Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
17-01-2018finerbijkPolacy rusobii?
Ławrow z rosyjskiego MSZ powiedział:
"Będziemy gotowi do dialogu, ale w tym celu nasi polscy koledzy powinni oczywiście zrozumieć, że dialog jest możliwy tylko na podstawie wzajemnego uwzględniania interesów, a nie na podstawie prób dyktowania nam czegoś ze świadomością, że za plecami są Amerykanie i inne jastrzębie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego"
Jeszcze coś mówił, że rusofobia staje się naszą polityką narodową. Też to czujecie? Wiadomo, jak się tu cokolwiek mówi albo pisze pozytywnie o Rosji, to jest się zaraz ruskim agentem, dlatego się powstrzymam. Zastanawia mnie czy nie warto by bliżej się przyjrzeć ewentualnej współpracy, zamiast zaraz sadzać sąsiada na pozycji wroga. A może jestem naiwny?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
16-01-2018chętnie racjonalistkaSzachiści szowiniści...
.
Ukraińska szachistka przeciwko islamskiej dyskryminacji kobiet protestuje samotnie.

pl.aleteia(*)zachistka-zaplaci-wysoka-cene/

www.wprost(*)zlowiek-drugiej-kategorii.html

pl.wikipedia.org/wiki/Abaja

Pytanie wątku: dlaczego mężczyznom-szachistom, zresztą nieszachistom także, islamska dyskryminacja kobiet ZUPEŁNIE nie przeszkadza?

I może pytanie pomocnicze: czy byłby ten turniej do pomyślenia w RPA z czasów apartheidu?
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 66 (przedawniony)
12-01-2018Mariusz AgnosiewiczUnia na rozdrożu
Tak oto wygląda pluralizm według brukselskiego autora Süddeutsche Zeitung: jeśli nie podoba wam się wizja budowy Eurosojuza według Macrona i zamiast tego chcecie Europy Ojczyzn, jaką głosił de Gaulle - wypad z Unii. Eurosojuz ma mieć centralnego ministra spraw zagranicznych, unijną armię oraz centralną politykę imigracyjną.

Można się natomiast zgodzić z konkluzją tego tekstu:
"Państwo w połowie praworządne nie może być pełnym członkiem UE. Wszyscy członkowie Unii korzystają z prawa do wyjścia. Nie mają, jako kraje nieliberalne, prawa do niszczenia Unii od środka".

Nie może bowiem być tak, że zapisujemy we wspólnotowym prawie priorytet dywersyfikacji energetycznej, a później Niemcy z Francją budują Nord Stream i rosyjski monopol w Europie Środkowej. Wbrew temu, co się wydaje niektórym: praworządność nie polega na przestrzeganiu jedynie procedur prawnych, lecz na realizacji treści przepisów. To nie drobiazgowość proceduralna decyduje o tym, czy państwo jest praworządne, lecz np. zapisanie w konstytucji zasady społecznej gospodarki rynkowej, po czym budowanie ustaw wprowadzających gospodarkę antyspołeczną, umożliwiającą pozbawianie tysięcy ludzi mieszkań przez "czempionów biznesu" reprywatyzacyjnego.

Nie może też być tak, że zapisujemy jako fundament Unii swobodę przepływu usług, po czym Francja niszczy ją swoim protekcjonizmem. Bruksela i Macron uzasadniają budowę Eurosojuza koniecznością walki z Chinami i USA, ale protekcjonizm ten tak samo uderza w Europę Środkową.

Chodzi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
12-01-2018ArminiusŁowca organów w potrzasku!
Kilka dni temu na Cyprze aresztowano - na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania - niejakiego Moshe Harela - Żyda, szefa miedzynarodowego gangu specjalizującego się w handlu organami ludzkimi. Był on on 10 lat poszukiwany przez organy scigania Kosowa. Tamtejsza policja zarzuca mu zorganizowania w 2008 r. w Priistinie - stolicy Kosowa - kliniki medycznej, w której dokonywano operacji pozyskiwania nerek w celach komercyjnych. "Pacjentami" owej kliniki były ubogie osoby z Europy Wschodniej i Azji , którym za sprzedaż organu miano oferować 15 tysięcy Euro. Po dokonaniu zabiegu wycięcia narządu, ofiary takich praktyk pozostawiane były bez żadnej opieki lekarskiej i traktowano je "jak śmieci". Biorcami organów jak wyżej byli głównie Żydzi izraelscy, gotowi płacić po 100 tysiecy Euro za organ.

Info jak wyżej należy traktować - także - jako przyczynek do zagadnienia etiologii antysemityzmu.


"Pristina - The Israeli ringleader of a global gang of organ traffickers has been arrested in Cyprus, Kosovan police say.
Moshe Harel is suspected of organising dozens of illegal kidney transplants at the Medicus clinic in the capital Pristina in 2008 and is the man being held, according to local media."

