>Patrzysz z perspektywy ludzika mieszkającego w mało znaczącym kraju środkowej europy każdy ludzik jest taki sam, nadawanie biskupowi Waszyngtonu wybieranego przez garstkę kapłanów (wszystkie instytucje społeczne i zasoby materialne są kontrolowane przez nie podlegające wyborom, lecz dobierające się wzajemnie oraz nawzajem utrzymujące się przy władzy grupy białych usazydów, którzy czują się odpowiedzialni tylko przed samymi sobą. Usazyd jest demokracją tylko dla nielicznych. USAZYD to kraj bogatych, dla bogatych i przez bogatych, doją cały świat a dla nas jest bogiem, bo my są libki niedorozwojki (indywidualne, wolne elektrony- niewolnicy)
>co nazywa się polityką światowych mocarstw. też możemy być światowym mocarstwem z Rosją i Chinami, tam będziemy podmiotem a nie przedmiotem
>Dawniej warunki bytowe na świecie dyktowały Hiszpania, Francja i inne kraje posiadające silną flotę morską i zamorskie kolonie, dziś robią to Stany Zjednoczone i ciesz się że to USA a nie Rosja ma decydujące zdanie o tej polityce. w Rosji byliśmy równorzędnymi, nawet wyżej niz rosjanin, u usazyda jesteśmy niewolnikami
>-Nie wiesz nawet o co jest wojna na Ukrainie ? I czemu Rosja ich napadła.. Donbas, Krym, to Rosjanie, a więc nie napadła tylko wyswobodziła
>co więc możesz powiedzieć o wojnach toczonych przez USA ? USA leży na wyspie, jest najbezpiecznej położonym krajem na świecie, dzielą od euroazji oceany Historia USA to ciąg masowych mordów: rdzennych mieszkańców, afroamerykańskich niewolników, robotników, mieszkańców kolonii i ofiar globalnej hegemonii USA Owe "nieskończone holocausty były konieczne do wzrostu najbogatszego i najsilniejszego imperium w historii świata" Ogólną liczbę ofiar przeprowadzonych przez USA masowych mordów to 300 mln. Między 1945 a 2000 rokiem USA obaliła ponad 40 rządów innych państw i zniszczyły ponad 30 "oddolnych, społecznych ruchów, walczących przeciw nietolerancyjnym reżimom" do tej listy w ostatnio należałoby dopisać Jugosławię, Afganistan, Irak, Libię, Syrię, Pakistan, Ukrainę, nie wspominając o nieustającej próbie obalenia władzy w Rosji, której krwawe skutki oglądamy codziennie. Badanie kosztów prowadzonej przez USA w ostatnich dekadach "wojny z terrorem" dowodzi, że jej ofiary sięgają 5,3 mln osób, do tego 60 mln zmuszonych do migracji Słuchając kazań waszyngtońskich jastrzębi do eskalacji konfliktu z Iranem i Chinami wiemy, że 3wś mamy przed sobą. Tylko czemu znowu mamy się bić za obce nam interesy?
>Ja też nie wiem konkretnie o co jest ta wojna - choć mam kilka tropów, których jednak z oczywistych względów nie ma jak sprawdzić, bo wszystko czym dysponujemy to doniesienia prasowe. innych niż usazyda nie mamy
>O wojnach w Iraku, Afganistanie itd. też wiesz tylko tyle ile przeczytałeś w gazecie, internecie lub dowiedziałeś się z telewizji. O wojnie w Iraku, Afganistanie itd. wiem tylko tyle ile przeczytałem w gazecie, internecie lub dowiedziałeś się z telewizji usazyda, innej nie mamy. Usazyd to taki Watykan naszej wiary, innej nam nie podają, jesteśmy w średniowieczu usazyda
>Skąd możesz wiedzieć czy swoje zdanie o tych wydarzeniach opierasz na prawdziwych przesłankach liberalizm przez niego nasłany (taka religia z waszyngtonu- watykanu) jest do zniewolenia nas mas
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|