Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
11-12-2018okraglytest
.
testem badamy poziom wiedzy, inteligencji, psycholodzy testem stwierdzają czyś np. chory na depresje. Czemu nie stworzyć testu dobrostanu ludzi w poszczególnych krajach, do wypełnienia przez losowo wybranych mieszkańców. Pomyślałem o obiektywnym teście z powodu częstych opinii rodaków że np. w komunistycznej Białorusi, Rosji, Kubie, islamskim Iranie, Turcji, to ludzie nieszczęśliwi a my cywilizowani to złapaliśmy pana boga za nogi. To daje nam podstawy patrzeć na nich z wyższością, ba żądać żeby byli tacy jak my, że to da im szczęście, spełnienie marzeń. Wcale bym się nie zdziwił gdyby test wykazał coś przeciwnego
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-12-2018ArminiusKubek zimnej herbaty zamiast pucharu przedniego wina???
Wielka Brytania miała w Unii Europejskiej pozycję wyjątkowo dobrą. Bo zachowując sporą dozę - przyznanej jej przez Unię autonomii - była zarazem jej pełnoprawnym członkiem z wszelkimi korzystnymi konsekwencjami tego faktu. Do sfinalizowania umowy o Brexicie coraz bliżej - i coraz bardziej też oczywistym staje się, jak bardzo jest on bezsensownym posunięciem.
Wielka Brytania po jego ziszczeniu się straci wpływ na politykę europejska, zostanie zdominowana przez przez francusko - niemiecki duopol, stanie się wasalem USA, zubożeje ekonomicznie oraz last - but not least - doświadczy problemów wewnętrznych natury politycznej, związanych ze statusem Irlandii Północnej oraz rozbudzonymi aspiracjami niepodległościowymi Szkocji. Już dawno temu Norman Davis w książce "The Isles" prognozował realną możliwość sprucia się Brytanii po szwach narodowościowych. Brexit bardzo przyspieszy te tendencje - już dzisiaj przecież coraz wyraźniej sygnalizowane przez Szkotów. I po co było to wszystko Wielkiej Brytanii??? A może jeszcze wszystko się odwróci??? Może w ostatniej chwili Brytyjczycy pójdą po rozum do głowy i przeprowadzą drugie referendum w sprawie??? Nie sądzę żeby tak się stało. Polecając podlinkowany tekst ku lekturze, zachęcam do jego czytania mają cna względzie antyunijne zapędy elit rządzących Polską. Są tacy, którzy mówią, iż Polxit już się zaczął. Chyba jednak jeszcze nie. Ale klimat konfrontacji z unią generowany przez sporą część środowisk związanych z PiS-em może sprzyjać takiemu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
06-12-2018okraglyElity to rak
.
Gardzę przemocą, powiedziała, ale czym jest przemoc tych ludzi i spalone luksusowe samochody w porównaniu z ustrukturyzowaną przemocą francuskich i światowych elit? - tak odniosła się do ruchu pomarańczowych kamizelek,



kto ona?
za prawidłową odpowiedź, nagroda
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-12-2018ArminiusWolność słowa w rodzinnym kraju Georgette Mosbacher
Amerykańska stacja medialna CNN zerwała współpracę z dziennikarzem Markiem Lamontem Hillem - po tym jak w swoim wystąpieniu na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych - podczas imprez związanych z Międzynarodowym Dniem Solidarności z Narodem Palestyny - użył on określenia: “a free Palestine from the river to the sea” ("wolna Palestyna od rzeki {Jordanu} do morza").
Określenie owo używane jest od kilkudziesięciu lat na wyrażenie niepodległościowych dążeń Palestyńczyków znajdujących się pod - coraz okrutniejszą - okupacją żydowską. Według syjonistyczno - żydowskiego lobby nad Potomakiem - jest to określenie nawołujące do.....prześladowania Żydów - stąd ogromna presja na prześladowanie ludzi którzy pozwolili sobie na jego wypowiedzenie.
Zainteresowanych detalami sprawy odsyłam do podlinkowanego materiału. A tymczasem skoncentruję się na zdarzeniu jak wyżej w kontekście niedawnego listu pani Mosbacher - broniącej wolności mediów w Polsce i wolności słowa.
Bo jak zaświadcza przykład niniejszy - problem istnieje też nad Potomakiem - w kraju rodzinnym pani ambasador. Czy w związku z powyższym - i mając na uwadze modus operandi do którego uciekła się Mosbacher - polski ambasador w USA nie powinien wystosować do prezydenta Trumpa listu z ostrą krytyką egzekwowania zasady wolności słowa w USA? Co więcej zważywszy na fakt, iż Mark Lamont Hill jest czarnoskóry - mógłby także w owym liści wytknąć prezydentowi USA jednoznacznie rasistowski charakter takiego potraktowania dziennikarza...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
02-12-2018MatixPoprawność polityczna w UK wchodzi na nowe szczyty
A no tak, bo jak wiadomo wg oświeconej tzw. "nowoczesnej lewicy" wszystko co nowe musi zostać wprowadzone. Ot postęp dla postępu. Byle tylko cały czas iść w zaparte. Nie zdziwię się jak niedługo powróci jako "nowa normalność" pedofilia, jak za starych dobrych czasów...

