Racjonalista - Strona głównaDo treści
będzie nieuniknione

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
02-01-2023 10:59okragly (21676 punktów)będzie nieuniknione
byłe wydarzenia widzimy jako nieuniknione a gdy myślimy o przyszłości, widzimy wiele opcji i sądzimy, że naszym zadaniem jest wybranie jednej z nich, a racjonalnie patrząc, przyszłość jest zamknięta jak przeszłość, ponieważ żyjemy w deterministycznym wszechświecie.

Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
Co pisząc, uniknąłeś twierdzenia przeciwnego.

cr
02-01-2023 17:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
>Co pisząc, uniknąłeś twierdzenia przeciwnego.
cokolwiek się zdarzy, będzie uniknione? co będzie uniknione?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
>>Co pisząc, uniknąłeś twierdzenia przeciwnego.
>cokolwiek się zdarzy, będzie uniknione?
Tak napisałam?

> co będzie uniknione?
Niewydarzona reszta.

A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.

cr
02-01-2023 22:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> co będzie uniknione?
>Niewydarzona reszta.
>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
Tylko gdzie i kiedy ten fakt jest wydarzony?

cr
03-01-2023 09:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>>chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
>Tylko gdzie i kiedy ten fakt jest wydarzony?
gdzie to nie wiadomo. Kiedy? wtedy gdy zostało powiedziane "jest co jest"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>>>chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
>>Tylko gdzie i kiedy ten fakt jest wydarzony?
>gdzie to nie wiadomo
To skąd wiadomo że 'jest co jest' się wydarzyło?

cr
10-01-2023 14:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>>>>chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
>>>Tylko gdzie i kiedy ten fakt jest wydarzony?
>>gdzie to nie wiadomo
>To skąd wiadomo że 'jest co jest' się wydarzyło?
jeśli coś jest, to jest.
co było a nie jest, nie pisze się w rejestr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>>>>>chyba wydarzona, ale nie mądrość a fakt
>>>>Tylko gdzie i kiedy ten fakt jest wydarzony?
>>>gdzie to nie wiadomo
>>To skąd wiadomo że 'jest co jest' się wydarzyło?
>jeśli coś jest, to jest.
Jeśli.

>co było a nie jest, nie pisze się w rejestr
No i 'jak nie, jak tak', jak mawiał Ferdek K.

cr
11-01-2023 22:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>A "jest co jest" to niewydarzona mądrość.
>>> skąd wiadomo że 'jest co jest' się wydarzyło?
>>jeśli coś jest, to jest.
świat jest fizyczny, Jesteś trwaniem WIELKIEGO WYBUCHU
jego pyłkiem marnym
nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj, że znowu coś ci nie wyszło, tak miało być)
12-01-2023 00:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?

cr
12-01-2023 12:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
>Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?
ja na Ciebie wpływam?
to Ty na mnie wpływasz
jest tak jak ma być

12-01-2023 13:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
>>Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?
>ja na Ciebie wpływam?
Próbujesz, a ja pytam po co, skoro to bezcelowe.

cr
12-01-2023 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
>>>Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?
>>ja na Ciebie wpływam?
>Próbujesz, a ja pytam po co,
wszystko jest zdeterminowane,
po co? wiem ale nie powiem

>skoro to bezcelowe.
tak ja życie, (jest tak jak ma być)
12-01-2023 15:01 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
>>>>Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?
>>>ja na Ciebie wpływam?
>>Próbujesz, a ja pytam po co,
>[...] wiem ale nie powiem
Więc to by było na tyle.

cr
13-01-2023 09:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>nie masz na nic wpływu (więc się nie denerwuj...
>>>>>Co piszesz, by wpłynąć na moje zdenerwowanie?
>>>>ja na Ciebie wpływam?
>>>Próbujesz, a ja pytam po co,
>>[...] wiem ale nie powiem
>Więc to by było na tyle.
jest tak jak ma być, nie mamy na nic wpływu (więc się nie denerwuj
chyba że wykażesz istnienie WOLNA WOLA
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.

Które to przekonanie nie zmienia niczego w kwestii konieczności działania.

Cokolwiek będzie nieuniknione musisz podjąć ogromny wysiłek, żeby się wydarzyło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-01-2023 18:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Cokolwiek się zdarzy, będzie nieuniknione.
>Które to przekonanie nie zmienia niczego w kwestii konieczności działania.
rządzą nami dwie emocje PRZYJEMNOŚĆ I NIEPRZYJEMNOŚĆ

>Cokolwiek będzie nieuniknione musisz podjąć ogromny wysiłek, żeby się wydarzyło.
mamy niesamowity system, niewolnicy sami się popędzają do pracy, sami sie kontroluja, rozliczają, -przymus okoliczności. Wszystko jest zdeterminowane
Thoter (6650 punktów)

>mamy niesamowity system, niewolnicy sami się popędzają do pracy, sami sie kontroluja, >rozliczają, -przymus okoliczności. Wszystko jest zdeterminowane

Trzeba jeszcze dodać, że ci niewolnicy zamordują każdego, kto się od nich różni.
03-01-2023 22:29 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>mamy niesamowity system, niewolnicy sami się popędzają do pracy, sami sie kontroluja, rozliczają, -przymus okoliczności. Wszystko jest zdeterminowane

Nie niewolnicy tylko robole, twórcy, kreacjoniści dobra, kontrolowani przez "elity" wskutek zaprogramowanych w procesie "wychowania" emocji.

vm.tiktok.com/ZMFTAVHw7/

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-01-2023 19:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mamy niesamowity system, niewolnicy sami się popędzają do pracy, sami sie kontroluja, rozliczają, -przymus okoliczności. Wszystko jest zdeterminowane
>Nie niewolnicy tylko robole, twórcy, kreacjoniści dobra, kontrolowani przez "elity" wskutek zaprogramowanych w procesie "wychowania" emocji.
>vm.tiktok.com/ZMFTAVHw7/
test pianki, które dziecko dłużej wytrzyma, tym dalej zajdzie na drabinie społecznej (świat jest zdeterminowany, już w przedszkolu wiadomo, co z kogo wyrośnie)

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365