Racjonalista - Strona głównaDo treści
Reset 10.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
11-09-2023 13:57quick (6853 punktów)Reset 10.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
12-09-2023 16:52 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
12-09-2023 17:27 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
Nie znasz prawdy.

Duch Prawdy


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
13-09-2023 08:28 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>Nie znasz prawdy.
Tak po prawdzie to po co dyskutujesz z półgłówkiem(?) pisowskim?
Zwróć uwagę, że poza bolszewicką i pisowską propagandą ten półgłówek(?) nie m nic do powiedzenia.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>>Nie znasz prawdy.
>Tak po prawdzie to po co dyskutujesz
Po to jestem, żeby otwierać umysły...

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-09-2023 09:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>>>Nie znasz prawdy.
>>Tak po prawdzie to po co dyskutujesz
>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
A swój otwarłeś?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>A swój otwarłeś?
Pytaj to się przekonasz.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>A swój otwarłeś?
>Pytaj to się przekonasz.
Wiesz co to strefa zgniotu?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>A swój otwarłeś?
>>Pytaj to się przekonasz.
>Wiesz co to strefa zgniotu?
Słucham, co?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>A swój otwarłeś?
>>>Pytaj to się przekonasz.
>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>Słucham, co?
Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
17-09-2023 01:34 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>Słucham, co?
>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze, Ukraina i Białoruś to dzisiaj strefy zgniotu.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>Słucham, co?
>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
Kiedy w takim razie Polska leżała?

>Ukraina i Białoruś to dzisiaj strefy zgniotu.
Też.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
18-09-2023 19:54 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>Słucham, co?
>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>Kiedy w takim razie Polska leżała?
Przed wstąpieniem do NATO.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>>Słucham, co?
>>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>>Kiedy w takim razie Polska leżała?
>Przed wstąpieniem do NATO.
Co to zmienia w położeniu geograficznym Polski?
Podpowiem, chodzi o Rimland.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>>>Słucham, co?
>>>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>>>Kiedy w takim razie Polska leżała?
>>Przed wstąpieniem do NATO.
>Co to zmienia w położeniu geograficznym Polski?
Gdy dach przecieka rozbierasz dom i przenosisz w inne miejsce?

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>>>>Słucham, co?
>>>>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>>>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>>>>Kiedy w takim razie Polska leżała?
>>>Przed wstąpieniem do NATO.
>>Co to zmienia w położeniu geograficznym Polski?
>Gdy dach przecieka rozbierasz dom i przenosisz w inne miejsce?
Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu. Leży w tej strefie, jak słusznie zauważyłeś, Białoruś i Ukraina, ale Polska też. Tak jak Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, była Jugosławia, Grecja, Turcja, ale też Izrael, Liban, Syria czy Irak, itd.

www.google(*)651&dpr=1#imgrc=Q4FHpL6tIxaYnM

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>>>>>Słucham, co?
>>>>>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>>>>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>>>>>Kiedy w takim razie Polska leżała?
>>>>Przed wstąpieniem do NATO.
>>>Co to zmienia w położeniu geograficznym Polski?
>>Gdy dach przecieka rozbierasz dom i przenosisz w inne miejsce?
>Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu.
Teoria, w którą uwierzyłeś i nie rozumiesz, że geopolityka zmienną jest.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>>>>>>>Po to jestem, żeby otwierać umysły...
>>>>>>>>>>>>A swój otwarłeś?
>>>>>>>>>>>Pytaj to się przekonasz.
>>>>>>>>>>Wiesz co to strefa zgniotu?
>>>>>>>>>Słucham, co?
>>>>>>>>Obszar w którym stykają się przeciwstawne siły geopolityczne, Polska leży w tym obszarze, wiesz co to dla nas oznacza?
>>>>>>>Mylisz się, Polska już nie leży w tym obszarze,
>>>>>>Kiedy w takim razie Polska leżała?
>>>>>Przed wstąpieniem do NATO.
>>>>Co to zmienia w położeniu geograficznym Polski?
>>>Gdy dach przecieka rozbierasz dom i przenosisz w inne miejsce?
>>Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu.
>Teoria, w którą uwierzyłeś i nie rozumiesz, że geopolityka zmienną jest.
Zmienną jest korelacja sił w przestrzeni ale położenia geograficznego nie zmieniasz, chyba że wyruszysz na wojnę i zmienisz granicę, choć i tak rdzeń pozostaje rdzeniem. Oczywiście możliwe jest też wymazanie z mapy. Pytałem czy wiesz co to oznacza dla naszego kraju? Wdajesz się w pouczanie, zamiast otworzyć dyskusję, ponoć masz otwarty umysł. Piszesz o jakiejś teorii, to nie teoria to realizm (geopolityczny).

A więc Polska musi balansować między siłami które na Polskę oddziałują. Dlatego powtarzam, iż reset z Rosją był błędem strategicznym bo pogłębił wpływ tego mocarstwa w nasz region Europejski. Niemcy również leżą w tym obszarze, i też musimy zabiegać o ich orientację w ramach NATO, tzn. u Brytyjczyków i Amerykanów. Trzeba niemieckie dążenia na wschód hamować, np. wysadzając Nord Stream.

Ten Polski balans polega na łożeniu sił w sojusz atlantycki a z drugiej strony na niezamykaniu sobie handlu z Azją.
Jak pogodzić wzrastającą rolę Chin z obecnością USA w Europie? Co robić w odniesieniu do Rosji? Jaką politykę, poza resetem, widzisz w odniesieniu do Rosji? Moim zdaniem z Rosją należy rozmawiać, rozumiesz? Choćby dlatego, że jej stanowisko względem Chin będzie miało globalne znaczenie.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu.
>>Teoria, w którą uwierzyłeś i nie rozumiesz, że geopolityka zmienną jest.
>Piszesz o jakiejś teorii, to nie teoria to realizm (geopolityczny).
Dokształć się: pl.wikipedia.org/wiki/Rimland

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu.
>>>Teoria, w którą uwierzyłeś i nie rozumiesz, że geopolityka zmienną jest.
>>Piszesz o jakiejś teorii, to nie teoria to realizm (geopolityczny).
>Dokształć się: pl.wikipedia.org/wiki/Rimland
Tu trzeba rozróżnić geopolitykę stosowaną od geopolityki jako nauki tzw.geopolityka akademicka.

metoda skutecznego wykorzystania wiedzy z zakresu geografii, historii, nauk politycznych, wojskowych i ekonomicznych w celu jak najskuteczniejszej realizacji celów politycznych danego państwa (ośrodka siły). Dla tego znaczenia terminu "geopolityka" używa się określenia "geopolityka stosowana" (w odróżnieniu od geopolityki jako nauki).
pl.wikipedia.org/wiki/Geopolityka

Szkoda, że nie ustosunkowujesz się do reszty tego co do Ciebie napisałem. Wolisz się przekomarzać?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>Nie, ale Polska leży w Rimlandzie, to pas przybrzeżny Eurazji w skład którego wchodzą państwa w nim leżące, i te są w strefie zgniotu.
>>>>Teoria, w którą uwierzyłeś i nie rozumiesz, że geopolityka zmienną jest.
>>>Piszesz o jakiejś teorii, to nie teoria to realizm (geopolityczny).
>>Dokształć się: pl.wikipedia.org/wiki/Rimland
>Tu trzeba rozróżnić geopolitykę stosowaną od geopolityki jako nauki tzw.geopolityka akademicka.
www.polski(*)fesor-mniemanologii-stosowanej

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-09-2023 09:12 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>>Nie znasz prawdy.
>Tak po prawdzie to po co dyskutujesz z półgłówkiem(?) pisowskim?
>Zwróć uwagę, że poza bolszewicką i pisowską propagandą ten półgłówek(?) nie m nic do powiedzenia.
Przestań pan obrażać, bo ja też tak potrafię. Nie moja wina, że pan i panu podobni jesteście ofiarami TVN-u i gazety wyborczej.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 09:30 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>>>Nie znasz prawdy.
>>Tak po prawdzie to po co dyskutujesz z półgłówkiem(?) pisowskim?
>>Zwróć uwagę, że poza bolszewicką i pisowską propagandą ten półgłówek(?) nie m nic do powiedzenia.
>Przestań pan obrażać, bo ja też tak potrafię.
Udowodniłeś to tutaj:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911100

A po tej twojej wypowiedzi:
>Nie moja wina, że pan i panu podobni jesteście ofiarami TVN-u i gazety wyborczej.
nie mam skrupułów nazwać cię półgłówkiem już bez znaku zapytania
Nie mam też wątpliwości, że jesteś ofiarą PiSowskiej indoktrynacji, ale to w żaden sposób twojej głupoty nie usprawiedliwia.
14-09-2023 09:58 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>Nie znasz prawdy.
>>>Tak po prawdzie to po co dyskutujesz z półgłówkiem(?) pisowskim?
>>>Zwróć uwagę, że poza bolszewicką i pisowską propagandą ten półgłówek(?) nie m nic do powiedzenia.
>>Przestań pan obrażać, bo ja też tak potrafię.
>Udowodniłeś to tutaj:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911100
>A po tej twojej wypowiedzi:
>>Nie moja wina, że pan i panu podobni jesteście ofiarami TVN-u i gazety wyborczej.
>nie mam skrupułów nazwać cię półgłówkiem już bez znaku zapytania
>Nie mam też wątpliwości, że jesteś ofiarą PiSowskiej indoktrynacji, ale to w żaden sposób twojej głupoty nie usprawiedliwia.
Pańskiej natomiast głupoty nie usprawiedliwia pańska ślepota na fakty. Reset prezentuje fakty. Obejrzyj pan uważnie bez uprzedzeń, a może coś do pana dotrze. Potrafi pan?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 10:23 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Pańskiej natomiast głupoty nie usprawiedliwia pańska ślepota na fakty. Reset prezentuje fakty.
Tyle w nim prawdy, smaku i estetyki ile w tej twojej stopce:
>Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.

Dmowski nie jest z mojej bajki, ale skoro w jego słowach "patrioto" nie dostrzegasz tego, co dzisiaj uznać by można za hejt, to pewnie ze spokojem przyjmiesz do wiadomości moją uwagę:
Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełniają autorzy tacy jak ty i Thoter, przyćmiewając tym samym dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.

Ja mój drogi zwykle piszę to, o czym inni być może myślą, ale z grzeczności nie mówią nic.

I jeszcze wracając do twojego bohatera ze stopki.
W 1976 roku prymas Stefan Wyszyński zaproponował w kazaniu zmianę prawa wyborczego. Chciał, aby "ojciec rodziny korzystał w wyborach z tylu głosów, ile dzieci ma na swoim utrzymaniu". Według Wyszyńskiego kobiety nie powinny mieć praw wyborczych. Jego teologia narodu połączona z kultem maryjnym wyobrażała kobiety jako posłuszne żony i matki. Miały służyć wyłącznie do reprodukcji. Do rodzenia, czyli do podtrzymywania narodu. Zresztą Roman Dmowski uważał podobnie.
Podobna narracja pobrzmiewa i dziś w obozie rządzącym.
quick (6853 punktów)
>>Pańskiej natomiast głupoty nie usprawiedliwia pańska ślepota na fakty. Reset prezentuje fakty.
>Tyle w nim prawdy, smaku i estetyki ile w tej twojej stopce:
>>Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
>Dmowski nie jest z mojej bajki, ale skoro w jego słowach "patrioto" nie dostrzegasz tego, co dzisiaj uznać by można za hejt, to pewnie ze spokojem przyjmiesz do wiadomości moją uwagę:
>Na zdrowem, silnem niegdyś ciele porosła pleśń, wybujał pasożyt - bazę intelektualną polskich racjonalistów wypełniają autorzy tacy jak ty i Thoter, przyćmiewając tym samym dokonania literackie wszystkich dotychczasowych autorów piszących na tym portalu.Ja mój drogi zwykle piszę to, o czym inni być może myślą, ale z grzeczności nie mówią nic.
>I jeszcze wracając do twojego bohatera ze stopki.
>W 1976 roku prymas Stefan Wyszyński zaproponował w kazaniu zmianę prawa wyborczego. Chciał, aby "ojciec rodziny korzystał w wyborach z tylu głosów, ile dzieci ma na swoim utrzymaniu". Według Wyszyńskiego kobiety nie powinny mieć praw wyborczych. Jego teologia narodu połączona z kultem maryjnym wyobrażała kobiety jako posłuszne żony i matki. Miały służyć wyłącznie do reprodukcji. Do rodzenia, czyli do podtrzymywania narodu. Zresztą Roman Dmowski uważał podobnie.
> Podobna narracja pobrzmiewa i dziś w obozie rządzącym.
Moja stopka pana boli? Więcej dystansu.
Co do Dmowskiego, ojciec niepodległości, którego cenie za skuteczność i przenikliwość. Był ustami polskiego interesu narodowego, który tak przed światem w Wersalu wyłożył, iż przekonał publikę o słuszności polskiej sprawy, wcześniej działając w gabinetach. Nie ze wszystkimi jego poglądami się zgadzam.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 11:04 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)

>Moja stopka pana boli? Więcej dystansu.
Ani mnie boli twoja stopka, ani twoja głupota. Zauważam oficjalnie, że to co różni ciebie od Thotera, to jedynie sposób zwracania się do swoich interlokutorów. Jeżeli już musisz stać na baczność, to choć krawat "PAN" nieco poluźnij.
14-09-2023 11:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Moja stopka pana boli? Więcej dystansu.
>Ani mnie boli twoja stopka, ani twoja głupota. Zauważam oficjalnie, że to co różni ciebie od Thotera, to jedynie sposób zwracania się do swoich interlokutorów. Jeżeli już musisz stać na baczność, to choć krawat "PAN" nieco poluźnij.
Jak wolisz, ja na baczność stać nie muszę, a to co piszę nie mija się z prawdą, w odróżnieniu od Thotera, więc nie wiem skąd to porównanie. Dodam, że mnie nie częściej niż tobie udaje się kogoś obrazić.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 11:33 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
> Dodam, że mnie nie częściej niż tobie udaje się kogoś obrazić.
Może dlatego tak uważasz, że nie rozróżniasz zachęty do dyskusji od obrazy jak w tym wypadku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911100
quick (6853 punktów)
>> Dodam, że mnie nie częściej niż tobie udaje się kogoś obrazić.
>Może dlatego tak uważasz, że nie rozróżniasz zachęty do dyskusji od obrazy jak w tym wypadku:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911100
Czasem może ponieść emocja, kiedy wydaje się, że każdy powinien rozumieć fakty, a tak nie jest.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 08:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>Nie znasz prawdy.
Jakiej prawdy?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 09:40 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>>Nie znasz prawdy.
>Jakiej prawdy?
Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji. Propaganda ta polega na zmanipulowaniu faktów z życia politycznego i gospodarczego z czasu, gdy rządziła opozycja, a rzeczywiste fakty są takie, że wszystkie rządy współpracowały gospodarczo z Niemcami i Rosją, by budować pomyślność Polski, a nie, żeby być czyimś wasalem. To tępa propaganda. Nie docierają do ciebie fakty; za rządów pisu sprowadzano więcej surowców z Rosji aż do lutego 2022, nepotyzm, kolesiostwo, rozkradany jest publiczny grosz, zniszczony trójpodział władzy, upada demokracja, liczne afery, handel wizami .........

a co do Prawdy to temat na inną rozmowę, tutaj rozmawiamy o faktach i manipulacji.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-09-2023 10:06 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>>>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>>>Nie znasz prawdy.
>>Jakiej prawdy?
>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
Czy są za trudne do przełknięcia?

