Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakość przeprowadzanych sond

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
07-09-2007 00:02Przemek Gawlas (209 punktów)Jakość przeprowadzanych sond
Mam następujące pytanie:
czy ktoś czyta treść zadawanych pytań i wypisanych
odpowiedzi przed zamieszczeniem ich na stronie?
Bo ja mam coraz większą wątpliwość...

Dla zobrazowania przykład:
Czy potrzebne nam świeckie humanistyczne ceremonie? - lepiej by brzmiało z "są" ale nie
czepiajmy się szczegółów
odpowiedź poprawna to: TAK, np. pogrzeb itp;
natomiast jeżeliby utrzymać taki rodzaj odpowiedzi jakie są, to pytanie powinno brzmieć:
Jakie świeckie ceremonie są nam potrzebne?
znalazły się za to dwa koszmarki jako odpowiedzi:
"Przesądne" - może miało być przesadne lub przesada
"Nie spotkałem się z tym" - to zaś jest przykład, wręcz szkolny, odpowiedzi nie na temat
i na koniec - proszę szanownego autora o odpowiedź czym świecka ceremonia różni się od humanistycznej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)Odp: jakość przeprowadzanych sond
To nie mój pomysł, ale dwa grosze:

>Czy potrzebne nam świeckie humanistyczne ceremonie? -
>lepiej by brzmiało z "są"
Tak jest: "Czy potrzebne są nam świeckie humanistyczne ceremonie?"

>czym świecka ceremonia różni się od humanistycznej?
Tym czym chrześcijański humanizm od świeckiego?
Przemek Gawlas (209 punktów)

>>czym świecka ceremonia różni się od humanistycznej?
>Tym czym chrześcijański humanizm od świeckiego?

Tak sobie siedzę i czytam i nie mogę zrozumieć odpowiedzi
bo w moje pytanie dotyczy ceremoni a nie humanizmu... a Twoja
odpowiedź prowadzi ku wyróżnieniu ceremoni humanistycznej i świeckiej;
i różnicy między tymi dwoma ceremoniami nie mogę nadal uchwycić...

pozdrawiam
webmaster (moderator)
To nie miała być odpowiedź - znak zapytania dużo zmienia, prawda? Wydaje mi się iż chodziło o to, że uroczystość humanistyczna zawiera treści specyficznie humanistyczne. Świecka może mieć dowolne niereligijne, czyli to pojęcie szersze.
Przemek Gawlas (209 punktów)
Dobra niech i tak będzie...
i ze względu na porę i na nieważkość sprawy

pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365