Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
24-03-2005Jarosław UrbańskiSymbol koniczyny
Witam! Dlaczego symbolem który jest przy adresie waszej strony jest czterolistna koniczyna. Bardzo proste pytanie, domyślam się że nie bez powodu, ale nie znalazłem w serwisie nic o tym. Nie jestem specjalistą od symboli, jak zresztą większość ludzi, choć interesuję się także tą tematyką, i pewnie większość ma podobne skojarzenia. Więc mi wygląda to jak jakiś żart, prowokacja, jakaś przewrotność...
Symbolika czterolistnej koniczyny jest zgoła przeciwnością racjonalnego myślenia, z tego co wiem:
- symbol szczęścia, nieracjonalnej wiary że znalazcy przypadnie w udziale szczęście i pomyślność, wg. wierzeń podobno przydarzą się onojedynie osobom bogobojnym i uczciwym
- symbol odnalezienia czegoś co jest trudne do odnalezienia, czterolistną koniczynę bardzo trudno odnaleźć w gąszczu innych listków ponieważ szybko męczą się oczy - no może tutaj można by się dopatrzyć pewnej analogii np. do znajdowaniu [mniejszościowej]prawdy (poprzez własne działanie - poszukiwanie) w gąszczu i zalewie propagandy masowej [religijnej]
- cztery listki były porównywane także do czterech ramion krzyża a roślinkę święcono i ukrywano w medalionach czy pierścionkach - dziś uważa się, że znalezioną roślinę należy zasuszyć, a potem najlepiej schować do portfela. Przyniesie szczęście jako talizman, zapewni dobrobyt i wzmocni siłę życiową swojego posiadacza.
- podobne działanie ma także biżuteria, która wykorzystuje wzory czterolistnej koniczyny
Wszystkie te przesądy, traktowanie jako talizman (nie pamiętam genezy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2005pandanMisja sekty
Co możnz zyskać wciągając ludzi w tą sektę?
Myślę że chodzi tylko i wyłącznie o kasę
a)wyczyścić ich z kasy i dorobku życia
b)darmowy pracownik np wyklejacz kartek czy monter długopisów
Czy ta teza jest prawdziwa niech każdy odpowie sam.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-03-2005RutkowskiAby lepiej sie czytalo
Sluchajcie, proponuje do arkuszow stylow strony dodac cos w rodzaju line-height: 18px; Bedzie duzo lepiej!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-03-2005RomanCo to za flaga...
... na głównej stronie portalu oznaczająca wersję językową wprowadzenia 'EN'?
Bo jakos nie mogę jej dopasować do zadnego kraju, ani Zjednoczone Królestwo, ani Australia, Nowa Zelandia etc...
pozdro
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-03-2005MarcinGdzie jest mój post?
Z zapytaniem czy etnologia i archeologia są naukami, a jeśli są, to czemu znajdują się w dziale Kultura? Zadałem to pytanie na forum Nauka i na tym.
Czyżbym obraził kogoś tym pytaniem?
Nieładnie, Panie Agnosiewicz.
BTW: Agnosiewicz to nazwisko czy pseudonim (od agnostyka), bo jeśli pseudonim to dosyć infantylne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
09-03-2005prof. Andrzej Wójcik - archeolog i historyk sztukiparadoks portalu
kiedy patrzę i widzę na str głównej portalu pozycję KOD LEONARDA... - śmiać mi się chce. Jak taki portal może nazywać się "racjonalistą"? Na rynku wydawincznym nie można było znalęźć nic bardziej utaknego z mitów i popartego sensacyjną fantazją... Dziękuję za uwagę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-03-2005AlfRamseyOdp: Sugestia
Ostatnio pojawił sie wątek o używaniu kilku nicków przez jedna osobę. Jest to zachowanie nietolerowane przez osoby zarządzajace tym forum. Mam pewien pomysł jak można by to ograniczyć. Możnaby przy każdej odpowiedzi pokazywać o ile to możliwe numer IP delikwenta. Spowodowałoby to że natychmiast byłby rozpoznawany nawet używając różne nicki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-03-2005MichałAd hominem
Czasami się zdarza, że świat artykułów, esejów Racjonalisty. pl to świat zupełnie inny niż duża część forum tego portalu. Niestety na forum wyjątkowo rzadko rozmowa jest prawdziwą rozmową, dysputą, bogatą w argumenty (sensowne) i treści merytoryczne. To jest oczywiście zrozumiałe. Gdziekolwiek indziej by nie przeszkadzało, ale Racjonalista.pl utrzymuje zupełnie inny poziom niż większość portali internetowych.
Dlatego też uważam, że wszystkim by dobrze zrobiło, gdyby ktoś do tego upoważniony by odważnie odrzucał posty, które są niejako powtórką z "Erystyki" Schopenhauera, bo do czego może prowadzić debata nad wybranym zagadnieniem, gdy jedyne, gęsto się sypiące argumenty to ataki na rozmówcę, jakby to, że rozmówca jest taki to a taki mogło zaraz obalić jego myśl. Uważam, że taka, zaostrzona i życzliwa cenzura przyczyniłaby się do wyrównania nieco poziomu forum do pozostałych elementów witryny. Brak godności nie sprzyja wolnomyślicielstwu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony) (Zamknięty)
03-03-2005Drobner, Grzyb, Fireman, Klusek, Mucha, Kluska, Azor-baal, Piotrek, DrSkandal na Forum
Ob. "św.Marek" zamieścił poniższy post, zarezerwowawszy go wyłącznie dla logowanych forumowiczów:
"Odp: Nadużywanie nicków
Forum Racjonalisty jest otwarte, a więc każdy może nań zabrać głos. Nie oznacza to jednak, iżby miały być tolerowane dowolne zachowania, o czym już kilka osób przekonało się na własnej skórze, gdy zniknęły ich posty.
Zauważyłem, że niektóre osoby z zamiłowaniem godnym dziesięciolatka pragnącego coś napsocić, żeby zobaczyć jak ludzie będą reagowali na ich pomysły, używają na naszym forum czasem wielu nicków. Ukrywanie swojej tożsamości pod inną nazwą zawsze budzi podejrzenie o intencje użytkownika wobc pozostałych. To jest sprzeczne z zasadami kulturalnego zachowania wobec innych, a więc sprzeczne z zasadami naszego forum. Nie możemy tolerować faktu używania różnych nicków przez te same osoby, więc proszę ich, by z tego zrezygowali.
Aby unaocznić o czym mówię, wymienię osoby nadużywające nicków:
Joanna, joanna, Bożena
Radosław, TajemniczyR
katolik, misiek6-22
Yaotzin, yaotzin
Walgard, Dziub., Bociek., Czubek
George prosto z drzewa, Tatanaka Otaka Srataka
Chojnacki, chojnacki
Pavel Starsky, Pavel
Z-many-erowana, Triumph?, Twor kobieco- meski
Money'ka, Padam (wanka)
Alon, math
scorp, scor
Sylwester Głowacki, Pawlaczka, Karol W.
Lynx, lim (1/4)^n
Drobner, Grzyb, Fireman, Klusek, Mucha, Kluska, Azor-baal, Piotrek, Droibner, Lolek
Smutny, Czas dorosnąć!, Mason
Zły_jeż, żły_jeż
Cieślański, Filozofia Walentynek jako demokracji przyczynek
Edward W. Anderlton,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
02-03-2005św.MarekOdp: Nadużywanie nicków
   Forum Racjonalisty jest otwarte, a więc każdy może nań zabrać głos. Nie oznacza to jednak, iżby miały być tolerowane dowolne zachowania, o czym już kilka osób przekonało się na własnej skórze, gdy zniknęły ich posty.
   Zauważyłem, że niektóre osoby z zamiłowaniem godnym dziesięciolatka pragnącego coś napsocić, żeby zobaczyć jak ludzie będą reagowali na ich pomysły, używają na naszym forum czasem wielu nicków. Ukrywanie swojej tożsamości pod inną nazwą zawsze budzi podejrzenie o intencje użytkownika wobc pozostałych. To jest sprzeczne z zasadami kulturalnego zachowania wobec innych, a więc sprzeczne z zasadami naszego forum. Nie możemy tolerować faktu używania różnych nicków przez te same osoby, więc proszę ich, by z tego zrezygowali.
   Aby unaocznić o czym mówię, wymienię osoby nadużywające nicków:

Joanna, joanna, Bożena
Radosław, TajemniczyR
katolik, misiek6-22
Yaotzin, yaotzin
Walgard, Dziub., Bociek., Czubek
George prosto z drzewa, Tatanaka Otaka Srataka
Chojnacki, chojnacki
Pavel Starsky, Pavel
Z-many-erowana, Triumph?, Twor kobieco- meski
Money'ka, Padam (wanka)
Alon, math
scorp, scor
Sylwester Głowacki, Pawlaczka, Karol W.
Lynx, lim (1/4)^n
Drobner, Grzyb, Fireman, Klusek, Mucha, Kluska, Azor-baal, Piotrek, Droibner, Lolek
Smutny, Czas dorosnąć!, Mason
Zły_jeż, żły_jeż
Cieślański, Filozofia Walentynek jako demokracji przyczynek
Edward W. Anderlton, Edward Anderlton

Zestawienie sporządzone jest z okresu od 27 stycznia 2005 do 28 lutego 2005
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)