Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
22-11-2021ArminiusDrakula jako Żyd archetypiczny!
Przybył na Wyspy Brytyjskie w 1897 roku, przybył ze Wschodu, z masami swych pobratymców (ich liczba na wyspach na przełomie wieku 19 i 20 podwoiła się) z nikczemnymi zamiarami. Miał charakterystyczny papuzi nos, złe spojrzenie, odstające uszy i szponiaste paluchy. Co bardziej istotne miał też obsesję na punkcie pieniędzy, złota oraz...krwi. Przebywając na wyspach prowadził podejrzane interesy z niemieckim Żydem. Czy już wiadomo o jaką personę chodziło? Tak, to sam wielki Drakula! Zdaniem Sara Libby Robinson, autorki małej rozprawki pt. “Blood will tell: Antisemitism and vampires in British popular culture, 1875–1914.” - Drakula to po prostu Żyd doskonały! Podobieństwa między nim a schematycznym ujmowaniem postaci Żyda w epoce wiktoriańskiej są tak uderzające, iż trudno nie podzielić Jej poglądu.
W związku z powyższym byli i tacy co chcieli/chcą...ocenzurować postać Drakuli, twierdząc, że powielanie tego motywu to to propagowanie antysemickich stereotypów. Nie jestem pewien czy jest to w ogóle możliwe - ale moim zdaniem znacznie lepsze wyjście to po prostu wyjaśnianie kontekstu epoki przy wykorzystaniu np. rozprawki jak wyżej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
20-11-2021ArminiusCytatów czar-CXIX. Uri Avnery o antysemityźmie u Żydów
Uri Avnery, żydowski publicysta, którego biogram wikipediowski prezentuje się jak poniżej:

"(ur. jako Helmut Ostermann 10 września 1923 w Beckum, zm. 20 sierpnia 2018 w Tel Awiwie) – izraelski działacz społeczny, polityk i publicysta, poseł do Knesetu w latach 1965–1973 oraz 1979–1981.Urodził się jako Helmut Ostermann 10 września 1923 w Republice Weimarskiej. W młodości syjonista, należał do organizacji zbrojnej Irgun. Napisał hymn oddziału, w którym służył w czasie I wojny izraelsko-arabskiej.W wyborach w 1965 po raz pierwszy został wybrany do Knesetu, jako jedyny poseł z listy Meri. W wyborach w 1969 uzyskał reelekcję. W 1973 stracił miejsce w parlamencie. Bez powodzenia kandydował w wyborach w 1977 z listy Szeli jednak ostatecznie wszedł w skład dziewiątego Knesetu 31 stycznia 1979 zastępując Arjego Eli’awa. 13 lutego 1981, niecałe pół roku przed końcem kadencji ustąpił miejsca Walidowi Sadikowi.
W późniejszym okresie jeden z czołowych izraelskich aktywistów pokojowych, przez wiele lat przyjaciel Jasira Arafata. W 1993 wspólnie z żoną, Rachel Awneri, założyli ruch pokojowy Gusz Szalom.

napisał o żydowskim ekskluzywizmie w następujący sposób:

"Żydów naucza się w bardzo wczesnym wieku (podatnym na przyswajanie sobie określonych konceptów), że są wybranymi ludźmi boga. Ta wiedza - nieświadomie - pozostaje zakotwiczona w ich "duszy" przez całe ich życie, chociaż wielu z nich później zostaje stuprocentowymi ateistami.......Jesteśmy wyjątkowi. Język odzwiercied..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-11-2021romaroCytatów czar-CXIX. - ad vocem
Obiecałem odpowiadać, więc odniosę się do "Cytatów czar-CXIX. Uri Avnery o antysemityźmie u Żydów" - Armi napisał w tym wątku o nim, że "w młodości syjonista, należał do organizacji zbrojnej Irgun". Pomyślałem, że gdy mowa o organizacjach zbrojnych Armi nie zawaha się nawet sięgnąć po takie, które działały 70 lat temu o ile zgadza to się z jego linią ataku. "Cytatów czar", w którym wykorzystuje dzieci niczym islamski ekstremista. czuje się jedynym sprawiedliwym. Nawet kasowanie odpowiedzi uznaje za słuszne. Uznaje tylko takie, które nie zaburzą mu obrazu jaki nam próbuje przez lata rysować. Podobnie zachowują się Irańskie politruki. Skasują każdego kto odważy się prawdę o nich światu ukazać. Iran, palestyński Hamas, wszyscy po jednych pieniądzach.
Mam złą wiadomość dla Armiego, ale trochę historii:

Polityczne skrzydło Hamasu założonego w 1987 roku sprawuje władzę w Strefie Gazy. Skrzydłem zbrojnym organizacji są Brygady Izz ad-Dina al-Kassama. Sam Hamas określa się jako "ruch oporu" i skrzydło Bractwa Muzułmańskiego w Palestynie. Sami zaś Bracia podają, że brali oni udział, po stronie islamskiej, w większości konfliktów zbrojnych
po stronie afgańskich mudżahedinów . Przypomnę, że mudżahedini to różne zbrojne grupy opozycyjne, odwołujące się do radykalnego islamu, religijnego totalitaryzmu , zwalczającego świeckie i reformatorskie rządy, któremu początek dała Irańska rewolucja islamska w roku 1979 doprowadzająca do daleko idących przemian społecznych i politycznych na bliskim..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
20-11-2021kobieta"Korytarz humanitarny" dla migrantów z Białorusi do UE??
Merkel negocjuje „korytarz humanitarny” dla migrantów z Białorusi do UE??

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel (CDU / CSU) podobno negocjuje z UE ustanowienie czegoś, co określa się mianem „korytarza humanitarnego” dla wielu tysięcy zachodnich migrantów przebywających obecnie na Białorusi, którzy siłą próbują przekroczyć granicę do Polski i dalej w głąb kraju.

Media szwedzkie nieustannie donoszą o atakach, których doświadczyła polska policja graniczna i wojsko, gdy co najmniej 7000 migrantów, którzy z pomocą dyktatora Łukaszenki odbyli pielgrzymkę przez Białoruś, a teraz próbują przedostać się przez granicę polską, aby następnie przejść do wybranych miejsc docelowych, takich jak Niemcy i Szwecja.

Wywołała kryzys migracyjny w 2015 roku
Wieloletnia kanclerz Niemiec, została ostro skrytykowana za to, że w 2015 roku swoimi sygnałami politycznymi rozpoczęła inwazję migrantów, która doprowadziła do całkowitego załamania systemów azylowych w kilku krajach UE, w tym Szwecji.

Prognozy Merkel w tamtym czasie brzmiały: „zrobimy to” – możemy to zrobić. W ostateczności przed opuszczeniem wielkiej areny politycznej Merkel chce zadać kolejny cios w kierunku otwarcia granic. Tym razem chodzi o stworzenie „korytarza humanitarnego” do UE oraz do jej własnego i innych krajów. Chce dać kilka tysięcy darmowego czynszu…

Wg rzecznika białoruskiej dyktatury komunistycznej, kraj, po naciskach i sankcjach ze świata zewnętrznego, odeśle..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-11-2021MaxGolonko3Co to jest kał moralny?
Grafika:
pbs.twimg.(*)wAUAKrO?format=jpg&name=medium

Co to jest kał moralny? Perfekcyjnym przykładem kału moralnego są Łukszenka i PIS.
PIS jak liczy na poparcie Kościoła to wprowadza ustawę dającą więcej pogrzebów do obsłużenia Kościołowi - dzieci z wadami wrodzonymi urodzonych w sposób z konieczności naturalny.
Tuska zamknie jak tylko znajdzie pseudo-sensowny pretekst.
(znane) "Władza deprawuje. Władza absolutna deprawuje absolutnie."
Trzeba w dodatku być pół-psychopatą by mieć w nosie straszne osobiste nieszczęście powodowane u wielu kobiet.

Profesor - alkoholik - wyciągnięty zza oceanu udowadniał zamach smoleński teraz wyciągają inną taką gnidę w potrzebie $ ?