"The authorities have been looking for Harel for almost a a decade for exploiting victims, often recruited from poor areas in Eastern Europe and Central Asia, by promising €15 000 for their organs.
Donors, whose organs were illegally removed, were left without proper medical care..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-01-2018ArminiusSzycie grubymi nićmi
Nadzwyczajne posiedzenie RB ONZ dotyczące ostatnich zamieszek na terenie Iranu, które zostało zwołane z inicjatywy USA - zostało ostro skrytykowane przez przedstawicieli Francji i Rosji. Ambasador Francji stwierdził, iż niepokoje w Iranie mają się nijak do zagadnienia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, sugerując jednoznacznie, iż zwołanie posiedzenia jak wyżej było przejawem próby wykorzystania kryzysu irańskiego do "celów osobistych" - co zostało jednoznacznie odczytane jako złośliwa aluzja pod adresem USA.
Stanowisko Francji podtrzymał reprezentant Rosji, który oświadczył, iż zwołanie posiedzenia RB ONZ jest próbą brutalnej ingerencji USA w wewnętrzne sprawy Iranu - zastanawiając się zarazem dlaczego nie doszło do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ w 2014r. ,kiedy to w USA miały miejsce - po zabiciu przez policję czarnoskórego nastolatka - społeczne rozruchy w Ferguson.
USA - kontrolowane przez lobby żydowsko - syjonistyczne - na forum ONZ działają zawsze jako pełnomocnik Izraela. Fakt, iż apel o zwołanie posiedzenia RB ONZ jak wyżej pojawił się natychmiast po wystąpieniu niepokojów w Iranie, co wespół z ostatnim oświadczeniem szefa MOSADU, który oznajmił, iż w Iranie Izrael "ma oczy, uszy i coś jeszcze" - wskazywać może jednoznacznie bądź to na inspirowanie przez Izrael rozruchów Iranie, bądź tez próbę ich przechwycenia i skierowania w pożądanym dla Izraela kierunku.

Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału:

www.bbc.com/news/world-middle..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-01-2018Mariusz AgnosiewiczHegemoni kontra Rzeczpospolita
W stolicy unii wschodniej o Białorusi piszą niemal dokładnie te same rzeczy, co w stolicy unii zachodniej piszą o Polsce: że wykazuje odchylenie nacjonalistyczne, że pasożytuje na rosyjskich dotacjach, że szkodzi rosyjskim interesom i wciąż opiera się przed zacieśnianiem integracji. Jesteśmy w identycznym położeniu. Po to bowiem hegemon unii wschodniej buduje sojusz energetyczny przez Bałtyk z hegemonem unii zachodniej, by mogli dokończyć dzieła całkowitego podporządkowania byłych ziem krnąbrnej Rzeczypospolitej. Szkoda że przez te ziemie przebiega dziś w zasadzie potrójna żelazna kurtyna.

Rzeczony tekst: rusplt.ru/(*)y-federalnyiy-okrug-32283.html

[cytat=kresy24.pl]Białoruski Okręg Federalny ?

Rosyjski analityczno - informacyjny portal "Russkaja Planeta" opublikował materiał pod upokarzającym tytułem "Białoruski Okręg Federalny". W swoim artykule Andriej Karelin oskarżył władze białoruskie o akceptowanie działań antyrosyjskich, "białorutenizację" i pasożytowanie na Rosji i wezwał do przeformatowania stosunków rosyjsko-białoruskich.

Autor twierdzi, że relatywnie wysoki standard życia na Białorusi (w porównaniu z sąsiednimi regionami Rosji) osiągnięto przede wszystkim dzięki niekończącym się subsydiom z Rosji. Karelin uważa, że Białoruś jest de facto subsydiowanym regionem Rosji, a nawet używa w cudzysłowie słowa "niepodległość" w odniesieniu do Białorusi.

Dziennikarz "Russkiej Planety" oskarża Białoruś o to, że pomimo potężnych dotacji z Rosji, jest najbardziej..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 56 (przedawniony)
05-01-2018ArminiusJerozolima ogłoszona!!!
Donald Trump złożył oświadczenie, w którym uznał Jerozolimę stolicą Izraela. Deklaracja jak wyżej została przyjęta z wielkim zadowoleniem przez Izrael oraz większość amerykańskich Żydów. Cała reszta świata przyjęła ją z oburzeniem lub wielkim zaniepokojeniem.
Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału z BBC. Tymczasem pozwolę sobie zwrócić uwagę na pewien aspekt oświadczenia Trumpa jak wyżej - odnoszący się do wątków żydowskich zamieszczanych na forum Racjonalisty. Otóż fakt złożenia przedmiotowej deklaracji, postrzegać można także jako pozytywną weryfikacją obiektywizmu zawartego w wątkach jak wyżej - dotyczących historii Żydów, histori relacji żydowsko - chrześcijańskich, palestyńsko - żydowskich oraz - co bardzo istotne - natury relacji żydowsko - amerykańskich. Nikt już chyba nie ma wątpliwości jaka jest rola Trumpa i jaka jest rola jego zięcia Kushnera - ortodoksyjnego Żyda. W Polsce dawnymi czasy takiego kogoś jak Trumpa zwano szabesgojem, a państwo takie jak USA zwie się w obencje nomenklaturze "kidnapped nation".
Deklaracja jak wyżej najpewniej wygeneruje jeszcze większy kryzys na Bliskim Wschodzie oraz szereg zamachów terrorystycznych. Ciekawe, czy jak do nich dojdzie - nadal znajdą się tacy, którzy nie będą mogli zrozumieć ich "irracjonalnego" charakteru?

