Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Śpiochy" na forum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
06-04-2012 19:17kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
"Śpiochy" na forum
Ocena 2 na 2
Niejednokrotnie na tym forum była poruszana sprawa tzw. trolli, zarówno tych stale aktywnych, jak i tych "aktywnych inaczej", którzy przez jakiś czas popiszą coś, potem zamilkną, aby następnie wrócić pod innym nickiem udając, że nigdy ich tu nie było.
Mnie interesują inne przypadki, które nazywam "śpiochami". Otóż zauważyłem, że na forum R pojawiają się indywidua, które zarejestrowały się np. 2 lata temu, nigdy nie zabrały głosu w żadnej dyskusji, nigdy nie założyły żadnego wątku, nie napisały żadnego komentarza do żadnego tekstu zamieszczonego na portalu R, aż nagle, ni z tego ni z owego, puszczają post w jakimś temacie. Post w sensie/o treści "Jesteś gupi", "Nie zgadzam się", "Nie wiesz o czym mówisz", "Zanim coś napiszesz... (bla, bla, bla)". Pośród takich śpiochów są też ci bardziej hardcorowi, którzy (nadal) niczego nie piszą, ale przyznają minusy cudzym wypowiedziom.

W związku z moimi powyższymi obserwacjami proponuję, aby Szanowne Kolegium Moderatorów co jakiś czas weryfikowało aktywność zarejestrowanych użytkowników. Takiemu "śpiochowi" można byłoby wysłać maila z pytaniem czy pamięta, że się zarejestrował na portalu i czy ma zamiar wykazać się jakąkolwiek aktywnością w ciągu np. 30 dni. Jeśli nie, albo jeśli nie odpowie, to po prostu kasować takie "uśpione" konta. No bo po co nam tu nieprzytomni, milczący onaniści czy psychopaci?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Oj tam, oj tam...

>Mnie interesują inne przypadki, które nazywam "śpiochami". Otóż zauważyłem, że na forum R pojawiają
>się indywidua, które zarejestrowały się np. 2 lata temu, nigdy nie zabrały głosu w żadnej dyskusji,
>nigdy nie założyły żadnego wątku, nie napisały żadnego komentarza do żadnego tekstu zamieszczonego
>na portalu R, aż nagle, ni z tego ni z owego, puszczają post w jakimś temacie. Post w sensie/o
>treści "Jesteś gupi", "Nie zgadzam się", "Nie wiesz o czym mówisz", "Zanim coś napiszesz... (bla,
>bla, bla)". Pośród takich śpiochów są też ci bardziej hardcorowi, którzy (nadal) niczego nie piszą,
>ale przyznają minusy cudzym wypowiedziom.

Faktycznie, są i tacy, ale wielkiego problemu w tym - jak dotąd - nie widzę.
Dziwi mnie, że Ty widzisz, kulko - jesteś na Forum dłużej ode mnie, pamiętasz zapewne, że nie takie rzeczy...
Hej, kiedyś to były Trolle...

>W związku z moimi powyższymi obserwacjami proponuję, aby Szanowne Kolegium Moderatorów co jakiś czas
>weryfikowało aktywność zarejestrowanych użytkowników. Takiemu "śpiochowi" można byłoby wysłać maila
>z pytaniem czy pamięta, że się zarejestrował na portalu i czy ma zamiar wykazać się jakąkolwiek
>aktywnością w ciągu np. 30 dni. Jeśli nie, albo jeśli nie odpowie, to po prostu kasować takie
>"uśpione" konta.

Bo ja wiem... przesada - mym zdaniem.

>No bo po co nam tu nieprzytomni, milczący onaniści czy psychopaci?

Żeby było kogo flekować, kiedy nuda zagrozi?

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
06-04-2012 20:39 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jestem na tym forum od wielu lat, dużo więcej niż to można wywnioskować na podstawie kliknięcia w mój obecny nick, ale niektóre zjawiska są dla mnie nowością, jak np. opisane przeze mnie "śpiochy". Dlatego postuluję, aby iść z duchem czasów i dostosować funkcjonowanie forum do aktualnego stanu, uwzględnić owe nowe zjawiska.
Pamiętam sporo niegdysiejszych użytkowników tego forum, którzy mieli coś ciekawego do powiedzenia, ale stąd odeszli, bo nie odpowiadało im postępujące "zonetowienie".
Tamci już nie wrócą, a dzisiejsi jakoś nie zauważają tej żenującej "tabloidyzacji" forum.


Pieprzę, nie solę.
06-04-2012 21:43 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jestem na tym forum od wielu lat, dużo więcej niż to można wywnioskować na podstawie kliknięcia w mój obecny nick,

Jako "śpioch" byłeś?

>ale niektóre zjawiska są dla mnie nowością, jak np. opisane przeze mnie "śpiochy".

Eee, bywali już tacy, nawet zdarzało im się namieszać sporo. Choćby niesławną aferę z Telemachem przypomnę.

>Dlatego postuluję, aby iść z duchem czasów i dostosować funkcjonowanie forum do aktualnego stanu, uwzględnić owe nowe zjawiska.

Mym zdaniem nie są na tyle niepokojące, by Moderacji nowej roboty dokładać - ale to tylko me osobiste zdanie.

>Pamiętam sporo niegdysiejszych użytkowników tego forum, którzy mieli coś ciekawego do powiedzenia, ale stąd odeszli,

Ano...

>bo nie odpowiadało im postępujące "zonetowienie".

Nooo... i jeszcze parę innych rzeczy...

>dzisiejsi jakoś nie zauważają tej żenującej "tabloidyzacji" forum.

