 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 26-05-2006 | Goriot | Historia Racjonalisty |
Macie moze jakieś info o historii serwisu "Racjonalista" ? Kiedy powstał, z czyjej inicjatywy, ile osób dziennie zagląda na stronę, czy grono "fanów" wciąż się powiększa etc. ? Jeśli macie takie wiadomości, to podzielcie sie nimi. Będe bardzo wdzieczny. Musze przygotować referat na polski system medialny i takie informacje sa dla mnie niezbędne. Pozdrawiam !!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-05-2006 | Goriot | Czemu powstało PSR ? |
Czemu i po co powstało PSR ? Co się tam robi, na czym to polega ? Mozecie udzielić mi jakiś wskazówek ? Pozdrawiam ! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 11-05-2006 | Wilhelm | Kontrola korespondencji |
wiadomosci(*)19404,18,1,0,120,686,item.html"Rzeczpospolita": Jednorazowe koszty, jakie w związku ze zmianami w prawie musiałby ponieść każdy dostawca usług e-mail, przekroczą 200 tys. zł. Każdy, kto prowadzi obsługę kont poczty elektronicznej, będzie musiał kupić kasę pancerną i założyć tajną kancelarię, by w niej przechowywać informacje o wysłanych i otrzymanych e-mailach. Taka może być konsekwencja nowelizacji ustawy - Prawo telekomunikacyjne, przygotowanej przez Ministerstwo Transportu i Budownictwa (jeszcze przed podziałem). Wprowadzenie tej z pozoru drobnej zmiany w prawie spowoduje, że firmy i osoby, które mają serwery pocztowe, będą musiały przechowywać dane o e-mailach przez 24 miesiące. Jeśli rząd i Sejm przystaną na wspieraną przez resorty siłowe koncepcję Ministerstwa Sprawiedliwości, okres ten zostanie wydłużony nawet do pięciu lat - pisze dziennik. Jacek Świderski, prezes spółki o2.pl, która prowadzi 4,1 mln darmowych kont e-mail, ocenia, że jednorazowe koszty, jakie będzie musiał ponieść każdy dostawca poczty elektronicznej, przekroczą 200 tys. zł. Gros z tego pochłonie budowa tajnej kancelarii i wydawane przez ABW certyfikaty dla pracowników. Więksi dostawcy będą musieli dodatkowo kupić urządzenia do przechowywania danych. "W naszym przypadku to około miliona złotych" - mówi "Rzeczpospolitej" prezes spółki o2.pl. Dostawca będzie musiał także całą dobę utrzymać w gotowości pracowników z certyfikatami oraz zbudować specjalne systemy bezpiecznego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 71 (przedawniony) | | 08-05-2006 | enfant | Sonda |
Najnowsza sonda Racjonalisty na temat popędu seksualnego nie ma większego sensu. Przecież oprócz opcji "jest siedliskiem grzechu", wszystkie pozostałe są oczywiste. Głosy niezdogmatyzowanych religijnie oraz uczciwych wierzących podzielą się praktycznie losowo pomiędzy cztery ewidentnie słuszne odpowiedzi, a piąta pozostanie dla fanatyków. Naprawdę uczciwy czytelnik podaruje sobie rzucanie monetą, czy wyliczanki i zwyczajnie ominie sondę. Tylko po co w takim razie ma ona tam być? Może lepiej wstrzymać się z nowymi sondami, gdy nic ciekawego nie przychodzi do głowy? Kto się ze mną zgadza?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 03-05-2006 | Kalikles | Więcej artykułów z Etyki !!! |
Reklamujecie Kanta " krytyka praktycznego rozumu " chętnie przedstawię krytykę pomysłów z zakresu etyki tego filozofa | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-04-2006 | Volrath | Wyszukiwanie |
