Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Świat

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki
Dodaj nowy wątek..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-03-2020Malgorzata KoraszewskaKłamstwo powtórzone tysiąc razy
Zapewne nie jest specjalnie dziwne, że zajadli żydożercy tak dobrze pamiętają powiedzenie Josepha Goebbelsa: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”. Drobny przykład: żydożercy z lubością powtarzają, że Arabowie nie mogą być antysemitami, bo sami są Semitami. Może prymitywni żydożercy nie znają prawdy, ale ci nieco bardziej oczytani wiedzą doskonale, że słowo „antysemityzm”, ukute przez niejakiego Wilhelma Marra, miało zastąpić niemieckie słowo „Judenhasse” (nienawiść do Żydów), które uznawano za zbyt mało wytworne i potrzebowano słowa bardziej intelektualnie wyrafinowanego. Kiedy „Mein Kampf” Hitlera chciano popularyzować w świecie arabskim, starannie tłumaczono Arabom, że antysemityzm dotyczy wyłącznie Żydów i nie ma nic wspólnego z narodem arabskim, nienawidzącym Żydów w sposób niesłychanie odpowiadający nazistom. Czemu jednak kłamstwa nie powtórzyć? Może ktoś uwierzy.
Wielu jest na świecie pogrobowców nazistów i tych, których zachwyciła sowiecka propaganda z lat 1950-1980, jak to Izrael jest kolonialnym tworem brytyjskim (nieważne, że Wielka Brytania gorzko żałowała Deklaracji Balfoura, ograniczyła imigrację Żydów i szeroko otworzyła granice Mandatu Palestyńskiego dla Arabów, wstrzymała się od głosu podczas głosowania w ONZ w 1947 r. o utworzeniu państwa żydowskiego, a gdy już odchodziła, jeszcze uzbroiła Arabów i jej oficerowie stali na czele Legionu Arabskiego i kierowali walką z niedobitkami z Holocaustu oraz wynędzniały..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-03-2020MaxGolonko3Nowe priorytety i zasady polityki XXI wieku
XXI wiek to nie XX.
Pora odejść od rutynowych schematów myślenia, które obowiązywały jako rzekomo nowoczesne i słuszne w XX wieku.

Dotyczy to zarówno prawicy jak i lewicy.

Mamy zjawiska niewyobrażalne kiedyś (jeden przykład na grafice),

scontent-f(*)16e21fc021bc92a12e&oe=5E90845F

które powinny zmodyfikować zasady i cele ludzi, partii, organizacji.

Przykład: Globalne ocieplenie wygania setki milionów ludzi z Afryki do UE, i trzeba tę sytuację przemyśleć od nowa.

Jeśli jakimś, nieprawdopodobnym cudem, uda się tylu ludziom zapewnić normalne mieszkania, opiekę i asymilację i nie dojdzie do (moim zdaniem nieuchronnej) katastrofy humanitarnej czyli ich powolnego umierania w obozach, slumsach i gettach to pojawia się pytanie o funkcjonowanie państw.

Wiemy na przykład, że Francja posiada arsenał jądrowy i demokratyczna zmiana władzy (jako skutek zmiany demograficznej) zrodziłaby tam kiedyś niepokojącą sytuację w kwestii prawdopodobieństwa światowej wojny atomowej.
W tej chwili mocarstwami atomowymi rządzą elity uznające teorię ewolucji czyli umiarkowaną wersję ideologicznie (w szkołach nie prezentuje się na biologii kreacjonizmu).
Są to zatem elity zdolne do refleksji, że życie pozagrobowe nie jest pewne, że śmierć ludzkości może się nie opłacić i nie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-02-2020ArminiusDługi bardzo nos ministra
W Belgii, we flandryjskim mieście Aalst, odbyła się doroczna parada na której, między innymi, pojawili się przebierańcy udający ortodoksyjnych Żydów, w lisiurach, z pejsami, z długimi nosami, siedzących na stosach pieniędzy. To "między innymi" jest tu istotne, ponieważ, postaci karykaturowanych było znacznie więcej. Sparodiowano brexitowców, brytyjskich "royals", Gretę Thunberg..... Uderz w stół i od razu odezwą się żydowskie nożyce. Izraelski minister spraw zagranicznych wezwał bowiem władze Belgii do zakazu imprez jak ta w Aalst, stwierdzając - między innymi - w swoim wystąpieniu, iż "Belgia jako zachodnia demokracja winna być zawstydzona przyzwoleniem na taki pokaz ordynarnego antysemityzmu". Zdanie to szczególnie mnie rozsierdziło - bo przecież Belgia jest porządną, wzorcową, zachodnioeuropejską demokracją i nie ma się absolutnie czego wstydzić. Powód do wstydu zaś ogromny ma Izrael - który "zafundował" dyskryminowanym przez siebie Palestyńczykom rasistowski apartheid, który to system ma się nijak do kanonów zachodnioeuropejskiej demokracji. Sytuacja jak wyżej jest podręcznikowym przykładem aroganckiej i obłudnej polityki Izraela, który innym zarzuca rasizm, gdy, na przykład, włożą na głowy karykaturalne lisiury, nie widzi zaś nic rasistowskiego w utworzeniu bantustanu dla Palestyńczyków.
Oj, chyba szef izraelskiego MSZ-u ma nos znacznie dłuższy od tych atrap, które sobie na twarzach zainstalowali uczestnicy pochodu jak wyżej.
Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-02-2020Mariusz AgnosiewiczMit rusofobii
Środowiska prokremlowskie w Polsce przyjęły strategię torpedowania każdej krytyki polityki Kremla rzekomą rusofobią Polaków. Tymczasem ocena Rosji jest w Polsce umiarkowana. Wiele krajów Europy ma bardziej negatywny stosunek do Rosji niż Polacy. Ocena ta jest u nas taka sama jak we Francji, która tradycyjnie prowadzi dość prorosyjską politykę. Ergo: nasza polityka wobec Rosji nie wynika z żadnej rusofobii o jakiej dziamgają środowiska postkomunistyczne, lecz z tego, że Rosja prowadzi politykę neoimperialną wobec Europy Środkowej, dyktowaną logiką stref wpływów a nie partnerstwa.