www.bbc.com/news/world-us-canada-42259443

"The US decision comes despite vocal opposition in the Muslim world, even among US allies.
On Tuesday Saudi Arabia's King Salman had said that the..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
02-01-2018ArminiusAna Pauker - Estera Stalina.
Kanał Dunaj - Morze Czarne łączy Dunaj w okolicy miejscowości Cernavoda z rumuńskim portem Konstanca. Decyzję o budowie kanału podjęli rumuńscy staliniści zainspirowani doświadczeniami sowieckimi. W Wikipedii w ten sposób o tym napisano:

"Decyzję o budowie kanału podjęło 25 maja 1949 roku Biuro Polityczne Rumuńskiej Partii Komunistycznej. Jego przywódcy utrzymywali, że do wybudowania kanału zainspirował ich Stalin oraz radzieckie doświadczenia w wykorzystaniu pracy przymusowej więźniów w robotach publicznych (w tym także przy budowie kanałów). W 1950 roku przyjęto ustawę o pracy przymusowej, która to praca miała stanowić element „reedukacji wrogich elementów”. Obozy pracy przymusowej powstawały w rejonach, w których wytyczono trasę kanału już w 1949 roku. Do 1953 roku liczba więźniów zaangażowanych jednocześnie w pracach przy budowie kanału sięgnęła 60 tys. (40 tys.) osób. Podstawowym narzędziem ich pracy były oskardy i łopaty. Szacuje się, że w sumie w tych pracach uczestniczyło około miliona rumuńskich więźniów, i że w konsekwencji ciężkich warunków pracy przy budowie kanału, chorób i głodowych racji pokarmowych ok. 200 tys. osób zmarło. Dlatego też projekt ten nazywano „kanałem śmierci” (Canalul Morţii) oraz „cmentarzem rumuńskiej burżuazji”.

Wśród stalinistów rumuńskich, w okresie 1944 - 1952, bardzo wpływową grupę stanowili staliniści - Żydzi, ogromnie nadreprezentowani w stosunku do liczby diaspory żydowksiej w Rumunii ( wyśmienity..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-12-2017Mariusz AgnosiewiczEuroatlantycka Europa Środkowa
Zarysowała się kolejna wyraźna różnica między Europą Zachodnią/Wschodnią a Europą Środkową - stosunek do Izraela i USA. Calutka Europa Zachodnia i Wschodnia potępiła decyzję USA o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. Większość Europy Środkowej wstrzymała się od głosu (Polska, Czechy, Węgry, Chorwacja, Rumunia, Łotwa, Bośnia i Hercegowina). Tak samo jak my głosowała Australia i Kanada. Czy można tutaj mówić o podziale euroatlantyckim i euroazjatyckim?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-12-2017ArminiusWielki brat patrzy
Prezydent USA Donald Trump zagroził wstrzymaniem pomocy finansowej państwom, które w dzisiejszym głosowaniu na forum ZO ONZ - przyjmą rezolucję odrzucająca uznanie przez Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela.
Zarazem Trump wyraził się pochlebnie o liście do ZO ONZ, wysłanym przez amerykańską ambasador przy ONZ - Nikki Haley, w którym ostrzegła ona państwa członkowskie przed udzieleniem poparcia dla rezolucji.
W liście jak wyżej Pani ambasador napisała, między innymi: "Prezydent (Trump - Arminius) będzie obserwował to głosowanie bardzo uważnie i zażądał ode mnie abym doniosła Mu o tych państwach, które będą głosowały przeciwko nam".
Taktyka jak wyżej jest - także - interesująca z tego względu, iż kopiuje jota w jotę neokolonialną strategię przyjętą przez USA (z bardzo wpływowym lobby syjonistycznym) w momencie kreowania państwa Izrael, w latach 1947/1948 r. Bo tylko spójrzmy:

"Przed krytycznym głosowaniem w ZO ONZ, F. Frankfurter, sędzia Sądu Najwyższego USA zadzwonił (sic!) do prezydenta Filipin, wskazując na negatywne skutki dla interesów tego kraju, jeżeli jego kraj zdecyduje się głosować za planem mniejszości. W drugiej polowie 1947 r., siedem projektów aktów prawnych, mających za przedmiot różnorakie wsparcie USA dla Filipin, było omawianych w parlamencie USA. Sędziowski szantaż przyniósł owoce. Delegat Filipin, w ostatniej chwili, zmienił front i opowiedział się za planem większości.
Bardzo skutecznym okazał się także szantaż wobec Liberii, którego dopuścił się D. Niles...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)