www.msn.co(*)C5‚ach/ar-AAQS72W?li=BBr5KbO

Siema
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
19-11-2021ArminiusCytatów w czar-CVIII. Lekcje hejtu w żydowskich szkołach
Uczniowie żydowskiej szkoły religijnej na pytanie "z czym czym kojarzy Ci się słowo Jerozolima" wypowiadają się jak na załączonym materiale filmowym.
Pokazałem to wideo kilku osobom - były zaszokowane skalą zatrucia umysłu młodych Żydów jadem szowinizmu, rasizmu, kołtuństwa i poziomu bezbrzeżnej agresji jaki prezentują w stosunku do Palestyńczyków oraz w ogóle zewnętrznego świata. Mnie nie zaszokowały te wypowiedzi - gdyż dobrze wiem do czego prowadzą starotestamentowe i talmudyczne zdublowane standardy etyczne oraz przekonanie o wyjątkowości ekskluzywizmie nacji żydowskiej. Przypuszczam także, iż - po naszej ostatniej wymianie zdań na temat biblijnej Judyty jako wzorca do naśladowania dla Żydów - nie powinny one zaszokować komentatora Andrzeja.51.
Polecam uważne obejrzenie tego krótkiego filmu. Tłumaczenie wypowiedzi dzieci jest w prostym angielskim - w postaci napisów. Jeżeli ktoś będzie miał kłopoty z jego zrozumieniem - podejmuję się przetłumaczenia. Proszę zwrócić uwagę ( 57 sekunda) jak na stwierdzenie ucznia, że Arabowie pozostaną w Jerozolimie ale jako niewolnicy jeden z obecnych w klasie dorosłych Żydów ( rabin?) reaguje śmiechem zadowolenia.
Drugi podlinkowany materiał to artykuł z brytyjskiej gazety, w który donosi, że w londyńskich, żydowskich, ultra ortodoksyjnych szkołach trzyletnim dzieciom mówi się, że "nie Żydzi" to nikczemnicy.

www.bitchute.com/video/MNlzh7BMtEl2/

"British three-year-olds have been told "the non-Jews" are "evil" in a Kindergarten worksheet..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
19-11-2021romaroCytatów w czar-CVIII. - Ad vocem
W związku z tym, że Arminius kasuję moje odpowiedzi, zmuszony jestem tak mu odpowiedzieć.

W odpowiedzi odniosłem się tylko do twojej narracji.
>Mnie nie zaszokowały te wypowiedzi - gdyż dobrze wiem do czego prowadzą starotestamentowe i talmudyczne zdublowane standardy etyczne oraz przekonanie o wyjątkowości ekskluzywizmie nacji żydowskiej.

Twoja niekonsekwencja jest tylko dowodem jak zdublowaną etykę masz. Więc przypomnę jak o elitarnej, organizacji hitlerowskiej się wypowiadałeś. Przy okazji, ilu sportowców przez barona Pierre de Coubertina straciło życie, albo strzelało do innych???

Model wypromowany przez barona Pierre de Coubertin jest ze wszech miar patologiczny.
Przykładem najlepszym niech będzie organizacja Wandervogel - prekursor skautingu i Hitlerjugend, którego działacze w wielu wypadkach zaakceptowali nazizm.


>Przypuszczam także, iż - po naszej ostatniej wymianie zdań na temat biblijnej Judyty jako wzorca do naśladowania dla Żydów - nie powinny one zaszokować komentatora Andrzeja.51.

Czy wzorzec sportowy jaki Arminius promuje jest godny do naśladowania? Nikogo nie szokuje?

Przypomnę o Dywizji Pancernej SS "Hitlerjugend" i o "Młodzieży Hitlera" - była jedyną oficjalną organizacją zrzeszającą młodych ludzi w III Rzeszy. Za przynależność do niej miliony niemieckich chłopców zapłaciło utratą dzieciństwa, a niejednokrotnie - również życia.

Tyle było w oryganej skasowanej wypowiedzi

A to już poza meritum:

Gdy mowa o ST - Możemy Arminiusie porozmawiać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
19-11-2021ArminiusDlaczego w USA przymuszają do konsumowania koszernej strawy?
Jak wiadomo z powodu presji Żydów obrzezano kiedyś całą Ameryką i nadal proceder ów jest powszechny w USA - o czym traktuje wątek jak podlinkowany(www.racjonalista.pl/forum.php/s,756761). Okazuje się jednakże, że patologia jak wyżej nie jest jedyną zafundowaną Nowemu Kontynentowi przez...starszych braci w wierze. Otóż niewielu ludzi (także mieszkańców USA) jest świadomych tego, że cała Ameryka de facto przymuszana jest konsumować koszerną strawę, stanowiącą pokarm ortodoksyjnych Żydów. Żydzi stanowią 1.8 % amerykańskiej populacji, ortodoksyjni Żydzi jeszcze mniej - dlaczegóż wiec są tak bardzo uprzywilejowani?
Większość podstawowych amerykańskich produktów spożywczych posiada certyfikat koszerności symbolizowany przez literki "K" lub "U" lub "OU" na etykiecie. Ale przecież przy zakupach większość ludzi na nie nie spogląda, poza tym są one tak na niej umieszczane aby nie rzucały się w oczy. Wielu ludzi uważa, że talmudyczne jadło wcale nie jest zdrowe, wielu ze względów religijnych czy etycznych ( prawa zwierząt) nie życzy sobie konsumowania talmudycznego jadła, bardzo istotnym jest też religijny aspekt owej praktyki, mającej miejsca kraju gdzie - teoretycznie przynajmniej - obsesyjnie przestrzega się zasady rozdzielania religii od państwa i tolerancji religijnej. Dlatego też proceder opisywany jest skandaliczną patologią, którą winno się jak najszybciej zlikwidować. Wyobraźmy sobie, że w Polsce, kraju katolickim, w większości produktów spożywczych jest zawarta komunia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
19-11-2021ArminiusObrzezany Supermen
Czy Supermen był/jest zakamuflowanym Żydem? Na tak postawione pytanie zastęp judeofilii dziarsko zakrzyknie stentorowym basem że jest to kolejny absurd z kategorii spiskowej teorii dziejów, wykreowany przez zadeklarowanych antysemitów. Jednakże tak się składa, iż tak właśnie twierdzi Roy Schwartz - Żyd - autor naukowej książki zatytułowanej " Czy Supermen jest obrzezany" - więc problem robi się zdecydowanie bardziej skomplikowany.
Słowem sytuacja jest następująca: Dwóch autorów - kreatorów postaci Supermena było Żydami a autor Żyd dowodzi, iż Supermen to Żyd tylko troszkę zakamuflowany.
Zapraszam do lektury podlinkowanego materiału z The Times of Israel.

"Was Superman a hidden Jew? Author of new 400-page scholarly tome is certain
Roy Schwartz’s recent, massive ‘Is Superman Circumcised?’ devotes serious thought to what a previous generation of thinkers may have shrugged off as nonsense"


"Its core thesis — that the world’s first superhero was as Jewish as Tevye — goes beyond shallow notations. Sure, The Big Blue Boy Scout’s creators were named Siegel and Shuster. And you don’t need a degree from Hebrew University to recognize that Jor-El placing his son in a space capsule rhymes with Moses’s trip down the Nile. But Schwartz’s close reading of the material goes much further and exposes a tidal wave of signifiers. Moreover, his writing tightly laces his theories with Jewish history and texts."

www.timesofisrael.com/wa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
18-11-2021kobieta"Musimy przestać obwiniać o wszystkie nasze problemy białych
Afrykański Książę: "Musimy przestać obwiniać o wszystkie nasze problemy białych"

W rozmowie z Hannoverschen Allgemeinen Zeitung etiopski książę Asfa-Wossen Asserate ostrzega teraz przed nadmierną poprawnością polityczną i inflacją w koncepcji rasizmu.

Asfa-Wossen Asserate uciekł do Niemiec w latach 70., w związku z krwawym zamachem stanu w swojej rodzinnej Etiopii.

Teraz jest zbulwersowany teoriami tak zwanego rasizmu i "białej siły", które rozprzestrzeniły się wśród dziennikarzy i nie tylko. Teoria "białej siły" oznacza, że praktycznie wszyscy biali są częścią systemu, który uciska nie-białych, stwierdza Asfa-Wossen Asserate.
- W ten sposób obrażasz tylko życzliwych ludzi, których wsparcia potrzebujemy - mówi do Hannoverschen Allgemeinen Zeitung.

Afrykański książę ostrzega również przed nadużywaniem terminu "rasizm" - jest czymś, co wg niego może doprowadzić do utraty znaczenia tego słowa.

Asfa-Wossen Asserate twierdzi, że Afrykanie muszą uwolnić się od "roli wiecznej ofiary" i ostatecznie zacząć spotykać białych ludzi na równych warunkach.

Aby to zrobić, musimy także opowiedzieć młodym Afrykanom o wielkiej kulturze, która istniała w Afryce przed epoką kolonialną, aby wzmocnić ich pewność siebie - mówi.

Bardzo mądry człowiek ten etiopski książȩ i nielewicowy. Co myślicie?

Źrόdło. FT
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)