 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 01-06-2014 | ks. Andrzej Bielecki [92] | Nie możecie mnie zablokować, |
bo korzystam z Watykańskiego Świętego Proxy i niczym Chrystus po trzech minutach zmartwychwstanę, by dalej głosić Słowo Boże. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 23-05-2014 | Hotbit | Quo vadis Racjonalisto? Kalendarz. |
No właśnie, Quo vadis Racjonalisto? Mam wrażenie, że to nie tylko moje subiektywne wrażenie  iż portal przeżywa kryzys. Że wielu autorów i dyskutantów gdzieś odeszło... Że mało jest ciekawych dyskusji na forum i mało inspirujących artykułów dotyczących teraźniejszości... Wciąż zbyt dużo rozpaczania nad działaniami kościoła, rozważań po raz setny czym cuda są a czym nie są... Wnoszę pomysł na następujące, konstruktywne działanie. Proponują opracowanie Kalendarza Racjonalisty. Wybrane dni w roku zostałyby wyróżnione poprzez uhonorowanie pewnych wybitnych osób, nazwaniem pewnych dni być może od pewnych zjawisk lub idei (dzień energii??). Przykładowo, - 14 stycznia proponuję nazwanie dniem Hugo Steinhausa, wybitnego matematyka i edukatora - 30 marca dniem Stefana Banacha, wybitnego matematyka Powyższa część projektu jest stosunkowo prosta i łatwa do wykonania. Teraz czas na fazę 2gą projektu. Głównym zastosowaniem kalendarza nie byłoby wiszenie na ścianie (co i tak chyba jest coraz mniej popularne). Kalendarz tworzyłby podstawę i ramy do dalszych działań. Np. przy powyższej propozycji 14 stycznia byłby dniem kulminacyjnym rozmaitych działań związanych z popularyzacją i edukacją matematyki. Można by np. przyznawać wyróżnienia / nagrody za najciekawszą książkę, grę edukacyjną (matematyczną), mogłyby być gdzieś (już niekoniecznie przez Racjonalistę) organizowane jakieś warsztaty, konkursy itp. Jest ogrom możliwości, w tym o charakterze biznesowym. Krótko.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 29-04-2014 | -jad- | Nie tak to sobie wyobrażałem |
Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum. Że nawet bardzo niepopularni użytkownicy nie będą blokowani bez poważnego powodu, bo forum ma być miejscem "ścierania się poglądów". Mniej więcej w tym samym czasie z moderowania forum zrezygnowały liliac i Meretseger- moje forumowe sympatie uznawane przez niektórych za wcielenia moderatorskiego zamordyzmu. Od początku byłem zwolennikiem tych zmian, bo podobnie jak Mariusz, miałem nadzieję, że otwartość ożywi to forum. Wolność, nienachalna moderacja sprzyjają odważnemu wyrażaniu najbardziej nawet niepopularnych poglądów a o to przecież w racjonalizmie chodzi- niech przemówią argumenty a uprzedzenia i przesądy złamią się pod ich ciężarem.
Miałem naiwną nadzieję, że razem z zablokowanymi z niejasnych przyczyn użytkownikami będziemy tu miło i kulturalnie, choć nie bez emocji "ścierać poglądy" a co widzę? Głównie bezsensowne wzajemne oskarżenia. Dotychczasowi pupile "ścierają" się z dotychczasowymi trollami. Nie merytorycznie, i na jakiś konkretny temat tylko przez pryzmat tego, po której stronie barykady kto miał swoje miejsce nim ona runęła. Wyrzucono niemało moderatorkom ale z braku odzewu z ich strony chyba się wszystkim uwolnionym znudziło. Burza minęła, żale wylano i chyba wystarczy...? Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się należało. Komu by tu jeszcze.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-04-2014 | Piękny Lolo | Książka życzeń i zażaleń |
Przy tworzeniu nowego wątku przydałaby się opcja Podgląd.
I knefle takie, jak przy odpowiedzi na post.
Opcja Podgląd i Edytuj przy odpowiedzi na post - przyspieszyć, bo się zestarzeć można w oczekiwaniu na okno.
Wyłączyć opcję przedawniającą wątki. Bawiąc się w archeologa można wydobyć z czeluści serwera ciekawe tematy i ożywić dyskusję i dodać przysłowiową kropkę nad i, a założenie nowego wątku w tym samym lub zbliżonym temacie powoduje tylko jojczenie, że "już było". Są tematy, które można kontynuować do n, gdy n zmierza do nieskończoności, na przykład o muzyce.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 710 (przedawniony) | | 22-04-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Zmiany na forum Racjonalisty |
Ponieważ niektórzy z Was są zaniepokojeni zmianami moderatorskimi na forum Racjonalisty, poniżej skreślam kilka słów, w odpowiedzi na trafne pytanie "Co dalej?" Dalej otóż będzie dynamiczny rozwój Racjonalisty, nie wyłączając forum, które ma być miejscem ścierania się poglądów, stanowisk, racji - ścierania dodajmy kulturalnego, bez ataków personalnych. Nie chcę jednak, by kogokolwiek wypychano z tego forum i zasypywano bezmyślnymi kampaniami minusowymi tylko dlatego, że ma inne zdanie niż dominująca większość. Racjonalista musi w tym względzie wrócić do swoich wolnomyślicielskich korzeni. Już jakiś czas temu zwróciłem uwagę, że na forum źle się dzieje, że się ono zapada. Poprosiłem też moderatorów o złagodzenie polityki moderacyjnej, w szczególności w sytuacjach, kiedy ktoś nowy dołącza do forum. Nie podobały mi się niektóre sytuacje na które sami forumowicze zwrócili mi uwagę, kiedy ktoś nowy o innych poglądach wystarczyło, że popełnił kilka regulaminowych błędów, dostawał nierzadko kilka ostrych strzałów moderatorskich i szybko dawał sobie spokój z forum. Takie coś powoduje tworzenie monolitu i atrofii polemicznej. Naturalnie są także trolle, które złośliwie dążą do rozbijania dyskusji lub spychania jej na absurdalne tory, ale jednak w pewnym momencie głównym problemem forum stały się nie trolle, a nadużywanie tego pojęcia. Faktem jest, że słabo znam forum, nie mam czasu ani możliwości, by śledzić jego całokształt, dlatego ograniczam się do niektórych wątków. Zbyszek Bryłowski.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 22-04-2014 | selfishgene | Gdzie są artykuły naukowe? |
Dlaczego dział nauki jest taki martwy? Nic się nie dzieje, żadnych nowych artukułów od wielu lat? Dział biologi i ewolucji był martwy od kilku lat, a teraz do tego znikneło ponad sto starych publikacji. Podobnie jest w innych działach i poddziałach nauki!
