Niejednokrotnie na tym forum była poruszana sprawa tzw. trolli, zarówno tych stale aktywnych, jak i tych "aktywnych inaczej", którzy przez jakiś czas popiszą coś, potem zamilkną, aby następnie wrócić pod innym nickiem udając, że nigdy ich tu nie było. Mnie interesują inne przypadki, które nazywam "śpiochami". Otóż zauważyłem, że na forum R pojawiają się indywidua, które zarejestrowały się np. 2 lata temu, nigdy nie zabrały głosu w żadnej dyskusji, nigdy nie założyły żadnego wątku, nie napisały żadnego komentarza do żadnego tekstu zamieszczonego na portalu R, aż nagle, ni z tego ni z owego, puszczają post w jakimś temacie. Post w sensie/o treści "Jesteś gupi", "Nie zgadzam się", "Nie wiesz o czym mówisz", "Zanim coś napiszesz... (bla, bla, bla)". Pośród takich śpiochów są też ci bardziej hardcorowi, którzy (nadal) niczego nie piszą, ale przyznają minusy cudzym wypowiedziom.
W związku z moimi powyższymi obserwacjami proponuję, aby Szanowne Kolegium Moderatorów co jakiś czas weryfikowało aktywność zarejestrowanych użytkowników. Takiemu "śpiochowi" można byłoby wysłać maila z pytaniem czy pamięta, że się zarejestrował na portalu i czy ma zamiar wykazać się jakąkolwiek aktywnością w ciągu np. 30 dni. Jeśli nie, albo jeśli nie odpowie, to po prostu kasować takie "uśpione" konta. No bo po co nam tu nieprzytomni, milczący onaniści czy psychopaci? |