Obecne przeszukiwanie wiadomości forum ma pewną denerwującą wadę - można wyszukać tylko 100 pierwszych postów (według nazw lub daty). Chyba, że ja nie potrafię z niego korzystać tak, by wyszukać więcej lub czegoś nie zauważyłem. Czasem potrzebuję znaleźć jakiś stary post lub wątek bez ręcznego przeglądania forum i jest mi ciężko, bo muszę sobie przypomnieć jakąś charakterystyczną część treści, a nie tylko słowo kluczowe - gdy post nie znajduje się w pierwszych 100 dla słowa kluczowego. Czasem także chcę poszukać starych dyskusji na jakiś temat i mogę znaleźć tylko ich część. Czy nie można by było tego poprawić - by owszem wyświetlało się 100, ale pod spodem był link do kolejnej strony wyszukiwania (lub jakiś wybór tych stron)? Co o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-04-2006 | Anna Słota | Redakcja wiadomości |
Witam Chciałam przedstawić ofertę zajęcia się redakcją Wiadomości: www.racjonalista.pl/index.php/s,11Od pewnego czasu jestem redaktorem tego działu, jednak moje obowiązki w serwisie rosną, przygotowuję bardzo dużo tekstów do publikacji, w związku z tym przestaję mieć czas na zajmowanie się tym działem. Wymaga to dużej systematyczności, ja starałam się wstawiać nowe wiadomości z serwisów informacyjnych co najmniej dwa razy dziennie. Poszukujemy osoby, która zechciałaby mnie w tym zastąpić. Samo wstawianie nie jest trudne, największa trudność, to systematyczność. Jeśli ktoś ma ochotę się tego podjąć i jest zdecydowany poświęcić swój czas - proszę o kontakt z redakcją: lp.atsilanojcar@ofniProsimy wyłącznie o poważne deklaracje. Na ewentualne pytania dotyczące metod i zasad wstawiania informacji odpowiem ja: lp.atsilanojcar@atolsa |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-04-2006 | miglanc | numer ISBN |
Mam pytanie czy serwis Racjonalsita postaral sie o numer ISBN? to byloby dla serwisu pomocne. Czy ejst mozliwosc by internetowy serwis otrzymal taki numer? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 24-04-2006 | Kalikles | czy będzie możliwość wypowiadania się na czacie ? |
Czat poprawiłby znacznie komunikowanie się czy jest jakaś nadzieja że będzie na racjonalista.pl np. tylko w jakiś określonych godz. jeśli to kłopot. Czat | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 15-04-2006 | Kalikles | Znowu nadinterpretacja ? |
Sondaż Racjonalisty Zakończyliśmy zbieranie głosów w sondzie: Pojęcie dobra jest: Określone umową społeczną- 16% Rozpoznawane intuicyjnie- 23% Związane z okolicznościami- 8% Odczuwane indywidualnie- 28% Skłonnością umysłu- 10% Dane od Boga- 15% Oddano 2952 głosów. Jakie możemy wysnuć wnioski z takiego rozłożenia głosów? Wśród naszych czytelników mamy piętnastoprocentową grupę osób wierzących w istnienie Boga, który jest źródłem wszystkiego. Tylko dlaczego każdy rozumie je inaczej? Jak zwykle problemy z logika - to się nazywa racjonalizm. !1) Nie każdy głosował, zatem błedem jest wysnuwanie wniosku, że 15% waszych czytelników wierzy w istnienie Boga ( 15% - to grupa ludzi, którzy głosowali - panie Agnosiewicz ). !2) >"Tylko dlaczego każdy rozumie je inaczej ? Jeśli, ktoś nie wierzy w istnienie Boga to jasne, że są różnice w pojmowaniu dobra. !3) " Każdy" - to także błedne okreslenei ( przecież ludzie są zgodni, gdyby każde pojęcie byłoby inne to niemozliwoscia byłoby zakwalfikowanie głosujących do poszczególnych grup). Wszystkie grupy głosujących ( oprócz I - tj. umowy społecznej - "widzą " pojęcie dobra jako coś co tkwi w człowieku - ciekawe jak ich zdaniem to pojecie się tam znalazło ?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |