Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-04-2016ArminiusAfera Lavona - jako przyczynek do fenomenu V kolumny
Latem 1954 r. izraelskie służby specjalne podjęły decyzje o przeprowadzeniu operacji oznaczonej kryptonimem "Zuzanna" - mającej charakter terrorystycznej prowokacji wymierzonej w państwo egipskie. Do historii owo przedsięwzięcie przeszło pod nazwą "afery Lavona" - od nazwiska izraelskiego ministra obrony- Lavona- który skutkiem fiaska operacji pożegnał się ze stanowiskiem.
Istota operacji sprowadzała się do dokonania zamachów terrorystycznych na brytyjskie, amerykańskie i egipskie obiekty cywilne. Zamachy owe miały być przeprowadzone przez grupę dywersantów zwerbowanych prze izraelskie służby specjalne wśród egipskich Żydów. Celem operacji było wywołanie stanu napięcia i niepokoju w Egipcie w celu opóźnienia bądź też - najlepiej - całkowitego zarzucenia decyzji o wycofaniu wojsk brytyjskich ze strefy kanału sueskiego w Egipcie - który to kontygent znacząco neutralizował militarne znaczenie armii egipskiej. Istotnym elementem owego mefistofelesowskiego planu było przekonanie opinii publicznej, iż za dokonane ataki odpowiedzialni są egipscy komuniści, Bractwo Muzułmańskie (tak, tak, to samo Bractwo Muzułmańskie), nacjonaliści egipscy oraz bliżej niesprecyzowane grupy kontestatorów egipskiego porządku. 2 lipca 1954 r. zdetonowana została bomba w budynku poczty w Aleksandrii. Dwanaście dni później nastąpiły wybuchy w bibliotece Amerykańskiej Agencji Informacyjnej w Aleksandrii, Amerykańskiej Agencji Informacyjnej w Kairze oraz w kairskim kinie którego właścicielem był Brytyjczyk...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
10-04-2016GrzeTorFrans Timmermans i UE nie rozumieją roli TK w rozdwajaniu prawa
Ostatnio pan Frans Timmermans (wiceszef KE) powiedział, że "Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest dopuszczenie do tego, by w kraju członkowskim powstały dwa równoległe systemy prawne. To nie byłoby w interesie Polski, ani UE."

Problem polega na tym, że gdy Trybunał Konstytucyjny kłamie lub popełnia błąd - w Polsce dochodzi do rozdwojenia prawa. Mechanizm rozdwojenia jest zawarty w samej Konstytucji:

1) Podstawowa, główna, domyślna - ścieżka prawa to ścieżka stosowania Konstytucji bezpośrednio - art 8 p. 2 "Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej."

2) Dodatkowa, uzupełniająca ścieżka prawa - to stosowanie Konstytucji za pośrednictwem Trybunału Konstytucyjnego.

Prawo polskie jest spójne i jednolite tylko w przypadku gdy obydwie te ścieżki się ze sobą zgadzają. W momencie gdy Trybunał Konstytucyjny wadliwie stwierdzi, że niezgodna w rzeczywistości (wg interpretacji bezpośredniej) z Konstytucją ustawa jest zgodna z Konstytucją - to mamy:

1) Wg ścieżki podstawowej - bezpośredniego stosowania Konstytucji - nie wolno postępować wg tej ustawy

2) Wg ścieżki pomocniczej z pośrednikiem w postaci TK - należy stosować się do tej ustawy.

Podam 2 przykłady - hipotetyczny i rzeczywisty. Przykład, który jeszcze nie wystąpił, ale potencjał rozdwojenia jest:

Konstytucja mówi, że " Art 40. Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych."

Załóżmy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
09-04-2016ArminiusGetto porodowe w izraelskich szpitalach
W liberalnym dzienniku izraelskim "Haaretz" ukazał się artykuł wskazujący na rozpowszechniony i trwający od długiego czasu proceder rasizmu i segregacji etnicznej w izraelskich szpitalach - na oddziałach porodówek. Okazuje się, iż jakkolwiek patologia jak wyżej nie jest dopuszczalna przez izraelskie prawo - w praktyce ma ona bardzo często miejsce za przyzwoleniem i poparciem bardzo dużej części żydowskich pielęgniarek, lekarzy, administratorów szpitali oraz żydowskich pacjentów. W wielu izraelskich szpitalach zjawiające się do porodu kobiety kierowane są do oddzielnych sal dla Żydówek i Palestynek - bądź to automatycznie, bądź to na żądanie kobiet. Podając na końcu tekstu link do artykułu i zachęcając do jego wnikliwej lektury, tymczasem ograniczę się do zaprezentowania istoty problemu przedstawionego ustami byłej pracownicy znanego jerozolimskiego szpitala Mount Scopus.

