 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-09-2004 | Lukasz Derkacz | Kiedy zmieni sie sonda? |
Mam pytanie...Kiedy pojawi sie nowa sonda na stronie glownej. Stara chyba juz sie przykurzyla.. jesli mozna rzucic propozycje, interesowalyby mnie bardziej osobiste pytania dotyczace racjonalizmu odwiedzajacych strone np.: Czy palisz, ile pijesz, co sadzisz na temat kary smierci itd. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 89 (przedawniony) | | 01-09-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Jakie logo stowarzyszenia racjonalistów? |
Zapraszam do dyskusji i zgłaszania sugestii w sprawie projektu naszego znaku graficznego. Wypowiedzcie się co według Was byłoby, kojarzyłoby się najlepiej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 30-08-2004 | Mariusz Agnosiewicz | PLAGIAT!! |
Jednym z najważniejszych problemów i wyzwań każdego redaktora, w internecie prowadzącego zwłaszcza większy serwis, jest rozpracowywanie nieuczciwych publicystów, którzy kradną czyjeś teksty lub ich fragmenty i podpisują się pod nimi lub wstawiają do swoich tekstów. Jest to naprawdę duży problem, a bezczelność plagiatorów jest ogromna. Zdarza się to nie tylko w tekstach nieznajomych nam osób, lecz także wśród dobrych znajomych. Ja sam już kilkakrotnie kończyłem w ten sposób dłuższe znajomości. Mogę powiedzieć (i zarazem ostrzec potencjalnych "zamachowców"), że "mam nosa" do takich produktów, które wykrywam co pewien czas. Wykrywam to nie tylko poprzez dość szeroką znajomość publikacji tego o czym piszemy, ale i poprzez ślady stylistyczne, które można rozpoznać, jeśli fałszerz nie jest szczególnie wysublimowany, tak w plagiatowaniu polskich fragmentów, jak i angielskich - to jest niejednolitość stylu, jego dziwaczna chropowatość itd. Boję się jednak, że w końcu zdarzy się tak, że jakiemuś oszustowi uda się mnie obejść i coś takiego znajdzie się w Racjonaliście. Mam nadzieję, że nasi zwykli, uczciwi publicyści oraz czytelnicy będą pomocni w pilnowaniu etyki autorskiej. Zauważyłem, że nasz serwis jest czasami monitorowany przez serwis antyplagiatowy. Być może kiedyś nawiążemy z nimi stałą współpracę, aby wzmocnić weryfikację naszych tekstów. Ja mam tutaj mocne zasady, czego zresztą często nie przestrzegają redaktorzy zwykłych gazet i publikują teksty nawet osób, które zostały złapane.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 29-08-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Wyjechałem |
Aktualnie nie ma mnie w domu, co najmniej przez tydzień jeszcze, więc na te wszystkie uwagi, pytania, listy nie bardzo mogę odpowiedzieć. Proszę moich oponentów i znajomych o wyrozumiałość. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-08-2004 | Yelonek | Otwieramy się na Zachód tak? (Sprawa techniczna) |
Nie to, żebym chciał pozstać anonimowy, ale wolę Yelonka. Druga natura  Do rzeczy jednak. Kiedy wchodzę na tą stronę, wszystko jest w języku angielskim. Problemów ze zrozumieniem nie mam, ale w końcu polski jest moim ojczystym językiem i posługuję się nim swobodniej. Poza tym po serwisie z .pl w nazwie można spodziewać się polskiego języka, prawda? Dlatego pytam: "Czy to występuje tylko u mnie? Czy tak powinno być?" Używam przeglądarki Opera 7.54, system Win98. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 12-08-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Stowarzyszenie i księgarnia racjonalistów |
Akurat jesteśmy w trakcie inicjowania wielu projektów, które dotyczą serwisu lub są z nim związane. Poprzednia księgarnia była bardzo nieefektywna. Po "przebudowie" ma ona być znacznie bardziej atrakcyjna dla czytelników, także bardziej "user friendly". Projekt księgarni związany jest z tym, że chcielibyśmy wyjść poza wymiar wirtualny naszej aktywności. Będzie to możliwe jeśli i Wy będziecie tym zainteresowani (w znaczeniu: nie tylko zainteresowani, ale gotowi w tym uczestniczyć). Księgarnia powinna nam umożliwić lub co najmniej ułatwić start. Zachęcamy Was ponownie do korzystania z naszej księgarni, zwłaszcza te osoby, które chciałyby jakoś na pomóc a nie zamierzają osobiście angażować ani w prowadzenie serwisu, ani we współtworzenie czy działalność naszego stowarzyszenia racjonalistów. Kilka słów o księgarni: Posiada ona kilka cech szczególnych, które odróżniają ją od innych księgarni: ü w kręgu naszych zainteresowań pozostają tytuły wartościowe poznawczo i merytorycznie, literatura lekka i rozrywkowa stanowi margines; ü nasza księgarnia jest otwarta na wiele pozycji, na ogół małych wydawnictw, które często nie mogą liczyć na dystrybucję w zwykłych księgarniach; chcemy zgromadzić największy wybór książek szczególnie interesujących sympatyków naszego serwisu; ü rozbudowane rabaty, mające na względzie wkład w rozwój serwisu (redaktorski, publicystyczny: 7, 12 i 15% upustu na zakupy) oraz ogólną ilość zakupów w naszej księgarni (dla najlepszych i stałych klientów zniżki:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 03-08-2004 | Lubię Kawę | Podziękowanie:) |
Chciałbym serdzenie podziękować Twórcom serwisu Racjonalista. Gdyby nie Wy, nie mógłbym sobie dziś czytać, bardzo ciekawych artykułów Pana Lewandowskiego. Dziękuję, że byliście przyczyną dla powstania tak ciekawej witryny, jaką jest polemika z Wami prowadzona przez p. Lewandowskiego.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 31-07-2004 | MaLk__ | Znikające posty |
Nie wiem czy też macie takie problemy, ale zdarza mi się czasami, że w chwili zamieszczania postu wpisany przeze mnie tekst po prostu "znika" a post też się nie pojawia. Nie wiem z czym to jest związane (dotyczy to różnych komputerów, różnych IP, itd) ale potrafi być irytujące. Dwa razy zdarzyło mi się, że los ten spotkał teksty, których napisanie zajęło mi naprawdę trochę czasu i pracy z materiałami źródłowymi - a nie zapisywałem ich w osobnych plikach. Co poddaję pod rozwagę Webmasterowi oraz forumowiczom (ja już teraz zapisuję sobie dłuższe teksty na wszelki wypadek). PS. Nie miało to nic wspólnego z ostatnią niedostępnościa serwisu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-07-2004 | webmaster | Serwis niedostępny-przepraszamy |
Z przyczyn od nas niezależnych serwis był dziś niedostępny przez kilka godzin. Wszystkich czytelników przepraszamy. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-07-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Zaginione listy |
Przydarzyła nam się drobna awaria i przez trochę niedobrze funkcjonował nasz automat do listów, przez co kilka z nich nadesłanych do nas przyszło uszkodzone. Proszę autorów o ich ponowne wysłanie. Dotyczy to listów o tytułach: - Segregowanie artykułów - Biuletyn Racjonalisty - Wychowanie dzieci w poszanowaniu tradycji Za utrudnienie przepraszamy  |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |