Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
19-01-2022ArminiusBoj o Madagaskar w 1942 roku
Rozprawiałem wczoraj ze znajomym na temat postaci De Gaulle. I nagle się okazało, iż On, będąc nauczycielem historii w szkole średniej, nic nie wie na temat wojny brytyjsko - francuskiej o Madagaskar. Podlinkowuję więc stosowny elementarny materiał na temat. Bo co prawda konflikt ów toczył się na antypodach ale jest wielce ciekawy, także w kontekście tego jak Anglosasi ( Amerykanie i Brytyjczycy) traktowali (per non est) przywódcę Wolnej Francji. Odsyłając do lektury podlinkowanego materiału, napomknę tylko, że w trwającej prawie pół roku kampanii madagaskarskiej (1942 rok) japońskie okręty podwodne wspierały siły Vichy w starciu z siłami inwazyjnymi.
Temat jest mało znany, bo primo wojna jak wyżej toczyła się na krańcach świata, secundo, nikt nie był/jest zainteresowany przypominaniem tego epizodu, dosyć przecież wstydliwego dla wszystkich walczących stron.

pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Madagaskar
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
19-01-2022ArminiusNiepokojące asocjacje
Przelot samolotu brytyjskiego na Ukrainę ( z bronią na pokładzie dla Armii Ukraińskiej) z ominięciem niemieckiej przestrzeni powietrznej jak również ostatnia wizyta niemieckiej szefowej MSZ w Moskwie nasuwają - przynajmniej w moim wypadku tak jest - pewne asocjacje. Pierwsze zdarzenie kojarzy mi się z 1920 rokiem, kiedy to transporty broni i amunicji mające trafić do Polski zmagającej się z bolszewizmem nie były obsługiwane ( rozładowywane) także przez robotników niemieckich, np. w Gdańsku. W przypadku drugiego, nasuwa się na myśl pakt Ribbentrop - Mołotow z 1939 r. Oczywiście owe asocjacje są wielce hiperboliczne, tym niemniej jednak intuicyjnie wyczuwa się, że coś jest "na rzeczy". To "coś" to zbyt "miękka" postawa Niemiec wobec Rosji. Nie nawołuję do rozniecenia nastrojów "rewanżystowskich" typu "pomścimy Stalingrad". Ale zważywszy na brutalną, imperialistyczny politykę Rosji wobec Ukrainy - stanowisko Niemiec powinno być wobec Rosji twardsze, takie chociażby jak Wielkiej Brytanii.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
18-01-2022romaroBiała supremacja
Biała supremacja - wiara w wyższość białej rasy, zwłaszcza pod względem inteligencji i kultury - osiągnęła swój szczyt w okresie europejskiej ekspansji kolonialnej na półkuli zachodniej, w Afryce i Azji, od końca XIX wieku. Biali supremacjoniści opierali swoje idee na różnych teoriach i rzekomo udowodnionych faktach; do najważniejszych z nich należą twierdzenia o pseudonaukowych rasistowskich badaniach akademickich, które próbowały skorelować niższość i patologiczne zachowania z kategoriami fenotypów rasowych, szczególnie z wielkością głowy w przypadku eugeniki. Wiara białych supremacjonistów była również uzasadniana przez hamityczną hipotezę biblijną, która postrzegała czarnych jako potomków Hama, którzy będą przeklęci na całe życie. Istnieje bezpośredni związek między rozwojem imperializmu i kolonializmu a ekspansją ideologii białej supremacji uzasadniającej zmianę porządku międzynarodowego, w którym Europejczycy coraz częściej przejmowali polityczną kontrolę nad ludami o ciemniejszym kolorze skóry za pomocą siły militarnej i środków ideologicznych, takich jak religia i edukacja. W XX wieku zakres osób uznawanych za "białe" znacznie się poszerzył. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych nie wszystkie grupy etniczne o białej skórze były początkowo uznawane za białe. Dopiero na początku XX wieku Irlandczycy i Włosi zostali uznani za białych, a po nich, rząd federalny USA rozszerzył swoją definicję białego na Arabów.
Różne grupy i instytucje wykorzystywały odmiany myśli białego suprematyzm..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
17-01-2022kobieta"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów"
"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów". Stali się ponad dwukrotnie bogatsi- w ciągu dwóch lat.

10 najbogatszych ludzi na świecie ponad dwukrotnie zwiększyło swoje fortuny w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii korony. Pokazuje nowy raport z Oxfam, wg Daily Mail.

Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6000 miliardów koron do prawie 13 500 miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron dziennie.

Wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie znajdują się Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i założyciel Amazon Jeff Bezos.
Według Oxfam bogactwo miliarderów w czasie pandemii wzrosło bardziej niż w ciągu poprzednich 14 lat.

- Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów - mówi międzynarodowa dyrektor Oxfam Gabriela Bucher i kontynuuje:
- Kiedy rządy opracowały pakiety ratunkowe i wpompowały biliony dolarów w gospodarkę i rynki finansowe, zdarzyło się, że znaczna część pieniędzy trafiła do kieszeni miliarderów. (Obrazki/zdjȩcia siȩ otworzą, trzeba chwilȩ zaczekać)

www.dailym(*)ubled-wealth-Covid-report.html

Jak władza uciszyła ludzi??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
17-01-2022ArminiusAmeryka pruje się po szwach
David Brooks w New York Times, stawiając diagnozę sytuacji w USA, pisze jak poniżej:

"Coś ciemniejszego i coś głębszego zdaje się dziać - długofalowa zatrata solidarności, długofalowe oziębienie relacji i wzrost wrogości wzajemnej. To się czuje żyjąc w społeczności, która rozkłada się od spodu w górę jak i od góry w dół. Co się k..wa dzieje? Krótka odpowiedź: Nie wiem....Musi być jakich duchowy lub moralny problem jako główna przyczyna tej sytuacji.
Od kilku lat, biorąc pod uwagę szeroką gamę zachowań, Amerykanie zachowują się coraz bardziej samodestrukcyjnie i antysocjalnie. Ale dlaczego? Jako dziennikarz powinienem znać odpowiedź na to pytanie, ale go nie znam. Wiem tylko że sytuacja jest bardzo poważna."

Panie Brooks, odpowiedź na pytanie postawione przez pana jest klarowna jak Słońce. I nie rżnij pan k..wa głupa udając że pan jej nie zna.
"Sytuacje jest bardzo poważna" bo w USA od pewnego czasu trwa rewolucja kulturowa będąca rozwinięciem konceptu zwyrodniałej politycznej poprawności. W tej chwili przyjmuje ona formę ataku na pozycję i dorobek Białych ludzi w USA i nie tylko zresztą w tym kraju. Stad patologie, o których pan piszesz.
Sytuacja w pańskim kraju przypomina wielce kryzys moralny Republiki Weimarskiej przed dojściem nazistów do władzy, przy czym uderzającą analogią jest destrukcyjna rola pierwiastka judejskiego tak w jednym jak i drugim przypadku.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.nytimes.com/2022/01/13/opinion/america-falli..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
12-01-2022kobieta"Rosja i NATO podnoszą ton przeciwko sobie"
Istnieje realne ryzyko konfliktu, mόwi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg

W piątek Jens Stoltenberg szybko wezwał ministrów spraw zagranicznych wszystkich krajów zrzeszonych w Sojuszu Obronnym, wynika to z żądań Rosji wobec NATO.

Skontaktowano się również ze Szwecją i Finlandią, które formalnie nie są częścią sojuszu obronnego. Następnie (nowa) premier Magdalena Andersson (S) i minister obrony Peter Hultqvist (S) zapowiedzieli dalszą intensyfikację współpracy Szwecji z NATO.

Rosja zażądała, aby NATO nie rozszerzało się dalej, a przede wszystkim nie na kraje, które wcześniej były częścią Związku Radzieckiego. Żądanie to zostaje jednak odrzucone przez szefa NATO Jensa Stoltenberga i uznane za "nie do zaakceptowania" przez szwedzkiego ministra obrony Petera Hultqvista, mimo że Szwecja jako państwo niebędące członkiem NATO nie ma prawa wypowiadać się w tej sprawie.

Szef NATO Jens Stoltenberg również pręży muskuły w imieniu Sojuszu Obronnego, deklarując w piątkowym oświadczeniu, że "dalsza agresja będzie drogo kosztować Rosję". Nie jest jasne, czy należy to interpretować jako gotowość NATO do wejścia w konflikt zbrojny z Rosją, czy co. (??)

Oprócz odrzucenia rosyjskiego żądania wstrzymania ekspansji NATO, poruszono kwestię wzmocnionej obecności wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą. Od pewnego czasu trwają spekulacje o zbliżającej się inwazji Rosji na sąsiedni kraj.

Stoltenberg wyjaśnił, że NATO nie może na coś takiego pozwolić, że Ukraina jest niepodległym krajem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-01-2022ArminiusWywiady tylko "kolorowym" dziennikarzom
W USA polityka zmierzająca do naprawy krzywd z przeszłości jakich doświadczali ludzie rasy Czarnej przybiera monstrualne i absurdalne rozmiary i wymiary - prowadząc do.... teraźniejszej krzywdy Białych. A chyba nie o to chodzi? Co więcej tego typu polityka mająca horyzont długofalowy może doprowadzić do głębokiego kryzysu w kraju, jako że jest szereg przykładów ( np. RPA czy Zimbabwe), które empirycznie poświadczają, iż rasa czarna radzi sobie gorzej z trudnym i złożonym problemem zarządzania krajem - niż rasa biała.
Podlinkowany materiał traktuje o patologii jak wyżej. Zachęcam do jego lektury, przytaczając wielce pikantny fragment:

"W maju burmistrz Chicago Lori Lightfoot nagle oświadczyła że będzie udzielała wywiadów tylko dziennikarzom "kolorowym". Tego typu decyzja był aby ciężkim wykroczeniem gdyby sytuacja była na odwrót (wywiady udzielane tylko białym dziennikarzom)."
Absurdalność postawy jak wyżej jest notoryjna. Pozostawiam więc ją bez komentarza.

