Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
23-09-2007Jacek KrysztofikPisownia i gramatyka w serwisie.
[PomSTA]
Dlaczego, do kroćset, jest napisane, cytuję
Ten wątek jest na oślej ławce
koniec cytatu.

   Co to za rusycyzmy?

   Ma być "Ten wątek jest W oślej ławce", a jeśli się mylę, to niech niniejsza wypowiedź tam wyląduje.

   Poprawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-09-2007OsnowaZnalezione szukanie
Choć w lipcu radził mi placownik:
"wybierz opcję "Szukaj" (druga od prawej na dole strony)" nie znalazłam jej.

Dziś przypadkiem przewinęłam stronę do samego dołu, a tam "Szukaj" jak byk!

I jak działa!

Kłaniam się więc Stwórcy "Szukania" dla gości, gdyż sprawił On, że jest mi tu teraz jak w raju.
Osnowa.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
17-09-2007nieobecnyR. przebija politykę PiS, czyli "akcję Wisła"
Przywykłem do tego, że jakieś doopki usuwają moje posty z forum portalu, ale że takie same doopki usuwają komentarze do artykułów publikowanych na R to dla mnie nowość.
Napisałem 2 komentarze do tekstu pana K (www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,5550), ale jakiś doopek wyciął jeden z nich.

Czym prędzej dołączcie doopki do PiSu! Przestańcie powoływać się na wolność wypowiedzi i wolnomyślicielstwo!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
12-09-2007RomanDlaczego po angielsku?
No właśnie, może ktoś mi racjonalnie wyjaśni, czemu ta, potrzebna w sumie inicjatywa, nazywa się tak paskudnie?
Zaśmiecanie pięknego polskiego języka naleciałościami i zapożyczeniami to chyba głównie domena polityków - tutaj taka nazwa byłaby zasadna tylko w sekcji angielskiej.
Jak rozumiem - nazwanie akcji np "Ateiści ujawniają się" albo "Niewierzący ujawniają się" byłoby zbyt banalne?

PS Tak, jestem złośliwy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
09-09-2007Przemek GawlasJakość przeprowadzanych sond
Mam następujące pytanie:
czy ktoś czyta treść zadawanych pytań i wypisanych
odpowiedzi przed zamieszczeniem ich na stronie?
Bo ja mam coraz większą wątpliwość...

Dla zobrazowania przykład:
Czy potrzebne nam świeckie humanistyczne ceremonie? - lepiej by brzmiało z "są" ale nie
czepiajmy się szczegółów
odpowiedź poprawna to: TAK, np. pogrzeb itp;
natomiast jeżeliby utrzymać taki rodzaj odpowiedzi jakie są, to pytanie powinno brzmieć:
Jakie świeckie ceremonie są nam potrzebne?
znalazły się za to dwa koszmarki jako odpowiedzi:
"Przesądne" - może miało być przesadne lub przesada
"Nie spotkałem się z tym" - to zaś jest przykład, wręcz szkolny, odpowiedzi nie na temat
i na koniec - proszę szanownego autora o odpowiedź czym świecka ceremonia różni się od humanistycznej?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
07-09-2007Jacek KrysztofikHannibal ad portas!

   Jakaś złośliwa zaraza grasuje na forum.

   Pomysły?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
07-09-2007Michał Aleksy MentrakZgłoś nadużycie
Mam pytanie.
Dlaczego w zakładce "Zgłoś nadużycie" można optować tylko za jedną z podanych ewentualności? Są przecież posty, które nie spełniają conajmniej kilku i jeszcze kilku nie wymienionych. Może warto byłoby się zastanowić nad zmianą tego stanu rzeczy?
A już z całą pewnością należy dodać opcję: "nie na temat".

Oto przykład wypowiedzi nie na temat, błędnej ortograficznie, gramatycznie, interpunkcyjnie, pozbawionej elementarnej logiki. Ale w zgłoszeniu można podać tylko jeden z tych powodów, a niektórych (tu akurat większości z nich) nie ma wcale.

