Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skandal na Forum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
01-03-2005 03:01Drobner, Grzyb, Fireman, Klusek, Mucha, Kluska, Azor-baal, Piotrek, DrSkandal na Forum
Ob. "św.Marek" zamieścił poniższy post, zarezerwowawszy go wyłącznie dla logowanych forumowiczów:
"Odp: Nadużywanie nicków
Forum Racjonalisty jest otwarte, a więc każdy może nań zabrać głos. Nie oznacza to jednak, iżby miały być tolerowane dowolne zachowania, o czym już kilka osób przekonało się na własnej skórze, gdy zniknęły ich posty.
Zauważyłem, że niektóre osoby z zamiłowaniem godnym dziesięciolatka pragnącego coś napsocić, żeby zobaczyć jak ludzie będą reagowali na ich pomysły, używają na naszym forum czasem wielu nicków. Ukrywanie swojej tożsamości pod inną nazwą zawsze budzi podejrzenie o intencje użytkownika wobc pozostałych. To jest sprzeczne z zasadami kulturalnego zachowania wobec innych, a więc sprzeczne z zasadami naszego forum. Nie możemy tolerować faktu używania różnych nicków przez te same osoby, więc proszę ich, by z tego zrezygowali.
Aby unaocznić o czym mówię, wymienię osoby nadużywające nicków:
Joanna, joanna, Bożena
Radosław, TajemniczyR
katolik, misiek6-22
Yaotzin, yaotzin
Walgard, Dziub., Bociek., Czubek
George prosto z drzewa, Tatanaka Otaka Srataka
Chojnacki, chojnacki
Pavel Starsky, Pavel
Z-many-erowana, Triumph?, Twor kobieco- meski
Money'ka, Padam (wanka)
Alon, math
scorp, scor
Sylwester Głowacki, Pawlaczka, Karol W.
Lynx, lim (1/4)^n
Drobner, Grzyb, Fireman, Klusek, Mucha, Kluska, Azor-baal, Piotrek, Droibner, Lolek
Smutny, Czas dorosnąć!, Mason
Zły_jeż, żły_jeż
Cieślański, Filozofia Walentynek jako demokracji przyczynek
Edward W. Anderlton, Edward Anderlton"
Co Wy, użytkownicy tego forum, myślicie o tego rodzaju wglądzie w nasze adresy, o publikowaniu takich informacji?
Tak tylko pytam ............

scorp
>Ob. "św.Marek" zamieścił poniższy post, zarezerwowawszy
>go wyłącznie dla logowanych forumowiczów:
>Co Wy, użytkownicy tego forum, myślicie o tego rodzaju
>wglądzie w nasze adresy, o publikowaniu takich informacji?
>Tak tylko pytam ............
Ja myślę, że się ten św. Marek szarogęsi. Może lubi? A może naczytał się listy Wildsztajna?
sco
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Co Wy, użytkownicy tego forum, myślicie o tego rodzaju wglądzie w nasze adresy, o publikowaniu takich informacji?

Zapewniam Cię, że wiele for publikuje te informację bardziej szczegółowo, bo zamieszczają dokładną lokalizację.

Wniosek z tego jest taki, że powinieneś zaprzestać generowania sztucznych osób na forum, bo jak się okazuje przodujesz w tym. To jest ZŁE zjawisko i chcemy to wyeliminować. Oczywiście mi tam nie przeszkadza, że ktoś sobie raz z małej czy z wielkiej napisze nic lub że popełni w nim literówkę, ale tworzenie różnych nicków jest złe, bo generuje sztuczne osoby.

Proszę potraktować to poważnie.
Daniel Delimata
>>Co Wy, użytkownicy tego forum, myślicie o tego rodzaju wglądzie w nasze adresy, o publikowaniu takich informacji?
>Zapewniam Cię, że wiele for publikuje te informację bardziej szczegółowo, bo zamieszczają dokładną lokalizację.

To chyba jest jednak generowane automatycznie i użytkownik wie wcześniej, że te informacje zostaną podane.

>Wniosek z tego jest taki, że powinieneś zaprzestać generowania sztucznych osób na forum, bo jak się okazuje przodujesz w tym. To jest ZŁE zjawisko i chcemy to wyeliminować.

Generowanie "sztucznych osób" jest może i złe, ale tego typu połajanki powinny trafiać na priva a nie pod publiczny osąd.

>Oczywiście mi tam nie przeszkadza, że ktoś sobie raz z małej czy z wielkiej napisze nic lub że popełni w nim literówkę, ale tworzenie różnych nicków jest złe, bo generuje sztuczne osoby.

A "św.Marek" głównie takie właśnie przykłady literówek w nickach raczył podawać.

>Proszę potraktować to poważnie.
>

Tak sobie to forum obserwuję i widzę, że od czasu gdy ten jegomość się pojawił pojawiają się też głosy krytyczne pod jego adresem. W moim odczuciu są one uzasadnione. Chyba za bardzo wczuł się w rolę.
Oless (982 punktów)
W moim osobistym odczuciu "problem" sztucznego tłoku jest jakiś wydumany i baaardzo oryginalny;nie spotkałem sie jeszcze z czymś podobnym na innym forum,ale w sumie właściciele mają prawo sami ustalać zasady.
Jeśli ktoś chce wypowiedzieć się anonimowo (żeby jego wypowiedż nie utożsamiano z podstawowym nickiem) to nie rozumiem czemu jest to "sprzeczne z zasadami kulturalnego
zachowania wobec innych" ?
Właśnie publikowanie takich danych jest może nie skandalem ale jest niekulturalne.
Ja uważam że działalność św.Marka jest mimo wszystko ok ale traktowanie wielkich i małych liter jako różnego nicku jest conajmniej zabawne :
>Yaotzin, yaotzin
>Chojnacki, chojnacki
>Zły_jeż, żły_jeż
św.Marek
> Właśnie publikowanie takich danych jest może nie skandalem ale jest niekulturalne.

    To jest forum publiczne, a więc każdy może wpisać czyjkolwiek nick do swojego postu, jeśli jest to czymś uzasadnione. Jeśli więc Ty wymieniasz mój i jest to kulturalne, a gdy ja wymieniam innych w ramach powierzonych mi obowiązków jest to już niekulturalne, to zaiste dziwnie i chyba pod publiczkę interpretujesz zasady kultury.

> Ja uważam że działalność św.Marka jest mimo wszystko ok ale traktowanie wielkich i małych liter jako różnego nicku jest conajmniej zabawne :

    Czy nie byłeś łaskaw pominąć faktu, że wymieniam wszystkie przypadki użycia podwójnych nicków, nie komentując powodów czy przyczyn ich użycia? Co jest zabawnego w tym, że właściciel forum nie dopuszcza używania więcej niż jednego nicku? W swoim temacie apeluję o kulturalne zachowanie, bo nie jest kulturalnym nie stosowanie się do zasad obowiązujących w danym miejscu, nie jest też przejawem kultury chęć ukrycia swojej tożsamości pod inną nazwą, żeby inni nie wiedzieli, z kim mają do czynienia.

___________
Pozdrawiam
Daniel Delimata
>    Czy nie byłeś łaskaw pominąć faktu, że wymieniam wszystkie przypadki użycia podwójnych nicków, nie komentując powodów czy przyczyn ich użycia?

No właśnie. Wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Poza tym pomyśl czasem nieco krytyczniej o swym postępowaniu. Zauważ, że krytykuje Cię wiele osób o różnym światopoglądzie. Może czas wypuścić z siebie nieco swego moderatorskiego powietrza?

I jeszcze jedno pytanie. Czy formularz do wpisywania postów zawiera gdzieś pouczenie o tym by trzymać się jednego nicka? Bo może przeoczyłem ale jakoś nie dostrzegam.
św.Marek
>No właśnie. Wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Poza tym pomyśl czasem nieco krytyczniej o swym postępowaniu. Zauważ, że krytykuje Cię wiele osób o różnym światopoglądzie. Może czas wypuścić z siebie nieco swego moderatorskiego powietrza?

    To normalne, że jeśli ktoś coś przeskrobie, stara się najgłośnej protestować i będzie robił wszystko, żeby zwrócono uwagę na jego rzekome prześladowanie. Inni przyłączają się wedle zasady, że skoro można komuś dokopć, to trzeba. Wykonuję wyłącznie to, co mi powierzono. A że wszystkich potraktowałem ogólnie, zwracając tylko uwagę? Dopiero byś na mnie pomstował, gdybym próbował indywidualnie oceniać poszczególne osoby!