"The left is furious about "white privilege." And while it's true white people have benefited from major advantages over time, it's a concept that is rapidly fading - especially now, as the reverse is coming true. Minorities are increasingly becoming privileged while growing numbers of white people face discrimination."

nypost.com(*)e-common-than-white-privilege/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-01-2022ArminiusNowy język żydowskiej dyplomacji
Urzędnik izraelskiego MSZ w randzie wiceministra, niejaka Aliza Bin Noun, w odpowiedzi na miażdżącą krytykę izraelskiej polityki względem Palestyńczyków przedstawiona w 30 punktach przez 15 ambasadorów Unii Europejskiej - powiedziała Im, że ich skargi ją.....wku....ją.
Sytuacja jak wyżej jest tak klarownie wymowna w swym przesłaniu, że daruję sobie jakiegokolwiek komentarza na temat kindersztuby Żydówek. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Senior Israeli diplomat tells Europeans their complaints 'piss me off'
A Foreign Ministry official told European ambassadors that their litany of 30 articles of complaint "pisses me off."

"A senior Israel diplomat rebuked European ambassadors for protesting Israeli policies in the West Bank and violence by settlers.
Fifteen European ambassadors led by the UK Charge d'Affaires Mark Power, came to the Foreign Ministry and met with Deputy Director-General Aliza Bin Noun for a démarche, a diplomatic protest, against Israel on December 8.
They also protested house demolitions and evictions from Palestinian homes, as well as the Government of Israel's decision to declare six Palestinian civil society NGOs terrorist organizations."

www.jpost.com/israel-news/article-691804
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-01-2022MaxGolonko3Kobiety ostatnią szansą ludzkości
Naukowcy uzgodnili, że nasz gatunek szybko zniknie jeśli ludzie będą realizowali model rodziny większej niż 2+2 albo będą spalali paliwa kopalne zamiast żyć zgodnie z zielonymi ideami co, w szczególności, oznacza więcej chodzenia pieszo, gimnastyki, jazdy rowerem lub komunikacją zbiorową na niewielkie odległości.
Kobieta realizująca skuteczną antykoncepcję i przychylna ekologicznemu stylowi życia może, na przykład, tak się prezentować.

Grafika:

pbs.twimg.(*)wAILmbp?format=jpg&name=medium

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne

A tutaj grafika boska wręcz:

pbs.twimg.(*)WYAAscyI?format=jpg&name=large
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
09-01-2022romaroPełen odlot
W Belgradzie wrze po tym, jak bohater narodowy Serbów Novak Djoković trafił do "aresztu" na przymusową kwarantannę w Melbourne. Djokoviciowi grozi deportacja z powodu problemu wizowego związanego z jego zwolnieniem medycznym, które pozwoliło mu nie być szczepionym przeciwko Covid-19. Jego ojciec podzielił się swoim gniewem, nazywając go nowym "przywódcą wolnego świata". W wywiadzie dla serbskiego telegrafu Srdjan ubolewał, że jego syn jest "przetrzymywany w niewoli" w Australii. Według niego "Novak stał się symbolem i przywódcą wolnego świata, świata biednych i uciskanych narodów i ludów". Dodał: "Mój syn pokazał, że nawet mały, ale heroiczny kraj, taki jak Serbia, może mieć najlepszego tenisistę i sportowca wszechczasów, a prawdy nie można już dłużej ukrywać". Idąc jeszcze dalej w swoich wypowiedziach, nazwał syna "Spartakusem nowego świata":

Cytat:
"Możemy go uwięzić dziś wieczorem, jutro przykuć łańcuchem, ale prawda jest jak woda i zawsze znajduje ujście. Novak jest Spartakusem nowego świata, który nie toleruje niesprawiedliwości, kolonializmu i hipokryzji, ale walczy o równość wszystkich narodów naszej planety, niezależnie od koloru skóry, niezależnie do którego Boga się modlą, i nie zależnie ile mają pieniędzy".


Djoković zapowiadał start w wielkoszlemowym turnieju Australian Open na podstawie zwolnienia od szczepienia ze względów medycznych. Problem w tym, że pierwsza prośba Djokovicia o zakwalifikowanie go właśnie jako medyczny wyjątek została jakiś czas temu..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)