>Propaganda ta polega na zmanipulowaniu faktów z życia politycznego i gospodarczego z czasu, gdy rządziła opozycja, a rzeczywiste fakty są takie, że wszystkie rządy współpracowały gospodarczo z Niemcami i Rosją, by budować pomyślność Polski, a nie, żeby być czyimś wasalem.
Pomyślność Polski za czasów PO-PSL? A umowę gazową z Gazpromem pamiętasz?

>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
Dlaczego? Boli za bardzo?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
16-09-2023 05:41 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Nie znasz prawdy.
>>>Jakiej prawdy?
>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
Nie oglądałem tego pisowskiego serialu.
>>Propaganda ta polega na zmanipulowaniu faktów z życia politycznego i gospodarczego z czasu, gdy rządziła opozycja, a rzeczywiste fakty są takie, że wszystkie rządy współpracowały gospodarczo z Niemcami i Rosją, by budować pomyślność Polski, a nie, żeby być czyimś wasalem.
>Pomyślność Polski za czasów PO-PSL?
Kto czyta ten wie, poczytaj jak Polska zmieniała się, w internecie są dane statystyczne.
>A umowę gazową z Gazpromem pamiętasz?
A otwarcie gazoportu w Świnoujściu w 2015 roku pamiętasz?
>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>Dlaczego?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>Boli za bardzo?
Jesteś internetowym lekarzem?

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
18-09-2023 16:57 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>>Nie znasz prawdy.
>>>>Jakiej prawdy?
>>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>>Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
>Nie oglądałem tego pisowskiego serialu.
To nie pisowski serial, to fakty. Obejrzyj i się przekonaj.

>>>Propaganda ta polega na zmanipulowaniu faktów z życia politycznego i gospodarczego z czasu, gdy rządziła opozycja, a rzeczywiste fakty są takie, że wszystkie rządy współpracowały gospodarczo z Niemcami i Rosją, by budować pomyślność Polski, a nie, żeby być czyimś wasalem.
>>Pomyślność Polski za czasów PO-PSL?
>Kto czyta ten wie, poczytaj jak Polska zmieniała się, w internecie są dane statystyczne.
Nie muszę przeglądać statystyk, mam tyle lat, że pamiętam czasy rządów PO-PSL. Bieda, emigracja, wasalizacja. Piszesz, że masz otwarty umysł, więc odrzuć uprzedzenia i obejrzyj ten serial a się przekonasz jakie są fakty, jaka jest prawda na temat rządów PO-PSL z lat 2007-2015.

>>A umowę gazową z Gazpromem pamiętasz?
>A otwarcie gazoportu w Świnoujściu w 2015 roku pamiętasz?
A oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom pamiętasz?

>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>Dlaczego?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
A co z prawdą jako faktem?

>>Boli za bardzo?
>Jesteś internetowym lekarzem?
Nie, ale chodzi o prawdę dot. resetu z Rosją.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>Nie znasz prawdy.
>>>>>Jakiej prawdy?
>>>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>>>Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
>>Nie oglądałem tego pisowskiego serialu.
>To nie pisowski serial, to fakty. Obejrzyj i się przekonaj.
Nie, dziękuję! Niemcy też nie odróżniali propagandy od faktów, myśleli, że Goebbels przedstawia fakty, jakimi durniami byli czas pokazał.
>>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>>Dlaczego?
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>A co z prawdą jako faktem?
Jakie są fakty rozstrzygają Sądy, najczęściej prawidłowo, czasami skazują niewinnych, więc o prawdzie nie możemy mówić w odniesieniu do faktów, a co najwyżej o domniemaniu zgodności osądu z rzeczywistością...
Pis miał 8 lat na skierowanie spraw do Sądu, nie zrobił tego, bo nie ma podstaw, więc kręci propagandowy Reset dla durni...

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>Nie znasz prawdy.
>>>>>>Jakiej prawdy?
>>>>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>>>>Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
>>>Nie oglądałem tego pisowskiego serialu.
>>To nie pisowski serial, to fakty. Obejrzyj i się przekonaj.
>Nie, dziękuję! Niemcy też nie odróżniali propagandy od faktów, myśleli, że Goebbels przedstawia fakty, jakimi durniami byli czas pokazał.
O czym Ty piszesz? Są tam odtajnione dokumenty państwowe. Rozumiesz to czy nie?

>>>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>>>Dlaczego?
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>>A co z prawdą jako faktem?
>Jakie są fakty rozstrzygają Sądy, najczęściej prawidłowo, czasami skazują niewinnych, więc o prawdzie nie możemy mówić w odniesieniu do faktów, a co najwyżej o domniemaniu zgodności osądu z rzeczywistością...
Faktem jest, iż Polska należy do NATO, taka jest prawda, czyż nie tak?

>Pis miał 8 lat na skierowanie spraw do Sądu, nie zrobił tego, bo nie ma podstaw, więc kręci propagandowy Reset dla durni...
Durni? Obejrzyj a się przekonasz w jak głębokim błędzie jesteś.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
22-09-2023 03:32 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>Nie znasz prawdy.
>>>>>>>Jakiej prawdy?
>>>>>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>>>>>Czy dokumenty państwowe z czasów PO-PSL prezentowane w serialu Reset też są pisowską propagandą?
>>>>Nie oglądałem tego pisowskiego serialu.
>>>To nie pisowski serial, to fakty. Obejrzyj i się przekonaj.
>>Nie, dziękuję! Niemcy też nie odróżniali propagandy od faktów, myśleli, że Goebbels przedstawia fakty, jakimi durniami byli czas pokazał.
>O czym Ty piszesz?
O pisowskim bigosie w twoim umyśle.
>Są tam odtajnione dokumenty państwowe. Rozumiesz to czy nie?
Rozumiem i nie interesuje mnie jakie dokumenty pis tam pokazuje, a jakich nie pokazuje, żeby przekaz był ukierunkowany tak jak pis chce. Nie jestem Sądem i nie będę tego oceniał. Niech pis idzie do Sądu jeśli ktoś popełnił przestępstwo, mnie propagandowe filmy służące gotowaniu bigosu w umysłach durni nie interesują.
>>>>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>>>>Dlaczego?
>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>>>A co z prawdą jako faktem?
>>Jakie są fakty rozstrzygają Sądy, najczęściej prawidłowo, czasami skazują niewinnych, więc o prawdzie nie możemy mówić w odniesieniu do faktów, a co najwyżej o domniemaniu zgodności osądu z rzeczywistością...
>Faktem jest, iż Polska należy do NATO, taka jest prawda, czyż nie tak?
Polska należy do NATO, to fakt. Co do prawdy to inaczej ją definiujemy i jak już pisałem, to temat na inną rozmowę, ale masz bigos w głowie, więc wszystko tu mieszasz.
>>Pis miał 8 lat na skierowanie spraw do Sądu, nie zrobił tego, bo nie ma podstaw, więc kręci propagandowy Reset dla durni...
>Durni? Obejrzyj a się przekonasz w jak głębokim błędzie jesteś.
Ale jesteś uparty, nie dociera do ciebie, że nie oglądam propagandy. Nie jestem w żadnym błędzie, niech pis wsadzi przestępców do więzienia bo ma przecież ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednej osobie a także swoich neo-sędziów, a propagandowy Reset to może sobie wsadzić do twojej głowy, bo do mojej nie.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>Są tam odtajnione dokumenty państwowe. Rozumiesz to czy nie?
>Rozumiem i nie interesuje mnie jakie dokumenty pis tam pokazuje, a jakich nie pokazuje, żeby przekaz był ukierunkowany tak jak pis chce. Nie jestem Sądem i nie będę tego oceniał. Niech pis idzie do Sądu jeśli ktoś popełnił przestępstwo, mnie propagandowe filmy służące gotowaniu bigosu w umysłach durni nie interesują.
Szkoda, że do tego stopnia jesteś odporny na fakty, które czarno na białym masz na wyciągnięcie ręki.

>>>>>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>>>>>Dlaczego?
>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>>>>A co z prawdą jako faktem?
>>>Jakie są fakty rozstrzygają Sądy, najczęściej prawidłowo, czasami skazują niewinnych, więc o prawdzie nie możemy mówić w odniesieniu do faktów, a co najwyżej o domniemaniu zgodności osądu z rzeczywistością...
>>Faktem jest, iż Polska należy do NATO, taka jest prawda, czyż nie tak?
>Polska należy do NATO, to fakt. Co do prawdy to inaczej ją definiujemy i jak już pisałem, to temat na inną rozmowę, ale masz bigos w głowie, więc wszystko tu mieszasz.
Co mieszam? Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
30-09-2023 01:01 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>>a co do Prawdy to temat na inną rozmowę,
>>>>>>>Dlaczego?
>>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,662250#w662452
>>>>>A co z prawdą jako faktem?
>>>>Jakie są fakty rozstrzygają Sądy, najczęściej prawidłowo, czasami skazują niewinnych, więc o prawdzie nie możemy mówić w odniesieniu do faktów, a co najwyżej o domniemaniu zgodności osądu z rzeczywistością...
>>>Faktem jest, iż Polska należy do NATO, taka jest prawda, czyż nie tak?
>>Polska należy do NATO, to fakt. Co do prawdy to inaczej ją definiujemy i jak już pisałem, to temat na inną rozmowę, ale masz bigos w głowie, więc wszystko tu mieszasz.
>Co mieszam?
Wszystko, fakty, mity, kłamliwą propagandę.
>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-10-2023 15:04 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
Prawda to faktyczny stan rzeczy.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
02-10-2023 09:26 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk

www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
>Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
>Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
>Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk
>www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw
Można ustalić co jest prawdą.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>>>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
>>Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
>>Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
>>Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk
>>www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw
>Można ustalić co jest prawdą.
Skoro można to ustal.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>>>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>>>>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
>>>Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
>>>Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
>>>Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk
>>>www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw
>>Można ustalić co jest prawdą.
>Skoro można to ustal.
wiadomosci(*)-watpliwosci-6947530367495040a ???

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
11-10-2023 17:28 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>>>>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>>>>>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
>>>>Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
>>>>Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
>>>>Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk
>>>>www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw
>>>Można ustalić co jest prawdą.
>>Skoro można to ustal.
>wiadomosci(*)-watpliwosci-6947530367495040a ???
Jeśli już zrozumiałeś, że nie można, to teraz przełóż to sobie na "Reset".

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
quick (6853 punktów)
>>>>>>>>Pytam, jak definiujecie prawdę? (czemu użyłeś liczby mnogiej?)
>>>>>>>Bo jest nas dwóch, ty i ja. Moja definicja stoi w stopce, a twoja jaka jest?
>>>>>>Prawda to faktyczny stan rzeczy.
>>>>>Prawda 1. "Dramatyczna klapa frekwencyjna marszu Donalda Tuska." Janusz Kowalski
>>>>>Prawda 2. "Opozycja totalna i potężne media, o których była tutaj już mowa, które ją popierają, są w stanie przekręcić wszystko, są w stanie powiedzieć na przykład, że dzisiaj w Warszawie, jak to mówił Tusk, było milion ludzi, chociaż i zdjęcia i oświadczenia Policji stwierdzają, że było 60 tysięcy." Jarosław Kaczyński
>>>>>Prawda 3. "Ponad milion biało-czerwonych serc w Warszawie!" Donald Tusk
>>>>>www.youtube.com/watch?v=9KbcKdXUsOw
>>>>Można ustalić co jest prawdą.
>>>Skoro można to ustal.
>>wiadomosci(*)-watpliwosci-6947530367495040a ???
>Jeśli już zrozumiałeś, że nie można, to teraz przełóż to sobie na "Reset".
Obejrzyj i się przekonaj.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Duch Prawdy (14788 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911660


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-09-2023 11:47 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.

I vice versa, jedynym celem PO i TVN-u jest zniszczenie PiS-u.

>rozkradany jest publiczny grosz,

Dlatego nie ma na programy społeczne.

