Racjonalista - Strona głównaDo treści
Edycja postu po ocenie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
10-11-2010 15:04kognitywista (3391 punktów)Edycja postu po ocenie
Ocena 7 na 7
Sensowną zasadą stosowaną na Forum jest niemożliwość jego edytowania po skomentowaniu. A co z ocenianiem ? Ciekawa początkowo wypowiedź otrzymuje np. kilka plusów, po czym w wyniku edycji i uzupełnienia/zmiany staje się skandalicznym bełkotem.
Nie wiem, czy blokowanie możliwości edycji już po pierwszej ocenie byłoby dobrym pomysłem, ale można by chociaż wyróżniać w jakiś sposób posty, które były edytowane już po ocenie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sztejkat (4743 punktów)
W dobrym tonie jest, by autor wypowiedzi sam zaznaczył, że dokonał edycji i oznaczył fragmenty usunięte. Na przykład tak:

blabalbal
blabalbal
blabalbal

i po edycji:

blabalbal
[usuniete]
blabalbal

[ Edit ]
nieblabala

Uprzejmy gest w stronę czytelników.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
finerbijk (17282 punktów)
>Nie wiem, czy blokowanie możliwości edycji już po pierwszej ocenie byłoby dobrym pomysłem, ale
>można by chociaż wyróżniać w jakiś sposób posty, które były edytowane już po ocenie.

Lepsza byłaby możliwość cofnięcia przyznanych plusów/minusów, co pozwoliłoby też uniknąć pomyłek powstałych po przypadkowych albo błędnych kliknięciach.
11-11-2010 13:10 
 Ocena 2 na 2
webmaster (moderator)
Ok, to jest chyba najprostsze rozwiązanie
kognitywista (3391 punktów)
>co pozwoliłoby też uniknąć pomyłek powstałych po przypadkowych albo błędnych kliknięciach.
Oczywiście. Zamiast tworzenia mini-postów z przeprosinami za omyłkowy minus.
zachaj (5239 punktów)
>Sensowną zasadą stosowaną na Forum jest niemożliwość jego edytowania po skomentowaniu. A co z
>ocenianiem ? Ciekawa początkowo wypowiedź otrzymuje np. kilka plusów, po czym w wyniku edycji i
>uzupełnienia/zmiany staje się skandalicznym bełkotem.

Czy możesz podać konkretne linki do tych wypowiedzi ? Bo ja się z takim czymś nie zetknąłem.
15-11-2010 11:50 
 Ocena 3 na 3
kognitywista (3391 punktów)
>Czy możesz podać konkretne linki do tych wypowiedzi ? Bo ja się z takim czymś nie zetknąłem.
Zdarzyło się kiedyś Logikowi (u progu jego niesławnej tu kariery) napisać jakieś wyjątkowo sensowne zdanie więc przyznałem mu plusa. Za chwilę post zamienił się w rozbudowaną, chaotyczną wypowiedź w wyniku edycji właśnie a mnie pozostało dalej firmować ten post swoim poparciem. Konkretnego linku nie potrafię w tej chwili podać. Zgadzam się, że nie są to sytuacje częste ... niemniej jednak irytujące.
15-11-2010 13:57 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
>>Czy możesz podać konkretne linki do tych wypowiedzi ? Bo ja się z takim czymś nie zetknąłem.
>Zdarzyło się kiedyś Logikowi (u progu jego niesławnej tu kariery) napisać jakieś wyjątkowo sensowne zdanie więc przyznałem mu plusa.

Jest na to niezawodny sposób. Odpowiedzieć zanim przyzna się plus. To uniemożliwia edycje.

Ps. Dobrze , że logik zniknął w niebycie. Czy forum nie wydaje się przejrzystsze teraz ?
15-11-2010 20:56 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>Jest na to niezawodny sposób. Odpowiedzieć zanim przyzna się plus. To uniemożliwia edycje.
Proste i skuteczne

P.S. Powyższy Twój post najpierw skomentowałem, a dopiero potem oceniłem (dla wprawy).

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365