Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Heredim sforsują.........odrę???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
14-12-2018 10:49Arminius (25555 punktów)Czy Heredim sforsują.........odrę???
0 na 2
W Nowym Jorku i okolicy szerzy się odra!!! A wszystko z powodu antyszczepionkowej postawy typowej dla żydowskich ortodoksów Heredim - których to środowisko stało się kolebką zarazy. Do tej pory odnotowano sto kilkadziesiąt przypadków infekcji. Odra zaczęła się......rozlewać po Nowym Jorku - po wizycie grupy Heredim w Izraelu, w środowisku tamtejszych, jerozolimskich ortodoksów, słynących z przedkładania wiary w Jehowę nad wiarę w skuteczność szczepień. Z powodu takiego zelotyzmu - w Izraelu odnotowano ostatnio 1500 (sic!) przypadków zachorowań na Odrę.
Sytuacja jak wyżej wywołała w Nowym Jorku skandal, oburzenie i zapowiedź pozwów sadowych - gdyż setki zainfekowanych odrą małych, uczęszczających do szkół, Heredim stanowią wyśmienitą bazę do dalszej ekspansji choroby.
Samo środowisko religijnych Żydów jest skonfliktowane ogromnie co do opinii na temat szczepionek. Zalecając im porzucenie zabobonu, należy im także zwrócić uwagę na inny - sui generis historyczny - aspekt ich postawy. Otóż w przeszłości Żydom nie raz zarzucano brak higieny i przyczynianie się do epidemii różnorakich chorób - w tym tyfusu. Mając ów fakt na względzie -powinni szybko i bezwzględnie uporać się z problemem jak wyżej - bo jak na razie, ich patlogiczna postawa pozytywnie weryfikuje zarzuty jak wyżej.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z żydowskiego dziennika Haaretz.

"NEW YORK – The current measles outbreak in ultra-Orthodox neighborhoods in the New York area is leading to threats, recriminations and lawsuits, and is also highlighting the lack of consensus among senior rabbis on the vaccination issue.
However, it is also leading to new approaches from medical experts trying to reach those who, in the face of nearly 130 suspected cases of the highly contagious disease, remain determined not to vaccinate their children.
There are now 113 confirmed cases of measles in ultra-Orthodox (or Haredi) communities around New York City and Lakewood, New Jersey, with another 16 suspected and under investigation by public health authorities. Two measles-infected babies have been hospitalized in intensive care units. And while it is mostly infants who have been infected, some teenagers and a handful of adults have also fallen ill. Why has the anti-vaxxer perspective taken hold in pockets of the Haredi community? The answer, say longtime observers, has to do with long-held suspicions of government agencies, including health departments, prizing cultural isolation, reliance on their own communities for things like emergency services, and placing their trust in God to protect them.
U.S. public health authorities say the current outbreak started when Haredi families visited Israel last Sukkot and brought the illness back to their communities. An 18-month-old infant in Jerusalem’s Haredi Mea She’arim neighborhood has died and nearly 1,500 potential cases have been reported. Non-vaccination rates are high in Israeli areas with large Hasidic populations, including the city of Safed and the town of Kfar Chabad.
Haredi immunization rates have dipped in recent years as a result of anti-immunization views taking root in the community. Now, as the number of infected Haredim grows, some within the religious Jewish community are initiating new efforts to reach Haredi anti-vaxxers."


www.haaret(*)ver-measles-outbreak-1.6675883
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
Wiara czyni czuba!
15-12-2018 09:10 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Wiara czyni czuba!

A ciemnota ludu warunkiem c(z)ud(b)u!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
16-12-2018 17:07 
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Czy losowość to nie cud?

Na wiki piszą, że losowość to brak przyczyny. Niektóre zjawiska w fizyce opisujecie jako losowe, tzn. bezprzyczynowe a Ty wręcz sądzisz, że ewolucja jest losowa, że nie ma żadnego celu.

Choć jednocześnie chcecie budować komputery kwantowe oparte na ewolucji układów.
Czy to nie ciemnota?
17-12-2018 16:37 
 Ocena 2 na 2
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Czy losowość to nie cud?
>Na wiki piszą, że losowość to brak przyczyny. Niektóre zjawiska w fizyce opisujecie jako losowe, tzn. bezprzyczynowe a Ty wręcz sądzisz, że ewolucja jest losowa, że nie ma żadnego celu.
>Choć jednocześnie chcecie budować komputery kwantowe oparte na ewolucji układów.
>Czy to nie ciemnota?
>
ZGŁASZAM DO MODERACJI TE WPISY BEZ SENSU
17-12-2018 18:28 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>ZGŁASZAM DO MODERACJI TE WPISY BEZ SENSU

Co jest bez sensu?
Świadomość wszelkiej materii czy celowość wszelkiej ewolucji?

Boisz się wniosku, że rzeczywistość jest ciałem i umysłem jednej osoby?

Boisz się wniosku o istnieniu Boga?
17-12-2018 21:21 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>ZGŁASZAM DO MODERACJI TE WPISY BEZ SENSU
>
Niestety za wygadywanie kardynalnych głupot bana nie dają.. chociaż może szkoda.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365