>upada demokracja,

Dlatego nie decydują wybory i referenda lecz ulica i zagranica.
17-09-2023 01:18 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Prawdą nazywasz pisowską propagandę, której jedynym celem jest zniszczenie opozycji.
>I vice versa, jedynym celem PO i TVN-u jest zniszczenie PiS-u.
Nie, celem PO jest przywrócenie demokracji i praworządności, a TVN jest rzetelnym źródłem informacji. Co do pisu to organizacja przestępcza niszcząca praworządność, stawiająca siebie ponad Prawem, we Włoszech członków rodzin mafijnych stawia się przed sądem.
>>rozkradany jest publiczny grosz,
>Dlatego nie ma na programy społeczne.
Za Gierka też przez kilka lat żyło się na kredyt, a potem przyszła drożyzna i spłacanie rachunków. Pis to PRL bis, właśnie weszliśmy w etap drożyzny i długoletniej inflacji.
>>upada demokracja,
>Dlatego nie decydują wybory i referenda lecz ulica i zagranica.
Jeśli wygra Pis możesz zapomnieć o wolnych wyborach, te 15 X będą ostatnimi. Już nie są równe, uczciwe, bo finansowane nielegalnie z publicznych pieniędzy pod płaszczykiem pisowskiego referendum, a media rządowe (niegdyś publiczne) promują pis. O czym zdecydowała ulica i zagranica? Rządzący nic sobie nie robią z protestów ludzi w słusznych sprawach, zebrane setki tysięcy podpisów wyrzucają do kosza. Jaka zagranica, przecież w UE nie ma granic, możemy swobodnie się przemieszczać, zamieszkiwać i pracować na terenie całej Unii, jeszcze, bo pis robi wszystko, żeby Polska wyleciała i wróciły granice i wizy. Brytyjczycy wyszli i teraz płaczą, można sparafrazować; mądry Brytyjczyk po szkodzie.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
panTeista (6808 punktów)
>Nie, celem PO jest przywrócenie demokracji

Dlatego chce unieważnienia referendum.

>TVN jest rzetelnym źródłem informacji.

Zależy w czyjej ocenie.

>Co do pisu to organizacja przestępcza niszcząca praworządność, stawiająca siebie ponad Prawem, we Włoszech członków rodzin mafijnych stawia się przed sądem.

Zobaczymy czy aktualna opozycja po ewentualnie wygranych wyborach zamknie aktualnie rządzących przestępców w więzieniu.
17-09-2023 10:29 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>>Nie, celem PO jest przywrócenie demokracji
>Dlatego chce unieważnienia referendum.

Czego dotyczy to referendum?

PiS pyta o wyprzedaż narodowego majątku PO TYM jak niemal darmo oddał akcje Lotosu?
Trzeba było zapytać PRZED

PiS pyta o mur na granicy, który kazali postawić, żeby migranci płacili łapówki za wizy urzędnikom PiSu a nie Łukaszence?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-09-2023 02:19 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Nie, celem PO jest przywrócenie demokracji
>Dlatego chce unieważnienia referendum.
PO nie bierze udziału w pisowskiej farsie, ja też, chętnie byśmy unieważnili to pseudo referendum, żeby ratować publiczny grosz, ale nie mamy prawnych narzędzi do tego, a przestępcami nie jesteśmy, więc pis zrobi sobie kolejny przewał pieniędzy, a co tam, władza wymyśla głupoty, Naród płaci.
>>TVN jest rzetelnym źródłem informacji.
>Zależy w czyjej ocenie.
W mojej, potrafię odróżnić fakty od propagandy.
>>Co do pisu to organizacja przestępcza niszcząca praworządność, stawiająca siebie ponad Prawem, we Włoszech członków rodzin mafijnych stawia się przed sądem.
>Zobaczymy czy aktualna opozycja po ewentualnie wygranych wyborach zamknie aktualnie rządzących przestępców w więzieniu.
Opozycja nikogo nie zamknie, w więzieniu zamykają Sądy, opozycja przedstawi Sądom listę przestępstw pisowców.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Thoter (6650 punktów)

>Za Gierka też przez kilka lat żyło się na kredyt, a potem przyszła drożyzna i spłacanie >rachunków.

Zraz po wojnie bandyci amerykańscy nałożyli na nas sankcje.
O tym jak nam szkodzili, w napisanej nam historii, nie ma ani jednego słowa.
Ja w koło widzę pozostałości gierkowskich inwestycji a z pisowskich widzę tylko PSZOK.
Po "wyzwoleniu" gierkowskie zakłady zniszczono by odzyskać złom i jakoś wegetować, do czasu, aż zjawią się u nas obcy kapitaliści, którzy mają z nas zrobić milionerów.
Jakoś żaden obcy kapitalista się w mojej okolicy nie zjawił, chociaż demokratyczna władza wydała unijną kasę na kapitalistyczną wizualizację, za pomocą przypudrowania polskiego syfu.
Okazuje się, że na to pudrowanie nie dali się nabrać obcy kapitaliści, którzy szukają naiwnych panienek z ogromnym posagiem.
qwery (2864 punktów)
>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.

Ale co w tym dziwnego. USA z WB od zawsze grają by osłabiać Europę Zachodnią. Nasze elity są podzielone, jedne chcą z USApejsami , to te autonomiczne, a inne chcą się parzyć z resztą elit europejs kich. Tyle że dla nas to bez znaczenia jeśli nie jesteśmy jakoś z tymi elitami powiązani. To znaczy znaczenie może i ma, tyle że trudno dociec co jakie.
16-09-2023 20:58 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,910585
>>Reset; naga prawda o wasalach niemiec uległych Moskwie.
>>Tylko debil nie widzi prawdy, którą podaje ten serial dokumentalny.
>Ale co w tym dziwnego. USA z WB od zawsze grają by osłabiać Europę Zachodnią. Nasze elity są podzielone, jedne chcą z USApejsami , to te autonomiczne, a inne chcą się parzyć z resztą elit europejs kich. Tyle że dla nas to bez znaczenia jeśli nie jesteśmy jakoś z tymi elitami powiązani. To znaczy znaczenie może i ma, tyle że trudno dociec co jakie.
Chodzi o nasze bezpieczeństwo i dobrobyt. Nie możemy jako kraj pozwolić sobie na bierność strategiczną bo ucieknie nam sprawczość nad własnym państwem. Musimy podejmować takie decyzje, które będą gwarantowały nam bezpieczeństwo i dobrobyt, i tak się dzieje odkąd PiS jest u władzy. Chodzi o zasadność zbliżenia strategicznego z USA i Wielką Brytanią. Istnieje w Europie myśl która łączy siły kontynentalne, a która to myśl rysuje sojusz od Lizbony po Władywostok, ta myśl jest dla nas zagrożeniem, godzi ona bowiem w sojusz atlantycki.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Thoter (6650 punktów)
>>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
> tak się dzieje odkąd PiS jest u władzy. Chodzi o zasadność zbliżenia strategicznego z USA i >Wielką Brytanią. Istnieje w Europie myśl która łączy siły kontynentalne, a która to myśl rysuje >sojusz od Lizbony po Władywostok, ta myśl jest dla nas zagrożeniem, godzi ona bowiem w sojusz >atlantycki.
>

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.


Ponad sto lat temu ówczesny upadający hegemon Wielka Brytania stworzyła "niepodległą" Polskę by ulokować się u nas i używać nas do proxy war z komunizmem Żydów niemieckich, który już pokonał cara Romanowa i Europa zyskała by surowce do swojego rozwoju, których Brytyjczycy nie mogliby kontrolować. Brytyjskie Imperium panowało na wodach i skutecznie blokowało kosztowny transport morski. "Polskie" władze w tym czasie torpedowały wszystkie inicjatywy pokojowe i rozbijały interesy. Polacy pracowali widłami i łopatami. Mieliśmy zerowe szanse na rozwój technologiczny i dogonienie kolonialistów.
Od czasu ulokowania się u nas upadającego brytyjskiego hegemona minęło dwadzieścia lat i zostaliśmy użyci do działań militarnych przeciwko rosnącej potędze europejskiej. Wcześniej brytyjski agent Dmowski użył polskich "katolików" do ataku na Żydów.

Dzisiaj mamy sytuację identyczną. Ulokowali się w naszych władzach Żydzi, agenci upadającego mocarstwa Żydów amerykańskich, które powstało na krwi Żydów europejskich i gruzach Europy.
Żydzi amerykańscy używają nas do proxy war z powstałym i burzliwie rozwijającym się sojuszem BRICS. Od czasu jak nas Żydzi "wyzwolili" minęło dwadzieścia lat i mamy kolejną proxy war.
Ukraińcom Żydzi amerykańscy zainstalowali Żyda Zeleńskiego i jego banderowców zamachem stanu i ich spotkało większe "szczęście".

W dniach 15-16 września w Hawanie, stolicy Kuby, odbył się szczyt "G77 i Chiny". Ceremonii otwarcia przewodniczył G77 prezydent Díaz-Canel, który powiedział, że przywódcy "globalnego Południa" żądają położenia kresu "porządkowi międzynarodowemu obfitującemu w grabieże".
Diaz-Canel powiedział, że po wiekach, w których bogate kraje zachodnie stawiały na pierwszym miejscu własne interesy i dominowały nad światem, kraje "globalnego Południa" muszą "zmienić reguły gry w porządku międzynarodowym". Podkreślił, że kraje rozwijające się są głównymi ofiarami "wielokrotnych kryzysów" na świecie, od "nadużywanego nierównego handlu" po destrukcyjne zmiany klimatyczne.
Grupa 77 to organizacja gospodarcza składająca się ze 134 krajów rozwijających się, której celem jest promowanie zbiorowych interesów gospodarczych swoich członków i zwiększanie ich wspólnych zdolności negocjacyjnych. Grupa 77 została utworzona 15 czerwca 1964 r. z 77 członkami założycielami i ma siedzibę w Genewie, ale od tego czasu organizacja rozrosła się do 134 państw członkowskich.
W szczycie uczestniczyli przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej, w tym prezydent Brazylii Lula, prezydent Wenezueli Maduro, prezydent Kolumbii Petro i prezydent Argentyny Fernandez. Ponadto na spotkanie przybyli także prezydent Palestyny ​​Abbas, prezydent Angoli Lourenco i prezydent Mozambiku Nyusi. ​​Oprócz ponad 30 szefów państw i rządów z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej w dwudniowym spotkaniu uczestniczył także Sekretarz Generalny ONZ Guterres.
kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez powiedział na konferencji prasowej 14 września, że ​​na tym szczycie wydane zostanie zdecydowane oświadczenie w sprawie najpilniejszych kwestii politycznych stojących przed krajami rozwijającymi się oraz kwestii gospodarczych. Szczyt podkreśli znaczenie reformy międzynarodowego systemu finansowego i wezwie do ustanowienia nowego światowego porządku gospodarczego.
Li Xi, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego KPCh powiedział:
że dzisiejszy świat przechodzi poważne zmiany niewidziane od stulecia, a kraje rozwijające się rosną w siłę. Współpraca Południe-Południe odgrywa coraz ważniejszą rolę w utrzymaniu dynamiki zbiorowego wzrostu krajów rozwijających się i promowaniu stabilnego wzrostu gospodarczego. gospodarkę światową. Jednocześnie unilateralizm i hegemonizm są nadal powszechne, zwłaszcza gdy niektóre kraje nakładają jednostronne sankcje i oddzielają się od produkcji, co poważnie szkodzi uzasadnionym prawom do rozwoju i przestrzeni krajów rozwijających się. Kraje rozwijające się generalnie mają nadzieję na wzmocnienie solidarności i współpracy oraz promowanie zmian w globalnym zarządzaniu w bardziej sprawiedliwym i rozsądnym kierunku. Chiny są skłonne współpracować z Kubą i innymi członkami Grupy 77 w celu zbudowania społeczności mającej wspólną przyszłość dla globalnego Południa i stworzenia nowej ery wspólnego rozwoju.


Mordowani i okradani biedacy skonsolidowali swoje działania pod kierownictwem Chin i Rosji. Żydzi amerykańscy zostali pozbawieni używania dolarowego bata i nie bardzo wiedzą, jak z tak ogromną grupą sobie poradzić.

www.onet.p(*)cy-protestuja/yz7c8xd,79cfc278

4 września 2023

ONETWIADOMOŚCIŚWIAT
Na japońskiej wyspie powstaje lotnisko dla wojska USA. Mieszkańcy boją się ataków
Protesty mieszkańców Okinawy na niewiele się zdały. Sąd Najwyższy Japonii oddalił apelację lokalnego rządu.


