Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-11-2018ArminiusAmerykański dług wobec Francji
Na spotkaniu na szczycie, które odbyło się przy okazji wizyt VIP-ów na polach francuskich bitew z czasów I wojny światowej, doszło do ostrego spięcia miedzy Trumpem, a przywódcami Francji, Niemiec i UE. Fakt ów jest kolejnym z całej serii - i potwierdza zaistnienie procesu rozchodzenia się dróg USA i Europy. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanych materiałów. Tymczasem natomiast pozwolę sobie skomentować złośliwy "tweet" - na jaki pozwolił sobie - z kolei - prezydent USA. Zaświergolił on w te słowy: "Emmanuel Macron suggests building its own army to protect Europe against the U.S., China and Russia. But it was Germany in World Wars One & Two - How did that work out for France? They were starting to learn German in Paris before the U.S.".
Trump dosyć celnie scharakteryzował postawę Francuzów w czasie II wojny. Jednakże pomoc USA w wyzwoleniu Francji spod okupacji niemieckiej należy jednoznacznie - przy stosowaniu formuł jak wyżej - interpretować jako spłatę długu zaciągniętego przez USA we Francji w czasie wojny amerykańskiej o niepodległość. Trafnie więc "odświergolił" ripostując Guy Verhofstadt (reprezentant parlamentu europejskiego ds. Brexitu) - który skonstatował jak niżej:
“What Trump doesn’t seem to realize is that without French money, the USA would not even exist as France financed the American revolution. They even gave you the Statue of Liberty to celebrate this!”
Bo faktem jest niepodważalnym, że bez francuskich pieniędzy i francuskiej..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
12-11-2018ArminiusCzy zetną głowę chińskiemu smokowi???
Były dowódca amerykańskich wojsk w Europie na wykładzie wygłoszonym niedawno w Warszawie, wyraził pogląd, iż "jest wielce prawdopodobnym, iż w ciągu najbliższych 15 lat USA znajdą się w stanie wojny z Chinami".
Zważywszy na ostrożną politykę Chin oraz wcale agresywną politykę USA (szczególnie jeżeli chodzi o aspekt militarnego zaangażowania) - jest wielce prawdopodobnym w scenariuszu jak wyżej, iż to USA - pod takim czy innym pretekstem - zaatakują Chiny. Pojawia się w takiej sytuacji pytanie, jak ów prognozowany konflikt odbije się na reszcie świata oraz jaką polityką w takiej sytuacji winna kierować się Polska.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.


"WARSAW, Poland (AP) — The former commander of the U.S. Army in Europe warned Wednesday that it’s very likely the United States will be at war with China in 15 years.
Retired Lt. Gen. Ben Hodges said that European allies will have to do more to ensure their own defenses in face of a resurgent Russia because American will need to focus more attention on defending its interests in the Pacific.
“The United States needs a very strong European pillar. I think in 15 years — it’s not inevitable — but it is a very strong likelihood that we will be at war with China,” Hodges told a packed room at the Warsaw Security Forum, a two-day gathering of leaders and military and political experts from central Europe.

