Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
17-01-2022 14:15kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów"
Ocena 1 na 1
"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów". Stali się ponad dwukrotnie bogatsi- w ciągu dwóch lat.

10 najbogatszych ludzi na świecie ponad dwukrotnie zwiększyło swoje fortuny w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii korony. Pokazuje nowy raport z Oxfam, wg Daily Mail.

Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6000 miliardów koron do prawie 13 500 miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron dziennie.

Wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie znajdują się Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i założyciel Amazon Jeff Bezos.
Według Oxfam bogactwo miliarderów w czasie pandemii wzrosło bardziej niż w ciągu poprzednich 14 lat.

- Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów - mówi międzynarodowa dyrektor Oxfam Gabriela Bucher i kontynuuje:
- Kiedy rządy opracowały pakiety ratunkowe i wpompowały biliony dolarów w gospodarkę i rynki finansowe, zdarzyło się, że znaczna część pieniędzy trafiła do kieszeni miliarderów. (Obrazki/zdjȩcia siȩ otworzą, trzeba chwilȩ zaczekać)

www.dailym(*)ubled-wealth-Covid-report.html

Jak władza uciszyła ludzi??
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)wraca jak bumerang
>10 najbogatszych ludzi na świecie ponad dwukrotnie zwiększyło swoje fortuny w ciągu pierwszych >dwóch lat pandemii korony. Pokazuje nowy raport z Oxfam, wg Daily Mail.

>Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6000 miliardów koron do prawie >13 500 miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron >dziennie.

I znów nam powraca - jak bumerang - problem spiskowej teorii dziejów. Ciekawe - w tym kontekście - ze na takiej pandemii ci najbogatsi znów zarobili krocie.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: wraca jak bumerang
>>10 najbogatszych ludzi na świecie ponad dwukrotnie zwiększyło swoje fortuny w ciągu pierwszych >dwóch lat pandemii korony. Pokazuje nowy raport z Oxfam, wg Daily Mail.
>>Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6000 miliardów koron do prawie >13 500 miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron >dziennie.
>I znów nam powraca - jak bumerang - problem spiskowej teorii dziejów. Ciekawe - w tym kontekście - ze na takiej pandemii ci najbogatsi znów zarobili krocie.

Nie tylko najbogatsi Ale wracając do najbogatszych: właśnie dlatego tacy są, że im nie przeszkadza, czy jest pandemia, czy jej nie ma: na obu wersjach się wzbogacają. Proszę więc z nich brać przykład - to jedyne wyjście dla reszty.
romaro (25211 punktów)Odp: "Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów"
Moja rada, gdybyś swoje przemyślenia oddzielała jakimś widocznym znakiem od zdań cytowanych; może to być cudzysłów albo:

Możesz wykorzystać Cytat:
cytat

możesz wykorzystać
definicję

Cokolwiek, ale oddzielaj. Nie masz pojęcia jak bardzo niewyraźny jest twój przekaz.

Nie piszę tego złośliwie. Po prostu, często nie wiem do czego mam się odnieść, a już kompletnie niejasna jest w takich sytuacjach twoja opinia.
Arminius (25555 punktów)bez smęcenia proszę!
>Nie masz pojęcia jak bardzo niewyraźny jest twój przekaz.

Mów pan za siebie. W moim "odbiorze" ten przekaz jest granitowo przejrzysty
romaro (25211 punktów)Odp: bez smęcenia proszę!
>granitowo przejrzysty
Zalecałbym ćwiczenia umysłowe oparte na prawdziwej nauce. Nawet gra słówkami powinna się opierać na logice. Próbujesz budować rzeczywistość na niestabilnych mirażach.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,863390#w863563
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: "Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów"

>Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6OOO miliardów koron do prawie 13
>5OO miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron dziennie.
>

To teraz powinni odpalić działkę Chińczykom i zamówić nowego wirusa.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365