Nota bene w obu europejskich uniach politycznych: europejskiej i euroazjatyckiej wytworzyły się analogiczne tendencje polityczne: kraje Europy Środkowej mają przypisany status (neo)kolonialny i wszelkie próby środkowoeuropejskie mające na celu budowę bardziej partnerskich relacji spotykają się z ostrą reakcją, choć na wschodzie metody są bardziej azjatyckie. Warto jednak pamiętać, że kremlowskie próby budowy jednego państwa związkowego wobec Białorusi są analogiczne do prób zamiany UE w quasipaństwową strukturę federacyjną. Obecne próby przygniatania Białorusi szantażem energetycznym są analogiczne wobec brukselskiego nacisku na polski węgiel oraz różnorakich prób nakładania sankcji za wprowadzanie w Polsce rozwiązań takich, jak w innych krajach zachodnich. Retoryka quasiprawna maskuje faktyczny cel tych środków politycznych, którym jest bezwzględne tępienie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
26-02-2020okraglyżelbetonowe złoto
w 70 latach mieszkanie służy do mieszkania. Dziś do spekulacji - zelbetonowe złoto. Londyn, 25 tys mieszkań pustych, a jednocześnie czynsze bardzo wysokie, tych mieszkań nikt nie wynajmuje. Ich właściciele nie mają ochoty bawić się z lokatorami – wartość mieszkań rośnie. W Anglii pustych mieszkań 2x więcej niż bezdomnych

W Warszawie 70% mieszkań kupywanych jest za gotówkę, znaczy są żelbetonowym złotem. Pustostanów inwestycyjnych jest więcej, niż się wydaje. Nowo wybudowane mieszkania są przejmowane przez wąską elitę jako inwestycja, dlatego ceny dalej rosną – a problem mieszkaniowy nie zostaje rozwiązany.

W Niemczech posiadanie pustego mieszkania to marnotrawstwo, zdarza się takiego wywłaszczyć. Albo jeśli właściciel nie chce wynająć, miasto wywłaszcza mieszkanie i kwateruje lokatorów. Komunizm? Totalitaryzm? wiem że nie lubię liberalizmu. W Berlinie zamrozili czynsze z powodu spekulacji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
26-02-2020okenosGrzegorz Braun A Dalajlama
Jak myślicie z czego wynika ten atak przypuszczony przez Grzegorza Brauna na Dalajlamę? www.youtube.com/watch?v=ziMH0xe_Tas
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
26-02-2020Mariusz AgnosiewiczPolska finansuje Zachód
"Historia, którą bogate kraje Europy Zachodniej opowiadają o sobie, jest przyjemna: są hojnymi duszami pomagającymi biedniejszym wschodnim sąsiadom, którzy polegają na unijnych dotacjach i dobrej woli unijnych tak zwanych "płatników netto". Lubią też malować te kraje jako niewdzięcznych odbiorców pomocy, wskazując na eurosceptyczną retorykę liderów, takich jak premier Węgier Viktor Orbán i polski lider Jarosław Kaczyński.
Ale prawdziwy obraz makroekonomiczny opowiada inną historię.
Wbrew powszechnej opinii większość pieniędzy w Europie płynie ze Wschodu na Zachód, a nie na odwrót".
www.politi(*)st-euroskeptic-cohesion-policy



Owe wypływy o których pisze autorka to np. setki zagranicznych marketów, które zarabiają krocie na naszych rynkach, dostarczanie nam wody przez francuskie firmy komunalne czy świadczenie nam usług telekomunikacyjnych przez francuską firmę państwową. Dzięki temu firmy te mogą świadczyć tańsze usługi na swoich rodzimych rynkach. Sami nie jesteśmy w stanie zbudować elektrowni atomowej, ale wyprodukować serek czy dostarczyć wodę do swoich kranów - jak najbardziej. Jeśli funkcjonuje to inaczej to znaczy, że nasz system zorganizowany jest wadliwie.