Zydzi amerykańscy rozbudowują też lotnisko na wyspie Tinian, z którego startowały samoloty z bombami atomowymi na Japonię.
quick (6853 punktów)
>>>>>Reset - dzieła zebrane - 1400 zł.
>> tak się dzieje odkąd PiS jest u władzy. Chodzi o zasadność zbliżenia strategicznego z USA i >Wielką Brytanią. Istnieje w Europie myśl która łączy siły kontynentalne, a która to myśl rysuje >sojusz od Lizbony po Władywostok, ta myśl jest dla nas zagrożeniem, godzi ona bowiem w sojusz >atlantycki.
>>
>pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski
>Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.
>Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.
>Ponad sto lat temu ówczesny upadający hegemon Wielka Brytania stworzyła "niepodległą" Polskę by ulokować się u nas i używać nas do proxy war z komunizmem Żydów niemieckich, który już pokonał cara Romanowa i Europa zyskała by surowce do swojego rozwoju, których Brytyjczycy nie mogliby kontrolować. Brytyjskie Imperium panowało na wodach i skutecznie blokowało kosztowny transport morski. "Polskie" władze w tym czasie torpedowały wszystkie inicjatywy pokojowe i rozbijały interesy. Polacy pracowali widłami i łopatami. Mieliśmy zerowe szanse na rozwój technologiczny i dogonienie kolonialistów.
>Od czasu ulokowania się u nas upadającego brytyjskiego hegemona minęło dwadzieścia lat i zostaliśmy użyci do działań militarnych przeciwko rosnącej potędze europejskiej. Wcześniej brytyjski agent Dmowski użył polskich "katolików" do ataku na Żydów.
>Dzisiaj mamy sytuację identyczną. Ulokowali się w naszych władzach Żydzi, agenci upadającego mocarstwa Żydów amerykańskich, które powstało na krwi Żydów europejskich i gruzach Europy.
>Żydzi amerykańscy używają nas do proxy war z powstałym i burzliwie rozwijającym się sojuszem BRICS. Od czasu jak nas Żydzi "wyzwolili" minęło dwadzieścia lat i mamy kolejną proxy war.
>Ukraińcom Żydzi amerykańscy zainstalowali Żyda Zeleńskiego i jego banderowców zamachem stanu i ich spotkało większe "szczęście".
>W dniach 15-16 września w Hawanie, stolicy Kuby, odbył się szczyt "G77 i Chiny". Ceremonii otwarcia przewodniczył G77 prezydent Díaz-Canel, który powiedział, że przywódcy "globalnego Południa" żądają położenia kresu "porządkowi międzynarodowemu obfitującemu w grabieże".
>Diaz-Canel powiedział, że po wiekach, w których bogate kraje zachodnie stawiały na pierwszym miejscu własne interesy i dominowały nad światem, kraje "globalnego Południa" muszą "zmienić reguły gry w porządku międzynarodowym". Podkreślił, że kraje rozwijające się są głównymi ofiarami "wielokrotnych kryzysów" na świecie, od "nadużywanego nierównego handlu" po destrukcyjne zmiany klimatyczne.
>Grupa 77 to organizacja gospodarcza składająca się ze 134 krajów rozwijających się, której celem jest promowanie zbiorowych interesów gospodarczych swoich członków i zwiększanie ich wspólnych zdolności negocjacyjnych. Grupa 77 została utworzona 15 czerwca 1964 r. z 77 członkami założycielami i ma siedzibę w Genewie, ale od tego czasu organizacja rozrosła się do 134 państw członkowskich.
>W szczycie uczestniczyli przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej, w tym prezydent Brazylii Lula, prezydent Wenezueli Maduro, prezydent Kolumbii Petro i prezydent Argentyny Fernandez. Ponadto na spotkanie przybyli także prezydent Palestyny ​​Abbas, prezydent Angoli Lourenco i prezydent Mozambiku Nyusi. ​​Oprócz ponad 30 szefów państw i rządów z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej w dwudniowym spotkaniu uczestniczył także Sekretarz Generalny ONZ Guterres.
>kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez powiedział na konferencji prasowej 14 września, że ​​na tym szczycie wydane zostanie zdecydowane oświadczenie w sprawie najpilniejszych kwestii politycznych stojących przed krajami rozwijającymi się oraz kwestii gospodarczych. Szczyt podkreśli znaczenie reformy międzynarodowego systemu finansowego i wezwie do ustanowienia nowego światowego porządku gospodarczego.
>Li Xi, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego KPCh powiedział:
>że dzisiejszy świat przechodzi poważne zmiany niewidziane od stulecia, a kraje rozwijające się rosną w siłę. Współpraca Południe-Południe odgrywa coraz ważniejszą rolę w utrzymaniu dynamiki zbiorowego wzrostu krajów rozwijających się i promowaniu stabilnego wzrostu gospodarczego. gospodarkę światową. Jednocześnie unilateralizm i hegemonizm są nadal powszechne, zwłaszcza gdy niektóre kraje nakładają jednostronne sankcje i oddzielają się od produkcji, co poważnie szkodzi uzasadnionym prawom do rozwoju i przestrzeni krajów rozwijających się. Kraje rozwijające się generalnie mają nadzieję na wzmocnienie solidarności i współpracy oraz promowanie zmian w globalnym zarządzaniu w bardziej sprawiedliwym i rozsądnym kierunku. Chiny są skłonne współpracować z Kubą i innymi członkami Grupy 77 w celu zbudowania społeczności mającej wspólną przyszłość dla globalnego Południa i stworzenia nowej ery wspólnego rozwoju.

>Mordowani i okradani biedacy skonsolidowali swoje działania pod kierownictwem Chin i Rosji. Żydzi amerykańscy zostali pozbawieni używania dolarowego bata i nie bardzo wiedzą, jak z tak ogromną grupą sobie poradzić.

Jaką w takim razie mamy alternatywę jako Polska?
Jaką strategię przyjąć by zagwarantować sobie bezpieczną przyszłość?
Z jakich sojuszy zrezygnować, a jakie podjąć?
Co z NATO i orientacją atlantycką?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
farmer (22440 punktów)
>www.youtub(*)xd3OP6E-HIM&ab_channel=TVPInfo

Na forum jest dzial znalezione w sieci.

a ty Wstawiasz gołego linka. I ani me ani be.
Napisz coś od siebie zadaj pytanie. Co cię nurtuje. Co chcesz poddać dyskusji.

Jaki cel ma wstawianie tych linków które numerujesz?

Czy tak wygląda jakiś porzedek społeczny?
Bez zasad?

Zadaje się że akceptowałes regulamin tego forum?
quick (6853 punktów)
>>www.youtub(*)xd3OP6E-HIM&ab_channel=TVPInfo
>Na forum jest dzial znalezione w sieci.
> a ty Wstawiasz gołego linka. I ani me ani be.
Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.

>Napisz coś od siebie zadaj pytanie. Co cię nurtuje. Co chcesz poddać dyskusji.
Tzw. no comment.

>Jaki cel ma wstawianie tych linków które numerujesz?
Edukacja.

>Zadaje się że akceptowałes regulamin tego forum?
I nadal akceptuje.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
13-09-2023 06:29 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>www.youtub(*)xd3OP6E-HIM&ab_channel=TVPInfo
>>Na forum jest dzial znalezione w sieci.
>> a ty Wstawiasz gołego linka. I ani me ani be.
>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.


Nie widzi czego?


>>Napisz coś od siebie zadaj pytanie. Co cię nurtuje. Co chcesz poddać dyskusji.
>Tzw. no comment.

Daj link do zanlezione w sieci jeśli nie masz pytań i nie chcesz dyskusji z tobą

>>Jaki cel ma wstawianie tych linków które numerujesz?
>Edukacja.

To źle edukujesz. Linki bez treści wstawia się do znalezione w sieci .


>>Zadaje się że akceptowałes regulamin tego forum?
>I nadal akceptuje.

Nie. Jw.
14-09-2023 09:06 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.
>Nie widzi czego?
Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Thoter (6650 punktów)

>>Nie widzi czego?
>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>

Ale bzdury. Polacy żyjący na terenie zaboru niemieckiego do dzisiaj odczuwają pozytywne tego skutki. Tam gdzie rządzili Polacy z Żydami były ciągłe rewolty i bieda.
Rosja już nam odcięła tanie surowce i tanią energię. Niemcy nam się odwdzięczą za to żeśmy do nich strzelali z brytyjskiej i amerykańskiej broni, przestaną słać nam €, demokratyczni "politycy" nie będą mieli za co pudrować polskiego syfu i wtedy zacznie się prawdziwa bieda, taka jak była w dwudziestoleciu międzywojennym.
15-09-2023 16:56 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Nie widzi czego?
>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>>
>Ale bzdury. Polacy żyjący na terenie zaboru niemieckiego do dzisiaj odczuwają pozytywne tego skutki. Tam gdzie rządzili Polacy z Żydami były ciągłe rewolty i bieda.
>Rosja już nam odcięła tanie surowce i tanią energię. Niemcy nam się odwdzięczą za to żeśmy do nich strzelali z brytyjskiej i amerykańskiej broni, przestaną słać nam €, demokratyczni "politycy" nie będą mieli za co pudrować polskiego syfu i wtedy zacznie się prawdziwa bieda, taka jak była w dwudziestoleciu międzywojennym.
Kłócisz się z faktami. Prześledź lata 2007-2015 uważnie, to nie dojdziesz do innych wniosków niż ja. To była wasalizacja względem Niemiec i uległość względem Rosji, tą prawdę ujawnia serial Reset. Jest natomiast jeden problem, który może Ci uniemożliwić zrozumienie faktów. Ten problem to twój zachwyt nad Niemcami. Niemców i żydów niemieckich wynosisz na piedestał, niczym przykładny folksdojcz.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
qwery (2864 punktów)
>>>>Nie widzi czego?
>>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>>>
>>Ale bzdury. Polacy żyjący na terenie zaboru niemieckiego do dzisiaj odczuwają pozytywne tego skutki. Tam gdzie rządzili Polacy z Żydami były ciągłe rewolty i bieda.
>>Rosja już nam odcięła tanie surowce i tanią energię. Niemcy nam się odwdzięczą za to żeśmy do nich strzelali z brytyjskiej i amerykańskiej broni, przestaną słać nam €, demokratyczni "politycy" nie będą mieli za co pudrować polskiego syfu i wtedy zacznie się prawdziwa bieda, taka jak była w dwudziestoleciu międzywojennym.
>Kłócisz się z faktami. Prześledź lata 2007-2015 uważnie, to nie dojdziesz do innych wniosków niż ja. To była wasalizacja względem Niemiec i uległość względem Rosji, tą prawdę ujawnia serial Reset. Jest natomiast jeden problem, który może Ci uniemożliwić zrozumienie faktów. Ten problem to twój zachwyt nad Niemcami. Niemców i żydów niemieckich wynosisz na piedestał, niczym przykładny folksdojcz.

On może mieć rację i ty możesz mieć rację, zależy dla kogo. Elity polskojęzyczne są dziś podzielone, dwa obozy, dwie drużyny, co to obchodzi resztę. Co do reszty to skąd ona ma wiedzieć co będzie lepsze? Wydaje się jednak że skoro Niemce i Japonia były silne i przed wojna to siły nie zawdzięczają USA, lud polskojęzyczny powinien więc może trzymać z Niemcami, trudno powiedzieć. W każdym razie h... nas obchodzi to co dotyczy polskojęzycznych elit, to ich sprawy i ich interes wmoawiac nam jakiś patriotyzm.
quick (6853 punktów)
>>>>>Nie widzi czego?
>>>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>>>>
>>>Ale bzdury. Polacy żyjący na terenie zaboru niemieckiego do dzisiaj odczuwają pozytywne tego skutki. Tam gdzie rządzili Polacy z Żydami były ciągłe rewolty i bieda.
>>>Rosja już nam odcięła tanie surowce i tanią energię. Niemcy nam się odwdzięczą za to żeśmy do nich strzelali z brytyjskiej i amerykańskiej broni, przestaną słać nam €, demokratyczni "politycy" nie będą mieli za co pudrować polskiego syfu i wtedy zacznie się prawdziwa bieda, taka jak była w dwudziestoleciu międzywojennym.
>>Kłócisz się z faktami. Prześledź lata 2007-2015 uważnie, to nie dojdziesz do innych wniosków niż ja. To była wasalizacja względem Niemiec i uległość względem Rosji, tą prawdę ujawnia serial Reset. Jest natomiast jeden problem, który może Ci uniemożliwić zrozumienie faktów. Ten problem to twój zachwyt nad Niemcami. Niemców i żydów niemieckich wynosisz na piedestał, niczym przykładny folksdojcz.
>On może mieć rację i ty możesz mieć rację, zależy dla kogo. Elity polskojęzyczne są dziś podzielone, dwa obozy, dwie drużyny, co to obchodzi resztę. Co do reszty to skąd ona ma wiedzieć co będzie lepsze?
Podział klasowy? Skąd wiemy co będzie lepsze? Mamy rozum.

>Wydaje się jednak że skoro Niemce i Japonia były silne i przed wojna to siły nie zawdzięczają USA, lud polskojęzyczny powinien więc może trzymać z Niemcami, trudno powiedzieć. W każdym razie h... nas obchodzi to co dotyczy polskojęzycznych elit, to ich sprawy i ich interes wmoawiac nam jakiś patriotyzm.
Trudno się odnieść do tak prezentowanych racji. Powiem jedno; wiedz że masz wpływ, i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.
I jeszcze jedno, trzymać się Polska powinna z USA i Wielką Brytanią.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
farmer (22440 punktów)
>>>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.
>>Nie widzi czego?
>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.


Dlaczego nie napsiełeś nic swojego skoro to takie oczywiste? Tylko wstawiasz link bez opisu.

Każdy kto choc trochę interesuje się tym co się dzieje w kraju kojarzy Gaz Pawlaka czy węgiel sprowadzany z Rosji na potęgę za.rzadow PiS o czym było wielokrotnie na tym forum pisane.


A jesli chodzi o wasalizacje to czemu nie wstswisz nic kościele w Polsce. Nie ma chyba bardziej jaksrawego przykładu jak religia w szkole


Można zrywać kontrakty z Rosją czy Niemcami ale zerwać "kontrakt " na wydanie miliardów z.kieszeni podatników na religię czy pensje księży ?

To jest wasalizacja.
quick (6853 punktów)
>>>>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.
>>>Nie widzi czego?
>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>Dlaczego nie napsiełeś nic swojego skoro to takie oczywiste? Tylko wstawiasz link bez opisu.
Uznałem, że wszelki komentarz jest zbędny, błąd to błąd.

>A jesli chodzi o wasalizacje to czemu nie wstswisz nic kościele w Polsce. Nie ma chyba bardziej jaksrawego przykładu jak religia w szkole
>Można zrywać kontrakty z Rosją czy Niemcami ale zerwać "kontrakt " na wydanie miliardów z.kieszeni podatników na religię czy pensje księży ?
>To jest wasalizacja.
Według Ciebie. Dla mnie religia w szkole jest ok.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
farmer (22440 punktów)
>>>>>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.
>>>>Nie widzi czego?
>>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>>Dlaczego nie napsiełeś nic swojego skoro to takie oczywiste? Tylko wstawiasz link bez opisu.
>Uznałem, że wszelki komentarz jest zbędny, błąd to błąd.

Z samego linku nic nie wynika. Podaj jakiś błąd.
Podaj cokolwiek nad czym można dyskutować.
Coś co jest oczywiste jak piszesz nawet dla debila.

>>A jesli chodzi o wasalizacje to czemu nie wstswisz nic kościele w Polsce. Nie ma chyba bardziej jaksrawego przykładu jak religia w szkole
>>Można zrywać kontrakty z Rosją czy Niemcami ale zerwać "kontrakt " na wydanie miliardów z.kieszeni podatników na religię czy pensje księży ?
>>To jest wasalizacja.
>Według Ciebie. Dla mnie religia w szkole jest ok

Wg. Nawet nie Ciebie (bo ktoś tam gdzieś onttm mówi )istnieje jakaś wasalizacja.
Ja podaję realny przykład uzależnienie państwa Polskiego.

Ba, co roczne tłumaczenie się części Polaków przed księżmi czy ich dzieci chcą uczeszcac na NIEOBOWIĄZKOWE zajęcia z religi.
To jest wręcz nie pojęte.

Suwerenne ponoć państwo Polskie ich obywatele muszą tłumaczyć się z przed urzędnikami kościelnymi.

Dla Ciebie religia w szkole jest okej? OKej.
Dla mnie basen dla dzieci jest okej.
Nie przypominam sobie bym musiał tłumaczyć się czy zapisywac dziecko czy nie.
A z religi już tak.

