Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przetarg na moderatora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
18-10-2010 14:35Mariusz Agnosiewicz (moderator)Przetarg na moderatora
Ocena 1 na 1
Czcigodni forumowicze! Dynamika forum Racjonalisty jest ostatnio tak duża, że dwójce moderatorów trudno jest ogarnąć całe forum, w związku z tym potrzeba nam uzupełnić drużynę.

Bardzo chciałbym, aby to forumowicze wyłonili moderatora lub moderatorów. Proszę więc o Wasze typy.

Proszę o wskazanie jakie według Was osoby na forum spełniają następujące kryteria:

- kultura osobista, nie wdawanie się w pyskówki;
- duża sprawność językowa, posty pisane poprawną polszczyzną;
- błyskotliwość

dodatkowo mile widziane:
- umiejętność trzymania się tematu wątku i nie odjeżdżanie w dyskusje nie na temat

Proszę, abyście zgłaszali swoje propozycje na nowych moderatorów na adres: lp.atsilanojcar@ofni albo lp.atsilanojcar@muigelok - kogo chcielibyście widzieć w roli pilnującego porządku dyskusji i waszych wątków, kto Waszym zdaniem wyrasta ponad innych dyskutantów ww. cechami?

Można też zgłosić swoją kandydaturę

Osoba lub osoby z największym poparciem będą kandydatami na moderatorów, do których następnie zwrócę się z propozycją przyjęcia statusu moderatora na forum. I zostaną, jeśli się zgodzą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maryo11 (266 punktów)
(zablokowany)
Pozwolę sobie zgłosić P.T. Kolegę Cholewę - za erudycję ,kulturę i dogłębną znajomość wielu tematów .Zgłaszam na t/z rybkę ,bez konsultacji z nominowanym
Saluto
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Pozwolę sobie zgłosić P.T. Kolegę Cholewę - za erudycję ,kulturę i dogłębną znajomość wielu tematów .Zgłaszam na t/z rybkę ,bez konsultacji z nominowanym
>Saluto

Proszę o zgłaszanie na adres emailowy
20-10-2010 15:58 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
Czy mogą być to także redaktorzy Racjonalisty, jak np. Liliac czy Coreless ?
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Czy mogą być to także redaktorzy Racjonalisty, jak np. Liliac czy Coreless ?

Mogą!
18-10-2010 16:10
 Ocena-1 na 13
Logik (812 punktów)
Chętnie bym się widział w gronie moderatorów, jeżeli oczywiście znajdzie się wśród uczestników forum grupa, która MNIE poprze.

Myślę, że z uwagi na ostre dyskusje prowadzone na forum byłoby zasadne, abym to JA został wybrany. Wpłynie to na pewno na uspokojenie atmosfery i emocji oraz na zwiększenie meritum dyskusji.

Jednocześnie będzie to sprawiedliwe wyrównanie szans dla różnorodności poglądów.

jednakże, jeżeli nie zbiorę pod tym MOIM wpisem wystarczającej liczby poparcia, do dobrowolnie zrezygnuję z kandydowania ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
18-10-2010 16:13 
 Ocena 20 na 22
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Proszę tylko o poważne kandydatury.
18-10-2010 18:29 
 Ocena 9 na 9
liliac (147340 punktów)
>Proszę tylko o poważne kandydatury.

A mnie korci, by dać Logikowi plusa za poczucie humoru
18-10-2010 18:41 
 Ocena 4 na 4
Matix (5786 punktów)
Lepiej nie dawaj, bo się nakręci umrzesz ze śmiechu.
19-10-2010 06:15 
 Ocena 10 na 10
czes (4083 punktów)
>A mnie korci, by dać Logikowi plusa za poczucie humoru

Cóś mi się widzi, że on to skrobnął na powagę.
Ale można dać mu plusa za wprowadzenie atmosfery radości. Tyle, że dla zachowania równowagi należałoby dać mu również kilkaset minusów, za każde badziewie ulokowane na tym forum.
Może miałoby to sens? Może zrozumiałby wreszcie, że tylko on sam uważa się za Stańczyka, a reszta forumowiczów ma go za zwykłego ... rozbawiacza publiczności, no takiego co to strasznie dzieci go lubią.

Ja - po prostu - ukryłem jego wypowiedzi.

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
18-10-2010 23:37 
 Ocena 7 na 7
Sylwek (15472 punktów)
Ten plus ode mnie to efekt szoku poznawczego - NAWET po TOBIE się NIE SPODZIEWAŁEM takiej BEZMYŚLNOŚCI jak ta "propozycja"
19-10-2010 09:36 
 Ocena 1 na 1
drHaust (737 punktów)

>Chętnie bym się widział w gronie moderatorów, jeżeli oczywiście znajdzie się wśród uczestników forum grupa, która MNIE poprze.

