Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony) (Zamknięty)
20-12-2010MadmanWniosek o zbanowanie użytkownika naturalneprawo
Wnoszę o wiekuistego bana dla usera 'naturalneprawo'.
Muszę uzasadniać? Powinno wystarczyć:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,382680/i,77
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-12-2010marudaZmiana ustawień domyślnych - powiadomienia o ocenie
Czy nie lepiej było by zmienić ustawienia domyślne dla nowych użytkowników, by nie otrzymywali oni na maila "powiadomień o ocenach ich wypowiedzi"?

Nie mam argumentów by ograniczyć wysyłkę tych informacji, poza jednym, zaśmiecaniem skrzynki pocztowej. W przeciwieństwie do odpowiedzi na nasz post, sama ocena nie przynosi żadnej konkretnej informacji. Zawsze można to włączyć, jeżeli ktoś będzie chciał uzyskiwać takie wiadomości.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony) (Zamknięty)
17-12-2010ChlodwigWniosek o zbanowanie użytkownika Andrzeja Wołyńskiego
Zgodnie z regulaminem zgłaszam wniosek o zbanowanie Andrzeja Wołyńskiego za brak merytorycznych wypowiedzi, arogancję graniczącą z chamstwem i pogardę dla innych użytkowników portalu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
27-11-2010Tiborsłabe działanie portalu "pod Mozillą"
mam nadzieję, że w dobrym dziale
portal wyjątkowo słabo chodzi pod mozillą, nie można zmienić ustawień własnego konta, poza tym nie można wejść z poziomu strony głównej do menu typu: forum, poczta itd

pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-11-2010Mariusz AgnosiewiczNauka złożoności. Trudne pytania, które zadajemy...
Ukazała się nowa książka Racjonalisty:

Nauka złożoności. Trudne pytania, które zadajemy o sobie i o naszym Wszechświecie
autorstwa
Vinoda K. Wadhawana

Jest to poprawiony i rozszerzony cykl publikowany niegdyś pod tytułem "Złożoność wyjaśniona" - który swego czasu zyskał sobie bardzo wiele pochlebnych opinii czytelników.
Za konsultację merytoryczną dziękujemy Leszkowi Frasińskiemu, profesorowi fizyki atomowej i molekularnej z Imperial College London.

Szczegóły dotyczące publikacji można znaleźć tutaj:
www.racjonalista.pl/ks.php/k,1980



Poniżej publikuję pełny spis treści:

Przedmowa - John Stewart 11

Wstęp . 17
1. Prolog 19
2. Inteligencja roju 23
Ul 23 Mrowisko 28
3. Termodynamiczne wyjaśnienie wzrastającej złożoności naszej ekosfery 31
Energia i entropia 32 Potencjały termodynamiki 33 Mechanika statystyczna 35 Parametr Chaissona do określania ilościowego stopnia złożoności 37 Uwagi końcowe 39
4. Natura informacji 41
Teoria informacji 41 Obliczeniowa natura wszystkich zjawisk naturalnych 42 Złożoność obliczeniowa 43 Problem stopu Turinga 44 Wolna wola 46 Algorytmiczna teoria informacji 46 Termodynamiczne aspekty informacji 47 Silnik Szilarda 48
5. Definicje różnych typów złożoności 52
Złożoność obliczeniowa 53 Dugość opisu 53 Zależność od kontekstu 54 Złożoność przybliżona 54 Algorytmiczna zawartość informacyjna 55 Prawdopodobieństwo algorytmiczne 56 Brzytwa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
15-11-2010kognitywistaEdycja postu po ocenie
Sensowną zasadą stosowaną na Forum jest niemożliwość jego edytowania po skomentowaniu. A co z ocenianiem ? Ciekawa początkowo wypowiedź otrzymuje np. kilka plusów, po czym w wyniku edycji i uzupełnienia/zmiany staje się skandalicznym bełkotem.
Nie wiem, czy blokowanie możliwości edycji już po pierwszej ocenie byłoby dobrym pomysłem, ale można by chociaż wyróżniać w jakiś sposób posty, które były edytowane już po ocenie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
10-11-2010nathanrommlSpostrzeżenie
Cześć i czołem!Zacznę od tego że, jak widać, jestem tutaj nowy. Jeśli więc zamieściłem ten temat w nieprawidłowym dziale, przepraszam. Ale do rzeczy. Przybyłem na stronę w poszukiwaniu rzetelnych informacji naukowych i możliwości dyskusji z racjonalnymi, rozsądnymi osobami mającymi znaczną wiedzę z zakresu nauk zarówno "ścisłych" jak i "humanistycznych". Naturalnie więc, zacząłem lekturę forum od działu "nauka". I tu widzę pewne "zjawisko" które jest, moim zdaniem, dość zastanawiające. Dział, który, jak sugeruje nazwa powinien być pełen tematów czysto naukowych, wypełniony jest pustymi dyskusjami o tematyce moralistyczno-filozoficznej które są najwyżej częściowo związane z nauką. Jaka jest opinia innych użytkowników na temat takiego stanu rzeczy i z czego on wynika?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
05-11-2010Mariusz AgnosiewiczPrzetarg na moderatora
Czcigodni forumowicze! Dynamika forum Racjonalisty jest ostatnio tak duża, że dwójce moderatorów trudno jest ogarnąć całe forum, w związku z tym potrzeba nam uzupełnić drużynę.