Z wykresu widać, że Czesi mają najwyższy poziom wypływu. Dawniej różnica między Polską a Czechami była wyższa na korzyść Czechów. Odkąd jesteśmy w Unii różnica systematycznie maleje. Dlatego właśnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
23-02-2020MaxGolonko3Afrykańczycy pójdą na wschód
Setki milionów Afrykańczyków zostaną skierowane do Chin i USA jeżeli świat zastosuje rozwiązanie wynikające z ustaleń naukowych.

Od wielu lat Chiny coroczne spalają aż połowę z całego spalanego na świecie węgla. USA 25%.

Świadomie szkodzą rolnictwu w Afryce (ociepleniem).

Hipotezy, że kiedyś na Ziemi w atmosferze było nawet więcej dwutlenku węgla, a życie przetrwało są podwójnie wadliwe.

Życie egzystowało wtedy głównie pod wodą, gdzie upał mniej szkodził, a Słonce ogrzewało wtedy Ziemię z mocą o kilka procent mniejszą co ustaliła nauka (sic!).

Więcej:

scontent-f(*)dd433a967b56819cd2&oe=5EFF3A83
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-02-2020ArminiusPrawo żydowskiego przestępcy do powrotu
Izraelski rasizm ma wiele odsłon. Jednym z jego obliczy jest tzw. "prawo do powrotu". Oznacza ono, iż każdy Żyd ma prawo wrócić do Izraela i otrzymać jego obywatelstwo - nawet wówczas gdy nigdy nie miał żadnych związków z Palestyną.
Z kolei Palestyńczyk, który został wypędzony z Palestyny przez żydowskich kolonizatorów, jak również jego potomkowie, takiego prawa są absolutnie pozbawieni - chociaż ich związki z Palestyną są/były bardzo silne i wielorakie.
Sytuacja jak wyżej jest już sama w sobie skandaliczna. Jednakże jest jeszcze bardziej odrażająca odmiana żydowskiego rasizmu, przejawiającej się w funkcjonowaniu prawa do powrotu. Otóż do Izraela, korzystając z prawa jak wyżej, po dokonaniu różnorakiego rodzaju oszustw, bezeceństw i przestępstw (i chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej) ściągają z całego świata ( Żyd kosmopolityczny) najgorszej maści geszefciarze. I gdy już bezpiecznie dotrą do Izraela, trudno jest ich pociągnąć do odpowiedzialności - bo są przecie na terytorium kraju należącego do narodu wybranego przez jedynego, prawdziwego boga. Więc wara wszelkim maluczkim od uprzywilejowanych synów Jehowy!!!

Zainteresowanych problemem odsyłam do materiału z liberalno - lewicowej gazety "Haaretz". Materiał ów jest - zarazem - krótkim (ale jakże wymownym) przeglądem galerii typów spod...dawidowej gwiazdy, którzy niczym zgniłe jaja w koszyku, zgromadziły się na terenie zagrabionej Palestyńczykom ojcowizny.

"Eddie Abittan, who moved to Israel from France 16 years ago, feels..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-02-2020ArminiusProblemy Rosji z upałami w Arktyce
Putin i jego ekipa przez długi okres czasu głosili pogląd, iż globalne ocieplenie jest korzystne dla Rosji - gdyż umożliwi eksploatację na szeroką skalę bogactw Arktyki, w szczególności gazu, ropy i różnorakich rud metali. Pogląd jak wyżej nadal jest obecny w rosyjskich mediach i opinii publicznej - jednakże coraz częściej dochodzi do głosu argument, iż skala globalnego ocieplenia w (rosyjskiej) Arktyce jest tak wielka, że ewentualne korzyści zostaną przyćmione przez oczywiste straty, które już mają miejsce i z każdym rokiem są coraz większe. Zwolennicy poglądu jak wyżej o dobroczynnym wpływie globalnego ocieplenia na gospodarkę arktycznej Rosji zdają się zapominać, iż Rosja to nie tylko Arktyka. Skutki globalnego ocieplenia na południu Rosji będą oczywiście negatywne. Susze, powodzie, pożary, deficyty wody. Jednakże globalne ocieplenie na dużą skalę w Arktyce - oznacza także ogrom problemów na tym właśnie obszarze. Bo już się topi wieczna zmarzlina i wali się wszystko co na niej jest, w tym także infrastruktura mieszkalna, przemysłowa i komunikacyjna. A bez niej trudno jest zakładać opłacalną eksploatację surowców.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału:

www.bloomb(*)as-heartlands-are-under-threat

www.themos(*)sia-more-harm-than-good-a68861

"Until now, climate change has been seen as a “good thing”..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] Pokaż nowsze wątki

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
Pełny formularz nowego wątku..

Tytuł nowego wątku:
Twoje nazwisko (wymagane):
 Treść (można używać tagów <b>,<i>,<u>,<br>,<p> i <tt>; do 6000 znaków):

 ?
  (Wątek pojawi się natychmiast) 
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)