Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 77 (przedawniony)
18-10-2023romaroUczniowie z Chełma utknęli na lotnisku w Tel Awiwie.
Wojna w Izraelu. Pan Andrzej z uczniami utknął na lotnisku w Tel-Awiwie. A z nim wielu Polaków
A w tym czasie Rau Zbigniew szef MSZ_RP przekrzykiwał na bazarze w Łodzi polityków opozycji.
twitter.com/i/status/1710587732492247398


Grupa uczniów Szkoły Muzycznej w Chełmie utknęła na lotnisku w Tel Awiwie. Nie mają kontaktu z przewoźnikiem, nie wiedzą, kiedy wrócą do Polski. - Ale lotnisko wydaje się w tej chwili najbezpieczniejszym z możliwych miejsc - mówi córka jednego z opiekunów wycieczki.
Andrzej Wojtaszek jest nauczycielem i dyrektorem Szkoły Muzycznej w Chełmie (pierwotnie podaliśmy, że w Lublinie). W minioną sobotę razem z inną opiekunką oraz ośmioma uczniami w wieku licealnym polecieli do Palestyny. Szkoła współpracuje z muzykami z tego kraju. Wylądowali w Tel Awiwie, pojechali do Palestyny. W sobotę mieli wracać. Na godzinę 11 mieli zaplanowany lot z Tel Awiwu do Warszawy liniami Wizz Air. Mimo że o poranku na Izrael poleciały palestyńskie rakiety, cała 10-osobowa grupa bez większych problemów przekroczyła granicę i dotarła na lotnisko. Tam dowiedzieli się, że wszystkie loty są wstrzymane.
- Dzwoniliśmy, gdzie tylko można. Od przewoźnika nie jesteśmy się w stanie niczego dowiedzieć. Polska infolinia Wizz Air działa tylko od poniedziałku do piątku. Na anglojęzyczną dodzwoniłam się po wielu próbach, ale połączenie było słabej jakości. Po chwili je zerwało - mówi Kalina Wojtaszek, córka pana Andrzeja.
Całą sobotę zarówno ona, jak i ojciec, który opiekuje się wycieczką,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-10-2023zeniu73Co z tematem 2022 roku?
Czemu wiadomości z Ukrainy i o Ukrainie tak nagle znikły z mediów?

USA zakręcają kurek z kasą. Inne państwa również jakoś tak ze zmęczeniem agitują na rzecz Ukrainy.

Selenski z głównego pretendenta do pokojowej nagrody nobla i wszędobylskiego gościa konferencji video stał się nagle postacią drugoplanową.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 107 (przedawniony)
15-10-2023quickReset 10.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
14-10-2023okraglyjesteśmy po złej strony mocy
jesteśmy po złej strony mocy
bycie potęgą to mieć zdolność do czynienia
Chiny sa potęgą w czynieniu dobra, dobrobytu (w domu mam wszystko z Chin)
Nasza ukochana, uwielbiana, USA sa potęgą w czynieniu śmierci, niszczeniu (1000 baz wojskowych wokół Chin i Rosji), w tym tysiącleciu dziesiątki wojen, miliony zabitych (Irak, Afganistan, Syria, Libia itd.) i my libki niedorozwojki z nimi. Jesteśmy po złej strony mocy, po stronie śmierci

Wojna na Ukrainie to pułapka zastawiona przez USA na Rosji, znowu tyle śmierci, naszej słowiańskiej, w imie potęgi (mocy niszczenia) USA
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
13-10-2023zeniu73Bohaterska walka
Słyszeliście o wczorajszym kontrataku Ukraińców?

Przeforsowali granice z Rosją w wielu miejscach i bohatersko zaczęli odbierać co im Rosja zabrała.

Rakietami zaczęli ostrzeliwać Rosję.

A nie stop. To było gdzie indziej.

Zacznę jeszcze raz:

Słyszeliście co wczoraj terroryści w Izraelu zrobili?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
10-10-2023zeniu73Do Paolo
Mossad to jeden z najlepszych, jeśli nawet nie najlepszy wywiad.