Dlaczego?
Tak być nie może!
Apeluję o to, żeby to się zmieniło!
Do Redakcji:
Jeśli doświadczacie jakieś trudności: typu brak konsultantów, brak tłumaczy, brak czasu, brak sponsorówto lub brak piątego elementu...to powinno się o tym otwarcie ogłosić, gdyż jest rzeczą raczej oczywistą, że tysiące istot tutaj jest gotowa pomóc. Wielu może mieć dobre pomysły, inni mogą mieć potencjał na zaangażowanie się fachowe w danym temacie.
Czym ma być Racjonalista bez empirycznej nauki? Żle to wygląda.
Nie wolno nam dopuscić do tego, żeby Racjonalista stał się portalem społecznościowo-forumowym!!!
Patrząc od strony ewolucji: Zarówno amator entuzjasta jak i edukator będzie zawiedziony. Nic tu nie ma. Od strony entuzjasty astronomią: Też nic nie ma: kolega po namowie zajrzał, przeczytał co było i nie wchodzi już, brak mu czasu na puste banalne działy...
Kto ma czytać Racjonaliste? Bo ani amatorów nie zachęca, bo nie ma co czytać, ani ukierunkowanych tematycznie ludzi też nie przybędzie, bo co mieliby tu robić niby? Ani nie poczytają, ani nie podyskutują.
Postuluję za większą iloscią publikacji artykułów naukowych i to w dużej liczbie! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-04-2014 | Adam_Galamaga | Kontakt |
Od 2010 roku udało mi się opublikować kilka tekstów w Racjonaliście za sprawą pana Andrzeja Koraszewskiego. Był on moim jedynym „łącznikiem” z redakcją i miałem z nim bardzo dobry kontakt. Niedawno dowiedziałem się, że pan Andrzej rozstał się z portalem. Z tego względu próbowałem nawiązać kontakt z panem Mariuszem Agnosiewiczem wysyłając kilkakrotnie maile na jego adres i na adres ogólny portalu. Piszę na forum, ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i mam nadzieję, że ktoś redakcji zareaguje na mój wpis.
Interesują mnie dwie kwestie: 1. Kto jest aktualnie odpowiedzialny za publikowanie tekstów i do kogo mogę zwrócić się w tym zakresie? 2. W jaki sposób możliwa jest edycja/aktualizacja profilu publicznego pojawiającego się pod artykułami?
Z góry dziękuję za pomoc. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 218 (przedawniony) | | 15-04-2014 | chętnie racjonalistka | Ankieta hetero czy homo |
. W ostatniej portalowej ankiecie koty nieznacznie wygrały z psami, niech dla odmiany powalczą dzieci homoseksualne z heteroseksualnymi. Proponuję następującą ankietę.
Gdyby orientację seksualną własnego dziecka można było programować: a - wolę dziecko heteroseksualne b - wolę dziecko homoseksualne .
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 19-03-2014 | Piękny Lolo | Zablokowani |
Swego czasu w profilach zablokowanych przez moderatora użytkowników widniało uzasadnienie blokady. A to kolejne wcielenie iksa, a to szerzenie antysemityzmu, a to naruszenie jakiegoś paragrafu lokalnego regulaminu. Teraz tylko "Użytkownik został zablokowany przez moderatora". Ale z jakiego powodu się pytam? Widzimisię moda?
Nigdy na tym forum nie udawałam, że pewnych rzeczy nie widzę. I teraz też nie będę udawać, że nie zauważyłam zniknięcia Pana Dariusza Godynia. Za co został wyrzucony w forumowy niebyt?
Panie Agnosiewicz, oczekuję od Pana i tylko od Pana odpowiedzi.
I jeśli ten wątek zniknie, a ja zostanę zablokowana, oznaczać to będzie, że nie był Pan wart kredytu zaufania jakim Pana obdarzyłam kierując do Niego prośbę o odblokowanie mojego ostatniego na tym forum konta i wracając na nie, i że na tym forum kompromitujący na cały polski Internet zamordyzm, a cała ta odwilż to, kolokwialnie mówiąc, "pic na wodę fotomontaż".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 17-03-2014 | kulka_na_mole | Odpowiedzi na posty zablokowanego użytkownika |
Postuluję uniemożliwienie odpowiadania na posty użytkownika, który został zablokowany, a więc niemającego możliwości publikowania na forum. Ponadto proponuję wyłączenie możliwości plusowania/minusowania wypowiedzi zablokowanego użytkownika. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |