Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
08-07-2024zeniu73Wybory we Francji
1. Czy wynik wyborów we Francji to przebudzenie się nazistowskich wyborców (którzy do tej pory nie chodzili na wybory i był to ich pierwszy oddany głos), wędrówka nienazistowskich wyborców do nazistów czy wędrówka nazistowskich wyborców, którzy do tej pory wybierali nienazistów ale teraz postanowili wybrać nazistów?

2. Wynik wyborów to niezrozumienie polityki Macrona?

3. Wynik wyborów to pokazanie, że wyborca chce korekty dotychczasowej polityki?

4. Wynik wyborów trzeba negować tupaniem lewą nóżką w ziemię i krzyczenie "naziści, naziści"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 110 (przedawniony)
08-07-2024quickTechnologie geopolityczne.
Polecam;
politykare(*)zynieria-przymusowej-migracji/
Istnieje natomiast niska świadomość, że migracje mogą mieć także charakter zaplanowanych, wielopoziomowych operacji, wplatanych w strategiczną politykę mocarstw. Wykorzystywanie zarówno naturalnych okoliczności (np. katastrofy naturalne: powodzie, trzęsienia ziemi, pożary, tsunami; awarie techniczne itd.), jak i stymulowanie konkretnych wydarzeń (rewolucje, zamachy stanu, akty terroru, wojny), pozwala w skali strategicznej na ukierunkowywanie "strumieni ludzkich". Migracje w skali makro mają dużą moc dezintegracyjną. Konieczność utrzymywania obozów dla uchodźców, koszty opieki socjalnej, zdrowotnej itd. bez istotnego wsparcia międzynarodowego, może doprowadzić do ostrego kryzysu gospodarczego. Osobną kwestią jest perspektywa długookresowa. Włączanie społeczności imigranckich w tkankę społeczną państwa gospodarza, często odmienną cywilizacyjnie i kulturowo, jest ogromnym wyzwaniem, generującym liczne napięcia społeczne i polityczne.

Wywoływanie kontrolowanych "przepływów antropologicznych" tało się współcześnie jedną w technologii geopolitycznych wykorzystywanych przez mocarstwa w celu osłabienia wewnętrznego swoich przeciwników. Bomba "D" (broń demograficzna) jest dziś jedną z podstawowych technologii inżynierii społecznej wykorzystywanych w nowoczesnych konfliktach asymetrycznych (w tym oczywiście w ramach koncepcji wojny hybrydowej).

Jaką, wobec..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
06-07-2024okraglymiało być tak pięknie
po zlikwidowaniu imperium zła (ZSRR) miało być tak pięknie, czemu jest gorzej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
06-07-2024okraglyabstynencja jest groźna
Hitler nie pił, nie pije Putin,
pił Churchill, Kwaśniewski
tez byłbym dobrym prezydentem
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
06-07-2024okraglynajbardziej agresywny pies świata
najbardziej agresywnym psem świata jest usazyd, bez powodu zagryzł Irak, Afganistan, Syrię, Libie, Wietnam, Kubę i wiele, wiele innych, miał taki kaprys, robił co chciał 10 000 km od swoich granic, kto mu zabronił? nawet Rosja z nim współpracowała
dzisiaj dowiadujemy się że rozpoczął nowe próby nuklearne, ostrzy ten potwór zęby do wojny atomowej w obronie swojej hiperdominacji nad nami libkami niedorozwojkami (wychował sobie nas na niedorozwojków, swoich najwierniejszych niewolników)

historycznie nasze patoelity bardzo często postawiały romantycznie, na Napoleona, straciliśmy w wyprawie na Moskwę 200 000 rodaków, król Józef Poniatowski poniósł dla niego śmierć w Elsterze.

później przed 2 wś naszym bogiem była Anglia (dawny usazyd), imperialna, nad która nie zachodziło słońce, dawała nam gwarancje, jacy my libki sa głupi, TO NIC NIE ZNACZYŁO

najlepsze gwarancje dawała nam ZSRR, nasz najlepszy sojusznik wszechczasów, Czemu tak pogardzany przez nas?

Dzisiaj naszym panem jest usazyd, mentalnie imperialna Anglia, na jego rozkaz zaangażowaliśmy sie w jego kolonialnej wojnie w Iraku, Afganistanie i Ukrainie, będę musiał zginąć za waszą, libków niedorozwojków wojnnie, za wolnośc patoelit, za kulczyka (1 000 000 zł/godz pracy)
ale ja nie jestem taki mądry. Nie pójdę!

czemu życie jest bezcenne (wg propagandy) a na na wojnę pośla mnie patoelity na pewną śmierć? bez zastanowienia, co ja jestem, gorszy od embriona, czy innego patoelita?

jak wg naszego boga zwanego LIBERALIZM, w 3 osobach:..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-06-2024romaroSumienie światłem inteligencji

