Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-08-2002AndrzejProfesjonalizm?
Mialem do Was duzy szacunek, ze wzgledu na poruszane tematy i krytyke religii jako takiej (ze szczegolnym uwzglednieniem katolicyzmu). Wiele artykulow bylo bardzo sensownych, jednak ostatnio poziom argumentow stal sie tragiczny i wyglada na to, ze atakujecie wszystko (tak na wszelki wypadek), co tylko mozna. Odczucie takie mialem czytajac tekst na temat ukrzyzowania Jezusa. Pomimo iz nie jestem ani chrzescijaninem, ani katolikiem, to szydzenie autora tekstu z faktu, ze krzyz mogl stracic 25 kg (o ile dobrze pamietam) przez tarcie o ziemie demaskuje mala pojemnosc umyslu. Przecierz nie chodzi tu o fizyczne starcie drewna, tylko o pozorne stracenie na wadze ciagnietego przedmiotu (sprobuj podniesc 50 kg worek piachu i sprobuj go pociagnac po ziemi - co bedzie latwiejsze?). Jednak calkowite rozczarowanie przyszlo gdy przeczytalem teksty Agnosiewicza o buddyzmie. Krytykujac katolicyzm opieracie sie m.in. na Biblii, ale juz krytykujac buddyzm nie wysilacie sie zbytnio i przepisujecie bzdurne opinie okraszajac je wlasnymi zdaniami, majacymi uczynic z buddyzmu religie jak kazda inna. Tak sie sklada, ze od miesiaca interesuje sie z pewnych wzgledow buddyzmem. Zdolalem przeczytac kilka tekstow Buddy i XIV Dalaj Lamy. Z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze buddyzm nie jest tym, co probujecie z niego zrobic! Na koniec mam jeszcze jedno pytanie: czy "Watch tower..." (Wasze ulubione zrodlo opinii na temat buddyzmu), to nie przypadkiem znana takze w Polsce "Straznica" Swiadkow Jehowy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-08-2002Alfons Van WordenKsięga dla mnie zatrzaśnięta
Chciałem powiedzieć, że dzisiaj 4 razy próbowałem się wpisać do księgi gości. Moja wypowiedź nie została dodana. Jaka może być przyczyna ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-09-2002svarozycRacjonalista cd
Mam pytanie do szanownej Redakcji - kiedy będą dostępne wasze materiały na CD?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-09-2002yarekPrzesada
Niekóre argumenty tu przedstawione są całkiem logiczne i ukazują bezsens niektórych poczynań. Jednakże czytając takie "Ciekawostki" człowiek się zastanawia, kto jest bradziej nawiedzony - o. Rydzyk czy piszący te bzdury. Naciągane fakty (Popijawa w Lednicy), czepianie się ładnej buźki w reklamie kursu biblijnego. Nie wiem, o co chodzi w newsie dotczącym zabawy u o. Franciszkanów, w której nie ma nic niezgodnego z katolicyzmem, Biblią. A to mógł być taki dobry serwis...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
02-11-2002SwarożycTekst
Hmm, zastanawia mnie jedna rzecz. Od paru
ładnych dni każdy nowy post jestem zmuszony
pisać w formie wąskiej kolumienki, gdyż inaczej
całość jest niemiłosiernie "poszatkowana"
i ogólnie wygląda mało estetycznie.
Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy, jeśli
można wiedzieć? Robicie jakieś zmiany w forum?

Pozdrawiam,
Swarożyc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-11-2002katarzynatekst
Niepotrzebne jest chyba to rozdwojenie napisów ,może by tak normalnie pisać(chodzi o tytuły na górze).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-11-2002Piuotr ZabielskiDeColores !
Prosze, podaj i uzasadnij choc jeden logiczny argunent
przemawiajacy za Unia Europejska, ktory to argument
sluzy juz od dawna Polsce.
NIE ODPOWIADAM NA ZADNE GLUPAWE ANONIMY i
ODPOWIEDZI SWIADCZACE O PRYMITYWIZMIE PISZACEGO
Pozdrawiam: DeColores!
Piotr Z Calgary
www.rodzinywyborcow.net
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-12-2002DzwonnikAPP Racja
Jestem właśnie w kafejce i zostało mi tylko 10 minut, więc wzywał całą antyklerykalną młodzięż do udzielenia odpowiedzi na moją propozycję! Mój adres:
Artur Dzwonnik
Ul. Głowackiego 3/3 73-150 Łobez
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-01-2003svarozycCisza
Cicho coś w dziale biblijnym...
Pojawią się niedługo jakieś artykuły?
Pozdrawiam, Swarożyc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-01-2003AdamWymiana pogladow
Bardzo się cieszę, że znalazłem Waszą stronę. Tego mi właśnie było potrzeba, bo już myślałem że jestem sam w swoich poglądach a zerkając na dyskusje w telewizji Puls planowałem wystąpić o paszport, bo chyba nie jestem Polakiem skoro też nie katolikiem.
Na codzień nie mam możliwości wymiany poglądów ani nawet ich przedstawienia. Czy za pośrednictwem Pana strony jest możliwość wymiany poglądów z innymi "racjonalistami"?Pozdrowienia
Adam
(inżynier z wykształcenia, wolnomyśliciel z przekonania)

Zobacz wypowiedzi..

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)