M.Agnosiewicz napisał ciekawy artykuł o ateizmie na świecie. Generalna teza (poparta danymi) była taka, że w rozwiniętych społeczeństwach ateizm powstaje w sposób organiczny. Część zacofanych społeczeństw wykazuje duży stopień ateizacji ale jest to ateizacja odgórna -- relikt, zwykle minionych, rządów komunistycznych. Jedynym wyjątkim od tej zasady były chyba tylko USA. Po tym wstępie czas na meritum. Obserwuje sobie to forum i zauważam zdecydowaną przewagę osób o poglądach lewicowych. Mniejsza o światopogląd, dobra lewica nie jest zła. Sam mam poglądy trochę lewicowe. Niestety towarzysze z racjonalisty, przynajmniej jeśli o forum chodzi, wykazują lewicowość post-PZPRowską. O ile uznanie dla Cimoszewicza, choć dziwi, jeszcze można strawić, to komentarze dotyczące ułaskawienia Sobotki wprawiają w przygnębienie. Stała się przecież rzecz haniebna. Prezydent dał prztyczka w nos wszystkim policjantom, a przynajmniej tym którym jeszcze chce się bronić kraju przed bandziorami. Mniejsza o paragrafy, o to czy Ziobro wygłupiał się czy nie. Mam gdzieś Pana Ziobro. Zgrozą przejęło zachowanie Prezydenta. Ta zgroza ciągnie się już od dawna (mgr, Katyń, Orlen, fundacja, poprzednie ułaskawienia, Irak, rozdęty bizantyjski budżet, kontakty z Kulczykiem, z Ałganowem, mierna inicjatywa ustawodawcza...). Ile on jeszcze musi napluć w twarz, żebyście się połapali. Czy na racjonalistę wchodzą ludzie samodzielnie myślacy? Bo mam wrażenie, że jesteście wytresowani podobnie jak czytelnicy, dajmy na to.. |