Nad branżą kryptowalut wschodzi słońce. Trump kryptowaluty lubi i ceni. I nie da im zrobić krzywdy, był na zlocie bitcoiniarzy i wygłosił przemówienie poparcia Zajął się najbardziej palącą kwestią w branży, czyli jej energochłonnością. Nieprodukująca niczego konkretnego poza środkami do wymiany handlowej, pożera ogromne zasoby mocy obliczeniowej oraz energii. Trump zapowiedział, że zintensyfikuje produkcję energii elektrycznej z paliw kopalnych i energii jądrowej (ochrona klimatu) Ogłosił, że zakaże sprzedaży posiadanych przez rząd USA bitcoinów, ma ich 200 tysięcy to 50 mld $ zapowiedział że rząd będzie je trzymał w celu budowy strategicznej rezerwy bitcoinowej.
też Kamali Harris powiedziała „Jeśli nie będziemy mieć bitcoina, jeśli nie będziemy mieć kryptowalut, oddamy przywództwo w dziedzinie innowacji finansowych XXI wieku”. Aktywa w krypto posiada 52 mln Amerykanów, chciałaby zrobić z USA światową stolicę kryptowalut, w której będzie się je na potęgę kopać i masowo nimi handlować.
Co na temat ekologii i jej kształtu mogą powiedzieć europejczycy ? UE ze swoimi "dyrektywami" jawi się raczej jako szkodnik a nie instytucja zapobiegania degradacji środowiska naturalnego gwarantującego nam i zwierzętom godne przetrwanie. Dlaczego tak uważam ? Otóż fakty mówią same za siebie.. najbardziej proekologiczne kraje należą do ameryki łacińskiej. To tam wzrasta zalesienie, przyznawane są prawa zwierzętom i tworzy się parki narodowe: dobrewiado(*)sobiste-to-pierwszy-taki-kraj/ dobrewiado(*)oila-swoja-powierzchnie-lesna/ dobrewiado(*)ostarykanskim-parku-narodowym/ To tylko trzy przykłady..
Jak pomimo panujacego feminizmu bic legalnie kobiety? A no mozesz pomimo posiadania chromosomu xy zaproklamowac, ze jestes kobieta i za bicie kobiet mozesz nawet dostac zloty medal
I oczywiwcie mozesz przy tym krzyczec o prawach dla kobiet, logice, biologii i zdrowym rozsadku.
Cześć ludzie, czuję się trochę głupio, ale pomyślałem, że zapytam, czy krowy sikają i kupują przez tę samą dziurę??? Kiedy byłem mały, powiedziano mi, że tak jest i że jest to powszechnie wiadome, ale teraz jestem młodym dorosłym i nie jestem tego taki pewien. Tak, trochę się rozglądałem, ale słabo radzę sobie z przeszukiwaniem Internetu i ludzi tutaj są zazwyczaj sprytni, więc czy ktoś mógłby mi pomóc
my jesteśmy przywiązani do ziemi, nomadzi do namiotu
w raju byliśmy nomadami
Arabowie (podobnie Żydzi) opanują świat bo sa nomadami, tam gdzie rozstawią namiot tam ich zycie sa wspólnotowi my libki, przywiązani do własnosci (np. ziemi) musimy wyginąć, taka jest fizyka
projektanci domów przełomu XIX i XX w jeździli dorożkami i nosili zegarki na łańcuszku, a projektowali domy z kanalizacja, woda, elektrycznością Dzisiaj rozmawiamy przez te zegarki, technologia zmieniła się niewyobrażalnie, a często mieszkamy w gorszych domach niż te zaprojektowane 100 lat temu.
szkoda że nikt nie poszedł śladem Antonio Gaudíego, jego Sagrada Família (pol.) Świątynia Pokutna Świętej Rodziny - kościół w Barcelonie uważany za jego najważniejsze osiągnięcie W założeniu konstrukcja budowli miała przypominać jeden wielki organizm. Budowę rozpoczęto w 1882 roku. Przez cztery dekady pracował intensywnie nad konstrukcją, poświęcając jej całkowicie ostatnie 15 lat życia. dla mnie to powielony kopiec termitów
Z powodu organicznej formy budowli oraz niepowtarzalności detali architektonicznych (tak jak w naturze żaden z nich nie jest identyczny i musi być osobno rzeźbiony) do dziś nie zdołano jej ukończyć
W 2018 poinformowano, iż świątynia od 136 lat budowana jest bez pozwolenia Strony sporu doszły jednak do porozumienia i kuria diecezjalna musi zapłacić 41 mln $ celem legalizacji dodatkowo władze bazyliki w ciągu 10 lat przekażą na rzecz miasta kwotę 36 mln euro
Cała kultura usazyda (od polityki, przez kino, media, po codzienność) przesycona jest przemocą i militaryzmem. Amerykanie jednogłośne popieranie każdą wojenną kampanię Nie znajdziecie w rzekomo wolnym społeczeństwie, z rzekomo wolną prasą i 1 500 tytułami prasowymi, choć jednej gazety, która sprzeciwiała się bombardowaniu Afganistanu, Iraku czy Jugosławii przez USA i dziś media jednogłośnie domagają się eskalacji wojny na Ukrainie, robią co mogą, żeby utrzymać bojowego ducha walczących z Palestyńczykami żołnierzy izraelskich.