www.youtube.com/watch?v=EQvsugmO1sY

Raczej drugiego dna tutaj nie ma jak sugeruje youtuber, to chyba po prostu głupota, skutek wieloletniego prania mózgów lewicową propagandą na zachodzie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-11-2018ArminiusKiedy świat zabierze się za morderców z Kidonu???
Dania i Finlandia ogłosiły właśnie wstrzymanie handlu bronią z Arabią Saudyjską - w reakcji na aferę związaną z zabójstwem saudyjskiego dziennikarza nazwiskiem Adan Khashoggi w saudyjskim konsulacie na terenie Turcji. Dołączyły tym samym do Niemiec, które podjęły podobną decyzję już kilka tygodni temu. Postępowanie jak wyżej wydaje się być jak najbardziej słuszne. Problemem jednakże pozostaje spory ładunek hipokryzji jaki jest ukryty za tego typu decyzjami. Arabia Saudyjska - bliski sojusznik Izraela - to państwo bez dwóch zdań stosujące bandyckie metody rozprawiania się ze swoimi wrogami i krytykami. Jednakże - uznawszy jak najbardziej karygodność takiego rodzaju polityki - należy stanowczo podkreślić, iż są państwa na tym świecie, które na nieporównywalnie większą skalę uprawiają ten bandycki proceder. Wśród nich prym wiedzie Izrael - który utrzymuje w strukturach Mosadu komando płatnych morderców zwane Kidon. Zabójstwa - jak to saudyjskiego dziennikarza - są dla asasynów z Kidonu chlebem powszednim, przy czym ich modus operandi - generalnie rzecz biorąc - jest daleko bardzie "profesjonalny".
O funkcjonowaniu komanda Kidon i stosowanych przez niego metodach wie cały świat. Jednakże do tej pory żadne z państw nie zdecydowało się - w związku z tym - na bojkot Izraela. Pozostaje mieć nadzieję, iż casus saudyjskiego dziennikarza przełamie swoiste taboo związane z traktowaniem Izraela - i stworzy precedens do takiego samego traktowania wszystkich państw zbójeckich. Optymalnym scenariuszem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-11-2018ArminiusChomsky o narastaniu judeonazizmu w Izraelu
Noam Chomsky - światowej sławy lingwista i działacz polityczny, zamieszkały w USA i będący żydowskiego pochodzenia, znany z ostrej krytyki polityki Izraela względem Palestyńczyków - oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, "iż jest zatroskany tym co wydaje mu się wzrostem nastrojów judeonazistowskich w Izraelu". Wypowiadając pogląd jak wyżej - Chomsky nawiązał do poglądów innego wybitnego żydowskiego intelektualisty - Yeshayahu Leibowitza (zmarłego w 1994 roku) - który już w latach 50 - tych i 60 - tych ubiegłego wieku postawił konkluzję - w kontekście polityki względem Palestyńczyków - o staczaniu się Izraela i syjonizmu do poziomu judeonazizmu.
Zainteresowanym zagadnieniem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Prominent Jewish intellectual Noam Chomsky has raised concerns over what he believes is the rise of "Judeo-Nazi tendencies" in Israel. Speaking to i24NEWS last week, the renowned political dissident, linguist and scholar repeated warnings given by Yeshayahu Leibowitz, an Israeli public intellectual, biochemist and polymath, concerning the dehumanising effect of Israel's brutal occupation of Palestine on the victims and the oppressors.
Chomsky commented on remarks by Leibowitz who was nominated for the Israel Prize saying that "Leibowitz warned that if the occupation continues, Israeli Jews are going to turn into what he called, Judeo-Nazis". Chomsky recognised the description was a "strong term" and that most people wouldn't be able to get away with describing Israel in..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
19-11-2018ArminiusUwaga na żydowskich oszustów!!!