www.apnews.com/fe7595bd59414c6fa27f8b497821f0a5
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-11-2018Arminius2.4 dziecka przeciętnie na "globalną" kobietę
Z danych opublikowanych w prestiżowym naukowym czasopiśmie "Lancet" wynika, iż na przestrzeni 67 lat, od 1950 do 2017 r. liczba dzieci rodzonych przez kobietę zmniejszyła się - przeciętnie - z 4.7 do 2.4. Jest to potężny spadek. Co więcj okazuje się, iz w prawie połowie krajów na świecie współczynnik dzietności nie przekracza 2.1 dzieci - przeciętnie - na kobietę - w związku z czym nie zachodzi naturalny proces zastępowalności pokoleń. Dane powyższe ogromnie zaskoczyły wszystkich speców od demografii. Z wiadomości jak wyżej ucieszą się bardzo wszelkiej masci ekolodzy - bo mniej ludzi na świecie oznacza mniejszą atropopresję. Z kolei zaniepokoją się ogromnie konserwatyści i nacjonaliści - bo z danych jak wyżej wynika, iż w wielu krajach - szczególnie wysoko rozwiniętych - będzie brakowało rodzimej populacji do zapewnienia należytego funkcjonowania państwa - skutkiem czego koniecznym będzie zasysanie milionów emigrantów z innych krajów - gdzie przyrost naturalny jest/będzie nadal wysoki. A procesy owe doprowadzą do zmian etniczno - rasowych oraz kulturowych i obyczajowych w danych społeczeństwach. Zainteresowanych tematem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"The study, published in the Lancet, followed trends in every country from 1950 to 2017.
In 1950, women were having an average of 4.7 children in their lifetime. The fertility rate all but halved to 2.4 children per woman by last year.
But that masks huge variation between nations.
The fertility rate in Niger, west Africa,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-11-2018Arminius"The Lobby - USA"
Długo oczekiwany film produkcji stacji telewizyjnej "Al Jazeera" - pt. "Lobby" - traktujący o kulisach funkcjonowania żydowsko - syjonistycznego lobby nad Potomakiem -jest już dostępny dla zainteresowanych. Równie interesująca co treść filmu jest historia przedsięwzięć lobby jak wyżej - zmierzających do zablokowania projekcji filmu. Zainteresowanym podrzucam link do samego filmu oraz krótkiej charakterystyki przedsięwzięć lobby żydowskiego wymierzonych w produkcję "Al Jazeera".

"The Electronic Intifada has obtained a complete copy of The Lobby – USA, a four-part undercover investigation by Al Jazeera into Israel’s covert influence campaign in the United States.
It is today publishing the first two episodes. The Paris-based Orient XXI has published the same episodes with French subtitles.
The film was made by Al Jazeera during 2016 and was completed in October 2017.
But it was censored after Qatar, the gas-rich Gulf emirate that funds Al Jazeera, came under intense Israel lobby pressure not to air the film.
Although Al Jazeera’s director-general claimed last month that there were outstanding legal issues with the film, his assertions have been flatly contradicted by his own journalists.
In March, The Electronic Intifada was the first to report on any of the film’s specific content. We followed this in August by publishing the first extract of the film, and shortly after Max Blumenthal at the Grayzone Project released others.
Since then, The Electronic..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
15-10-2018ArminiusCzy Spielberg nakręci żydowski "Kler"???
Kosciół rzymskokatolicki na świecie doświadcza ostrego kryzysu związanego z problemem molestowania seksualnego nieletnich przez księży. Także w Polsce w tym przedmiocie dzieje się ostatnio sporo, za sprawą filmu "Kler" oraz prawomocnego wyroku nakładającego na zakon obowiązek odszkodowania w wysokości miliona złotych - za molestowanie jak wyżej przez jednego z jego członków.
Molestowanie seksualne nieletnich to problem uniwersalny - dotyczący nie tylko kościoła katolickiego. Od dawna było wiadomo - za sprawą licznych skandali - iż w społeczności ultra ortodoksyjnych Żydów ma miejsce ponadprzeciętne molestowanie jak wyżej. W lipcu bieżącego roku opinia jak wyżej została naukowo potwierdzona przez dwóch ortodoksyjnych, żydowskich badaczy, którzy wzięli na tapetę 300 Żydów - byłych członków społeczności ultra ortodoksyjnych. Wyszło im, iż ultra ortodoksyjni Żydzi molestują około cztery razy bardziej niż wynosi ogólna przeciętna. Odsetek ów jest bardzo wysoki, wyższy od odsetka księży którzy dopuszczają się molestowania jak wyżej - a który w tym ostatnim przypadku jest 2-2.5 raza wyższy niż poziom przecięty.
Okazuje się więc, iż nie tylko kościół katolicki ma poważny problem. Problem - i to ogromnie nabrzmiały - mają także ultraortodoksi żydowscy.
Odsyłając zainteresowanych do podlinkowanego materiału z Żydowskiej Agencji Telegraficznej - zastanawiam się czy Steven Spielberg, zainspirowany ustaleniami jak wyżej, podejmie decyzję o wyreżyserowaniu żydowskiego "Kleru"???