>I jeszcze jedno pytanie. Czy formularz do wpisywania postów zawiera gdzieś pouczenie o tym by trzymać się jednego nicka? Bo może przeoczyłem ale jakoś nie dostrzegam.

    Szanowny Kolego. Formularz taki nigdy nie zawrze wszystkich kryteriów i zawsze ktoś wymyśli coś, czego nie będzie w formularzu. Dlatego właściciel forum powierzył mi funkcję opieki i kontroli na forum, bym wątpliwe sprawy regulował. Jeżeli zdecydowałem się zwrócić uwagę osób używających wielu nicków, to nie zrobiłem tego bez porozumienia z właścicielem, więc jest to absolutne uzasadnione.

___________
Pozdrawiam
Daniel Delimata
>    To normalne, że jeśli ktoś coś przeskrobie, stara się najgłośnej protestować i będzie robił wszystko, żeby zwrócono uwagę na jego rzekome prześladowanie. Inni przyłączają się wedle zasady, że skoro można komuś dokopć, to trzeba. Wykonuję wyłącznie to, co mi powierzono. A że wszystkich potraktowałem ogólnie, zwracając tylko uwagę? Dopiero byś na mnie pomstował, gdybym próbował indywidualnie oceniać poszczególne osoby!

Postąpiłbyś kulturalnie gdybyś napisał ogólnie nie wymieniając nikogo, a tak wyszedłeś na chamowatego pieniacza i awanturnika.

>>I jeszcze jedno pytanie. Czy formularz do wpisywania postów zawiera gdzieś pouczenie o tym by trzymać się jednego nicka? Bo może przeoczyłem ale jakoś nie dostrzegam.
>    Szanowny Kolego. Formularz taki nigdy nie zawrze wszystkich kryteriów i zawsze ktoś wymyśli coś, czego nie będzie w formularzu.

Reguły nie mogą działać wstecz. Nie możesz wymagać od kogoś by dostosował swe wcześniejsze działania do tego co za moment wymyślisz.

> (..) Jeżeli zdecydowałem się zwrócić uwagę osób używających wielu nicków, to nie zrobiłem tego bez porozumienia z właścicielem, więc jest to absolutne uzasadnione.

Powtarzam. Czas dorosnąć. Jak długo jeszcze masz zamiar chować się za plecami red. naczelnego? Czas chyba wreszcie nauczyć się odpowiedzialności za swe postępowanie. Czas nauczyć się przyznawać do błedów.
Daniel Delimata
Pan arcymoderator popisał się jeszcze w innym wątku w którym niestety nie mogę mu odpowiedzieć.

>>Nie uważasz, że pisanie tego samego nicka z dużej i małej litery bądź z literówką nie uzasadnia przypisania chęci ukrywania tożsamości czy naruszenia zasad kulturalnego zachowania?

>Zważywszy, że skrypt forum nie rejestruje czyichś dobrych lub złych chęci czy zamiarów, fakt pisania z różnych liter jest naruszeniem naszych zasad. Zarejestrowane osoby ne mają takich problemów, bo oni nie potrzebują pisania za każdym razem nicka. Wystarczy więc dobra wola.

Jednoznacznie sugeruje to, że wszyscy niezarejestrowani wykazują brak dobrej woli. Otóż panie "św.Marek" czas wreszcie dojrzeć i uświadomić sobie, że dobra wola wcale nie musi wyrażać się rejestracją w takim czy innym forum. Nie którzy po prostu nie mają na to ochoty i nie jest to wcale brak dobrej woli. Oczekuję iż pan "św.Marek" przeprosi wszystkich niezarejestrowanych użytkowników forum za posądzenie o brak dobrej woli.
Nickita
Nick dopasowuje zawsze do tresci wypowiedzi i nie mam zamiaru stosowac sie do tych idiotycznych zalecen.
Światowid
Tyle, że można nick rozumieć jako swój podpis, albo można go rozumieć co humorem
Niektórzy podpisują się pełnym imieniem i nazwiskiem (może liczą, że ich posty będą potraktowane jako publikacje), a inni dostrzegają, że można dostosować swoją ksywę do treści wypowiedzi. W końcu się tu dyskutuje, więc ważne są słowa i argumenty, a nie osoba.
MaLk__
>Niektórzy podpisują się pełnym imieniem i nazwiskiem (może liczą, że ich posty będą potraktowane jako publikacje), a inni dostrzegają, że można dostosować swoją ksywę do treści wypowiedzi.