Zazwyczaj wie o wszystkim przed innymi wywiadami.

Z pierwszych informacji wynika, że Hamas zaatakował zarówno na lądzie jak i z powietrza. Do tego kilka tysięcy rakiet.

Czy prawdopodobne jest, że Mossad nie wiedział o grożącym ataku?
Nie zauważył podejrzanych ruchów na czarnym rynku z bronią?
Nie zauważył wzmocnionych wyjazdów członków Hamasu do Beirutu?

Sam atak też jest co najmniej dziwny. Setki terrorystów forsuje bez zbytniego oporu granice w różnych punktach. Zarówno na pieszo, paralotniami jak i spadochronami.

Państwo, które od początku istnienia musi czyhać jak kot (i zazwyczaj to robi) i w 99% nawet mysz się nie prześlizgnie przez jego granice, daje się w tak rozdmuchany sposób zaskoczyć?

Następne pytanie to skąd Hamas miał tyle rakiet?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-10-2023zeniu73Dylemat przebudzonego Zachodu
Terroryści z Hamas torturują i mordują swoich wrogów a na moralnym, przebudzonym Zachodzie przyjaciele Hamasu wychodzą na ulicę i rozdają ciasto i cukierki na cześć dobrej nowiny.

A Zachód co? A no nic. każdy, kto palcem wskaże na idiotyczną politykę migracyjną oraz klęskę marzenia o ratunku świata poprzez sprowadzanie i pampersowanie analfabetów i religijnych idiotów, jest określany rasistą i nazistą.

Marzenia ściętej głowy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
08-10-2023romaroSkazanie boskie z tymi ultrasami.
Poranny, niespodziewany atak Hamasu na Izrael to ogromne upokorzenie i kompromitacja ultraprawicowego rządu Netaniahu. "Najlepsza" armia i "najlepszy" wywiad świata dał się zaskoczyć. Zamiast zapewnić Izraelowi bezpieczeństwo, rozmontowywali demokrację i walczyli z opozycją.
Myślicie, czy nasza sytuacja wywiadowcza, obronna może być lepsza? Myślta co tam chceta, ja nie wierzę.
Gdyby tak dzisiaj miała nastąpić ewakuacja z terenów zagrożonych...
Złodzieje z Arabami zrobili taki interses, że teraz na Polskich stacjach brakuje paliwa. A może pis myślał, że na nierealnie tanim paliwie wygra wybory. A może i jedno, i drugie jest powodem katastrofalnej sytuacji na stacjach.
Na prowincji epidemia, możesz kupić gazetę Rydzyka i się wyjszczać! Aaa, wkur... pracownicy ("Awaria, awaria! Długo mam tak kłamać?") proponują kawę.



Sekielscy pokażą film "Korzenie zła" (o SKOK-ach) jeszcze przed wyborami.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
07-10-2023okraglymało nas
jeśli ustawić każdego mieszkańca ziemi, jeden obok drugiego, ile zajmiemy powierzchni planety?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-10-2023zeniu73Liczą się dobre chęci czy rzeczywistość?
cryptodnes(*)a-nad-tavana-opredelen-zapada/

Rosja sprzedaje ropę o 20 dolarów więcej niż Europa zakładała.
Tym sposobem Rosja zarobiła dodatkowe 37 miliardów, które może zainwestować w wojnę z Ukrainą.

Europa kupuje rosyjską ropę po wyższym kursie od Indii i Arabii Saudyjskiej (tak, Arabia Saudyjska kupuje rope u Ruskich).

Teraz pytanie: celem embarga było dobre samopoczucie Europy i zwolenników opcji "embargo" czy realne szkodzenie Rosji?

Bo z tego co wynika to embargo przyniosło zupełnie odwrotny wynik (Rosja zarabia więcej) oraz przyniosło drożyznę grupie wypowiadającej embargo.

No chyba, że chodzi tylko o gest. O to, żeby można wszem i wobec oznajmiać, że przynajmniej coś się zrobiło i nieważne jest, że wynik jest zupełnie odwrotny od zamierzeń.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)