"While Jews..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-10-2018ArminiusAtomowe zabawki czterogwiazdkowych generałów
Generał Mac Arthur - głównodowodzący wojskami amerykańskimi w czasie wojny koreańskiej - planował użycie broni atomowej przeciwko Korei Północnej i Chinom. I z forsowanie tej koncepcji został ostatecznie odwołany z zajmowanego stanowiska przez prezydenta Trumana - a sam koncepcja odłożona do lamusa.
Okazuje się jednakże, iż z podobnym pomysłem wystąpił głównodowodzący wojskami amerykańskimi podczas wojny w Wietnamie - gen. Westmoreland. W 1968 roku podczas ofensywy tet - gdy wojska USA znalazły się w trudnym położeniu - nosił się on z zamiarem użycia nuklearnej broni taktycznej przeciwko siłom Wietnamu socjalistycznego. Koncepcji jak wyżej kres położył prezydent Johnson.
Zadziwia brak wyobraźni i kwalifikowana krótkowzroczność generałów. Którzy w swych kalkulacjach nie są w stanie wyjść poza taktyczny aspekt użycia broni jak wyżej.
Pierwszwojenny premier Francji Georges Clemenceau miał powiedzieć, iż wojna to zbyt poważna rzecz - aby zostawić ją wojskowym - i chyba miał rację.
Zainteresowanym problemem - podrzucam stosowny link

"Fear of defeat drives military men to folly. Early in 1968, General William Westmoreland, America’s commanding general in Vietnam, feared that communist forces might overrun U.S. military positions at Khe Sanh. His response, according to recently declassified cables as reported in the New York Times today, was to seek authorization to move nuclear weapons into Vietnam. He planned to use tactical nuclear weapons against concentrations of North Vietnamese..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-10-2018ArminiusKierownictwu think tanku należą się słowa uznania
Postać premiera Malezji Mahathira Mohamada została niedawno przywołana w wątku zatytułowanym "Malezyjski matuzalem o Żydach i antysemityzmie" www.racjonalista.pl/forum.php/s,769852. I znów warto poświęcić jego postaci parę słów. Czerstwy 93- latek przybył kilka dni temu do Wielkiej Brytanii i został tam podjęty z najwyższymi honorami w wielu prestiżowych instytucjach, włączając najbardziej renomowane brytyjskie uniwersytety. Fakt ów rozpalił do czerwoności żydowskie lobby w Wielkiej Brytanii -dla którego premier Malezji ze swoja weredyczną krytyką Izraela - jest wrogiem publicznym numer jeden.
Mahathir - między innymi - wygłosił wykład na temat: "Przyszłość demokracji w Azji" w prestiżowym brytyjskim think tanku "The Chatham House". Jego kierownictwo - uprzedzając atak ze strony loby jak wyżej - wydało oświadczenie, w którym poinformowało, iż nie utożsamia się z poglądami wygłaszanymi przez premiera Malezji, jednakże jak najbardziej popiera jego prawo do wygłoszenia swej opinii oraz prawo innych osób do jej krytyki i wystąpienia z opiniami przeciwnymi. Kierownictwu jak wyżej należą się słowa uznania za danie należytego odporu ostrej presji ze strony lobby żydowskiego. W tym wypadku prawda nie padła jego ofiarą.
Zainteresowanym zagadnieniem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"On Monday, he is to deliver a speech on “Future Democracy in Asia” at the prestigious think tank Chatham House.A spokesman for the organization denied that hosting Mohamad signaled..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
06-10-2018ArminiusPotęga śmiechu
Kilka dni temu prezydent USA Donald Trump został wyśmiany przez przywódców państw biorących udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Salwy śmiechu rozległy się po wypowiedzeniu przez Trumpa opinii, iż "za jego prezydentury osiągnięto więcej niż w przypadku prawie każdej innej administracji".
Incydent z pozoru niewinny - jednakże będący wyśmienitym indykatorem nastrojów i opinii. Kilkanaście lat temu zaistnienie tego typu sytuacji nie było możliwym. Incydent jak wyżej wskazuje na to, iż status USA jako największego policjanta/hegemona na świecie ulega szybkiej erozji.

