Wojna w Izraelu. Pan Andrzej z uczniami utknął na lotnisku w Tel-Awiwie. A z nim wielu Polaków A w tym czasie Rau Zbigniew szef MSZ_RP przekrzykiwał na bazarze w Łodzi polityków opozycji. twitter.com/i/status/1710587732492247398 Grupa uczniów Szkoły Muzycznej w Chełmie utknęła na lotnisku w Tel Awiwie. Nie mają kontaktu z przewoźnikiem, nie wiedzą, kiedy wrócą do Polski. - Ale lotnisko wydaje się w tej chwili najbezpieczniejszym z możliwych miejsc - mówi córka jednego z opiekunów wycieczki. Andrzej Wojtaszek jest nauczycielem i dyrektorem Szkoły Muzycznej w Chełmie (pierwotnie podaliśmy, że w Lublinie). W minioną sobotę razem z inną opiekunką oraz ośmioma uczniami w wieku licealnym polecieli do Palestyny. Szkoła współpracuje z muzykami z tego kraju. Wylądowali w Tel Awiwie, pojechali do Palestyny. W sobotę mieli wracać. Na godzinę 11 mieli zaplanowany lot z Tel Awiwu do Warszawy liniami Wizz Air. Mimo że o poranku na Izrael poleciały palestyńskie rakiety, cała 10-osobowa grupa bez większych problemów przekroczyła granicę i dotarła na lotnisko. Tam dowiedzieli się, że wszystkie loty są wstrzymane. - Dzwoniliśmy, gdzie tylko można. Od przewoźnika nie jesteśmy się w stanie niczego dowiedzieć. Polska infolinia Wizz Air działa tylko od poniedziałku do piątku. Na anglojęzyczną dodzwoniłam się po wielu próbach, ale połączenie było słabej jakości. Po chwili je zerwało - mówi Kalina Wojtaszek, córka pana Andrzeja. Całą sobotę zarówno ona, jak i ojciec, który opiekuje się wycieczką,..
jesteśmy po złej strony mocy bycie potęgą to mieć zdolność do czynienia Chiny sa potęgą w czynieniu dobra, dobrobytu (w domu mam wszystko z Chin) Nasza ukochana, uwielbiana, USA sa potęgą w czynieniu śmierci, niszczeniu (1000 baz wojskowych wokół Chin i Rosji), w tym tysiącleciu dziesiątki wojen, miliony zabitych (Irak, Afganistan, Syria, Libia itd.) i my libki niedorozwojki z nimi. Jesteśmy po złej strony mocy, po stronie śmierci
Wojna na Ukrainie to pułapka zastawiona przez USA na Rosji, znowu tyle śmierci, naszej słowiańskiej, w imie potęgi (mocy niszczenia) USA
Mossad to jeden z najlepszych, jeśli nawet nie najlepszy wywiad.
Zazwyczaj wie o wszystkim przed innymi wywiadami.
Z pierwszych informacji wynika, że Hamas zaatakował zarówno na lądzie jak i z powietrza. Do tego kilka tysięcy rakiet.
Czy prawdopodobne jest, że Mossad nie wiedział o grożącym ataku? Nie zauważył podejrzanych ruchów na czarnym rynku z bronią? Nie zauważył wzmocnionych wyjazdów członków Hamasu do Beirutu?
Sam atak też jest co najmniej dziwny. Setki terrorystów forsuje bez zbytniego oporu granice w różnych punktach. Zarówno na pieszo, paralotniami jak i spadochronami.
Państwo, które od początku istnienia musi czyhać jak kot (i zazwyczaj to robi) i w 99% nawet mysz się nie prześlizgnie przez jego granice, daje się w tak rozdmuchany sposób zaskoczyć?
Terroryści z Hamas torturują i mordują swoich wrogów a na moralnym, przebudzonym Zachodzie przyjaciele Hamasu wychodzą na ulicę i rozdają ciasto i cukierki na cześć dobrej nowiny.
A Zachód co? A no nic. każdy, kto palcem wskaże na idiotyczną politykę migracyjną oraz klęskę marzenia o ratunku świata poprzez sprowadzanie i pampersowanie analfabetów i religijnych idiotów, jest określany rasistą i nazistą.
Poranny, niespodziewany atak Hamasu na Izrael to ogromne upokorzenie i kompromitacja ultraprawicowego rządu Netaniahu. "Najlepsza" armia i "najlepszy" wywiad świata dał się zaskoczyć. Zamiast zapewnić Izraelowi bezpieczeństwo, rozmontowywali demokrację i walczyli z opozycją. Myślicie, czy nasza sytuacja wywiadowcza, obronna może być lepsza? Myślta co tam chceta, ja nie wierzę. Gdyby tak dzisiaj miała nastąpić ewakuacja z terenów zagrożonych... Złodzieje z Arabami zrobili taki interses, że teraz na Polskich stacjach brakuje paliwa. A może pis myślał, że na nierealnie tanim paliwie wygra wybory. A może i jedno, i drugie jest powodem katastrofalnej sytuacji na stacjach. Na prowincji epidemia, możesz kupić gazetę Rydzyka i się wyjszczać! Aaa, wkur... pracownicy ("Awaria, awaria! Długo mam tak kłamać?") proponują kawę.
Sekielscy pokażą film "Korzenie zła" (o SKOK-ach) jeszcze przed wyborami.
Rosja sprzedaje ropę o 20 dolarów więcej niż Europa zakładała. Tym sposobem Rosja zarobiła dodatkowe 37 miliardów, które może zainwestować w wojnę z Ukrainą.
Europa kupuje rosyjską ropę po wyższym kursie od Indii i Arabii Saudyjskiej (tak, Arabia Saudyjska kupuje rope u Ruskich).
Teraz pytanie: celem embarga było dobre samopoczucie Europy i zwolenników opcji "embargo" czy realne szkodzenie Rosji?
Bo z tego co wynika to embargo przyniosło zupełnie odwrotny wynik (Rosja zarabia więcej) oraz przyniosło drożyznę grupie wypowiadającej embargo.
No chyba, że chodzi tylko o gest. O to, żeby można wszem i wobec oznajmiać, że przynajmniej coś się zrobiło i nieważne jest, że wynik jest zupełnie odwrotny od zamierzeń.