Jak widać to ostatnie podejście jest "naruszeniem zasad" tego forum. W ogóle ostatnio ciągle dowiadujemy się o nowych zasadach na tym forum.
gooa

Z cala sympatia, ktora darze wiekszosc tutejszych forumowiczow, chcialam jednak dodac od siebie kilka slow. Uwazam, ze forum jest "miejscem" publicznym, ale jest okreslonym miejscem publicznym. Anonimowosc, pdobnie jak w rozmowach telefonicznych, nie daje uczciwemu czlowiekowi mozliwosci - wiekszych, po co ? Chyba, ze intencje nie sa prostlinijne, jak wiec traktowac taka osobe powaznie ? Forum internetowe nie jest parkowa fontanna, miejscem spotkan rebeliantow. Forum nalezy do kogos (tak, jak np. restauracja) i uwazam, ze proba utrzymania porzadku i pewnych zasad jest czyms zupelnie naturalnym.Wyobrazmy sobie przez moment (tak abstrakcyjnie), wszyscy tutaj obecni okazuja sie nagle jedna ita sama osoba .Jak bysmy sie czuli ?
Daniel Delimata
Obywatel jest obowiązany przestrzegać pewnych reguł. Nie można jednak zmuszać go do zmiany przeszłości celem dostosowania swych wcześniejszych działań do reguł których wtedy nie było. Tego najwyraźniej pan "św.Marek" pojąć nie potrafi i tego dotyczy ta dyskusja. Pomijam już tu wątki uboczne takie jak publiczne potępienie (pośrednio) osób którym zdarzyło się zrobić literówkę przy wpisywaniu swego nicka.
gooa
>Obywatel jest obowiązany przestrzegać pewnych reguł
Wydaje mi sie, ze podszywanie sie pod rozymi imonami,(nazwami), w zyciu spolecznym wykracza poza pewna norme (szpiegostwo,nieuczciwosc, choroby psychiczne) itp.

>. Nie można jednak zmuszać go do zmiany przeszłości celem dostosowania swych wcześniejszych działań do reguł których wtedy nie było.
Nawiazujac wiec do mojego powyzszego zdania, uwazam, ze nie jest konieczne przypominanie na kazdym kroku, czegos, co powinno stanowic motto czlowieka, zwlaszcza takiego, ktory pretenduje do miana intelektualisty.
To tak, jakby ktos wchodzac do tej restauracji ( o ktorej pisze wyzej) zaczal kaprysic, wybrzydzac tak, ze kelner musialby co chwile przynosic mu nowe danie. Niby nie zabronione, ale jaki ma sens ? - faktycznie masz niebieskie podniebienie, czy tlko testujesz uprzejmosc kelnera.

>j uż tu wątki uboczne takie jak publiczne potępienie (pośrednio) osób którym zdarzyło się zrobić literówkę przy wpisywaniu swego nicka.
Moze sie i zdazylo, zgodze sie z Toba, ale przyznam, ze samej zdarzalo mi sie poprawiac czyjs nick, ktory wpisalam wg. wlasnego uznania ( mala litera w imionach, blad ort.itp).
Po chwili namyslu dochodzilam do wniosku, ze ktos sobie po prostu tak zyczy, wiec staralam sie to szanowac.
Anna Słota
>Wydaje mi sie, ze podszywanie sie pod rozymi imonami,(nazwami), w zyciu spolecznym wykracza poza pewna norme (szpiegostwo,nieuczciwosc, choroby psychiczne) itp.

Przepraszam bardzo, ale sie wtrącę - czy Ty gooa jesteś może polska chorągiewka exportowa? Nie dalej jak kilka postów temu sama chciałaś zmieniać nick, a teraz tych którzy nicki zmieniają posądzasz o nieuczciwość lub choroby psychiczne, nie wydaje Ci się to cokolwiek dziwne?
św.Marek
>Przepraszam bardzo, ale sie wtrącę - czy Ty gooa jesteś może polska chorągiewka exportowa? Nie dalej jak kilka postów temu sama chciałaś zmieniać nick, a teraz tych którzy nicki zmieniają posądzasz o nieuczciwość lub choroby psychiczne, nie wydaje Ci się to cokolwiek dziwne?

    Przepraszam Aniu, ale z całym ogromnym szacunkiem i podziwem jaki do Ciebie mam, nie można się nijak zgodzić z tym, co napisałaś. Gooa postępuje uczciwie zgłaszając pytanie o możliwość zmiany nicka. Co dziwnego jest w tym, że samoistnie, nim MA nakazał mi zwracanie na to uwagi, zapytała o coś, co wydało się jej być uczciwym postawieniem sprawy?

___________
Pozdrawiam
Anna Słota

> Przepraszam Aniu, ale z całym ogromnym szacunkiem i podziwem jaki do Ciebie mam, nie można się nijak zgodzić z tym, co napisałaś. Gooa postępuje uczciwie zgłaszając pytanie o możliwość zmiany nicka. Co dziwnego jest w tym, że samoistnie, nim MA nakazał mi zwracanie na to uwagi, zapytała o coś, co wydało się jej być uczciwym postawieniem sprawy?

nie wiem na jakiej podstawie opierasz ten szacunek i podziw dla mnie, który głosisz, nie sądzę abym dawała Tobie do tego jakiekolwiek podstawy

pozdr.
św.Marek
>nie wiem na jakiej podstawie opierasz ten szacunek i podziw dla mnie, który głosisz, nie sądzę abym dawała Tobie do tego jakiekolwiek podstawy

    Einstein też nie dawał mi bezpośrednio powodów do szacunku, co nie przeszkadza mi w posiadaniu go w stopniu ogromnym. Jestem uczestnikiem Racjonalisty jak wielu, czyż nie mogę głośno wyrazić swojego podziwu dla kogoś, do kogo go mam, i czy muszę się z niego tłumaczyć?

___________
Pozdrawiam
gooa

>Przepraszam bardzo, ale sie wtrącę - czy Ty gooa jesteś może polska chorągiewka exportowa?
Aniu, nie obraze sie za to dosadne porownanie poniewaz mam szacunek do Twojej pracy tutaj, a takze dlatego, ze dzieki "exportowi" mam nieco szersze horyzonty, dodam rowniez, ze Takimi exportami jak ja, Polska moze sie tylko poszczycic.


>Nie dalej jak kilka postów temu sama chciałaś zmieniać nick, a teraz tych którzy nicki zmieniają posądzasz o nieuczciwość lub choroby psychiczne, nie wydaje Ci się to cokolwiek dziwne?
Nie. Moje PYTANIE ( nie mowolam o MOJEJ zmianie nicku) podyktowane bylo tym, ze po kilku nieporozumieniach, dotyczacych mojej plci, jak rowniez odmiany mojego nicku, zastanawialam sie nad ewentualna zmiana, w celu ulatwienia innym porozumienia ze mna.
Anna Słota
>Aniu, nie obraze sie za to dosadne porownanie poniewaz mam szacunek do Twojej pracy tutaj,

nie obrazaj się zatem, podobnie jak ja nie obrażę sie za posądzenie o choroby psychiczne i nieuczciwość ludzi, których bardzo lubie na tym forum

> a takze dlatego, ze dzieki "exportowi" mam nieco szersze horyzonty, dodam rowniez, ze Takimi exportami jak ja, Polska moze sie tylko poszczycic.

bardzo Ci w takim razie gratuluje, ale Twoje wnioski o chorobach psychicznych i nieuczciwości uważam za bezpodstawne

>Nie. Moje PYTANIE ( nie mowolam o MOJEJ zmianie nicku) podyktowane bylo tym, ze po kilku nieporozumieniach, dotyczacych mojej plci, jak rowniez odmiany mojego nicku, zastanawialam sie nad ewentualna zmiana, w celu ulatwienia innym porozumienia ze mna.

inne osoby mogą mieć równie ważne powody aby stosować różne nicki, ale jak mniemam po ogłoszeniu nowych zasad wiekszość się do nich dostosuje

pozdr
KluskoMuchaBaalAzor
Osobiście się z tym nie zgadzam.


św.Drobner
(Usuwaj sobie co chcesz, moderatorze ...............)
(Wykropkowałem kilka słów
)

PS. Zainspirowałeś mnie.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365