Dwa lata temu, w wątku zatytułowanym "Tardycyjne rżnięcie goja na kasie" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,719543) zaprezentowano oszukańcze praktyki (zwane nielegalnymi opcjami binarnymi) rozwinięte na gigantyczną skalę przez Żydów izraelskich. Miesiąc temu z górą - w wątku "Desant na Filipiny" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,771942) ukazano z kolei szalbiercze praktyki delikwentów jak wyżej - z wykorzystaniem zagranicy i zwerbowanych - często nieświadomych tego co robią - lokalnych szabesgojów. Dzisiaj przyszedł czas na kolejną odsłonę - to jest zerżnięcie na kasie ( na kwotę 20 mln Euro) 3000 tysięcy obywateli Francji przez szrajbełasów jak wyżej. Skandaliczne są nie tylko praktyki jak wyżej - ale, przede wszystkim, wielka niechęć ze strony państwa izraelskiego do ścigania gangsterów. Czyni to Izrael współodpowiedzialnym w przestępczym procederze jak wyżej.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału, ze szczegółową analizą obstrukcji organów państwa Izrael w międzynarodowej współpracy mającej na celu zlikwidowania żydowskiej mafii z modus operandi jak wyżej. Tymczasem natomiast pozwolę sobie na jedną istotną uwagę. Otóż w Republice Weimarskiej seria gospodarczych megaskandali wywołanych przez żydowskich szalbierzy z Europy Wschodniej (Ostjuden), na czele z aferą wykreowaną przez osławionego Juliusa Barmata, arcyoszusta wszechczasów - doprowadziła do drastycznego skoku w nastrojach antyjudejskich Niemców oraz przyczyniła się do radykalizacji...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-11-2018ArminiusRosa Nienau i "wujek" Hitler
Przez media światowe przemknął news dotyczący związków Hitlera z dziewczynką o nazwisku
Rosa Bernile Nienau, okraszny przesłodzonymi fotami ukazującymi dwoje jak wyżej.
W wielkim skrócie rzecz się miała tak. Hitler zaprosił do siebie Rosę gdy się okazało, iż jej urodziny przypadają na ten sam dzień co jego. Zdarzenie miało miejsce w 1933 roku w Berghofie - alpejskiej rezydencji Hitlera. Rosa zjawiła się tam ze swoją matką aby wiwatować na cześć fuhrera.
Relacje (korespondencja - w której Rosa nazywała Hitlera "wujkiem")) między Hitlerem a Rosą trwały do 1938 roku. Jedną z babek Rosy była Żydówką, Hitlerowi fakt ten najwyraźniej nie przeszkadzał ( pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, iż jest hipoteza według której jednym z dziadków Hitlera był...Żyd). Zwiazki Hitlera z Rosą urwały się pod naciskiem Martina Bormana, który nakazał matce Rosy przerwanie kontaktów z wodzem III Rzeszy. Rosa zmarła w Niemczech na polio w 1943 roku.
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiałów. Tymczasem warto nadmienić - czego nie zrobiło media - iż primo, Rosa była typowym Mischlingiem - ćwierćżydówką, której status w III Rzeszy - aczkolwiek niższy niż Niemców - był zdecydowanie lepszy niż stuprocentowych Żydów. Wystarczy tylko dodać, iż około 150 tysięcy Mischlingów walczyło w szeregach Wermachtu, o czym traktuje książka "Żydowscy Żołnierze Hitlera".
Bryana Mark Rigga. Po drugie media nie zwróciły także uwagi na fakt, iż matka Rosy - córka Żydówki - z wielkim entuzjazmem odnosiła..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-11-2018ArminiusSzafowali hojnie francuską krwią?
Alianckie bombardowania Francji w czasie II wojny światowej doprowadziły do śmierci 57 tysięcy Francuzów - cywilów. Niemcy bombardując Wielką Brytanię odpowiedzialni są - w tym samym czasie - za śmierć około 60 tysięcy Brytyjczyków - cywilów. Najdrastyczniejszym przykładem alianckich bombardowań jak wyżej jest obrócenie w stos ruin portowego miasta Hawr, we wrześniu 1944 r. - w którym zginęło 5 tysięcy Francuzów. W wyniku bombardowań jak wyżej 1500 francuskich miejscowości zostało poważnie lub doszczętnie zniszczonych. W opinii Historyka Andrew Knappa, współautora książki "The French Under Allied Bombardment" niektóre z alianckich bombardowań jak wyżej wyczerpują znamiona zbrodni wojennych. Uważa on, iż dla wielu z alianckich bombardowań trudno jest znaleźć jakikolwiek militarny sens.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego artykułu z BBC. Nie ma w nim - niestety - danych dot. liczby francuskich ofiar niemieckich bombardowań terytorium Francji. Jednakże każdy przeciętny historyk wie, iż było one wielokrotnie mniejsze.


www.bbc.com/news/world-europe-27703724

"Knapp divides the Allied bombardments into three categories: "Some did manage to be accurate and cause minimal civilian casualties.
"The second category, you can see why they did it but the level of civilian casualties might be considered disproportionate to the military advantage. And the third category it's really quite hard to understand, even with hindsight, why they did it at all."
The most..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)