To jest wasalizacja.

A propos.

Mówi Ci coś Acron? Niech zgadnę. Nie.
quick (6853 punktów)
>>>>>>Bo komentarz jest zbędny. Treść materiału wyczerpuje jakiekolwiek dywagacje, tylko debil tego nie widzi.
>>>>>Nie widzi czego?
>>>>Jak PO zwasalizowało Polskę względem Niemiec, i uczyniło nasz kraj uległy względem Rosji.
>>>Dlaczego nie napsiełeś nic swojego skoro to takie oczywiste? Tylko wstawiasz link bez opisu.
>>Uznałem, że wszelki komentarz jest zbędny, błąd to błąd.
>Z samego linku nic nie wynika. Podaj jakiś błąd.
>Podaj cokolwiek nad czym można dyskutować.
>Coś co jest oczywiste jak piszesz nawet dla debila.
Reset z Rosją był błędem.

>>>A jesli chodzi o wasalizacje to czemu nie wstswisz nic kościele w Polsce. Nie ma chyba bardziej jaksrawego przykładu jak religia w szkole
>>>Można zrywać kontrakty z Rosją czy Niemcami ale zerwać "kontrakt " na wydanie miliardów z.kieszeni podatników na religię czy pensje księży ?
>>>To jest wasalizacja.
>>Według Ciebie. Dla mnie religia w szkole jest ok
>Wg. Nawet nie Ciebie (bo ktoś tam gdzieś onttm mówi )istnieje jakaś wasalizacja.
> Ja podaję realny przykład uzależnienie państwa Polskiego.
>Ba, co roczne tłumaczenie się części Polaków przed księżmi czy ich dzieci chcą uczeszcac na NIEOBOWIĄZKOWE zajęcia z religi.
>To jest wręcz nie pojęte.
>Suwerenne ponoć państwo Polskie ich obywatele muszą tłumaczyć się z przed urzędnikami kościelnymi.
>Dla Ciebie religia w szkole jest okej? OKej.
>Dla mnie basen dla dzieci jest okej.
>Nie przypominam sobie bym musiał tłumaczyć się czy zapisywac dziecko czy nie.
>A z religi już tak.
>To jest wasalizacja.
Ty tak twierdzisz, ja twierdzę, że w kraju takim jak Polska nie można obyć się bez kościoła w życiu publicznym.

>A propos.
>Mówi Ci coś Acron? Niech zgadnę. Nie.
Podaj w takim razie odpowiedź.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
W 2015 r Polska kupiła od Rosji 4,9 mln ton węgla (Tusk)
W 2018 r kupiono 13 mln ton (Kaczyński)

Dane z GUSu

Cenckiewicz o tym też mówi?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-09-2023 17:08 
 Ocena-2 na 2
quick (6853 punktów)
>W 2015 r Polska kupiła od Rosji 4,9 mln ton węgla (Tusk)
>W 2018 r kupiono 13 mln ton (Kaczyński)
>Dane z GUSu
>Cenckiewicz o tym też mówi?
Ważne, że mówi prawdę, która jest nie wygodna, boli i uwiera wielu pożytecznych idiotów i agentów wpływu. Nie uprawiaj pan przegranej polityki bo stawiasz się pan w śmiesznym świetle.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
12-09-2023 17:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>W 2015 r Polska kupiła od Rosji 4,9 mln ton węgla (Tusk)
>>W 2018 r kupiono 13 mln ton (Kaczyński)
>>Dane z GUSu
>>Cenckiewicz o tym też mówi?
>Ważne, że mówi prawdę
Mówi o imporcie węgla czy nie?

Jeśli mówi prawdę to połowiczną w celu propagandy i manipulacji
Półprawda jest całym kłamstwem

>Nie uprawiaj pan przegranej polityki
Mój kandydat tym razem wygrał wybory

>bo stawiasz się pan w śmiesznym świetle.
Skończ z tą butą.

P.S. Ciekaw jestem czy TVPiS wspomni choć słówkiem o wzroście zakupów rosyjskiej ropy przez Orlen


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2023 08:57 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Ważne, że mówi prawdę
>Mówi o imporcie węgla czy nie?
Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 11:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Ważne, że mówi prawdę
>>Mówi o imporcie węgla czy nie?
>Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.

Rozumiem, to NIE jest serial o uzależnianiu Polski od Rosji poprzez wzrost zakupów rosyjskiego węgla przez rząd PiS i zapewne NIE jest też o tym jak Orlen zwiększył ostatnio zakupy rosyjskiej ropy

Pół prawdy = całe kłamstwo

Nie interesują mnie kłamstwa TVPiS

Niemniej płacę w Polsce abonament i życzyłbym sobie OBIEKTYWIZMU publicznych mediów

Przy okazji:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,908422#w911143


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2023 12:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>Ważne, że mówi prawdę
>>>Mówi o imporcie węgla czy nie?
>>Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.
>Rozumiem,
Obejrzał pan? Czy pan ściemnia? Czy nie jest czasem tak, że pan powtarza za PO i TVN opinie na temat tego serialu zamiast obejrzeć?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 13:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>>Ważne, że mówi prawdę
>>>>Mówi o imporcie węgla czy nie?
>>>Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.
>>Rozumiem,
>Obejrzał pan? Czy pan ściemnia? Czy nie jest czasem tak, że pan powtarza za PO i TVN opinie na temat tego serialu zamiast obejrzeć?

Powtarzam TWOJĄ opinię, nie TVN.
TY twierdzisz, że nie ma tam nic o trzykrotnym zwiększeniu importu węgla z Rosji pod rządami PiS, TY twierdzisz, że jest tam o gazowym kontrakcie

Swój obraz buduję w oparciu o TWOJE wpisy

Natomiast ostatnio częściej oglądam TVPiS i nie ma tam ani słowa o zwiększeniu importu ropy z Rosji przez Orlen. zagraniczna prasa pisze o tym


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>>>>Ważne, że mówi prawdę
>>>>>Mówi o imporcie węgla czy nie?
>>>>Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.
>>>Rozumiem,
>>Obejrzał pan? Czy pan ściemnia? Czy nie jest czasem tak, że pan powtarza za PO i TVN opinie na temat tego serialu zamiast obejrzeć?
>Powtarzam TWOJĄ opinię, nie TVN.
Którą moją opinię? Powtarzam pytanie, obejrzał pan czy nie?

>TY twierdzisz, że nie ma tam nic o trzykrotnym zwiększeniu importu węgla z Rosji pod rządami PiS, TY twierdzisz, że jest tam o gazowym kontrakcie
Tak, jest tam o kontrakcie gazowym, który godził w polską rację stanu. Pamięta pan jak się Pawlak z tego tłumaczył? A to o węglu to prawda? Skąd pan to wie?

>Swój obraz buduję w oparciu o TWOJE wpisy
To niedobrze. Swój obraz trzeba budować w oparciu o fakty, prawdę, a nie cudzą opinię.

>Natomiast ostatnio częściej oglądam TVPiS i nie ma tam ani słowa o zwiększeniu importu ropy z Rosji przez Orlen. zagraniczna prasa pisze o tym
Proszę o link.
Telewizja Polska nadaje polskie sprawy, a upartyjniony TVN, gazeta wyborcza i itp, zarzucają TVP właśnie to czym same są przeżarte.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
>>>>>>>Ważne, że mówi prawdę
>>>>>>Mówi o imporcie węgla czy nie?
>>>>>Nie o węglu to serial, obejrzyj pan to zrozumiesz.
>>>>Rozumiem,
>>>Obejrzał pan? Czy pan ściemnia? Czy nie jest czasem tak, że pan powtarza za PO i TVN opinie na temat tego serialu zamiast obejrzeć?
>>Powtarzam TWOJĄ opinię, nie TVN.
>Którą moją opinię? Powtarzam pytanie, obejrzał pan czy nie?

Nie, nie muszę oglądać, wystarczy, że Ty obejrzałeś i przyznałeś, że film jest propagandą, bo dotyczy tylko jednych rządów

>>TY twierdzisz, że nie ma tam nic o trzykrotnym zwiększeniu importu węgla z Rosji pod rządami PiS, TY twierdzisz, że jest tam o gazowym kontrakcie
>Tak, jest tam o kontrakcie gazowym, który godził w polską rację stanu.

A nie ma o węglu i ropie.

>Pamięta pan jak się Pawlak z tego tłumaczył? A to o węglu to prawda? Skąd pan to wie?
Główny Urząd Statystyczny

O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka

>>Swój obraz buduję w oparciu o TWOJE wpisy
>To niedobrze. Swój obraz trzeba budować w oparciu o fakty, prawdę, a nie cudzą opinię.
Nie muszę, wierzę Ci na słowo i szkoda mi kilku godzin na to, żeby Cię sprawdzać

>>Natomiast ostatnio częściej oglądam TVPiS i nie ma tam ani słowa o zwiększeniu importu ropy z Rosji przez Orlen. zagraniczna prasa pisze o tym
>Proszę o link.
Przykro mi, czytuję papierową prasę, ale pisały o tym czeskie gazety wszystkich opcji

>Telewizja Polska nadaje polskie sprawy,
A ja jestem piękną blondynką

>a upartyjniony TVN,
To prywatna stacja ma prawo być upartyjniona tak jak Radio Maryja

>gazeta wyborcza i itp, zarzucają TVP właśnie to czym same są przeżarte.
GW to prywatna gazeta, to TVP powinna być APOLITYCZNA
PiS ma swoje prywatne media i te obiektywne być nie muszą
Mogą nawet pisać, że to rząd PO sprowadził do Płocka tysiące muzułmanów i rząd PO brał łapówki za wydawanie wiz w Bangla Deszu

Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
Obejrzyj stacje TV w Twoim kraju, to zauważysz

Napisałem, że odwołano wybory, wg Ciebie to niemiecka propaganda
Morawiecki jest wg Ciebie niemieckim propagandzistą publikującym w niemieckim Dzienniku Ustaw RP?

Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-09-2023 20:02 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Którą moją opinię? Powtarzam pytanie, obejrzał pan czy nie?
>Nie, nie muszę oglądać, wystarczy, że Ty obejrzałeś i przyznałeś, że film jest propagandą, bo dotyczy tylko jednych rządów
Widzisz pan, gdybyś pan obejrzał to byś wiedział. Nie przyznałem i nie mam zamiaru przyznawać, że film jest propagandą bo dotyczy jednych rządów. Film Reset jest o błędzie strategicznym w jaki poszła Polska za czasów PO-PSL, dokonując resetu z Rosją.

>O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka
Skąd mamy wiedzieć, że piszą prawdę?

>>>Swój obraz buduję w oparciu o TWOJE wpisy
>>To niedobrze. Swój obraz trzeba budować w oparciu o fakty, prawdę, a nie cudzą opinię.
>Nie muszę, wierzę Ci na słowo i szkoda mi kilku godzin na to, żeby Cię sprawdzać
Nalegam jednak żeby pan weryfikował słowa adwersarza, choćby po to, żeby się przekonać gdzie ma rację a gdzie się myli.

>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
Dostrzegam, natomiast chodzi o szkodliwość, którą dla polskiej racji stanu stwarzają niektóre środki masowego przekazu.

>Napisałem, że odwołano wybory, wg Ciebie to niemiecka propaganda
>Morawiecki jest wg Ciebie niemieckim propagandzistą publikującym w niemieckim Dzienniku Ustaw RP?
Nie.

>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
>>>Którą moją opinię? Powtarzam pytanie, obejrzał pan czy nie?
>>Nie, nie muszę oglądać, wystarczy, że Ty obejrzałeś i przyznałeś, że film jest propagandą, bo dotyczy tylko jednych rządów
>Widzisz pan, gdybyś pan obejrzał to byś wiedział.

Szkoda mi CZASU na propagandę
TY, nikt inny jak TY, miłośnik PiSu przyznałeś, że to tylko propaganda, więc mam do Ciebie zaufanie. Gdybyś był wrogiem PiSu, to bym Ci nie wierzył

>Nie przyznałem i nie mam zamiaru przyznawać, że film jest propagandą bo dotyczy jednych rządów.

Przyznałeś, że dotyczy jednych rządów

>>O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka
>Skąd mamy wiedzieć, że piszą prawdę?
Skąd mam wiedzieć że "reset" to prawda?
Jeśli o czymś pisze prasa wszystkich opcji, to rzadko bywa to pomyłką
Orlen zwiększył zakupy ropy w Rosji do swoich rafinerii. Spółka PiSu

>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>Dostrzegam,
Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów

>natomiast chodzi o szkodliwość, którą dla polskiej racji stanu stwarzają niektóre środki masowego przekazu.

UZASADNIJ.
Hasełka mnie nie przekonują

PiS to nie jest Polska, to tylko jedna z partii
Krytyka PiS nie jest przeciwko polskiej racji stanu, tak jak krytyka sanacyjnych idiotów nie była zamachem na polską rację stanu

>>Napisałem, że odwołano wybory, wg Ciebie to niemiecka propaganda
>>Morawiecki jest wg Ciebie niemieckim propagandzistą publikującym w niemieckim Dzienniku Ustaw RP?
>Nie.
Twierdzisz, że tak, skoro publikuje prawny akt odwołujący polskie wybory

TY napisałeś, że odwołanie wyborów to niemiecka propaganda
Ta "niemiecka" propaganda to Dziennik ustaw RP
Morawiecki wg CIEBIE jest niemieckim propagandzistą

Zaplątałeś we własne majtki.

>>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
>Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.
UZASADNIJ.

Byłem w Płocku, wieczorem na Tumskiej więcej muzułmanów niż Polaków. A rządzi PiS a nie Tusk
Za Tuska tego nie było.
Masz na to jakiś argument, oprócz haseł Herr Kaczyńskiego?

Co Powiesz o masowym sprowadzaniu imigrantów do Unii przez PiS, za łapówki?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-09-2023 15:58 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka
>>Skąd mamy wiedzieć, że piszą prawdę?
>Skąd mam wiedzieć że "reset" to prawda?
Obejrzyj pan to się przekonasz. Ten serial prezentuje fakty, czarno na białym. Tusk reset z Rosją zapowiedział w swoim exposé, a później rząd PO-PSL taką właśnie politykę prowadził. Serial prezentuje dokumenty państwowe na których widnieje polityka resetu. Są odtajnione notatki, umowy i raporty.

