia są spod znaku złowieszczych. I co najgorsze - one nadal nie przynależą do zamkniętego rozdziału historii. Kongo jest nadal...jądrem ciemności, może trochę innym niż w epoce "leopoldvilskiej" - tym niemniej jednak. A przecież ów wielki kraj (większy niż Grenlandia) zamieszkały przez 87 mln ludzi, z bajecznymi bogactwami (zagłębie Katanga z miedzią, kobaltem, koltanem, złożami metali kolorowych) - mógłby być afrykańskim "powerhousem", Chinami "Czarnego kontynentu". Niestety tak nie jest. I chyba długo nie będzie. Zapraszam na podróż do....jądra ciemności.
W Nowym Jorku i okolicy szerzy się odra!!! A wszystko z powodu antyszczepionkowej postawy typowej dla żydowskich ortodoksów Heredim - których to środowisko stało się kolebką zarazy. Do tej pory odnotowano sto kilkadziesiąt przypadków infekcji. Odra zaczęła się......rozlewać po Nowym Jorku - po wizycie grupy Heredim w Izraelu, w środowisku tamtejszych, jerozolimskich ortodoksów, słynących z przedkładania wiary w Jehowę nad wiarę w skuteczność szczepień. Z powodu takiego zelotyzmu - w Izraelu odnotowano ostatnio 1500 (sic!) przypadków zachorowań na Odrę. Sytuacja jak wyżej wywołała w Nowym Jorku skandal, oburzenie i zapowiedź pozwów sadowych - gdyż setki zainfekowanych odrą małych, uczęszczających do szkół, Heredim stanowią wyśmienitą bazę do dalszej ekspansji choroby. Samo środowisko religijnych Żydów jest skonfliktowane ogromnie co do opinii na temat szczepionek. Zalecając im porzucenie zabobonu, należy im także zwrócić uwagę na inny - sui generis historyczny - aspekt ich postawy. Otóż w przeszłości Żydom nie raz zarzucano brak higieny i przyczynianie się do epidemii różnorakich chorób - w tym tyfusu. Mając ów fakt na względzie -powinni szybko i bezwzględnie uporać się z problemem jak wyżej - bo jak na razie, ich patlogiczna postawa pozytywnie weryfikuje zarzuty jak wyżej. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z żydowskiego dziennika Haaretz.
"NEW YORK – The current measles outbreak in ultra-Orthodox neighborhoods in the New York area is leading..
Europejczycy stanowią około 8 procent globalnej populacji. Jednakże w okresie od 1492 roku do 1914 - podbili oni lub uzależnili od siebie około 80 % powierzchni globu ziemskiego. I skutki tego fenomenu trwają do dziś. To europejski/amerykański model życia jest chyba nadal najbardziej atrakcyjnym wzorcem, do którego naśladowania - w mniejszym lub większym stopniu -skłania się cały świat. Co zadecydowało o tym sukcesie Europy? I czy jest to obiektywny powód do dumy....czy przeciwnie? Przyczyn europejskiej ekspansji podawano wiele - przy czym odnoszę wrażenie, iż w wielu wypadkach - ostatnimi czasy - ciąży nad tą kwestią widmo poprawności politycznej, wyrażające się w deprecjonowaniu roli czynnika ludzkiego. Zainteresowanym podrzucam tekst na temat - "dziabnięty" właśnie poprawnością polityczną jak wyżej. Podnosi się w nim znaczenie położenia geograficznego Europy. Nie przeczę, sam jestem zwolennikiem determinizmu geograficzno- klimatycznego - ale to chyba było za mało??? Pacyfik i owszem jest większy niż Atlantyk - ale Chińczycy mieli całe tysiąclecie do jego przepłynięcia, nim stracili wyraźną przewagę technologiczną nad Europejczykami. W moim odczuciu, skłonność do ryzyka, buńczuczność, ciekawość świata, chęć ewangelizacji pogan - były równie istotne co położenie geograficzne.
"Why does the West dominate the world? Europeans have been asking this question since the 18th Century, and Africans and Asians since the 19th. But there..