A oto jej opinia: "Tutaj w izbach porodowych problem czynnika demograficznego jest bardziej zauważalny niż w innych szpitalach. Sytuacja Palestnek jest a priori bardziej skomplikowana. Zazwyczaj są bardzo młode, w wieku ok. 18 lat, większość z nich nie zna hebrajskiego, zazwyczaj zjawiają się z teściowymi. Takie kontakty miedzy segmentami populacji bywają bardzo konfrontacyjne i prowadzą do surrealistycznych sytuacji, w tym zachowań siłowych. Na początku gdy zaczęłam pracować - powiedziano mi, że po dokonaniu porodu przez kobietę powinnam się skontaktować z pielęgniarką przełożoną, która ustali czy kobieta mówi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
08-04-2016ArminiusKartografia jako narzędzie syjonizacji Jerozolimy
Anglojęzyczna mapka jerozolimskiej starówki, rozdawana turystom w punktach informacji turystycznej - zaakceptowana przez izraelskie Ministerstwo Turystyki - uwzględnia jedną atrakcję muzułmańską, pięć chrześcijańskich i pięćdziesiąt jeden żydowskich - w tej ostatniej kategorii prawie połowę miejsc, o których pojęcia nie mają lokalni przewodnicy turystyczni - bo nie są one żadną atrakcją turystyczą, a służą jedynie uprawianej przez rząd izraelski polityce judaizacji/syjonizacji tego miasta. Na mapce prócz bazyliki świętego grobu czy zachodniej ściany są uwzględnione takie "atrakcje" jak: Wittenberg House, Eliyahu House, IDF House, Danon House, Reut House, Habad House - wszystkie należące do organizacji żydowskich - które jednakże nie mają żadnych walorów turystycznych i jako takie nie przedstawiają żadnego znaczenia dla turystów odwiedzających Jerozolimę. Jedynym obiektem muzułmańskim zaznaczonym na mapce jest meczet skały. Wydawca mapki włożył wiele wysiłku w wyrugowanie z niej nazw kojarzących się z islamem - takich jak Haram al - Sharif czy Al - Aqsa. Meczet ów - nota bene - jest zaznaczony lecz nie jest nazwany, a zaraz obok niego figuruje nazwa obszaru: "stajnie Salomona". Jak wspomniano, na mapce zaznaczone całą masę żydowskich obiektów bez żadnej wartości turystycznej. Nie znaleziono natomiast na niej miejsca dla wielu zabytkowych obiektów chrześcijańskich, np. dla kościoła św. Anny, franciszkańskiego kalsztoru św. Salwatora, czy też kościoła odkupiciela, posiadającego najwyższą..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
04-04-2016ArminiusW duchu izraelskiego hymnu
Główny rabin Żydów Sefardyjskich w Izraelu - Yitzhak Yosef kilka dni temu publicznie, podczas wygłaszania kazanie oświadczył: "jeżeli prezentowalibyśmy stanowczą postawę, jeżeli mielibyśmy wolę władania - wtedy nie Żydzi nie mogliby zamieszkiwać Izrael. Jeżeli goj nie godzi się przestrzegać żydowskich (religijnych) praw - powinniśmy deportować go do Arabii Saudyjskiej".
Zaraz potem krewki rabin złagodził swoje stanowisko wyjaśniając, że ci nie Żydzi, ktorzy zgodzilby się przestrzegać żydowskich (religijnych) praw mogliby pozostać w Izraelu - aby służyć Żydom. Bowiem, jak stwierdził: "któż w przeciwnym wypadku byłby naszym sługą? Kto by nas obsługiwał? Dlatego tacy goje - przestrzegający żydowskiego prawa - powinni pozostać w Izraelu".

Wątek niniejszy w szczególności polecam miłośnikom Hatikvy do lektury - przy dżwiękach rzeczonego hymnu.