>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>Dostrzegam,
>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów
>>natomiast chodzi o szkodliwość, którą dla polskiej racji stanu stwarzają niektóre środki masowego przekazu.
>UZASADNIJ.
Publiczne obrażanie armii przez Frasyniuka na antenie TVN.

>Hasełka mnie nie przekonują
>PiS to nie jest Polska, to tylko jedna z partii
>Krytyka PiS nie jest przeciwko polskiej racji stanu, tak jak krytyka sanacyjnych idiotów nie była zamachem na polską rację stanu
Musi pan zrozumieć, iż PiS zostało wybrane w demokratycznych wyborach i sprawuje władzę. Polega to na kierowaniu państwem, i owszem błędy się zdarzają, ale krytykować wszystko, włącznie z wolą Polaków, że taki rząd Polacy wybrali jest atakiem na polską rację stanu, ponieważ wybór narodu należy uszanować i się z nim pogodzić.

>>>Napisałem, że odwołano wybory, wg Ciebie to niemiecka propaganda
>>>Morawiecki jest wg Ciebie niemieckim propagandzistą publikującym w niemieckim Dzienniku Ustaw RP?
>>Nie.
>Twierdzisz, że tak, skoro publikuje prawny akt odwołujący polskie wybory
>TY napisałeś, że odwołanie wyborów to niemiecka propaganda
>Ta "niemiecka" propaganda to Dziennik ustaw RP
>Morawiecki wg CIEBIE jest niemieckim propagandzistą
>Zaplątałeś we własne majtki.
Nie ja się zaplątałem tylko pan przypisuje mi coś czego ja nie twierdzę. A tak swoją drogą ja nie noszę majtek tylko slipy lub bokserki.

>>>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
>>Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.
>UZASADNIJ.
Przemowa pana Tuska po niemiecku do Niemców, słyszał pan? Przecież to jest przemowa wasala.

>Byłem w Płocku, wieczorem na Tumskiej więcej muzułmanów niż Polaków. A rządzi PiS a nie Tusk
>Za Tuska tego nie było.
>Masz na to jakiś argument, oprócz haseł Herr Kaczyńskiego?
Czemu pan o jakiś hasłach do mnie pisze? Nie wiem kogo pan widział w Płocku, ale ludzie podróżują, i może się zdarzyć tak, że kilku Polaków na placu w Barcelonie lub Moskwie pan spotka.

>Co Powiesz o masowym sprowadzaniu imigrantów do Unii przez PiS, za łapówki?
Nie pasuje tu słowo masowym. Za łapówki to mogło kilku się dostać, nie więcej. Poza tym konsekwencje już są, np. dymisja.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
>>>>O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka
>>>Skąd mamy wiedzieć, że piszą prawdę?
>>Skąd mam wiedzieć że "reset" to prawda?
>Obejrzyj pan to się przekonasz.
Powtórzę: wystarczy mi Twoja recenzja
Poczytaj zagraniczne gazety, a dowiesz się o wzroście zakupów rosyjskiej ropy przez Orlen.

>Ten serial prezentuje fakty, czarno na białym.
Połowę faktów, więc kłamie
Gdyby opowiadał JEDYNIE o wzroście zakupów węgla z Rosji za Kaczyńskiego, też by kłamał

>>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>>Dostrzegam,
>>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów

Podtrzymuję

>>>natomiast chodzi o szkodliwość, którą dla polskiej racji stanu stwarzają niektóre środki masowego przekazu.
>>UZASADNIJ.
>Publiczne obrażanie armii przez Frasyniuka na antenie TVN
Polska armia jest nieudolna, podałem DOWODY, a krytyka wzmacnia, a nie osłabia
Przypomniałem lekcję historii. Frasyniuk jest obywatelem, ma prawo krytykować rząd, Robił to w latach 80-tych i też argumentem Urbana była "polska racja stanu" i straszenie Niemcami
.
>>Hasełka mnie nie przekonują
>>PiS to nie jest Polska, to tylko jedna z partii
>>Krytyka PiS nie jest przeciwko polskiej racji stanu, tak jak krytyka sanacyjnych idiotów nie była zamachem na polską rację stanu
>Musi pan zrozumieć, iż PiS zostało wybrane w demokratycznych wyborach i sprawuje władzę.

Litości!!!!
Wygrali i może jeszcze niejedne wygrają, nie czyni to ich nieomylnymi
Jak wygra PSL, to będzie "polską racją stanu"?

Wygrali wybory i to im daje wszelkie prawa, łącznie z odwołaniem wyborów?

>Polega to na kierowaniu państwem, i owszem błędy się zdarzają, ale krytykować wszystko, włącznie z wolą Polaków,
PiS podczas rządów PO nie krytykował wyborów Polaków?
Twój argument nie ma łutu logiki

>że taki rząd Polacy wybrali jest atakiem na polską rację stanu, ponieważ wybór narodu należy uszanować i się z nim pogodzić.
Milczeć, cicho siedzieć, nie krytykować, nie robić wyborczej kampanii???

>>TY napisałeś, że odwołanie wyborów to niemiecka propaganda
>>Ta "niemiecka" propaganda to Dziennik ustaw RP
>>Morawiecki wg CIEBIE jest niemieckim propagandzistą
>>Zaplątałeś we własne majtki.
>Nie ja się zaplątałem tylko pan przypisuje mi coś czego ja nie twierdzę.

Cytat? Służę
12-09-2023 16:28
Oto fragment dyskusji:
Szarley: o i dolicz likwidację podstawowego argumentu demokracji jakim są wybory.... Nie odbyły się w terminie, bo PiS mógłby przegrać
Quick: To co pan piszesz to propaganda TVN, wasale Niemiec ulegli Moskwie roją coś o Polsce chcąc przejąć władzę.

TWIERDZIŁEŚ, ŻE ODWOŁANIE WYBORÓW TO PROPAGANDA

>>>>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
>>>Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.
>>UZASADNIJ.
>Przemowa pana Tuska po niemiecku do Niemców, słyszał pan?

Nie, ale słyszałem przemowę Kennedy'ego "Ich bin ein Berliner"
Też był wasalem Niemiec?
Duda w USA mówił po angielsku, Też wasal?
Cóż takiego powiedział Tusk, że było to wasalne?

>>Byłem w Płocku, wieczorem na Tumskiej więcej muzułmanów niż Polaków. A rządzi PiS a nie Tusk
>>Masz na to jakiś argument, oprócz haseł Herr Kaczyńskiego?
>Czemu pan o jakiś hasłach do mnie pisze? Nie wiem kogo pan widział w Płocku, ale ludzie podróżują, i może się zdarzyć tak, że kilku Polaków na placu w Barcelonie lub Moskwie pan spotka.

Jaja sobie robisz?
PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców
Najlepiej jest zasłonić oczy

>>Co Powiesz o masowym sprowadzaniu imigrantów do Unii przez PiS, za łapówki?
>Nie pasuje tu słowo masowym.
Gdyby to był Tusk, byłoby masowe Cenckiewicz by o tym serial nakręcił.
Jest na tyle masowe, że trzy sąsiadujące z Polską kraje Schengen, zwiększają policyjne siły przy granicy z Polską, a sztabowcy już opracowują plany przywrócenia kontroli na granicach

>Za łapówki to mogło kilku się dostać, nie więcej.
Gdyby to było "kilku" skończyłoby się dymisją urzędnika w konsulacie a nie dyskusjami o przywróceniu kontroli na granicach. Serio masz Niemców, Czechów i Słowaków za idiotów?

>Poza tym konsekwencje już są, np. dymisja.
Dymisja za kilka łapówek?
Przeczysz sobie.
znaleźli ofiarnego kozła, zaszczuli, że omal nie przypłacił żywotem, a pozostali z dumą obnoszą płot na granicy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>>>O zwiększeniu przez Orlen zakupów rosyjskiej ropy pisała prasa czeska i austriacka
>>>>Skąd mamy wiedzieć, że piszą prawdę?
>>>Skąd mam wiedzieć że "reset" to prawda?
>>Obejrzyj pan to się przekonasz.
>Powtórzę: wystarczy mi Twoja recenzja
I co pan z niej rozumie?

>Poczytaj zagraniczne gazety, a dowiesz się o wzroście zakupów rosyjskiej ropy przez Orlen.
Które gazety?

>>Ten serial prezentuje fakty, czarno na białym.
>Połowę faktów, więc kłamie
Obejrzyj pan a się przekonasz.

>Gdyby opowiadał JEDYNIE o wzroście zakupów węgla z Rosji za Kaczyńskiego, też by kłamał
To jest ta pańska dziwna logika.

>>>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>>>Dostrzegam,
>>>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów
>Podtrzymuję
A ja podtrzymuje, że chodzi o szkodliwość dla polskiej racji stanu jaką rozsiewają niektóre środki masowego przekazu, np. TVN.

>>>>natomiast chodzi o szkodliwość, którą dla polskiej racji stanu stwarzają niektóre środki masowego przekazu.
>>>UZASADNIJ.
>>Publiczne obrażanie armii przez Frasyniuka na antenie TVN
>Polska armia jest nieudolna, podałem DOWODY, a krytyka wzmacnia, a nie osłabia
>Przypomniałem lekcję historii. Frasyniuk jest obywatelem, ma prawo krytykować rząd, Robił to w latach 80-tych i też argumentem Urbana była "polska racja stanu" i straszenie Niemcami
>.
Zrozum że pan, iż Frasyniuk nazwał żołnierzy polskich śmieciami, a nie krytykował rząd, rozumiesz różnice? Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię? Ty jesteś nieudolny drogi panie w eksponowaniu swoich pseudo argumentów.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
19-09-2023 18:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
>>>Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.
>>UZASADNIJ.
>Przemowa pana Tuska po niemiecku do Niemców, słyszał pan?

Nie, ale słyszałem przemowę Kennedy'ego "Ich bin ein Berliner"
Też był wasalem Niemiec?
Duda w USA mówił po angielsku, Też wasal?
Cóż takiego powiedział Tusk, że było to wasalne?

>>Byłem w Płocku, wieczorem na Tumskiej więcej muzułmanów niż Polaków. A rządzi PiS a nie Tusk
>>Masz na to jakiś argument, oprócz haseł Herr Kaczyńskiego?
>Czemu pan o jakiś hasłach do mnie pisze? Nie wiem kogo pan widział w Płocku, ale ludzie podróżują, i może się zdarzyć tak, że kilku Polaków na placu w Barcelonie lub Moskwie pan spotka.

Jaja sobie robisz?
PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
Najlepiej jest zasłonić oczy

>>Gdyby opowiadał JEDYNIE o wzroście zakupów węgla z Rosji za Kaczyńskiego, też by kłamał
>To jest ta pańska dziwna logika.
To JEST logika
Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o kontrakcie gazowym a pomija wzrost zakupów węgla, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PiSu)
Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o wzroście zakupów węgla a pomija kontrakt gazowy, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PO)
Każda półprawda jest kłamstwem. Każda, bez względu na czyją jest korzyść
Gdzie w tym widzisz brak logiki?

>>>>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>>>>Dostrzegam,
>>>>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów
>>Podtrzymuję
>A ja podtrzymuje, że chodzi o szkodliwość dla polskiej racji stanu
Jerzy Urban

Niedawno pokazał się spot PiSu, w którym Kaczyński sugeruje, że Niemcy chcą wydłużenia w Polsce wieku emerytalnego. Jest polską racją stanu głoszenie IDIOTYCZNEJ antyniemieckiej propagandy? Jest polską racją stanu szukanie zwady z największym handlowym partnerem?

UZASADNIJ, że TVN działa przeciwko polskiej racji stanu
To, że TVN podaje wypowiedzi krytykujące polską armię?
Polska armia to banda pajaców
Przewodowo
Bydgoszcz
Białowieża

Nie istnieje obrona polskiej powietrznej przestrzeni. Giną ludzie
Zwalczanie krytyki takiego stanu rzeczy jest zdradą, nie krytyka

Krytykujących wsadzano do Berezy i źle się skończyło, Beck i Rydz mogli głosić jacy to są wielcy, a potem uciekać do Rumunii

>>Polska armia jest nieudolna, podałem DOWODY, a krytyka wzmacnia, a nie osłabia
>>Przypomniałem lekcję historii. Frasyniuk jest obywatelem, ma prawo krytykować rząd, Robił to w latach 80-tych i też argumentem Urbana była "polska racja stanu" i straszenie Niemcami

>Zrozum że pan, iż Frasyniuk nazwał żołnierzy polskich śmieciami, a nie krytykował rząd,
A są BOGAMI i BOHATERAMI!
Poza tym jakoś nie wierzę w te słowa Frasyniuka.
Podasz dokładniejszy cytat? kontekst?

>Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię?
Nie obrażam, tylko krytykuję
Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-09-2023 20:39 
 Ocena 1 na 1
Jola. (31 punktów)

>PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
>Najlepiej jest zasłonić oczy

Naprawdę nie wiem, czym pan tak się przejmuje.
Przecież samorząd i urzędnicy są "za". To zrozumiałe ze względu na usługodawców, firmy, sklepy.
Mało tego, prezydent Płocka jest też chyba politykiem Po? Wybory na prezydenta Polski wygrał tam, co prawda niewielką ilością głosów, Trzaskowski nad Dudą.
Przecież politycy Po są za sprowadzaniem nielegałów w dowolnej ilości (i tę świadomość
mieszkańcy mają głosując) co potwierdził ostatnio polityk z po, mówiąc jakoś tak: Polska bogaty kraj, poradzi sobie.
A gdy firma sprowadza "legałów"do pracy, Koreańczyków, Pakistańczyków, Turków, Malezyjczyków (zresztą Polacy też tam pracują) - larum grają?
Poza tym proszę pamiętać, że Unia Europejska wspiera migrację zarobkową.
Proszę spać spokojnie.

19-09-2023 20:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
>>Najlepiej jest zasłonić oczy
>Naprawdę nie wiem, czym pan tak się przejmuje.

