Racjonalista - Strona głównaDo treści
żelbetonowe złoto

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-02-2020 19:36okragly (21676 punktów)żelbetonowe złoto
Ocena 2 na 2
w 70 latach mieszkanie służy do mieszkania. Dziś do spekulacji - zelbetonowe złoto. Londyn, 25 tys mieszkań pustych, a jednocześnie czynsze bardzo wysokie, tych mieszkań nikt nie wynajmuje. Ich właściciele nie mają ochoty bawić się z lokatorami – wartość mieszkań rośnie. W Anglii pustych mieszkań 2x więcej niż bezdomnych

W Warszawie 70% mieszkań kupywanych jest za gotówkę, znaczy są żelbetonowym złotem. Pustostanów inwestycyjnych jest więcej, niż się wydaje. Nowo wybudowane mieszkania są przejmowane przez wąską elitę jako inwestycja, dlatego ceny dalej rosną – a problem mieszkaniowy nie zostaje rozwiązany.

W Niemczech posiadanie pustego mieszkania to marnotrawstwo, zdarza się takiego wywłaszczyć. Albo jeśli właściciel nie chce wynająć, miasto wywłaszcza mieszkanie i kwateruje lokatorów. Komunizm? Totalitaryzm? wiem że nie lubię liberalizmu. W Berlinie zamrozili czynsze z powodu spekulacji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
Jak ktoś ma kiełbasę... i jej nie je... to powinni podobnie postępować?
A jak ma żonę... i... to co?

Proszę chwilę pomyśleć przed wypisywaniem bzdur...
24-02-2020 21:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Jak ktoś ma kiełbasę... i jej nie je... to powinni podobnie postępować?
tak, w raju nie bylo marnotrawstwa
>A jak ma żonę... i... to co?
w raju żona odchodzi od takiego,
>Proszę chwilę pomyśleć przed wypisywaniem bzdur...
nie ma co myslec, proste jak drut


szukanie raju, moim celem
DyktaFon (9281 punktów)

>>Proszę chwilę pomyśleć przed wypisywaniem bzdur...
>nie ma co myslec, proste jak drut

Tak podejrzewałem...
25-02-2020 18:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Proszę chwilę pomyśleć przed wypisywaniem bzdur...
>>nie ma co myslec, proste jak drut
>Tak podejrzewałem...
w raju mieszkania, domy byly za darmo (tak jak pożywienie). Bez domu czlowiek umiera

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>w 70 latach mieszkanie służy do mieszkania. Dziś do spekulacji...

   Anglia była rozwiniętym liberalnym rynkiem znacznie wcześniej. Kto sądzi, że nieruchomościami handlują głupcy, grzeszy naiwnością, niestety.

>Londyn, 25 tys mieszkań pustych, a jednocześnie czynsze bardzo wysokie...

   Jeżelii to prawda, to na Londyn 25 tys. niezamieszkanych lokali jest bardzo niską liczbą.

>W Anglii pustych mieszkań 2x więcej niż bezdomnych...

   Rozejrzyj się po Polsce.

>Nowo wybudowane mieszkania są przejmowane przez wąską elitę jako inwestycja, dlatego ceny dalej rosną - a problem mieszkaniowy nie zostaje rozwiązany.

   Nie ma żadnego problemu mieszkaniowego. To propagandowy zlepieniec pojęciowy. Jak ktoś ma mieszkanie, to je ma, a jak nie ma, to nie ma. Tu nie ma żadnego problemu.

>W Niemczech posiadanie pustego mieszkania to marnotrawstwo, zdarza się takiego wywłaszczyć. Albo jeśli właściciel nie chce wynająć, miasto wywłaszcza mieszkanie i kwateruje lokatorów. Komunizm?

   Nie ma takich sytuacji. Powyższe to mistyfikacja propagandowo-ekonomiczna i propagandowo-polityczna. Niemcy są krajem o całkowicie wolnym rynku nieruchomości. Kto twierdzi inaczej jest albo ignorantem, albo manipulantem.

