Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar-LXXXIII. Nikson o żydowskim szpiegowaniu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-09-2018 09:45Arminius (25555 punktów)Cytatów czar-LXXXIII. Nikson o żydowskim szpiegowaniu
Ocena 1 na 1
W wątku zatytułowanym "Czego kaznodzieja nie kazał o narodzie wybranym" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,762610) zaprezentowano pogląd na kwestię żydowską Billy Grahama - znanego amerykańskiego, protestanckiego kaznodziei, który został wyrażony w prywatnych rozmowach z prezydentem USA, Richardem Nixonem.
W wątku niniejszym natomiast, zaprezentowany jest pogląd na Żydów samego prezydenta Nixona - wyrażony w prywatnych rozmowach z jego zaufanymi ludźmi. Nixon charakteryzował ich jako aroganckich, nieprzestrzegających prawa i - z tego powodu - wyjątkowo skłonnych do szpiegostwa - które uprawiają nie ze względów materialnych -lecz dla samej idei szpiegowania. Pogląd Nixona jak wyżej wpisuje się w opinie na temat Żydów jako piątej kolumny w państwie - która daje o sobie znać w chwili jego kryzysu.


"(President Nixon): The Jews are born spies. You notice how many of them are? They're just in it up to their necks.
(H.R. Haldeman): Well, got a basic devious abil- deviousness, that-
(President Nixon): Well, also, an arrogance, an arrogance that says- that's what makes a spy. He puts himself above the law. Other than spies for the pay. I'm talking about the spies that do it because of idealism."


Zainteresowanych detalami (ciekawy pogląd na temat tego dlaczego Murzyni nie mają skłonności do szpiegowania) odsyłam do podlinkowanego materiału.

millercent(*)/nixon-the-jews-are-born-spies
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_wr (4297 punktów)

>wpisuje się w opinie na temat Żydów jako piątej kolumny w państwie - która daje o >sobie znać w
>chwili jego kryzysu.
>

Nerwica natręctw. Ot co !

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
24-09-2018 11:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)u Nixona?
>>wpisuje się w opinie na temat Żydów jako piątej kolumny w państwie - która daje o >sobie znać w
>>chwili jego kryzysu.
>>
>Nerwica natręctw. Ot co !


U Nixona???
pawel_wr (4297 punktów)Odp: u Nixona?

>U Nixona???
>

U Ciebie !

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Arminius (25555 punktów)do psychuszki???
>>U Nixona???
>>
>U Ciebie !


Czyli krytyka - merytoryczna, bo przecież pogląd Nixona nie jest zmyślony przeze mnie - Żydów jest w Pana ujęciu rodzajem zaburzenia psychicznego???
Przypomina się stanowisko psychiatrii sowieckiej ( w której roiło się - nota bene - od Żydów) zgodnie z którym krytyka komunizmu wskazywała na taki właśnie rodzaj zaburzenia "u pacjenta" i jako taka kwalifikowała się do leczenia w zamkniętej psychuszce.
hyperion (1422 punktów)Odp: Cytatów czar-LXXXIII. Nikson o żydowskim szpiegowaniu
>nieprzestrzegających prawa i - z tego powodu - wyjątkowo skłonnych do szpiegostwa - które
>uprawiają nie ze względów materialnych -lecz dla samej idei szpiegowania. (...)

Dobrze koresponduje z tym opinia przypisywana kanclerzowi Bismarckowi z czasów zaborów:

"Po cóż innego stworzył Bóg Żydów polskich, jak nie po to by byli naszymi szpiegami?"


pl.wikiquote.org/wiki/Otto_von_Bismarck

Nawet jeśli nie on to powiedział, to coś w tym musi być, skoro Wielkopolanie mieli silne antyżydowskie nastawienie w początkach II RP chociaż przecież większość Żydów żyła wtedy na Kresach (bodajże to jakiś wielkopolski dowódca odizolował żydowskich oficerów na 1 miesiąc (?) w czasie wojny z Sowietami 1920 roku, z czego zrobiła się "antysemicka" draka). Tak mi się wydaje, specem nie jestem.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
Marian Forewa (906 punktów)
>Nixon charakteryzował ich jako [...] wyjątkowo skłonnych do szpiegostwa

Kto pamięta za co Nixon wyleciał z urzędu?

Przypadek przypomina mi "elity" człapiące obecnie po naszym podwórku, które wszędzie widzą czające sie własne odbicie.
24-09-2018 20:46 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)kto pamięta?
>>Nixon charakteryzował ich jako [...] wyjątkowo skłonnych do szpiegostwa
>Kto pamięta za co Nixon wyleciał z urzędu?

Kto pamięta kto zdradził Romulada Traugutta - dyktatora Powstania Styczniowego???

Artur Goldman - Żyd, członek Skarbu Narodowego.
pawel_wr (4297 punktów)Odp: kto pamięta?

>Artur Goldman - Żyd, członek Skarbu Narodowego.

Nerwica natręctw. Ot co !

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Arminius (25555 punktów)a nie zdrada?
>>Artur Goldman - Żyd, członek Skarbu Narodowego.
>Nerwica natręctw. Ot co !

Chyba raczej zdrada???
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cytatów czar-LXXXIII. Nikson o żydowskim szpiegowaniu
Nickson był Żydem.
Arminius (25555 punktów)tym cenniejszy
>Nickson był Żydem.

Jeżeli tak - to tym cenniejsze są jego rozważania na temat żydowskiej predylekcji do szpiegowania.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365