Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-01-2006MajzerPoczta
Pomocy! zapomniałem adresu strony logowania na pocztę...proszę o pomoc...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-01-2006Jacek KrysztofikBykom STOP a tu byk na racjonaliście.
>Złota myśl Racjonalisty:
>"Nasienia wiedzy mają być siane w samotności, lecz muszą być kultywowane publicznie."
>Feliks Feldheim
a nie "nasiona?"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-01-2006AndroJak zmienić login?
Jak zmienić login nie zmieniając reszty ustawień??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
17-01-2006PaszkekRYTYKA "BYKOM STOP".
Teraz zrobię coś pewnie niepopularnego i skrytykuję ową inicjatywę "BYKOM STOP".
Najpierw zadam pytania, na które chciałbym uzyskać racjonalne odpowiedzi od osób, które popierają tę akcję.
Co jest główną funkcją języka polskiego?
Jakie są racjonalne powody dbania o poprawność ortograficzną?
A jak ci wszyscy dysortografowie (ja również się do nich zaliczam) zażądają akceptacji jako mniejszość. Powiedzą "STOP FRUSTRUJĄCEMU SPRAWDZANIU KAŻDEGO TEKSTU PRZY POMOCY SŁOWNIKA (NA SZCZĘŚCIE KOMPUTEROWEGO), STOP DOKTRYNIE ORTOGRAFICZNEJ".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-01-2006Mariusz AgnosiewiczNowy serwer
Właśnie zmieniliśmy serwer. Mam nadzieje, że użytkownicy tpsa odczują poprawę (a mam nadzieję, że i inni także...). Prosimy jednak o informowanie jeśli zauważyćie coś nietypowego, jakieś usterki, braki, i inne takie.
Za pomoc dziękujemy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-01-2006Drobner7 000 000 !
>"Serwis zarejestrował 7.000.004 odwiedziny"
Gratuluję!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-01-2006ZuzannaPodziękowania za życzenia noworoczne
Co prawda mamy do czynienia z faktem dokonanym,bowiem Nowy Rok już nadszedł. Niektórzt czekali na niego z utęskinieniem(Kaczyński,który będzie mógł w końcu rozpocząć swą kandydaturę) ,inni woleliby, żeby 2005 rok się trochę przedłużył ( Ukraińcy i Kwach .
Ja przyjełam Nowy Rok bardzo spontanicznie, z perspektywy w/w faktu dokonanego; to na co wpływu nie mamy, trzeba bezwzględnie zaakceptować.
P.S. Serdecznie dziękuję za życzenia noworoczne przesłane przez serwis RACJONALISTA.Są bardzo życzliwe,motywujące,sympatyczne,w odpowiedniej pikanterii i racjonalne(jak na RACJONALISTĘ przystało).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
24-12-2005ObywatelSobotka a ateizm
M.Agnosiewicz napisał ciekawy artykuł o ateizmie na świecie. Generalna teza (poparta danymi) była taka, że w rozwiniętych społeczeństwach ateizm powstaje w sposób organiczny. Część zacofanych społeczeństw wykazuje duży stopień ateizacji ale jest to ateizacja odgórna -- relikt, zwykle minionych, rządów komunistycznych. Jedynym wyjątkim od tej zasady były chyba tylko USA.
Po tym wstępie czas na meritum. Obserwuje sobie to forum i zauważam zdecydowaną przewagę osób o poglądach lewicowych. Mniejsza o światopogląd, dobra lewica nie jest zła. Sam mam poglądy trochę lewicowe. Niestety towarzysze z racjonalisty, przynajmniej jeśli o forum chodzi, wykazują lewicowość post-PZPRowską. O ile uznanie dla Cimoszewicza, choć dziwi, jeszcze można strawić, to komentarze dotyczące ułaskawienia Sobotki wprawiają w przygnębienie.
Stała się przecież rzecz haniebna. Prezydent dał prztyczka w nos wszystkim policjantom, a przynajmniej tym którym jeszcze chce się bronić kraju przed bandziorami. Mniejsza o paragrafy, o to czy Ziobro wygłupiał się czy nie. Mam gdzieś Pana Ziobro. Zgrozą przejęło zachowanie Prezydenta. Ta zgroza ciągnie się już od dawna (mgr, Katyń, Orlen, fundacja, poprzednie ułaskawienia, Irak, rozdęty bizantyjski budżet, kontakty z Kulczykiem, z Ałganowem, mierna inicjatywa ustawodawcza...). Ile on jeszcze musi napluć w twarz, żebyście się połapali. Czy na racjonalistę wchodzą ludzie samodzielnie myślacy?
Bo mam wrażenie, że jesteście wytresowani podobnie jak czytelnicy, dajmy na to..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
20-12-2005Paszkefirefox i www.racjonalista.pl
www.racjonalista.pl zaczął zawieszać mi firefox'a (najnowszą wersje)?
Ma ktoś może podobny problem?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-12-2005RomanDo Placownik-a
OK, zamknąłeś mój wątek w Bazgrołach - Twój problem.
Nie zamierzam kopać się z koniem.
Nie wydaje mi się jednak żebym naruszył któryś z punktów regulaminu - podałem źródło, gdzie go znalazłem, są też nick'i autorów, którzy go stworzyli - sam tekst zaś nie jest artykułem sensu stricte - i nie sądzę by autorzy - kimkolwiek są - mieli coś przeciw takiemu cytatowi. Ma on tylko poprawić nastrój tym, którym przyszło żyć w rzeczywistości IV RP.
Co do Twojej uwagi - tak, stać mnie na pomysły i inwencję - ale za to mój pracodawca płaci mi ciężkie pieniądze, zaś charytatywnie to ja mogę wspomóc bezdomnych. I powoli przestaje mnie interesować, czy z serwisu moderatorzy zrobią jakieś kolejne TWA, choć jestem tu dłużej niż wszyscy oni razem wzięci.
Bez pozdrowień.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)