Aby zaś uzmysłowić im należytą proporcję i znaczenie zdarzenia jak wyżej - przedstawiam calkowicie fikcyjną paralalę z polskiej rzczywistośći: arcybiskup krakowski w kazaniu wielkanocnym oświadcza, że wszyscy Żydzi którzy nie nawróca się na katolicyzm winni być deportowani z Polski do Izraela, a ci co się nawrócą - mają być sługami polskich katolików. Brzmi fantastycznie, no nie? W polskich realiach na szczęście tak, w Izraelu zaś analogiczna sytuacja - to siermiężna rzeczywistosć.

"Israel's Sephardic Chief Rabbi has sparked controversy after saying non-Jews should not be allowed to live in Israel unless they follow a set of Jewish laws.
Rabbi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
03-04-2016ArminiusTRZY OBLICZA SHYLOCKA
W trakcie debaty będącej pokłosiem tematu " ustawa o gruntach rolnych i...kościelnych", pojawił się wątek dotyczący funkcjonowania Komisji Regulacyjnej ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich - grabiącej do tej pory skutecznie polskie mienie. Zabierają głos w sprawie - obiecałem jednemu z komentatorów kompleksowe przedstawienie zagadnienia - bo działalność owej komisji (i jej owoce) to tylko jeden z aspektów bardziej złożonego problemu. Drugim, jest nieustannie podnoszone przez stronę zydowską żądanie wypłaty gigantycznego odszkodowania. Problem ów miałem już okazję poruszyć w wątku "Wasze ulice"(www.racjonalista.pl/forum.php/s,669725), którego stosowny fragment przedkładam do wglądu:

"Dwa miesiące temu (wiosna 2015 r.- Arminius) żydowski politolog z Izraela Daniel Schatz - w artykule opublikowanym w prestiżowym "The Jerusalem Post" - zażądał od Polski zwrotu Żydom 170 tysięcy nieruchomości w Polsce, wartych- jak się szacuje- ponad 100 mld złotych. Żądanie Schatza nie jest bynajmniej wygłupem nawiedzonego trefnisia. Pogląd przez niego zaprezentowany popiera większość Żydów w Izraelu i USA,a kwestia odszkodowań dla Żydów- nadal aktualna - traktowana bywa jako bat na Polskę przez amerykańskich i izraelskich polityków.
W podanym poniżej weryfikującym artykule zawarte są szczegóły dotyczące owego roszczenia, w tym informacja, iż w sytuacji gdyby przyszło spłacać nam owe bajońskie kwoty koniecznym byłoby najpewniej wyprzedawanie naszych sreber stołowych, czyli np. polskich lasów...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
02-04-2016ArminiusMASAKRA W AL - DAWAYIMA
W trakcie wojny 1948 r. armia Izraela przedsięwzięła zakrojoną na szeroką skalę akcję ekspulsji ludności palestyńskiej z ojczystej ziemi, dokonując licznych masowych mordów, mających na celu jej sterroryzowanie i zmuszenie do bezładnej ucieczki. W rezultacie ok. 750 tys. Palestyńczyków zbiegło z miejsc zamieszkania, a nieokreślona liczba poniosła śmierć. Do niedawna maskara w Deir Yassin była symbolem martyrologii palestyńskiej. Okazuje się jednak, iż były zbrodnie znacznie większe co do skali i okrutniejsze w swym modus operandi. Niedawno na łamach izraelskiego dziennika "Haaretz" ukazał się artykuł, rozwiewający wszelkie wątpliwości co do metod stosowanych przez izraelską armię oraz wskazał na masakry w Lyddzie i Al - Dawayima jako te największe co do liczby ofiar (kilka setek w każdym przypadku) oraz brutalności. N. Alterman, syjonistyczny poeta napisał wiersz o jednej z owych zbrodni. A oto jego fragment:

"Across the vanquished city in a jeep he did speed -
A lad bold and armed, a young lion of a lad!
And an old man and a woman on that very street
Cowered against a wall, in fear of him clad.
Said the lad smiling, milk teeth shining:
"I'll try the machine gun"... and put it into play!
To hide his face in his hands the old man barely had time
When his blood on the wall was sprayed".

