Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
24-01-2010obcy gatunekPytanie.
Mam problem z zamieszczeniem swojej wypowiedzi, czy może zostałem zablokowany?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-01-2010MaddySprawdzanie pisowni - gdzie siedzi?
Mam pytanie techniczne.
Używam Firefoxa i na forum dział mi sprawdzanie pisowni - błędy są podkreślane na czerwono, mogę wybrać poprawne słowo z listy itp bajery
Czy to jest sprawdzanie z Firefoxa czy strona ma to "zaszyte" osobno?

Tzn. czy u kogoś używającego innej przeglądarki błędy ortograficzne mogą się nie podkreślać na czerwono?

Naprawdę nie wiem jak to działa "w środku", proszę o wyjaśnienie łopatologiczne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 97 (przedawniony)
18-01-2010KowalskaKnow how
Co trzeba zrobić / lub nie robić, żeby na tym Forum zostać Moderatorem?

Jakie warunki trzeba spełnić?

Jakimi kryteriami kierują się osoby przyznające to stanowisko?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
17-01-2010AutografkaLinki do nowych wypowiedzi.
Od wczoraj (chyba) w widoku "linki do nowych wypowiedzi" nie mogę samodzielnie ustawić godziny, od której chcę oglądać posty. Godzina ustawia się automatycznie. Przez to umykają mi posty, które zostały opublikowane wcześniej.
Może da się to jakoś naprawić, plisss.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
11-01-2010kulka_na_moleTajemnica w rogu

Dzięki dodatkowi "NoScript" do Firefoxa zauważyłem, że coś się próbuje ukryć na stronach portalu.
Co to jest?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-01-2010kanikJak usunąć konto ?
Mam całkiem prozaiczne pytanie. Chciałbym usunąć swoje konto na Racjonaliście ale nie znalazłem opcji w ustawieniach, która to by umożliwiała. Więc moje pytanie jak to zrobić ?

Drugie pytanie czy po usunięciu mojego konta znikną również wątki i wypowiedzi wyprodukowane przeze mnie? Tzn chciałbym aby zniknęły. Jak wiadomo zbyt mądry to ja nie jestem, więc moje wypowiedzi nie są godne aby widniały na tak zacnym portalu.

Korzystając z okazji chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się przeze mnie obrażeni, dotknięci czy też zniesmaczeni moją głupotą, chamstwem i cynizmem i życzyć wszystkim forumowiczom dalszych sukcesów.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
02-01-2010obcy gatunekMała prośba
Przeczytałem na tym portalu ( nie pamiętam tylko w którym miejscu to było ), że raz w miesiącu są organizowane przez PSR otwarte spotkania dla wszystkich. W związku z powyższym mam prośbę, aby mnie poinformować o terminie takiego spotkania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
01-01-2010PsykNie dochodzą powiadomienia na email
Przestały mi dochodzić powiadomienia o ocenach i odpowiedziach na moje posty. Czy to jakiś tymczasowy problem i inni też się z tym spotkali?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
29-12-2009Mariusz AgnosiewiczDlaczego Kościół budował faszyzmy?
Pragnę poinformować forumowiczów o kolejnej książce wydawnictwa Racjonalista i jednocześnie pierwszej książce, której jestem autorem:

Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
www.racjonalista.pl/ks.php/k,1888

Jest to pierwsza tego rodzaju publikacja w języku polskim, pierwsza tak głęboko ukazująca ten temat. To dużo więcej niż typowe opisy kolaboracji Kościoła z najbardziej znanymi faszyzmami Hitlera i Mussoliniego. Książka ukazuje coś więcej niż kolaborację - współtworzenie faszyzmów i dyktatur przez Kościół i katolicyzm. Akurat tak się bowiem składa, że o tych najbardziej katolickich faszyzmach najmniej się u nas mówi.

Kto przykładowo wie, że twórca słoweńskiego państewka faszystowskiego, biskup Rozman, stworzył coś takiego jak katolicki Legion Śmierci, albo kto wie o tym, że ostatnią krucjatę ogłosiły błękitne (maryjne) koszule w roku 1937 - organizacja faszystowsko-katolicka z Irlandii? Kto wie, że to Watykan wprowadzał na arenę międzynarodową reżimy hitlerowski a później frankistowski?

Książka odkrywa wiele takich faktów, które do tej pory w ogóle nie były u nas obecne przy poruszaniu problemu relacji religii i faszyzmu.

Piszę o faszyzmach w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Austria, Anglia, Irlandia, Brazylia, Węgry, Belgia, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Bośnia, Kosowo, Rumunia, Argentyna (junta wojskowa). Jeśli chodzi o religie, jakimi się zajmuję to poza katolicyzmem są to: luteranizm, metodyzm, jehowityzm, prawosławie,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
24-12-2009Mariusz AgnosiewiczKościół a faszyzm - II wydanie, spis treści
Dostępne jest już II wydanie mojej książki poświęconej relacjom religii i faszyzmów. II wydanie mieści się na 262 stronach. Poszerzono o wątek polski (zarówno w zakresie rodzimej organizacji klerofaszystowskiej, jak i w odniesieniu do II wojny światowej i ataku nazistów na Polskę). Z istotniejszych zmian - rozszerzono także wątek islamski.



Poniżej spis treści:

Wstęp . 7

KOŚCIÓŁ KATOLICKI WOBEC IDEOLOGII I WŁADZ FASZYSTOWSKICH

Francuskie faszyzmy klerykalne . 11
Akcja Francuska 11 † Croix-de-Feu 14 † Reżim Vichy 14
Kościół i włoski faszyzm 17
Papiesko-faszystowski układ w Locarno 1929 23 † Watykan wobec agresji na Abisynię 30
Pogotowie Patriotów Polskich . 34
Żołnierze Mateczki Fatimskiej . 36
Hiszpania generała Franco . 38
Kościół, Hitler i nazizm 52
Kościół w Republice Weimarskiej 52 † Kościół w Trzeciej Rzeszy 56 † Stosunek Hitlera do chrześcijaństwa 56 † Przyczyny nagłego zwrotu polityki kościelnej 59 † 1933 - nagła zmiana polityki kościelnej 63 † Konkordat z Hitlerem 1933 67 † Tajny protokół 71 † Hołd duchowy niemieckich biskupów 73 † Kościół na kolanach 75 † Naziści pokazują molestowanie seksualne w Kościele 75 † Kard. Faulhaber - "obrońca Żydów" 77 † II wojna światowa 79 † Surma bojowa biskupów niemieckich 81 † Kościół traci wiarę w zwycięstwo faszyzmu 86 † ODESSA 88 † Defregger..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)