Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy do umów o pracę dodać klauzulę ochrony interesu Izraela?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
20-12-2018 10:44Arminius (25555 punktów)Czy do umów o pracę dodać klauzulę ochrony interesu Izraela?
Ocena 1 na 3
Bahia Amawi - pedagog szkolny w jednej z teksańskich szkół podstawowych podległych lokalnemu samorządowi, specjalista od dzieci ze spektrum autyzmu - pracująca w niej od wielu lat - nie otrzymała przedłużenia umowy o pracę w szkole - ponieważ odmówiła podpisania przysięgi, zobowiązującej ją do "nieuczestnictwa w bojkocie państwa Izrael lub przedsiębrania jakichkolwiek działań, które mogłyby wyrządzić szkodę temu państwu".
Sytuacja jak wyżej jest przejawem ostrej kampanii forsowanej od pewnego czasu przez lobby syjonistyczno - żydowskie nad Potomakiem - a którego celem jest ochrona interesów państwa Izrael kosztem podstawowych praw i wolności obywatelskich - tak podobno przestrzeganych w USA i będących opoką tamtejszego ustroju (wystarczy wspomnieć rolę pierwszych 10 poprawek do konsytytucji USA). Działający w imieniu Amawi (obywatelki amerykańskiej) prawnik wystąpił z pozwem do sądu federalnego z zarzutem pogwałcenia - w związku z sytuacją jak wyżej - pierwszej poprawki do amerykańskiej konstytucji gwarantującej prawo do wolności słowa. Recz charakterystyczna, iż w oświadczeniu które Amawi miał apodpisać nie znalazły się żadne formułyu chroniące interes...USA czy Teksasu.
Hm…… Jeżeli Izrael znajduje się w tak desperacko złej sytuacji - to może w Polsce także powinniście wprowadzić klauzulę o treści jak w cytacie wyżej - do szablonów umów zawieranych z nauczycielami w szkołach, czy też w ogóle ze wszystkimi??? A może ONZ i USA winno narzucić taką formułę całemu światu??? Wszak narodowi wybranemu przez jedynego boga należy się wyjątkowe traktowanie???
A mówiąc już całkiem serio, jak oni potem mogą się dziwić, że świat ich nie znosi i jak ma okazję to robi im krzywdę??
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału:

theinterce(*)/17/israel-texas-anti-bds-law/


"Amawi began working in 2009 on a contract basis with the Pflugerville Independent School District, which includes Austin, to provide assessments and support for school children from the county’s growing Arabic-speaking immigrant community. The children with whom she has worked span the ages of 3 to 11. Ever since her work for the school district began in 2009, her contract was renewed each year with no controversy or problem.
But this year, all of that changed. On August 13, the school district once again offered to extend her contract for another year by sending her essentially the same contract and set of certifications she has received and signed at the end of each year since 2009.
She was prepared to sign her contract renewal until she noticed one new, and extremely significant, addition: a certification she was required to sign pledging that she “does not currently boycott Israel,” that she “will not boycott Israel during the term of the contract,” and that she shall refrain from any action “that is intended to penalize, inflict economic harm on, or limit commercial relations with Israel, or with a person or entity doing business in Israeli or in an Israel-controlled territory.”
The language of the affirmation Amawi was told she must sign reads like Orwellian — or McCarthyite — self-parody, the classic political loyalty oath that every American should instinctively shudder upon reading:"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
>Jeżeli Izrael znajduje się w tak desperacko złej sytuacji - to może w Polsce także powinniście wprowadzić klauzulę o treści jak w cytacie wyżej - do szablonów umów zawieranych z nauczycielami w szkołach, czy też w ogóle ze wszystkimi???
Pod rządami jakie mamy to bardzo możliwe. Kissinger powiedział w 2014 roku, że za 10 lat Izraela już nie będzie. Co nie znaczy, że nie będzie Izraelczyków, a gdzie się przeniosą? Coś tam było słychać, że może Ukraina, może Polin, kto tam wie...
20-12-2018 21:09 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)transfer?
>>Jeżeli Izrael znajduje się w tak desperacko złej sytuacji - to może w Polsce także powinniście wprowadzić klauzulę o treści jak w cytacie wyżej - do szablonów umów zawieranych z nauczycielami w szkołach, czy też w ogóle ze wszystkimi???
>Pod rządami jakie mamy to bardzo możliwe. Kissinger powiedział w 2014 roku, że za 10 lat Izraela już nie będzie. Co nie znaczy, że nie będzie Izraelczyków, a gdzie się przeniosą? Coś tam było słychać, że może Ukraina, może Polin, kto tam wie...
>

Uchowaj boże!

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365