LOGIKU kochany: JA Cię popieram! całym sercem i słowem bezbożnym!
ALE - nie na moderatora, zróbmy krok milowy!na: papieża! zostań naszym papieżem!
choć obawiam się, iż nawet ten gest może nie zyskać szerokiego poparcia...
taki naród nie docenia wielkich... A jako mieszkaniec grodu Kraka rozumiesz, że a Wawelu coraz ciaśniej...

>Czy teraz KLAR !!!???

Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
21-10-2010 09:27 
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)
>Chętnie bym się widział w gronie moderatorów, jeżeli oczywiście znajdzie się wśród uczestników forum grupa, która MNIE poprze.
Niestety, nie spełniasz pierwszego, podstawowego warunku- opanowanie języka polskiego, co już nieraz Ci wytknęłam. Z angielskim równie źle...
23-10-2010 04:51 
 Ocena 7 na 7
lubię placki (0 punktów)
(zablokowany)
Popieram kandydaturę Logika.

ON y ON tylko jest przyszłością forum. Posiada ON wszelkie kwalifikacye moralne, etyczne y intelektualne, by pełnić funkcję nie tylko moderatora, ale i fuhrera forum. Tego forum.
Logik (812 punktów)
no ? czy ktoś jeszcze !?


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Gdzie jest wątek o in vitro? Czyście oszaleli? Pieprzcie się i idźcie na Mysią!

Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
18-10-2010 22:15 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Gdzie jest wątek o in vitro? Czyście oszaleli? Pieprzcie się i idźcie na Mysią!

Otworzyłaś nowy wątek nie sprawdzając, czy nie ma już na ten temat otwartego. Był. Na ten sam temat. Twój został więc przesunięty do Bazgrołów i zamknięty: www.racjonalista.pl/forum.php/s,368760
Nie po raz pierwszy nie sprawdzasz forum inicjując nowe wątki.
Kowalska (14008 punktów)
>Bardzo chciałbym, aby to forumowicze wyłonili moderatora lub moderatorów. Proszę więc o Wasze typy.

   Ja już kiedyś dostałam propozycję na moda. Ale ja jestem zła. Mam fochy i ochy, kłócę się ze wszystkimi i nikt mnie nie lubi. A i bezstronności jak na lekarstwo u mnie. Zresztą biskupi by mnie nie poparli.

   Jedyna osoba, która mogła by być modem to Big. Jest mądry, dobry, uczciwy i bezstronny. Ale On się nie zgodzi. No bo za mądry jest.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
Medieval (3004 punktów)

>    Ale ja jestem zła. Mam fochy i ochy, kłócę się ze wszystkimi i nikt mnie nie lubi.

Kokietka

Ja Cię lubię i proszę się ze mną na ten temat nie kłócić.

PS. Mod na Racjonaliście to taki trochę antypapież.
19-10-2010 16:37 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Ja Cię lubię i proszę się ze mną na ten temat nie kłócić.

   W życiu słowa ze mną nie zamieniłeś, więc jakim cudem możesz mnie lubić?


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
Medieval (3004 punktów)
>>Ja Cię lubię i proszę się ze mną na ten temat nie kłócić.
>    W życiu słowa ze mną nie zamieniłeś, więc jakim cudem możesz mnie lubić?
>
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.


Wydaje mi się, że już zamieniłem na forum. Na forum tj. w życiu ?

W sprawie lubienia, aby być precyzyjnym, lubię Twoje zadziorne wypowiedzi. Grasz z wdziękiem "w napaści."
19-10-2010 17:22 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Wydaje mi się, że już zamieniłem na forum. Na forum tj. w życiu ?

   Ja tam nie wiem, czy forum jest Twoim życiem. Wiem za to, że należy ograniczać cytowanie. A już "wkładanie" czyjejś stopki do swojego posta, to poważny błąd.

>W sprawie lubienia, aby być precyzyjnym, lubię Twoje zadziorne wypowiedzi. Grasz z wdziękiem "w napaści."

   Nie jestem zadziorna. Nie ma spokojniejszej osoby niż ja. Agresja 0.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
Logik (812 punktów)
a u MNIE w skali 10-stopniowej: 100 ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
19-10-2010 18:04 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
>a u MNIE w skali 10-stopniowej: 100 ...

   Polecam zatem modlitwę i skupienie. Odradzam podróże, bo one kształcą, a tego byśmy chyba w Pana przypadku nie chcieli.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
19-10-2010 18:34 
 Ocena 1 na 1
Medieval (3004 punktów)

>    Ja tam nie wiem, czy forum jest Twoim życiem. Wiem za to, że należy ograniczać cytowanie. A już "wkładanie" czyjejś stopki do swojego posta, to poważny błąd.

Jest miłym fragmentem. Dziękuję, ograniczę. Widziałem tu poważniejsze

>    Nie jestem zadziorna. Nie ma spokojniejszej osoby niż ja. Agresja 0.

I bardziej prawdomównej. Nie zmieniłem zdania.

PS. Kończmy bo wyląduję w Olślej, jako ostatnio.
PS 2. Głosuję na Biga.
19-10-2010 18:40 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>    Nie jestem zadziorna. Nie ma spokojniejszej osoby niż ja. Agresja 0.

>I bardziej prawdomównej. Nie zmieniłem zdania.

   Ja na tym forum słowa prawdy nie powiedziałam. Radzę się skupić.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
19-10-2010 10:06 
 Ocena 5 na 5
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zgadzam się, że Big się nadaje jak mało kto
20-10-2010 11:27 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
>Zgadzam się, że Big się nadaje jak mało kto

A Ty Jacku nie chciałbyś ? Pewnie wymigasz się brakiem czasu
20-10-2010 15:59 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
A ja chciałbym zaproponować Ciebie, nie kwestionując kandydatury Jacka, oczywiście.
O ile nie masz nic przeciwko ...
20-10-2010 16:35 
 Ocena 3 na 3
zachaj (5239 punktów)
>A ja chciałbym zaproponować Ciebie, nie kwestionując kandydatury Jacka, oczywiście.
>O ile nie masz nic przeciwko ...

Dziękuję , uznam to za komplement. Jednak nie czuję się na siłach. Niedługo zaczynam pracę i będę miał mało czasu. Ponad to jestem za słaby pod względem językowym. Żeby nie pojawiające się czerwone podkreślenie waliłbym byki jeden za drugim.

Myślę też , że moje poglądy mogłyby nie spodobać się komuś , gdyż czasami odstają od tutejszego mainstreamu.

Moderacja to władza. U mnie takie osoby jak "logik" musiałyby poszukać sobie innego forum. Może lepiej żeby zarządzaniem zajmowały się osoby o bardziej tolerancyjnym podejściu do głupoty. Jestem zwolennikiem radykalnych metod wobec spektakularnej ignorancji.

Pozdrawiam

Ps. Jestem za Jackiem , on zawsze z niesamowitym spokojem potrafi wyłożyć argumenty , krok po kroku rozpracowując rażące błędy delikwenta. Choć w pewnych sprawach też nie wszyscy się z nim zgadzają.
20-10-2010 18:08 
 Ocena 2 na 2
kognitywista (3391 punktów)
>Myślę też , że moje poglądy mogłyby nie spodobać się komuś , gdyż czasami odstają od tutejszego mainstreamu.
To akurat zaleta. Moim zdaniem spełniasz kryteria wymienione powyżej przez Mariusza ... o "właściwych" poglądach nic tam nie ma. To portal o dużej otwartości światopoglądowej.
A poprawność językową załatwia program ... ale oczywiście szanuję Twoją wolę.
20-10-2010 11:40 
 Ocena 4 na 4
zachaj (5239 punktów)

> ...Jest mądry, dobry, uczciwy i bezstronny.

Boskie atrybuty , brakuje tylko miłosierny.
setarkos (10757 punktów)
Szanowna Moderacji

Może zaproponujcie dołączenie do "drużyny" najaktywniejszym spośród forumowiczów. Tylko stali bywalcy mogą mieć wystarczający przegląd do 'trzymania ręki na pulsie', a także w największym stopniu forum kształtują. Inne (słabsze) kryterium, to wybór kandydatów ocenianych przeciętnie (co sugeruje ich bezstronność).
Dodatkowe cechy, jakie kandydaci powinni spełniać, trudno zgadnąć 'z góry' - zmiana funkcji może powodować zmianę nastawienia.
W końcu i tak wybór nie leży w gestii forumowego 'ludu', skoro głosowanie tajne. Proponuję więc nie stwarzać pozorów demokracji, lecz wybrać kandydatów wg własnego klucza (łącznie z określeniem zakresu suwerenności i procedurą odwołania) licząc się z ryzykiem.

