Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-07-2004webmasterUwaga: nowy serwer
Znów zmieniamy serwer na którym jest serwis, dlatego proszę forumowiczów o wyrozumiałość w razie gdyby chwilowo któreś posty zaginęły na dniach. Postaramy się aby nic nie zniknęło, ale proszę mnie informować gdyby jednak coś takiego się stało.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
20-07-2004brrrnowa szata forum?
Jest bardzo słabo czytelna niestety...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
09-07-2004LokosińskiBzdura
Chciałby zauważy żę FAQ o Opus Dei to konkretna bzdura. Nie jestem członkiem OPUS DEI ale to co u was przeczytałem normalnie mnie rozbawiło. Szczególnie na temat złego traktowania kobiet i wolności
Oto kilka przykładów prawdziwej działalności OPUS DEI:
• Uniwersytet Nawarry, założony w Pampelunie w 1952 roku. Liczy obecnie 20 wydziałów. W miasteczku uniwersyteckim Pampeluny znajduje się także klinika uniwersytecka. W Barcelonie istnieje Instytut Wyższych Studiów Zarządzania (IESE) związany z Uniwersytetem Nawarry. Innymi instytucjami szkolnictwa wyższego prowadzonymi przez członków Opus Dei wraz z innymi osobami są: Uniwersytet w Piura (Peru), Uniwersytet La Sabana (Kolumbia) i University of Asia and the Pacific (Filipiny).
• Kianda College w Nairobi (Kenia). Kiedy rozpoczynał swą działalność w 1961 roku był jedynym ośrodkiem nauczania dla kobiet różnych ras. W sytuacji, kiedy kobiety tradycyjnie mają mniejsze możliwości zawodowe Kianda przygotowuje do pracy w administracji uczennice pochodzące w znacznej mierze ze wsi. W 1993 zamienił się w szkołę sekretarek Strathmore College, instytucji wychowawczej, która prócz Kianda i innych ośrodków posiada szkołę księgowości i instytut technologii informacyjnej.
• Ośrodek szkolenia zawodowego ELIS. Położony w pasie przemysłowym Rzymu kształci specjalistów w różnych zawodach. Bezpłatne nauczanie jest finansowane przez region Lazio a również przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Włoch, gdyż ośrodek posiada programy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
24-06-2004PTRqwertyNasze osiągnięcia zawdzięczamy
Ankieta " Nasze osiągnięcia zawdzięczamy" jest źle przygotowana.
Oto odpowiedzi jakie można udzielić:
- Bogu;
- genom;
- pracy rodziców;
- pracy własnej, sprytowi;
- szczęściu.
Niestety można wybrać jedynie jedną odpowiedź. Zatem nie może być tak, że ktoś odpowie, że nasze osiągnięcia zawdzięczamy i genom i pracy rodziców.
Ankieta również powoduje, że jeśli chciałbym uwzględnić Boga, to musiałbym wykluczyć geny i pracę rodziców. Tak więc twórca aniekty zakłada wyraźnie, że dowolny teista jest kreacjonistą. Nie jest to nic nowego, że ateiści mają własny obraz Boga, w którego nie mogą uwierzyć i ze swoim wyobrażeniem polemizują całe życie. Niemniej ankieta to zwykły knot.
Mój kolega ateista ma takie powiedzenie, którym nazbyt często szafuje, że człowiek to wypadkowa genów, wychowania rodziców i wpływu otoczenia. Nawet on nie mógłby zatem udzielić odpowiedzi w tej ankiecie, zgodnie ze swym poglądem. Wszak on chciałby zaznaczyć i geny, i pracę rodziców, i pracę własną, i - jak najbardziej - szczęście.
Cóż dopiero ja, który uważam, że jest Bóg.
Biorąc pod uwagę, że odpowiedzi się wykluczają i dostrzegając brak dobrej woli względem teistów, nie zamierzam odpowiadać na Wasze ewentualne "wyjaśnienia", które umieścicie jako próbę polemiki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
18-06-2004webmasterPytania dot. ANKIETY
Tu wpisujcie wasze uwagi nt ankiety.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
16-06-2004webmasterUwaga!! Nowy serwer
Serwis został właśnie automagicznie przeniesiony na nowy serwer. Prosimy czytelników o informowanie o wszelkich zauważonych nieprawidłowościach w działaniu. Dotyczy to szczególnie Forum - jeżeli jakieś wątki czy wiadomości zaginęły, proszę w miarę możliwości wpisać je jeszcze raz oraz poinformować mnie o tym. Mamy nadzieję, że nic się po drodze nie zgubi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-05-2004ZiębaŻyczenia dla serwisu
Na wstępie pozdrawiam. Piękną i dobrą rzeczą jest szukać prawdy. Cieszę się, że tego trudnego zadania i wy podjeliście się. Wielu przed wami jej szukało z różnym skutkiem, czasem z narażeniem swego życia a nieraz cudzego. Wybraliście szlachetny cel, który wymaga też szlachetnego oręża. Życzę, abyście zło dobrem zwyciężali. "Prawda was wyzwoli"- z najlepszymi życzeniami.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-04-2004Michał Cachinformacja o wydaniu
Może przeoczyłem, czy można zbudować newslettera, w którym informowano by mnie o nowych artach wybranych autorów?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-04-2004Kołbaa ja znów o pomniku:)
Witam
Zwracam się z gorącą prośbą. Na stronie niezależnego portalu miejskiego mojej ukochanej Legnicy:
www.legnic(*)p?legnica=ankiety&files=pomnik
toczy się zacięta walka o postać która zasługuje na upamiętnienie poprzez postawienie pomnika.
Jak twierdzą niektórzy tylko przez złośliwość zgłosiłem osobę Bolesława II Rogatki zwanego także Łysym. Była to moja odpowiedź na kandydaturę posła LPR - Henryka Pobożnego. Tak to Ojciec i syn stali się przedmiotem sporuJ
Jednym słowem prosiłbym o oddanie głosu oczywiście po zapoznaniu się z postacią Legnickiego Bolesława. Tu nie wypada nie polecić tekstu Mariusza Agnosiewicza - przy okazji pozdrawiam serdecznie - poświęconego osobie księcia i złej sławie jaką niektóre kręgi starają się mu przypisać. www.racjonalista.pl/kk.php/s,97
Do tekstu dodałem krótki komentarz opisujący dokonania Bolesława, jednocześnie muszę przeprosić ale z uwagi na brak czasu informację podane są w strasznie oszczędnej formie.
Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam all.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-04-2004SadowskiWielkanoc
Wielkanocne życzenia:
wielu konstruktywnych przemyśleń egzystencjalnych
i systematycznego progresu myśli (nie tylko racjonalistycznej, ciała i ducha
do wszystkich bywalców forum (wiernych "Racjonaliście" i przypadkowych)
Przesyłam
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)