Ryzykiem braku programu integracji, co we Francji, Holandii, Belgii, Niemczech zaskutkowało tworzeniem ghettt cudzoziemców, z których kolejne pokolenia wysadzały bomby

>Przecież samorząd i urzędnicy są "za". To zrozumiałe ze względu na usługodawców, firmy, sklepy.
>Mało tego, prezydent Płocka jest też chyba politykiem Po?

Samorząd nie ma niczego do gadania, Cudzoziemców ściągnął PiS-Obajtek
Irytuje mnie, że PiS prowadząc antyimigrancką propagandę (patrz referendum) ściąga do Płocka ponad 10% cudzoziemców. i to widziałem
Irytuje mnie, że PiS prowadząc antyimigrancką propagandę wydał (częściowo za łapówki) setki tysiące wiz dla obcych
Irytuje mnie hipokryzja

>Przecież politycy Po są za sprowadzaniem nielegałów w dowolnej ilości
Dowolna ilość nie jest prawdą.
Politycy PiS sprowadzają dowolne ilości
Ja dostrzegam różnicę między słowami a czynami

>Poza tym proszę pamiętać, że Unia Europejska wspiera migrację zarobkową.
Szczególnie PiS
>Proszę spać spokojnie.
Wiem, ORMO czuwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-09-2023 21:21 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie

Aha.

Znów jakiś rezydent radzi?
quick (6853 punktów)
>>>>>Fakt, służy niemieckim interesom lepiej niż ktokolwiek przed nim, osłabiając swój kraj
>>>>Pomylił pan premiera Morawieckiego z Tuskiem.
>>>UZASADNIJ.
>>Przemowa pana Tuska po niemiecku do Niemców, słyszał pan?
>Nie, ale słyszałem przemowę Kennedy'ego "Ich bin ein Berliner"
>Też był wasalem Niemiec?
>Duda w USA mówił po angielsku, Też wasal?
>Cóż takiego powiedział Tusk, że było to wasalne?
Proszę posłuchać.
Przy okazji, wie pan jakie Tusk ma stanowisko w sprawie reparacji?

>>>Gdyby opowiadał JEDYNIE o wzroście zakupów węgla z Rosji za Kaczyńskiego, też by kłamał
>>To jest ta pańska dziwna logika.
>To JEST logika
>Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o kontrakcie gazowym a pomija wzrost zakupów węgla, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PiSu)
>Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o wzroście zakupów węgla a pomija kontrakt gazowy, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PO)
>Każda półprawda jest kłamstwem. Każda, bez względu na czyją jest korzyść
>Gdzie w tym widzisz brak logiki?
Nie mówię, że tu brak logiki, ale jest ona dziwna. Materiał musi czegoś dotyczyć, Reset dotyczy błędu strategicznego jaki popełniło PO-PSL w latach 2007-2015. Dwie kadencje kierowania państwem.

>>>>>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>>>>>Dostrzegam,
>>>>>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów
>>>Podtrzymuję
>>A ja podtrzymuje, że chodzi o szkodliwość dla polskiej racji stanu
>Jerzy Urban
>Niedawno pokazał się spot PiSu, w którym Kaczyński sugeruje, że Niemcy chcą wydłużenia w Polsce wieku emerytalnego. Jest polską racją stanu głoszenie IDIOTYCZNEJ antyniemieckiej propagandy? Jest polską racją stanu szukanie zwady z największym handlowym partnerem?
>UZASADNIJ, że TVN działa przeciwko polskiej racji stanu
Wypowiedź Frasyniuka jest dobrym przykładem.

>To, że TVN podaje wypowiedzi krytykujące polską armię?
>Polska armia to banda pajaców
>Przewodowo
>Bydgoszcz
>Białowieża
>Nie istnieje obrona polskiej powietrznej przestrzeni. Giną ludzie
>Zwalczanie krytyki takiego stanu rzeczy jest zdradą, nie krytyka
>Krytykujących wsadzano do Berezy i źle się skończyło, Beck i Rydz mogli głosić jacy to są wielcy, a potem uciekać do Rumunii
Nie rozumie pan różnicy między krytyką, która jest potrzebna, a szkodliwością dla polskiej racji stanu.

>>>Polska armia jest nieudolna, podałem DOWODY, a krytyka wzmacnia, a nie osłabia
>>>Przypomniałem lekcję historii. Frasyniuk jest obywatelem, ma prawo krytykować rząd, Robił to w latach 80-tych i też argumentem Urbana była "polska racja stanu" i straszenie Niemcami
>>Zrozum że pan, iż Frasyniuk nazwał żołnierzy polskich śmieciami, a nie krytykował rząd,
>A są BOGAMI i BOHATERAMI!
>Poza tym jakoś nie wierzę w te słowa Frasyniuka.
>Podasz dokładniejszy cytat? kontekst?
Tu nie chodzi o pańską wiarę, proszę:
www.youtub(*)4YZ7GQE&ab_channel=RadioMaryja

>>Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię?
>Nie obrażam, tylko krytykuję
>Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie
Nie drogi panie, pan przekraczasz granicę krytyki, dlatego protestuje. Obraza to nie krytyka.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
>>>Przemowa pana Tuska po niemiecku do Niemców, słyszał pan?
>>Nie, ale słyszałem przemowę Kennedy'ego "Ich bin ein Berliner"
>>Też był wasalem Niemiec?
>>Duda w USA mówił po angielsku, Też wasal?
>>Cóż takiego powiedział Tusk, że było to wasalne?
>Proszę posłuchać.
Jakoś nie miałem okazji

>Przy okazji, wie pan jakie Tusk ma stanowisko w sprawie reparacji?
Racjonalne.
Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski

>>Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o kontrakcie gazowym a pomija wzrost zakupów węgla, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PiSu)
>>Jeśli ktoś podaje JEDYNIE fakty o wzroście zakupów węgla a pomija kontrakt gazowy, to podaje półprawdę czyli kłamie (na korzyść PO)
>>Każda półprawda jest kłamstwem. Każda, bez względu na czyją jest korzyść
>>Gdzie w tym widzisz brak logiki?
>Nie mówię, że tu brak logiki, ale jest ona dziwna.
Przeczytaj swoje słowa

>>>>>>>>Serio nie dostrzegasz różnic między mediami PRYWATNYMI A publicznymi?
>>>>>>>Dostrzegam,
>>>>>>Nie, nie dostrzegasz. Wypominasz upolitycznienie TVN, nie dostrzegając upolitycznienia TVPiS, a wcale nie przeszkadza Ci upolitycznienie proPiSowskich mediów
>>>>Podtrzymuję
>>>A ja podtrzymuje, że chodzi o szkodliwość dla polskiej racji stanu
>>Jerzy Urban
Podtrzymuję

>>Niedawno pokazał się spot PiSu, w którym Kaczyński sugeruje, że Niemcy chcą wydłużenia w Polsce wieku emerytalnego. Jest polską racją stanu głoszenie IDIOTYCZNEJ antyniemieckiej propagandy? Jest polską racją stanu szukanie zwady z największym handlowym partnerem?

Podtrzymuję

>>UZASADNIJ, że TVN działa przeciwko polskiej racji stanu
>Wypowiedź Frasyniuka jest dobrym przykładem.
Nie znalazłem, więc proszę o ten cytat

>>To, że TVN podaje wypowiedzi krytykujące polską armię?
>>Polska armia to banda pajaców
>>Przewodowo
>>Bydgoszcz
>>Białowieża
>>Nie istnieje obrona polskiej powietrznej przestrzeni. Giną ludzie
>>Zwalczanie krytyki takiego stanu rzeczy jest zdradą, nie krytyka
>>Krytykujących wsadzano do Berezy i źle się skończyło, Beck i Rydz mogli głosić jacy to są wielcy, a potem uciekać do Rumunii
>Nie rozumie pan...
Skończ z tym chamstwem
Dużo rozumiem

>>>>Przypomniałem lekcję historii. Frasyniuk jest obywatelem, ma prawo krytykować rząd, Robił to w latach 80-tych i też argumentem Urbana była "polska racja stanu" i straszenie Niemcami
>>>Zrozum że pan, iż Frasyniuk nazwał żołnierzy polskich śmieciami, a nie krytykował rząd,
>>A są BOGAMI i BOHATERAMI!
>>Poza tym jakoś nie wierzę w te słowa Frasyniuka.
>>Podasz dokładniejszy cytat? kontekst?
>Tu nie chodzi o pańską wiarę, proszę:
>www.youtub(*)4YZ7GQE&ab_channel=RadioMaryja

ŁoBoziu!!!!!!! Radio Maryja jako źródło cytatu?
Jaja sobie robisz ??????

>>>Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię?
>>Nie obrażam, tylko krytykuję
>>Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie
>Nie drogi panie, pan przekraczasz granicę krytyki, dlatego protestuje. Obraza to nie krytyka.

To jak powinna wyglądać KRYTYKA polskiej armii pajaców po śmierci dwóch ludzi w Przewodowie, kłótni ministra ON z głównodowodzącym WP o to kto wiedział o rakiecie pod Bydgoszczą i przelotach obcych śmigłowców nad Białowieżą?

Jak powinna wyglądać krytyka PiSidioty - Macierewicza, który kazał ustawić polskie czołgi na wschodniej granicy?
Ja to nazywam ZDRADĄ

>>Byłem w Płocku, wieczorem na Tumskiej więcej muzułmanów niż Polaków. A rządzi PiS a nie Tusk
>>Masz na to jakiś argument, oprócz haseł Herr Kaczyńskiego?
>Czemu pan o jakiś hasłach do mnie pisze? Nie wiem kogo pan widział w Płocku, ale ludzie podróżują, i może się zdarzyć tak, że kilku Polaków na placu w Barcelonie lub Moskwie pan spotka.

Jaja sobie robisz?
PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
Najlepiej jest zasłonić oczy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>Przy okazji, wie pan jakie Tusk ma stanowisko w sprawie reparacji?
>Racjonalne.
Jasne, teraz to pan sobie robi jaja.

>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
Kiedy się Polska zrzekła?

>>>Niedawno pokazał się spot PiSu, w którym Kaczyński sugeruje, że Niemcy chcą wydłużenia w Polsce wieku emerytalnego. Jest polską racją stanu głoszenie IDIOTYCZNEJ antyniemieckiej propagandy? Jest polską racją stanu szukanie zwady z największym handlowym partnerem?
>Podtrzymuję
A wie pan czy to prawda czy nie?

>>>>Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię?
>>>Nie obrażam, tylko krytykuję
>>>Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie
>>Nie drogi panie, pan przekraczasz granicę krytyki, dlatego protestuje. Obraza to nie krytyka.
>To jak powinna wyglądać KRYTYKA polskiej armii pajaców po śmierci dwóch ludzi w Przewodowie, kłótni ministra ON z głównodowodzącym WP o to kto wiedział o rakiecie pod Bydgoszczą i przelotach obcych śmigłowców nad Białowieżą?
Po pańskim stanowisku możemy powiedzieć, iż wiemy jak nie powinna wyglądać krytyka, przekracza pan te granicę dokładnie tak samo jak niejednokrotnie TVN.

>Jak powinna wyglądać krytyka PiSidioty - Macierewicza, który kazał ustawić polskie czołgi na wschodniej granicy?
>Ja to nazywam ZDRADĄ
Nazywaj jak chcesz, tylko wpierw staraj się zrozumieć o co w czym chodzi.

>PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
>Najlepiej jest zasłonić oczy
Każdy rząd popełnia błędy.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
22-09-2023 18:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Przy okazji, wie pan jakie Tusk ma stanowisko w sprawie reparacji?
>>Racjonalne.
>>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
>Kiedy się Polska zrzekła?
W 1950
Poducz się trochę historii Polski "patrioto"

Przy okazji, co jeśli inne kraje zażądają reparacji od Polski
Trzykroć w XX wieku polska armia agresowała granice innych państw

>>>>Niedawno pokazał się spot PiSu, w którym Kaczyński sugeruje, że Niemcy chcą wydłużenia w Polsce wieku emerytalnego. Jest polską racją stanu głoszenie IDIOTYCZNEJ antyniemieckiej propagandy? Jest polską racją stanu szukanie zwady z największym handlowym partnerem?
>>Podtrzymuję
>A wie pan czy to prawda czy nie?
1 Co mają Niemcy do polskich emerytur?
2 Sami PiSowcy ogłosili, że ten spot NIE BYŁ ROZMOWĄ Z NIEMIECKIM AMBASADOREM
Był chamską antyniemiecką propagandą, szkodzącą Polsce, jak każdy zbędny konflikt z sąsiadami

>>>>>Rozumiesz że stajesz z nim w jednym szeregu obrażając polską armię?
>>>>Nie obrażam, tylko krytykuję
>>>>Ty sobie siedzisz za Kanałem, a ja w zasięgu rosyjskich rakiet. Mnie broni polskie lotnictwo, które w locie gubi uzbrojenie
>>>Nie drogi panie, pan przekraczasz granicę krytyki,
Bo podaję FAKTY?????

>>To jak powinna wyglądać KRYTYKA polskiej armii pajaców po śmierci dwóch ludzi w Przewodowie, kłótni ministra ON z głównodowodzącym WP o to kto wiedział o rakiecie pod Bydgoszczą i przelotach obcych śmigłowców nad Białowieżą?
>Po pańskim stanowisku możemy powiedzieć, iż wiemy jak nie powinna wyglądać krytyka,
To jak powinna wyglądać KRYTYKA polskiej armii pajaców po śmierci dwóch ludzi w Przewodowie, kłótni ministra ON z głównodowodzącym WP o to kto wiedział o rakiecie pod Bydgoszczą i przelotach obcych śmigłowców nad Białowieżą?
Czekam na odpowiedź
Jak dotąd napisałeś "krytycznie" że "to były tylko incydenty"

>>Jak powinna wyglądać krytyka PiSidioty - Macierewicza, który kazał ustawić polskie czołgi na wschodniej granicy?
>>Ja to nazywam ZDRADĄ
>Nazywaj jak chcesz,
Tak, to była ZDRADA. Nawet PiS się na tym poznał i zdymisjonowano zdrajcę z ministerialnego stołka

>>PiS ściągnął do Płocka kilka tysięcy cudzoziemców. W planach kolejnych 10 000. Tylko do Płocka liczącego ok. 100 000.
>>Najlepiej jest zasłonić oczy
>Każdy rząd popełnia błędy.
Ale Tuskowi się nie wybacza

Nie chodzi o błąd, ale o megahipokryzję
Referendum w sprawie imigrantów, mur na granicy i propaganda antyimigracyjna prowadzona przez partię, która robi legalne i nielegalne biznesy jako przerzutowy kanał dla imigrantów

Serio nie dają Ci do myślenia przygotowania Słowacji, Czeskiej republiki i Niemiec do granicznych kontroli?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-09-2023 15:54 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
>>Kiedy się Polska zrzekła?
>W 1950
Czyim wtedy satelitą była Polska?