Serdecznie pozdrawiam i oczekuję konstruktywnego votum nieufności.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-09-2007empirycznaO chorobach psychicznych
www.racjonalista.pl/forum.php/s,100102

Pan Zbysław Śmigielski napisał w nowo powstałym dziale OAZA SPOKOJU"
>czy naprawdę administratorowi Forum brak odwagi cywilnej, by >likwidować w zarodku debilne wypowiedzi?

uczucie "debilności" wypowiedzi to Pana subiektywne odczucie, moderator NIE MUSI oceniać czyjąś wypowiedź pod kątem Pana subiektywnej oceny tejże,kiedyś będzie taki który uzna za "debilne" Pana wypowiedzi i cóż Pan pocznie?

>Czy określenie, że każdy ma prawo głosu dotyczy także ludzi chorych na schizofrenię, niepoczytalnych i "normalnych inaczej"?

proszę przedstawić naukowo weryfikowalne dowody na Pana diagnozę kondycji psychicznych bliżej nie wskazanych uczestników forum.np. przy diagnozie schizofrenii musi zaistnieć obserwacja kilku podstawowych objawów takich jak *

*urojenia
* omamy
* objawy katatoniczne
* formalne zaburzenia myślenia
* zmniejszenie aktywności (abulia)
* mniejsza reaktywność emocjonalna (anhedonia), ograniczenie ilości kontaktów z ludźmi.
* objawy zaburzeń afektywnych
źródła:

Wciórka J. Schizofrenia. W: Bilikiewicz A., Pużyński S., Rybakowski J., Wciórka J. red. Psychiatria, wyd. 1. Wrocław: Urban & Partner; 2002, tom 1, s. 213-218.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 88 (przedawniony)
02-09-2007estetkaNiech zyje grzecznosc
Jacek Krysztofik (578 punktów)
Pokaż wypowiedzi autora (261) Odp: Jak stales sie ateista?
>w jaki sposob stanelismy sie ateistami

"stanelismy" wytluszczone na pomidorowo...

prosba do moderatorow:
zauwazylam na forum dziwna mode na poprawianie bledow przez osoby, ktore nie sa moderatorami.
proponuje ustalic dodatkowe kolory dla wszystkich grzecznych chlopcow poprwiajacych bledy interlokutorow... np na kolor zlotousty mozna zaznaczyc brak kropki, na kolor niebiansko-anielski brak kropki nad i, na czekoladowo-pomidorowo kazda kropke za duzo... a powaznie to prosze moderatorow o utrzymanie tego typu samowoli na wodzy, gdyz tekst, ktory uzywa ta osoba dosc czesto " Nie ma głupich pytań! Tylko mnóstwo dociekliwych idiotów. " nie jest szczytem ortografii polskiej delikatnie rzecz ujmujac a jednak nikt tego ani nie zarzucil ani nie wytluscil na pomidorowo.
proponuje zaprzestac zabawe gdyz jest wylacznie zenujaca, nawet jezeli kogos rajcuje... wiecej przynosi zlego niz dobrego. Nich kazdy na poprawnosc swoich liter patrzy.

to jest prosba o zaprzestanie tolerowania tego typu zachowan, nie chcialabym w zadnym razie wdawac sie w dyskusje na temat waznosci ratowania polskiej literatury i kultury ( a nawet -o- zgrozo : SZTUKI) na lamach forum "Racjonalista" w drugiej polowie 2007 roku chodzi wylacznie o zaprzestania prob osmieszania jednych uczestnikow forum przez drugich... nic wiecej ale tez nic mniej. z gory dziekuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
30-08-2007GłąbińskiNawiedzeni misjonarze
Znowu pokazały się (w dziale "Religia" podpisane "fidelis") napuszone teksty misjonarskie. Mam pretensję nie do fidelisa czy moderatora, ale do tych naiwnych, którzy dali się wciągnąć w "dyskusję". Żałośnie przedstawiają się również próby żartobliwego traktowania natchnionego pouczania. Apeluję o rozwagę i większą dbałość o własną godność. Poważne traktowanie "nawiedzonych" postów, udział w bezsensownej wymianie zdań - kompromitują, przeczą określeniu "racjonalista"!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)