Cytat z Jean-Marie Le Pen \"O prawdzie, ludziach i wojnie\":
Jean-Marie Le Pen: Pasjonuje mnie historia II wojny światowej. Mam kilka pytań. Nie twierdzę, że komory gazowe nie istniały. Sam nie byłem w stanie ich zobaczyć. Nie przestudiowałem konkretnie tej kwestii. Myślę jednak, że jest to szczegół w historii II wojny światowej.
Paul-Jacques Truffaut: Sześć milionów zabitych, czy to kwestia szczegółów?
Jean-Marie Le Pen: Sześć milionów zabitych? Jak?
Paul-Jacques Truffaut: Sześć milionów Żydów, którzy zginęli podczas II wojny światowej, czy uważasz, że jest to kwestia szczegółowa?
Jean-Marie Le Pen: Pytanie, które zostało zadane, brzmi: jak ci ludzie zostali zabici?
Paul-Jacques Truffaut: To nie jest kwestia szczegółów!
Jean-Marie Le Pen: Tak, to szczegół wojny. Czy chcesz mi powiedzieć, że jest to prawda objawiona, w którą każdy musi uwierzyć, że jest to naszym moralnym obowiązekiem wierzyć?


Wszyscy pamiętamy pochód Morawieckiego u boku córki Jean-Marii Le Pen'a i ciekawe jak "naszym" rodzimym patriotom ultraprawicowym po drodze z francuskimi faszystami? Jak im się to spina? Prostytucja.
Prostytucja polityczna jest jednym z niewielu zawodów, który pomimo postępu technicznego pozostała bardzo rzemieślnicza. Jedni prostytuują się dla pieniędzy, dla stanowisk, inni - dla poklasku, jak ostatnio Duda, który nie wierzę, że zapomniał o masakrze na placu Placu Niebiańskiego Spokoju. Czy to też był dla niego szczegół?

Sumienie światłem inteligencji, które pozwala..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
21-06-2024okraglyusazyd upadłym rzymem
usazyd i narzucony nam przez niego antyludzki buk, liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), z definicji dzieli nas Polaków, zamiast łączyć, nasz buk jest anty ludzki (z definicji)
za to liberalizm jest zgodny z zasadą rządzenia usazyda, pana swiata; dziel, dziel, ... na libków niedorozwojków i .. rządź

my libki jesteśmy głupi (z definicji) nasz buk usażyd naszym panem, steruje nami marionetkami (indywidualnymi, (bez)wolnymi, własność), wysra się tu (spowoduje wojnę) i podetrze nami swoją dupę, zobaczysz, z usazyda gówna nie będą mogły wyjść nasze wnuki (jak w Iraku, Afganistanie, Wietnamie, Korei, Syrii, Libii, ....)
czy ty libku naprawdę wierzysz, że usazydowi zalezy na twoim dobru?
czy naszym patoelitom, psom usazyda, zależy na twoim dobru?

głupi to mają klawe życie, wierzą w takie głupstwa, .... i im dobrze
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-06-2024zeniu73Dawka rasizmu
Dawno nie pielęgnowałem mojej rasistowsko nazistowskiej duszy.

m.bild.de/(*)tps://news.google.com/

Przedstawiciel najfajniejszej i najbardziej pokojowej religii w ataku 🤣

Policjant (zapewne rasista i nazista) złapał dwa dźgnięcia.

Dobrze mu tak. Czemu atakował straumatyzowana ofiarę???

m.bild.de/(*)ttps://www.google.com/

A to sympatyczni uciekinierzy z (uwaga) Tunezji i Maroka (czyli państw w których szaleje wojna), którzy zneutralizowali ostatecznie 30latka poprzez trepanacje czaszki.

No ale co ja tam będę pisał. Moraliści całego świata zjednoczmy się w walce przeciwko rasizmowi i nazizmowi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
20-06-2024okraglylockdown
Badania wskazują, że jest ujemny związek pomiędzy reakcją rządową na COVID19 a skutkami dla zdrowia publicznego

Alaksandr Łukaszenka miał rację (pamietam jak go u nas wyśmiewano za to że nie wprowadził lockdownu)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
09-06-2024zeniu73Początki lepszej Europy aka Nowa Inkwizycja?
www.cducsu(*)europaeischen-parlamentarismus

Wszystko wskazuje na to, że pod wpływem moraliny parlament europejski przyjął projekt stworzenia urzędu do etyki.

Parlamentarzyści nie stosujący się do odgórnie ustalonych zasad moralnych będą ścigani.

Europa już chyba parę razy przerabiała scentralizowaną moralność. Zq każdym razem było przy tym raczej średnio niż dobrze.

No ale dzisiejsza moralność to co innego. Dziś zielono czerwona moralność to same dobro.
Będzie dobrze.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)