Niezłe, nawet wyborne, takie w formule Tennysona. I dlatego nie będę go tłumaczył, aby nie zamordować ( "traditore traduttore") Kalliope - posługując się metodą żydowskich oprawców. Są spory co..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
29-03-2016Ordynariusz PisiewiczZamachy w Brukseli vs. zamach w Lahore
Po zamachach w Brukseli, na skutek których jak dotąd śmierć poniosło trzydzieści parę osób, wieża Eiffel'a została podświetlona w kolorach flagi belgijskiej, wielu mówiło/pisało "Wszyscy jesteśmy Belgami." itp.
A co po zamachu w Lahore, gdzie zginęło ok. 70 osób czyli ponad 2x tyle co w Brukseli? Czy jakaś wieża w Europie została podświetlona kolorami flagi Pakistanu? Czy ktoś zawołał "Wszyscy jesteśmy Palestyńczykami."?
Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, bo kogo to w Europie obchodzi, skoro ofiarami zamachu nie byli "nasi". A właśnie z tej obojętności biorą się zamachy u nas, w Europie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
29-03-2016devonportRodzisz się to znak kocha cię ten świat.
I dlaczego świat bardziej kocha chłopców?
Sprawdziłem liczbę urodzonych dzieci ze względu na płeć w poszczególnych krajach świata i jasno ze statystyk wynika ze rodzi się więcej chłopców. Prawdopodobieństwo czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka jest jak rzut monetą wynosi 50 na 50 tak twierdzą lekarze.
Dane jednak temu zaprzeczają.
Rekordziści pod względem urodzin chłopców to:
Lichtenstein (1,26)100 dziewczynek/126 chłopców,
Chiny (1,15) wiadomo aborcja ze względu na płeć,
Armenia(1,13),Indie Hong Kong (1,12),Wietnam(1,1).
Na drugim końcu skali to Haiti(1,01), Barbados(1,01), Kenia(1,02), Katar(1,02), Mozambik(1,02).
Jedyne dwa kraje na świecie gdzie rodzi się więcej dziewczynek to:
Kazachstan(0,94)100 dziewczynek/94 chłopców i Naru(0,83) 100dz./83chł.
Większość krajów oscyluje w okolicach współczynnika(1,05)

Link do danych statystycznych

Następny krok do zrozumienia tego zjawiska to porównanie urodzeń i ich kolejności.
W tym celu zestawiłem i przeanalizowałem skład rodzin z jedynej dostępnej mi ''bazy
danych'' moich znajomych z dzieciństwa. A wychowywałem się na wsi w Lubelskim i
dane te pochodzą z mojej głowy nie jest ich zbyt dużo. Jedyny plus to taki, że w tamtych czasach przełom lat 70 i 80 warunki panujące na ówczesnej zapadłej wsi były zbliżone do naturalnych.
Nie ingerowano medycznie w strukturę urodzin.
Dane zebrane z 14 rodzin które osobiście dobrze znam.
Opis według..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
27-03-2016ArminiusTańczący Izraelaczycy (i nie chasydzi)
O Donaldzie Trumpie powiada się w USA że jest najgorszym z możliwych kandydatów na Prezydenta USA, z wyjątkiem pozostałych kandydatów. Jaki jest Trump - każdy widzi. Co chwilę szokuje opinię publiczną kontrowersyjnymi i niestandardowymi poglądami, którymi potrafi zręcznie żonglować w zależności od rodzaju klienteli wyborczej, z którą w danej chwili ma do czynienia. Trzy dni temu przybył na zjazd AIPAC - czołowej emanacji lobby syjonistycznego w USA. Zgromadzonym Trump oświadczył, iż nie zjawił się tam aby zabiegać o ich względy - jednakże to co później zrobił, nie było niczym innym jak tylko przypochlebianiem się zgromadzonej publice. Dostał za to owacje - co jednakże nie przesądza o tym, iż lobby nabrało do niego zaufania. Bo Trump jest niezależny finansowo, a poza tym lubi zaskakiwać i błyskawicznie zmieniać poglądy. Swoją wcześniejszą wypowiedzią o tym, iż konflikt izraelsko - palestyński należy rozwiązywać w sposób "even - handed" wprawił lobby syjonistyczne w stan ostrego poirytowania, jego bąknięcie o tym, iż należy wznowić śledztwo dot. zamachu World Trade Center z 2001 r. -doprowadziło lobby nerwowej pląsawicy. Rekacja lobby na uwagę o potrzebie bezstronengo i obiektywnego podejścia do problemu konfliktu palestyńsko - izraelskiego nie dziwi. Skąd natomiast takie przerażenie w reakcji na propozycję wznowienia przedmiotowego śledztwa?.
Chodzi o niewyjaśnioną do tej pory sprawę "tańczących Izraelczyków". Tanczących i radujących się na widok płonących wieżowców World Trade..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)