Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-02-2024okraglysyn dziwki i wszystko jasne
Joe Biden nazwał Putina "szalonym s*******nem".
szalony to nie jest, ale faktycznie są kontrowersje na temat jego rodziców
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
17-02-2024okraglyzbrodniarz o którym nie słyszałeś
zbrodniarz o którym nie słyszałeś, to oczywiście usazyd, ich nie wolno krytykować.
Henry Kissinger, laureat nagrody Nobla (pokojowej ), jest winny śmierci miliony istnień ludzkich.
www.youtube.com/watch?v=HZu7MgNHdgA
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-01-2024okraglyMusk przyjedzie do nas przepraszac Żydów
Musk przyjedzie do nas przepraszac Żydów
w wątku www.racjonalista.pl/forum.php/s,916938 pisałem, kto nami rządzi
pisałem, ze ten kogo nie wolno nam krytykować
czyli? ....
żydzi

Musk na swojej platformie X, cos powiedział o zydach, co im sie nie spodobało i przyjedzie do Oswięcimia sie kajac, będzie to go kosztowało kilka miliardów $

było pytanie czemu pisze usazyd?
odpowiadam; bo to sposób organizacji świata którego nie toleruję, a jest wg naszego Konopki istotą tzn świat jest zorganizowany hierarchicznie
głową są ŻYDZI
ich zbrojnym ramieniem sa anglosasi (1100 baz wojskowych tysiące km poza USA)
a my, Słowianie w swiatowej hierarchii jestesmy ponizej penisa, jesteśmy nogami usazyda, mamy ich nieść i walczyc z tymi którzy się im buntuja, tj Rosją
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
22-01-2024zeniu73Zmiana narracji
Media anglojęzyczne powoli zmieniają narrację w kwestii palestyńsko izraelskiej. Powoli zaczynają mruczeć, że Izrael deko przesadza. Nawet Francja zaczyna coś tam mamrotać.

Niemcy, jako najgrubsi kolesie Żydów ( racją stanu państwa niemieckiego jest obrona Izraela, twierdził kanclerz Scholz) nadal stoją murem za Benjaminem.

A jak to wygląda w Polsce? Nadal trzeba klaskać Izraelowi, żeby nie być antysemitą? Co na to moralne wyrocznie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
21-01-2024romaroParszywa dwunastka z Davos
Liderzy, tytani biznesu, filantropi i celebryci zjeżdżają do szwajcarskiego miasteczka narciarskiego Davos, aby dyskutować o losach świata i robić interesy z globalną elitą na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego.

Andrzej Duda osiągnął miedzynarodowy "sukces". Został zakwalifikowany do "parszywej dwunastki z Davos" przez politico. Tak go opisano:

"Kiedy porównamy polskiego prezydenta Andrzeja Dudę z niektórymi innymi osobami na tej liście, wydaje się, że nie dorównuje. Nie jest dyktatorem rządzącym brutalnym petro-państwem, nie napadł na żadnego sąsiada ani nawet nie dzierżył piły łańcuchowej na scenie.
Ale Duda to człowiek wczorajszy. Jako ostatni kandydat z nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość, która została odsunięta od władzy w zeszłym roku, Duda robi wszystko, co w jego mocy, aby utrudnić prace rządowi Donalda Tuska, korzystając z prawa weta i udzielając schronienia skazanym parlamentarzystom. Podsumowując: kiedy spotkasz się z prezydentem Dudą w Davos, nie zakładaj, że przemawia w imieniu Polski."

www.politi(*)mmed-bin-salman-jared-kushner/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-01-2024szarleyCiężki czas brytyjskiej korony
Słucham jednej z polskich radiowych stacji i uszom nie wierzę

Oto dowiaduję się, że brytyjska rodzina królewska ma wielki problem. Król Karlik III ma pójść na operację i nie ma kto pełnić królewskich obowiązków, bo jego syn Wiluś MUSI SIĘ OPIEKOWAĆ CHORĄ ŻONĄ. Tragedia narodów Korony!

Biedactwo, skoro jego Kaśka jest chora to pewnie teraz musi obiad uwarzyć, pranie zrobić i wyprasować, dzieci opatrzyć, dywany odkurzyć, a to nie jest chałupka, to je srogi burg!

A skoro Kasieńka zachorzała, to kto teraz króliki nafutruje, spod kur jajka wybierze, kozy wydoi?

Dobrze że zima, nie trzeba ogródka plewić, ani grochu sadzić, ale i tak nie będzie kiedy pełnić królewskich obowiązków. Może ma choć ubezpieczenie na wypadek opieki nad chorą żoną i ichni ZUS wypłaci mu jakiś zasiłek?

Gdybym w tym słyszał jakąś ironię w głosie dziennikarza, to bym się śmiał, ale dziennikarzyna to całkiem poważnie głosił.

Czy ktoś tu coś głosi z perspektywy innej planety?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-01-2024filhalbateSzukam miasta/kraju z konkretnymi właściwościami
Witam wszystkich, szukam miasta spełniającego następujące kryteria:

Ma dobry i bezpłatny/tani system opieki zdrowotnej (więc nie w Ameryce Północnej)

Nie robi się zbyt zimno i wilgotno – im cieplej i bardziej sucho, tym lepiej

życie w nim nie jest zbyt drogie

Nie jest zbyt tłoczno

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie (dobrego) programu studiów matematycznych w zakresie geometrii/topologii

Wszelkie wskazówki/sugestie będą bardzo mile widziane!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
01-01-2024okraglyszok
najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie jest elektryk, Tesla Model Y

mam przekonanie (patoelity tego nie powiedzą) że w stosunku do swiata, cofamy się w rozwoju, że w PRL-u byliśmy wyzej
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-01-2024schlawinerKriegsverbrechertribunal in Den Haag
Po niemiecku właśnie dlatego, że tytuł ten dokładnie charakteryzuje ową od 2016 niekoniecznie legalną instytucję. Ale kwestie
językowe na razie odkładamy. Z meritum wstępnie: Jedna z ofiar powyższej, przywódca Serbów bośniackich Momčilo Krajisznik określiła się w żartach jako "ratni zločinac", chociaż od takowego zarzutu została uwolniona, a otrzymała dwudziestkę za "zbrodnie przeciw ludzkości", wzięty z dupy termin, oznaczający m.in. (uwaga p.p. Polacy!) wysiedlenia, o skutkach zresztą w momencie wydania wyroku nieaktualnych.

Zabiorę jeszcze głos, liczę na fachowe komentarze.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 467 (przedawniony)
31-12-2023zeniu73Niederlandy
I następni Naziści wygrywają wybory.

Demokraci tego forum, sól tej lewicowo überdemokratycznej ziemi: wyjaśnijcie dlaczego poza wami cała Europa wybiera nazizm????
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)