P.S.
Może warto rozważyć częściowy podział kompetencji wewnątrz moderacji - np. na: matematyczno-przyrodnicze, socjologiczno-kulturowe, gospodarczo-ekonomiczne ..

[Dla porządku - zastrzegam własną nieprzydatność - zbyt cenię ciszę.]
lotrek (14275 punktów)
Usunięte przez moderatora
Kowalska (14008 punktów)
>Czcigodni forumowicze! Dynamika forum Racjonalisty jest ostatnio tak duża, że dwójce moderatorów
>trudno jest ogarnąć całe forum, w związku z tym potrzeba nam uzupełnić drużynę.

   Dobra, to ja teraz poważnie. Uważam, że takie propozycje należy składać drogą prywatną. Zapytać po prostu wybranych forumowiczów. A jest tu naprawdę wielu mądrych i wartościowych ludzi. Jeśli trzeba, to podam swoje typy drogą prywatną. Kilka osób z forum znam, i mogę zaświadczyć, że to mądrzy i rozsądni ludzie.

EDIT: A właściwie to dlaczego jest to przetarg?.....


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
AdamGr (3037 punktów)
>>Czcigodni forumowicze! Dynamika forum Racjonalisty jest ostatnio tak duża, że dwójce moderatorów
>>trudno jest ogarnąć całe forum, w związku z tym potrzeba nam uzupełnić drużynę.
>    Dobra, to ja teraz poważnie. Uważam, że takie propozycje należy składać drogą prywatną.

To ja ci odpowiem jak administrator (nietutejszy) że taka procedura jest powszechna w swojej "przetargowości" i ma swoją tradycje wieloletnią i nie tylko polską.
Była i jest stosowana i co ważne nie podlega negocjacji, a to z tego względu że grzeczność/dobra wola nie podlega negocjacji.

A "przetarg" to pewna przenośnia i ktoś tak inteligentny jak Kowalska powinien to wlot załapać
Kowalska (14008 punktów)
>Czcigodni forumowicze! Dynamika forum Racjonalisty jest ostatnio tak duża, że dwójce moderatorów
>trudno jest ogarnąć całe forum, w związku z tym potrzeba nam uzupełnić drużynę.

   OK. Po namyśle stawiam się do udziału w uzupełnieniu drużyny. Warunek jednak mam. Placownik musi wrócić.

Albo wyjaśnijcie łaj i dlaczego.


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
24-10-2010 00:29 
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Placownik musi wrócić.
Popieram oburącz.
Kowalska (14008 punktów)
   Z całego serca w imieniu swoim oraz Biga składamy gratulacje Mer z wyboru na funkcję moderatora.

Nie mogło być mądrzejszej decyzji

Naprawdę fajnie Mer, że się zgodziłaś

Z całej siły pozdrawiamy i cierpliwości życzymy

Big i Kowalska.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
24-10-2010 18:40 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Z całego serca w imieniu swoim oraz Biga składamy gratulacje Mer z wyboru na funkcję moderatora.
>Nie mogło być mądrzejszej decyzji
>Naprawdę fajnie Mer, że się zgodziłaś
>Z całej siły pozdrawiamy i cierpliwości życzymy
>Big i Kowalska.

Dokładnie tak .

P.S. Uprzejmie proszę o nieostrzeganie mnie, bo cytowanie poprzedniczki było jak najbardziej uzasadnione .
31-10-2010 17:11 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
Dziękuję Wam bardzo serdecznie

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
05-11-2010 21:25 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>Z całego serca w imieniu swoim oraz Biga składamy gratulacje Mer z wyboru na funkcję >moderatora.
>Nie mogło być mądrzejszej decyzji
>Naprawdę fajnie Mer, że się zgodziłaś

    Przyłączam się do poprzednich wypowiedzi na temat twej decyzji!
   Jednak wymyśliłaś właściwe dla Ciebie miejsce w "Forum" .
    To już nie zabawa ,a BARDZO ODPOWIEDZIALNA PRACA!!
    GRATULUJĘ !
Kowalska (14008 punktów)
   Drogi sceptymucho, jako para najgrzeczniejszych forumowiczów, Big i ja, chcielibyśmy złożyć Ci najszczersze gratulacje z powodu wyboru na funkcję moderatora.

Traktuj tę misję z powagą, idź drogą prostą, a zawsze dojdziesz tam gdzie chcesz.

Serdecznie gratulujemy,

Big i Kowalska.


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
31-10-2010 23:01 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Drogi sceptymucho, jako para najgrzeczniejszych forumowiczów, Big i ja, chcielibyśmy złożyć Ci najszczersze gratulacje

Ot, co .

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365