>Totalitaryzm? wiem że nie lubię liberalizmu. W Berlinie zamrozili czynsze z powodu spekulacji

   Nie było takich sytuacji. Jedyne, co jest możliwe, to proponowanie właścicielom nieruchomości przez gminy bardziej sztywnych umów wynajmowania od nich nieruchomości dla celów socjalnych. Nie powtarzajmy bezkrytycznie nonsensów medialnych, edytowanych w skandalizującym tonie dla poszukiwania pobudliwych odbiorców.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
25-02-2020 18:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w 70 latach mieszkanie służy do mieszkania. Dziś do spekulacji...
> Anglia była rozwiniętym liberalnym rynkiem znacznie wcześniej.
czy może istnieć rozwiniety nieliberalny kraj?

>Kto sądzi, że nieruchomościami handlują głupcy, grzeszy naiwnością, niestety.
mieszkanie jest postawowa potrzeba czlowieka, jak tlen. Kiedy rozwiniety liberalny rynek zacznie handlowac powietrzem. W raju domy byly za darmo

>>Londyn, 25 tys mieszkań pustych, a jednocześnie czynsze bardzo wysokie...
> Jeżelii to prawda, to na Londyn 25 tys. niezamieszkanych lokali jest bardzo niską liczbą.
ale żelbetonowe złoto ma formę apartamętu, w każdym 7 pokoi i łazienek, np Abramowicza

>>W Anglii pustych mieszkań 2x więcej niż bezdomnych...
>    Rozejrzyj się po Polsce.
dlatego szukam raju (w PRL-u nie wymyslilbym idei raju, kapitalizm jest twórczy, zmusza do myślenia

>>Nowo wybudowane mieszkania są przejmowane przez wąską elitę jako inwestycja, dlatego ceny dalej rosną - a problem mieszkaniowy nie zostaje rozwiązany.
> Nie ma żadnego problemu mieszkaniowego
nie zrozumiesz głodnego

>Jak ktoś ma mieszkanie, to je ma, a jak nie ma, to nie ma. Tu nie ma żadnego problemu.
jesli spytasz chorego na raka czy wolalby byc zdrowym bezdomnym czy chorym majacym gdzie mieszkac, odpowie, że woli być chorym

>>W Niemczech posiadanie pustego mieszkania to marnotrawstwo, zdarza się takiego wywłaszczyć. Albo jeśli właściciel nie chce wynająć, miasto wywłaszcza mieszkanie i kwateruje lokatorów. Komunizm?
> Niemcy są krajem o całkowicie wolnym rynku nieruchomości.
niesądzę, nasz kolega z Berlina nie wynajmuje po cenach rynkowych (bylby nastepny bezdomny)
prawda, że to zachowania jednostkowe, demonstracja. Gesty maja znaczenie

>>Totalitaryzm? wiem że nie lubię liberalizmu. W Berlinie zamrozili czynsze z powodu spekulacji
>    Nie było takich sytuacji. Jedyne, co jest możliwe, to proponowanie właścicielom nieruchomości przez gminy bardziej sztywnych umów wynajmowania od nich nieruchomości dla celów socjalnych. Nie powtarzajmy bezkrytycznie nonsensów medialnych, edytowanych w skandalizującym tonie dla poszukiwania pobudliwych odbiorców.
potężny operator wykupil wszystkie mieszkania na wynajem i dyktuje ceny, czysty kapitalizm
Jaki skandaliczny ton? dla mnie sa to dzialania oczekiwane, chce żeby tak bylo i u nas



szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>czy może istnieć rozwiniety nieliberalny kraj?

   Wiesz, o co mi chodzi. Gdzie jest towar i rynek, tam jest i spekulacja. Dlatego niezrozumiałe jest oburzenie z powodu jej istnienia. Spekulacje na angielskim rynku nieruchomości są tak stare, jak Anglia. Bredzenie, że w jakiejś epoce mieszkania służyły do mieszkania, a nie do handlu niemi, to dowód ignorancji albo manipulatorstwa.

>ale żelbetonowe złoto ma formę apartamętu, w każdym 7 pokoi i łazienek, np Abramowicza

   Każde używalne mieszkanie w dużym mieście ma wymierną wartość, nawet małe kawalerki i pokoje do wynajęcia.

>dlatego szukam raju (w PRL-u nie wymyslilbym idei raju, kapitalizm jest twórczy, zmusza do myślenia

   W PRL był wolny rynek nieruchomości, bo tam od początku był kapitalizm. Kto nie wierzy, niech poszpera w archiwach w poszukiwaniu informacji na temat tego, jak funkcjonowały wówczas różne przedsiębiorstwa. Ten kto bezkrytycznie wierzy w ideologiczną nadbudowę ówczesnego systemu społecznego może mocno się zdziwić i srogo zawieść.

>nie zrozumiesz głodnego

   To Ty nie rozumiesz angielskiego rynku mieszkaniowego. Tam jest dużo lokali socjalnych i komunalnych. Nieruchomości komercyjne stanowią stosunkowo niewielki segment rynku najmu.

>jesli spytasz chorego na raka czy wolalby byc zdrowym bezdomnym czy chorym majacym gdzie mieszkac, odpowie, że woli być chorym

   Jak już napisałem, nie rozumiesz angielskiego rynku nieruchomości. Tam jest dużo mieszkań socjalnych i komunalnych. Wypłacane są zasiłki i dodatki mieszkaniowe dla najbiedniejszych.

>niesądzę, nasz kolega z Berlina nie wynajmuje po cenach rynkowych (bylby nastepny bezdomny)
>prawda, że to zachowania jednostkowe, demonstracja. Gesty maja znaczenie

   Nieruchomości w Niemczech nie były konfiskowane nikomu w celu udostępnienia ich biednym i imigrantom, chyba że za długi albo zaległości podatkowe. Kto twierdzi inaczej, jest pod wpływem mistyfikacji medialnych.

>potężny operator wykupil wszystkie mieszkania na wynajem i dyktuje ceny, czysty kapitalizm
>Jaki skandaliczny ton? dla mnie sa to dzialania oczekiwane, chce żeby tak bylo i u nas

   Takim potężnym operatorem może być zwykła spółdzielnia mieszkaniowa, która ma know-how, jak efektywnie zarządzać nieruchomościami. W sąsiednim powiecie tamtejsza spółdzielnia mieszkaniowa skupuje atrakcyjne kamienice i zamienia je na lokale spółdzielcze - lokatorskie lub własnościowe. Dlaczego? Bo się na tym znają i im się to opłaca dzięki efektowi skali.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
26-02-2020 17:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czy może istnieć rozwiniety nieliberalny kraj?
> Gdzie jest towar i rynek, tam jest i spekulacja.
dom to nie towar, to powietrze, podstawa piramidy Maslowa
>Dlatego niezrozumiałe jest oburzenie z powodu jej istnienia.
przy bezdomnosci mnie oburza,

>Spekulacje na angielskim rynku nieruchomości są tak stare, jak Anglia.
oni mają tradycje niewolnikow, kolonie. Taki niewolnik nie musi mieszkać.
Zgadzam sie niewolnik, chlop panszczyxniany, sloma mu z butów wystaje a on żąda mieszkania, ham, prostak

>Bredzenie, że w jakiejś epoce mieszkania służyły do mieszkania, a nie do handlu niemi, to dowód ignorancji
w PRL-u chyba nie można bylo miec wielu mieszkan

>>ale żelbetonowe złoto ma formę apartamętu, w każdym 7 pokoi i łazienek, np Abramowicza
> Każde używalne mieszkanie w dużym mieście ma wymierną wartość, nawet małe kawalerki i pokoje do wynajęcia.
ale TU piszemy o żelbetonowym złocie, je sie nie wynajmuje, w nim nie mieszka. Co rok wartość mieszkania rosnie o 8% a w banku mamy 1%

> Nieruchomości w Niemczech nie były konfiskowane nikomu w celu udostępnienia ich biednym i imigrantom, chyba że za długi albo zaległości podatkowe. Kto twierdzi inaczej, jest pod wpływem mistyfikacji medialnych.
byly, mieszkania staly jako lokata kapitalu

>>potężny operator wykupil wszystkie mieszkania na wynajem i dyktuje ceny, czysty kapitalizm
>> dla mnie sa to dzialania oczekiwane, chce żeby tak bylo i u nas
na swiecie jest ogrom kapitalu z ktorym nie wiadomo co robić (banki daja oprocentowanie ujemne) Jeden fundusz może kupic cala Warszawę, wykupując tylko 10% Berlina decyduje sie o czynszach w calym mieście


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365