"U.S. President Donald Trump faced a round of laughter from world leaders Tuesday afternoon at the United Nations General Assembly after boasting that his presidency “has accomplished more than almost any administration in the history of our country.” This hiccup didn’t bother Fox News, however, which promptly cut out the laughter on Twitter. And Fox News edits like this aren’t so uncommon."



www.dailydot.com/layer8/fox-news-edits-trump/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-09-2018ArminiusWscechmocny naród wszechmocnego boga???
Kilka dni temu, w reakcji na petycję wystosowaną do izraelskiego Sądu Najwyższego przez społeczność palestyńską zamieszkującą zachodni Brzeg Jordanu, w której poddano krytyce ustawę uchwaloną w Izraelu rok temu, umożliwiającą zalegalizowanie przez osadników żydowskich zagrabionej, palestyńskiej ziemi -rząd izraelski złożył w sądzie jak wyżej pisemną odpowiedź.
Wyakcentował w niej prawo Izraela do "stanowienia prawa gdziekolwiek w świecie", do "gwałcenia suwerenności obcych państw", do "ignorowania prawa międzynarodowego w jakimkolwiek tylko zechce zakresie".
Deklaracja rządu izraelskiego jest oczywista i klarowna. Jej niewątpliwą zaletą jest brak hipokryzji. W swej warstwie merytorycznej zdecydowanie usuwa w cień osławione "Protokoły mędrców Syjonu" - szczególnie że nie jest falsyfikatem.
Jest jaskrawym przejawem zdublowanej etyki starotestamentowo - talmudycznej, która opiera się na zasadzie szczególnych praw i przywilejów dla narodu wybranego jedynego boga Jahwe oraz podporządkowaniu innych nacji tej jedynej i wybranej.
Deklaracja rządu Izraela jak wyżej jest wybitnie arogancka, agresywna i konfrontacyjna. I jako taka może spotkać się - prędzej czy później - z odporem i reakcją owych innych nacji, które w ujęciu rządu izraelskiego mają status sui generis podludzi. Wtedy Żydzi mogą zostać potraktowani według zasad, które sami zdefiniowali. I wówczas znów będzie płacz i zgrzytanie zębami, iż bogu ducha winnym Żydom dzieje się koszmarna krzywda. Pamiętajmy wówczas o owej buńczucznej..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-09-2018ArminiusCytatów czar-LXXXIII. Nikson o żydowskim szpiegowaniu
W wątku zatytułowanym "Czego kaznodzieja nie kazał o narodzie wybranym" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,762610) zaprezentowano pogląd na kwestię żydowską Billy Grahama - znanego amerykańskiego, protestanckiego kaznodziei, który został wyrażony w prywatnych rozmowach z prezydentem USA, Richardem Nixonem.
W wątku niniejszym natomiast, zaprezentowany jest pogląd na Żydów samego prezydenta Nixona - wyrażony w prywatnych rozmowach z jego zaufanymi ludźmi. Nixon charakteryzował ich jako aroganckich, nieprzestrzegających prawa i - z tego powodu - wyjątkowo skłonnych do szpiegostwa - które uprawiają nie ze względów materialnych -lecz dla samej idei szpiegowania. Pogląd Nixona jak wyżej wpisuje się w opinie na temat Żydów jako piątej kolumny w państwie - która daje o sobie znać w chwili jego kryzysu.


"(President Nixon): The Jews are born spies. You notice how many of them are? They're just in it up to their necks.
(H.R. Haldeman): Well, got a basic devious abil- deviousness, that-
(President Nixon): Well, also, an arrogance, an arrogance that says- that's what makes a spy. He puts himself above the law. Other than spies for the pay. I'm talking about the spies that do it because of idealism."


Zainteresowanych detalami (ciekawy pogląd na temat tego dlaczego Murzyni nie mają skłonności do szpiegowania) odsyłam do podlinkowanego materiału.

millercent(*)/nixon-the-jews-are-born-spies
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)