Bardzo chciałbym, aby to forumowicze wyłonili moderatora lub moderatorów. Proszę więc o Wasze typy.

Proszę o wskazanie jakie według Was osoby na forum spełniają następujące kryteria:

- kultura osobista, nie wdawanie się w pyskówki;
- duża sprawność językowa, posty pisane poprawną polszczyzną;
- błyskotliwość

dodatkowo mile widziane:
- umiejętność trzymania się tematu wątku i nie odjeżdżanie w dyskusje nie na temat

Proszę, abyście zgłaszali swoje propozycje na nowych moderatorów na adres: lp.atsilanojcar@ofni albo lp.atsilanojcar@muigelok - kogo chcielibyście widzieć w roli pilnującego porządku dyskusji i waszych wątków, kto Waszym zdaniem wyrasta ponad innych dyskutantów ww. cechami?

Można też zgłosić swoją kandydaturę

Osoba lub osoby z największym poparciem będą kandydatami na moderatorów, do których następnie zwrócę się z propozycją przyjęcia statusu moderatora na forum. I zostaną, jeśli się zgodzą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-10-2010MadmanBracia Polscy w domenie racjonalista.pl
bracia.racjonalista.pl/
O co chodzi? Dlaczego wspólnota religijna Braci Polskich ma adres w domenie Racjonalisty?

Strona ma koszmarny layout, wygląda na totalną amatorszczyznę. W prologu możemy przeczytać:
Cytat:
Niniejsza strona internetowa prezentuje poglądy oraz zwyczaje braci polskich
No tak. Prezentowanie poglądów w serwisie Racjonalista.pl nie jest niczym dziwnym. Ale teksty typu:
Cytat:
Pod adresem lp.oohay@awtildom_aicarb chrystiańskie zbory braci polskich oczekują na prośby modlitewne. Prośbę modlitewną może nadesłać anonimowo każdy, kto potrzebuje pomocy. Modlitwy są zanoszone bezinteresownie przed Obecność IEUE w ramach uroczystego rozpoczęcia szabatu.
wskazują na regularną, religiancką stronę. Reklama ariańskich świeczników to kolejny ciekawy przykład.

Czy ktoś się podpiął pod waszą domenę? Czy to się dzieje za waszą wiedzą?
Strona owa wspomina o portalu Racjonalista.pl chyba tylko raz, w dziale 'Historia':
Cytat:
Na stronie www.racjonalista.pl w dziale Bracia Polscy znaleźć można obszerne opracowanie na temat historii i współczesności Jednoty Braci Polskich oraz wkładu Kościoła arianskiego w rozwoj kultury narodowej w dobie I Reformacji napisane przez Redaktora Mariusza Agnosiewicza.

Poza tym na stronie można znaleźć głównie teksty apologetyczne, polemiczne, traktaty dogmatyczne i historię tej grupy religijnej.
WTF?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 115 (przedawniony)
19-10-2010Mariusz AgnosiewiczDesant "logików" od Cejrowskiego
Logik, Angelika1 i kilka innych misjonarzy działa na naszym forum jako desant ewangelizacyjny od Cejrowskiego. Poczytajcie sobie jak się ładnie umawiają:

www.cejrow(*)&id=113080&subpage=1&show_all=

Najlepszy ten, co mówi, aby łowić tam, gdzie ludzie podatni, "których można przekonać: skutecznie i w miarą szybko". I wylicza:
Cytat:
Tam może przekonasz 1-2 osoby, a może nie, w tym czasie mógłbyś na innych portalach, choćby gazet codziennych przekonać tysiące.



Czy w Racjonaliście ludzie są zdefiniowani politycznie? Oto wyniki najnowszej ankiety:

W wyborach preferuję opcję (1397)
1. prawicową - 17 = 1.2%
2. liberalną - 403 = 28.8%
3. konserwatywno-liberalną - 63 = 4.5%
4. lewicową - 464 = 33.2%
5. mam zróżnicowane poglądy - 450 = 32.2%

Istnieje więc u nas niemal idealna równowaga pomiędzy lewicą (33,2), liberałami (33,3) a niezdefiniowanymi (32,2).
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)