Racjonalista - Strona głównaDo treści
mało nas

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
05-10-2023 21:57okragly (21676 punktów)mało nas
jeśli ustawić każdego mieszkańca ziemi, jeden obok drugiego, ile zajmiemy powierzchni planety?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>jeśli ustawić każdego mieszkańca ziemi, jeden obok drugiego, ile zajmiemy powierzchni planety?
wystarczy kwadrat o boku 34 km
06-10-2023 12:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>jeśli ustawić każdego mieszkańca ziemi, jeden obok drugiego, ile zajmiemy powierzchni planety?
>wystarczy kwadrat o boku 34 km
A tutejszych forumowiczów to pewnie do fiata 126p by się upakowało.


cr
07-10-2023 17:27 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Przy założeniu że 4 osoby zajmą 1m^2 to wszyscy ziemianie zmieszczą się na powierzchni 45x45 km. I teraz najlepsze.. otóż gdyby tak wszystkich zebrać na jednym placu to wystarczyła by jedna bomba wodorowa o mocy 50 MT i nie ma ludzików.
Ludzi jest dużo za dużo, bo gdyby chcieć każdemu już teraz zapewnić taką jakość życia jak średnia europejska, to potrzebowalibyśmy trzech planet takich jak ziemia a i tak nie minęło by kolejne 100 lat a na wszystkich trzech ziemiach zabrakłoby zasobów i surowców.
panTeista (6808 punktów)
>Mało nas.

Dobrze że mało, mniej zanieczyścimy planetę, mniej gazów cieplarnianych.
06-10-2023 12:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Mało nas.
>Dobrze że mało, mniej zanieczyścimy planetę, mniej gazów cieplarnianych.
może ilość przejdzie w jakość?

ale jak sobie wyobrazimy, że wszyscy byśmy się zmieścili w Warszawie , to tak nie przeraża
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Mało nas.
>Dobrze że mało, mniej zanieczyścimy planetę, mniej gazów cieplarnianych.
Mało? Myślenie jest aż tak trudne?...
www.worldometers.info/pl/

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365