>Ale Tuskowi się nie wybacza
Wybacza wiele, np. OFE, ale nie wasalizację względem Niemiec i uległość po przez reset względem Rosji. Rozumiesz chłopie?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
23-09-2023 16:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
>>>Kiedy się Polska zrzekła?
>>W 1950
>Czyim wtedy satelitą była Polska?

ZSRR
Deklaracja wstąpienia do ONZ też jest nieważna?
Podpisał ją Ciechanowski - ambasador TEGO SAMEGO państwa
Układ graniczny z NRD też jest nieważny?
Przynależność do OBWE, i dziesiątek innych organizacji?

Pytałem czy Polska jest gotowa wypłacić reparacje za trzy agresje na inne państwa w XX wieku, za 20-letnią okupację stolicy innego państwa

>>Ale Tuskowi się nie wybacza
>Wybacza wiele, np. OFE, ale nie wasalizację względem Niemiec

Dowiem się wreszcie na czym ta wasalizacja polega?
Jakoś uciekłeś od uzasadnienia

>i uległość po przez reset względem Rosji.
To wybacza się Morawieckiemu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>>>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
>>>>Kiedy się Polska zrzekła?
>>>W 1950
>>Czyim wtedy satelitą była Polska?
>ZSRR
>Deklaracja wstąpienia do ONZ też jest nieważna?
>Podpisał ją Ciechanowski - ambasador TEGO SAMEGO państwa
>Układ graniczny z NRD też jest nieważny?
>Przynależność do OBWE, i dziesiątek innych organizacji?
A jaki jest polski interes?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
28-09-2023 16:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>>>Polska zrzekała się reparacji i rozbawianie Niemców głupotą nic nie da. Spowoduje tylko spadek polskiego eksportu i niemieckich inwestycji. Straty dla Polski
>>>>>Kiedy się Polska zrzekła?
>>>>W 1950
>>>Czyim wtedy satelitą była Polska?
>>ZSRR
>>Deklaracja wstąpienia do ONZ też jest nieważna?
>>Podpisał ją Ciechanowski - ambasador TEGO SAMEGO państwa
>>Układ graniczny z NRD też jest nieważny?
>>Przynależność do OBWE, i dziesiątek innych organizacji?
>A jaki jest polski interes?

1 Respektowanie zawartych umów
2 Utrzymanie granicy z Niemcami

Jeśli Polska zawarła międzynarodową umowę w sprawie granicy i zrzeczenia się reparacji, to granica obowiązuje do dziś i zrzeczenie też.

Mam wrażenie, że wg Ciebie Niemcy powinni uznać tę część umowy w której wyznaczono granice, ale Polska nie musi respektować tej części w której zrzekła się reparacji

Czy tak?

Poz tym, posłużyłeś się argumentem, że Polska była wasalem ZSRR. Była wasalem ZSRR zakładając ONZ, OBWE czy światową federację siatkówki. Kurek! Oddaj medal


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-10-2023 15:02 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Mam wrażenie, że wg Ciebie Niemcy powinni uznać tę część umowy w której wyznaczono granice, ale Polska nie musi respektować tej części w której zrzekła się reparacji
>Czy tak?
Dokładnie. W naszym interesie jest uzyskanie od Niemców reparacji.

>Poz tym, posłużyłeś się argumentem, że Polska była wasalem ZSRR. Była wasalem ZSRR zakładając ONZ, OBWE czy światową federację siatkówki. Kurek! Oddaj medal
Po 89' zmieniła się Polska i jej sytuacja. To czego nie uznamy za warte kontynuowania tego nie kontynuujemy, natomiast to co jest warte kontynuacji trzeba kontynuować, czego pan tu nie rozumie?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
21-09-2023 19:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Poza tym jakoś nie wierzę w te słowa Frasyniuka.
>>Podasz dokładniejszy cytat? kontekst?
>Tu nie chodzi o pańską wiarę, proszę:
>www.youtub(*)4YZ7GQE&ab_channel=RadioMaryja

Zmusiłem się do odsłuchania
Montaż słyszalny gołym uchem
Szacunek dla polskiego wojska wyraźnie powiedziany
"Tak nie postępują polscy żołnierze"
TO NIE JEST obrażanie polskiego wojska. To jest krytyka ŚMIECI przebranych w polskie mundury, którzy honor polskiego wojska zmienili w gówno i powinni być za to ukarani

Błaszczak wpisał się na listę zdrajców

To, że minister latania białoruskich helikopterów zleca coś politycznej ziobrowskiej prokuraturze świadczy tylko o tym że cała zjebnoczona prawica to banda kanalii i zdrajców. "Patriotów" koryta

Przypomnę: Wrzesień 2016:

Trzech pijanych w sztok wysokich rangą oficerów 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku awanturowało się w hotelu niedaleko niedaleko ich garnizonu. Oficerowie skatowali wezwanych na miejscu policjantów i strażnika miejskiego. Wojsko podjęło już decyzję o wydaleniu całej trójki z armii. Wśród nich jest syn znanego generała armii Mieczysława Bieńka.

Jeśli napiszę, że tak nie zachowują się polscy żołnierze, tak zachowują się śmieci, to obrażę polską armię?

CZEKAM NA ODPOWIEDŹ

Jeśli nie odpowiesz, to znaczy, że sam uznasz polską armię za śmieci


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>Poza tym jakoś nie wierzę w te słowa Frasyniuka.
>>>Podasz dokładniejszy cytat? kontekst?
>>Tu nie chodzi o pańską wiarę, proszę:
>>www.youtub(*)4YZ7GQE&ab_channel=RadioMaryja
>Zmusiłem się do odsłuchania
>Montaż słyszalny gołym uchem
>Szacunek dla polskiego wojska wyraźnie powiedziany
>"Tak nie postępują polscy żołnierze"
>TO NIE JEST obrażanie polskiego wojska. To jest krytyka ŚMIECI przebranych w polskie mundury, którzy honor polskiego wojska zmienili w gówno i powinni być za to ukarani
>Błaszczak wpisał się na listę zdrajców
>To, że minister latania białoruskich helikopterów zleca coś politycznej ziobrowskiej prokuraturze świadczy tylko o tym że cała zjebnoczona prawica to banda kanalii i zdrajców. "Patriotów" koryta
>Przypomnę: Wrzesień 2016:
>Trzech pijanych w sztok wysokich rangą oficerów 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku awanturowało się w hotelu niedaleko niedaleko ich garnizonu. Oficerowie skatowali wezwanych na miejscu policjantów i strażnika miejskiego. Wojsko podjęło już decyzję o wydaleniu całej trójki z armii. Wśród nich jest syn znanego generała armii Mieczysława Bieńka.
>Jeśli napiszę, że tak nie zachowują się polscy żołnierze, tak zachowują się śmieci, to obrażę polską armię?
>CZEKAM NA ODPOWIEDŹ
>Jeśli nie odpowiesz, to znaczy, że sam uznasz polską armię za śmieci
Trwa wojna hybrydowa, której elementem jest wojna informacyjna, wygadywanie takich rzeczy w kierunku Wojska Polskiego to sabotaż, to działanie na szkodę polskiej racji stanu. Woda na młyn rosyjskiej propagandy. To tak samo jak wpis geniusza Sikorskiego na Twitterze po wysadzeniu Nord Stream, wie pan gdzie ten wpis później wylądował?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
22-09-2023 18:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Przypomnę: Wrzesień 2016:
>>Trzech pijanych w sztok wysokich rangą oficerów 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku awanturowało się w hotelu niedaleko niedaleko ich garnizonu. Oficerowie skatowali wezwanych na miejscu policjantów i strażnika miejskiego. Wojsko podjęło już decyzję o wydaleniu całej trójki z armii. Wśród nich jest syn znanego generała armii Mieczysława Bieńka.
>>Jeśli napiszę, że tak nie zachowują się polscy żołnierze, tak zachowują się śmieci, to obrażę polską armię?
>>CZEKAM NA ODPOWIEDŹ
>>Jeśli nie odpowiesz, to znaczy, że sam uznasz polską armię za śmieci
>Trwa wojna hybrydowa,
Giżycko.
Tak nie zachowują się polscy żołnierze, tak zachowują się śmieci.

>której elementem jest wojna informacyjna, wygadywanie takich rzeczy w kierunku Wojska Polskiego to sabotaż,

Czyli chuje bez honoru mają być usprawiedliwieni?
Nie mopanku.

>to działanie na szkodę polskiej racji stanu.
Jerzy Urban

>Woda na młyn...
Władysław Gomółka

Przestań już z tymi cytatami komunistycznych duchów

Gomółka mnie nawet nie dziwi. Ostatnia próba ingerencji w Dziady Mickiewicza... Kaczogomółki wiecznie żywe

>To tak samo jak wpis geniusza Sikorskiego na Twitterze po wysadzeniu Nord Stream, wie pan gdzie ten wpis później wylądował?
Nie wiem. Ale nie chciałbym żyć w kraju, w którym w imię PiSOwskiej racji stanu próbuje się cenzorskiego knebla i usprawiedliwia bezhonorne k***ysyństwo, tylko dlatego, że bezhonorny k***ysyn nosi mundur.

Przyjmuję do wiadomości kłamliwy montaż rydzykowo-PiSowskiej TRwam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-09-2023 14:15 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Trwa wojna hybrydowa, której elementem jest wojna informacyjna, wygadywanie takich rzeczy w kierunku Wojska Polskiego to sabotaż,

W uzupełnieniu
W 1986 w USA nakręcono "Pluton" krytyczny wobec amerykańskiej polityki i amerykańskich żołnierzy w Vietnamie
W 2005 W Rosji nakręcono film "9 Rota" pokazujący absurd śmierci rosyjskich żołnierzy w Afganistanie.

Wymowa obu filmów była zdecydowanie antypaństwowa

ALE ŻADEN ROSYJSKI POLITYK (a rządził już Putin) ani żaden amerykański polityk nie protestował przeciwko pokazywaniu filmu w kinach czy telewizjach

Teraz jakiś pogrobowiec Goebbelsa wydał zarządzenie, że przed emisją "Zielonej granicy" w kinach ma być reklamowy spot
Inny PiSnazistowski propagandzista wydał zakaz prowadzenia uczniów do kin (podobnie jak wcześniej na Dziady Mickiewicza)
Oczywiście żaden z nich nie potrzebował filmu widzieć. Wystarczyły odpowiednio zmontowane NIELEGALNIE POZYSKANE I NIELEGALNIE WYŚWIETLONE fragmenty w TVPiS (podobnie zmontowano wypowiedź Frasyniuka w TVRydzyk)

Twórcy zapowiadają pozew, ale nie po to Ziobro wprowadził swoich sędziów.... Pisuary są bezkarne jak dawniej komunistyczni aparatczycy

Próba cenzury... Cóż, Heil Kaczyński, dawniej Heil Hitler, Dzieło Goebbelsa wiecznie żywe. A wszystko można usprawiedliwić hybrydową wojną.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>A wszystko można usprawiedliwić hybrydową wojną.
Zrozum, że jesteś żołnierzem na linii frontu, i uważaj co mówisz, co piszesz, zastanów się dwa razy zanim znowu wyrzygasz gówno na ekran.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
23-09-2023 16:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>A wszystko można usprawiedliwić hybrydową wojną.
>Zrozum, że jesteś żołnierzem na linii frontu, i uważaj co mówisz, co piszesz, zastanów się dwa razy zanim znowu wyrzygasz gówno na ekran.

Miarkuj się, bo Cię ponosi

Czy dlatego, że u wrót jest wojna, trzeba ingerować w obsadę Dziadów Mickiewicza?

Czy z powodu wojny blisko granic, wolno rządowej telewizji łamać prawo?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>Czy z powodu wojny blisko granic, wolno rządowej telewizji łamać prawo?
Przykład?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
28-09-2023 17:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Czy z powodu wojny blisko granic, wolno rządowej telewizji łamać prawo?
>Przykład?

Bez zgody autorów filmu, wycięto z niego fragmenty i pokazano w TVPiS

Czy dlatego, że u wrót jest wojna, trzeba ingerować w obsadę Dziadów Mickiewicza?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-09-2023 19:37 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Czy z powodu wojny blisko granic, wolno rządowej telewizji łamać prawo?
>Przykład?

W uzupełnieniu
Zbigniew Ziobro, tzw minister sprawiedliwości dostał sądowy zakaz wypowiadania się na temat filmu Zielona granica przez 2 tygodnie.

Zignorował sądowy zakaz
Złamał prawo

Wiesz już po co jest niezawisłość wymiaru sprawiedliwości?
Po to, żeby taki gnój jak Ziobro natychmiast został oskarżony przez niezależną od rządu prokuraturę przed niezawisłym sądem

Ziobro się nie boi łamać prawa. Wie, że prokuratura to jego podwładni a sędziów po kolejnej "reformie" przeniesie się do Ustrzyk

WRON się kłania, oni też w imię racji stanu łamali prawa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>A wszystko można usprawiedliwić hybrydową wojną.
>Zrozum, że jesteś żołnierzem na linii frontu, i uważaj co mówisz, co piszesz, zastanów się dwa razy zanim znowu wyrzygasz gówno na ekran.

w uzupełnieniu
pl.wikipedia.org/wiki/Lynndie_England



Była wojna, ale wojna nie usprawiedliwia wszystkich zachowań
Silny rząd nie boi się prawdy
słaby, zasłania się "racją stanu"

Różnica w tym, że w Iraku strzelano w Polsce tylko latają obce rakiety i śmigłowce


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365