Racjonalista - Strona głównaDo treści
w budownictwie brak postępu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-07-2024 17:03okragly (21676 punktów)w budownictwie brak postępu
projektanci domów przełomu XIX i XX w jeździli dorożkami i nosili zegarki na łańcuszku, a projektowali domy z kanalizacja, woda, elektrycznością Dzisiaj rozmawiamy przez te zegarki, technologia zmieniła się niewyobrażalnie, a często mieszkamy w gorszych domach niż te zaprojektowane 100 lat temu.

szkoda że nikt nie poszedł śladem Antonio Gaudíego, jego Sagrada Família (pol.) Świątynia Pokutna Świętej Rodziny - kościół w Barcelonie uważany za jego najważniejsze osiągnięcie W założeniu konstrukcja budowli miała przypominać jeden wielki organizm. Budowę rozpoczęto w 1882 roku. Przez cztery dekady pracował intensywnie nad konstrukcją, poświęcając jej całkowicie ostatnie 15 lat życia.
dla mnie to powielony kopiec termitów

Z powodu organicznej formy budowli oraz niepowtarzalności detali architektonicznych (tak jak w naturze żaden z nich nie jest identyczny i musi być osobno rzeźbiony) do dziś nie zdołano jej ukończyć

W 2018 poinformowano, iż świątynia od 136 lat budowana jest bez pozwolenia Strony sporu doszły jednak do porozumienia i kuria diecezjalna musi zapłacić 41 mln $ celem legalizacji
dodatkowo władze bazyliki w ciągu 10 lat przekażą na rzecz miasta kwotę 36 mln euro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nikt Ci nie karze mieszkać jak wszyscy w ujednoliconym mieszkaniu w blokowisku, domu z betonu i stali, zaprojektowanym według urzędowej sztampy.. sam sobie zbuduj chałupę.
Bądź indywidualny, wolny i własny mieszkając we własnoręcznie zbudowanej lepiance, termitierze, szałasie, ziemiance, baraku czy innym namiocie zrobionym z tego co znajdziesz za darmo. Nie musisz mieć elektryczności, kanalizacji itp. "fanaberii" - przecież wystarczy wiadro, studnia, świeczka i ew. radio na baterie.
Będziesz w swoim "raju", trochę trzody, ptactwa, bydła i kawałek pola do obrobienia by mieć swoją żywność. Resztę sobie uzbierasz, znajdziesz.
INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I WŁASNOŚĆ - to właśnie warunki bytowania w "raju", gdzie sam decydujesz o wszystkim, nie podlegasz nikomu i od nikogo nie zależysz.
Co się przejmujesz wciąż "zniewolonym światem" ? Bądź wolny !
14-07-2024 10:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nikt Ci nie karze mieszkać jak wszyscy w ujednoliconym mieszkaniu w blokowisku, domu z betonu i stali, zaprojektowanym według urzędowej sztampy..
domy są nienaturalne, w naturze taka forma by się zawaliła w sekundę, my jako dzieci natury to czujemy, dlatego cierpimy, ja ciągle myślę że mój blok się zaraz zawali i będę pogrzebion

>sam sobie zbuduj chałupę.
iglo, ale nie ma sniegu, może jurta?

>Bądź indywidualny, wolny i własny mieszkając we własnoręcznie zbudowanej lepiance, termitierze, szałasie, ziemiance, baraku czy innym namiocie zrobionym z tego co znajdziesz za darmo.
podoba mi się osiedle cyganów, chyba dlatego że tam nikt nie pracuje


albo taki okrągły blok z Moskwy, który się kręci w kółko

codziennie inne widoki z okna, jakbyś płynął wycieczkowcem

fawele, domy bez architekta, urzednika, przepisów


też bez architekta, urzednika, przepisów ale w Azji, w himalajach, kazdy sam sobie buduje, widac porządek


>INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I WŁASNOŚĆ - to właśnie warunki bytowania w "raju", gdzie sam decydujesz o wszystkim, nie podlegasz nikomu i od nikogo nie zależysz. Bądź wolny !
WOLNA WOLA nie istnieje
a liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) jest po to wymyslony przez patoelity by za wszystkie niepowodzenia winić CIEBIE, że widocznie za mało się uczyłeś, wybrałes złą szkiołe, zły zawód, złego męża, za późno wstajesz, za mało pracujesz, ..., za wszystko jesteś odpowiedzialny TY, tylko ty, po to jest LIBERALIZM, ale WOLNA WOLA nie istnieje!
m.inn. dlatego liberalizm jest antyludzki
14-07-2024 11:36 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nikt Ci nie karze mieszkać jak wszyscy w ujednoliconym mieszkaniu w blokowisku, domu z betonu i stali, zaprojektowanym według urzędowej sztampy..
>domy są nienaturalne, w naturze taka forma by się zawaliła w sekundę, my jako dzieci natury to czujemy, dlatego cierpimy, ja ciągle myślę że mój blok się zaraz zawali i będę pogrzebion

Jaki blok jak pisałeś na tym forum że wybudowles sobie dom.

To już nie mieszkasz w domu?

Trzeba zaktualizować twoja listę bredni bo potem będziesz szedł w zaparte.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365