Przesada chyba... choć i fakt, że fajniej bywało...


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
Tomex (156 punktów)
Usuwanie kont nieaktywnych Forumowiczów to chyba zła droga. Np. ja założyłem konto w 2010 roku (mimo iż byłem czytelnikiem wcześniej) z ciekawości - aby zobaczyć jakie to daje możliwości. Okazało się, że mogę dzięki temu śledzić wątki i dostawać newsletter. To były dla mnie użyteczne funkcjonalności i minęło trochę czasu zanim coś tu napisałem.
Myślę, że nie byłem taki jedyny.
Jeśli problemem jest rozdawanie punktów przez konta "zombie" to wystarczy wprowadzić zasadę, że punkty może przyznawać Forumowicz, który napisał min. 10 wiadomości lub mający np. min. 30 pkt.
Czy to nie lepsza droga niż pozbywanie się "cichych" czytelników ?
06-04-2012 22:32 
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)

>Myślę, że nie byłem taki jedyny.
Dobrze myślisz - dwóch nas co najmniej!
Podglądałem, potem się zapisałem (też w 2010), potem ponad pół roku jeszcze milczałem, potem milczeć przestałem.
Pomyśleć, że co najmniej 6 razy od zapisu do dania głosu padłbym ofiarą rachunku sumienia kulki_na_mole i co najmniej 6 razy musiałbym w pąsach cały spowiadać się z zamiarów!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
06-04-2012 22:52 
 0 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Podglądałem, potem się zapisałem (też w 2010), potem ponad pół roku jeszcze milczałem, potem milczeć przestałem.
Jako że nie potrafię sobie wyobrazić, aby ktoś przez ponad pół roku nie miał nic do powiedzenia, więc proszę o wyjaśnienie co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?


Pieprzę, nie solę.
06-04-2012 23:08 
 Ocena 4 na 4
Tomex (156 punktów)
>>co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?
Naprawdę wystarczy subskrybować forum Racjonalista.pl, aby być dla Ciebie bezmyślnym ?
10-04-2012 21:18 
 Ocena 1 na 1
Tomex (156 punktów)
Wobec powyższych okoliczności i braku argumentów pozwolę sobie pierwszy raz użyć znaku "-". Czy ktoś uważa, że ze względu na stosunkowo małą liczbę wypowiedzi nie powinienem mieć prawa ?
A może, ktoś uważa, że błędnie oceniam ten wątek Kulki ? Czy "-" nie do tego służy ?
07-04-2012 01:34 
 Ocena 4 na 4
astrotaurus (12445 punktów)

>Jako że nie potrafię sobie wyobrazić, aby ktoś przez ponad pół roku nie miał nic do powiedzenia,
Hmmm, cały ten wątek jest już dowodem Twoich problemów z wyobraźnią - jest np. spora gromadka ludzi co przez całe życie nie mają nic do powiedzenia.

>więc proszę o wyjaśnienie co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?
Cały czas, kulko_na_mole, problem tkwi w niedomaganiach Twojej wyobraźni domagającej się mojej bezmyślności i spektakularnych odmian w moim życiu.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
07-04-2012 18:51 
 Ocena 9 na 9
marcin1902 (3438 punktów)
>Jako że nie potrafię sobie wyobrazić, aby ktoś przez ponad pół roku nie miał nic do powiedzenia, więc proszę o wyjaśnienie co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?

Ja na forum napisałem pierwszy post po roku od rejestracji, komentarz do artykułu dałem wcześniej. Bardziej dziwi mnie to, że nowy user ledwo się zarejestruje a już nowymi wątkami sypie, które były już poruszane albo są niepasujące ze względu na tematykę do Racjonalisty. Chciałem najpierw niejako oswoić się z forum zanim sam coś napisałem. Nie uważam też by niepisanie było oznaką bezmyślności, prędzej pisanie aby pisać nią jest...

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
16-04-2012 09:56 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Jako że nie potrafię sobie wyobrazić, aby ktoś przez ponad pół roku nie miał nic do powiedzenia, więc proszę o wyjaśnienie co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?
Nie czuję potrzeby, żeby sobie to wyobrażać. Zwykła bezmyślność czasem polega na tym:

...żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych.
R. Kapuściński
tomoyo (480 punktów)

>Jako że nie potrafię sobie wyobrazić, aby ktoś przez ponad pół roku nie miał nic do powiedzenia, więc proszę o wyjaśnienie co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?

Nawet jak się ma coś do powiedzenia to niekoniecznie trzeba o tym zaraz pisać na forum (rozmowa bez pośrednictwa internetu i takie tam normalne życie). I naprawdę nie rozumiem, w czym problem?
18-04-2012 22:28 
 Ocena 1 na 1
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
> co takiego musi się wydarzyć w życiu takiej bezmyślnej osoby, aby w końcu wydała z siebie głos?
Zupełne banały.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,493993#w495446
www.racjonalista.pl/forum.php/s,494026#w495466
www.racjonalista.pl/forum.php/s,494026#w495684
W sumie też się dziwię.
astrotaurus (12445 punktów)
>Pośród takich śpiochów są też ci bardziej hardcorowi, którzy (nadal) niczego nie piszą, ale przyznają minusy cudzym wypowiedziom.
Hmmm, chcesz powiedzieć, że nie masz milczących wielbicieli dających plusy i to jest nie do zniesienia?

>No bo po co nam tu nieprzytomni, milczący onaniści czy psychopaci?
A może im się przyda obecność tutaj? Nie bądź wiśnia, nie żałuj im!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
lukaszewicz (5674 punktów)

Dałbyś się ludziom porządnie wyspać od czasu do czasu.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365